|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 12:37:05   
minavb
Vanja će biti sa dadiljom do septembra sledeće godine, pa nek se bori posle u vrtiću. Sad je mali za borbu sa raznim ličnostima kad već ima borbu sa hranom.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Raviojla)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 12:40:29   
*Alexx*
Osnovi socijalizacije se, valjda (nisam 100% sigurna), stiču do neke šeste, sedme godine. Ja vidim dramatičan razvoj kod mog deteta, a on ide tek dva meseca u vrtić. Mnogo je društveniji, više priča. Doduše, i više se bije. Imali smo dadilju do druge godine. Jeste skupo, ne žalimo ni dinara, jer je žena fenomenalna.

Baj d vej, ako nekome treba dadilja, ja zdušno preporučujem našu dadilju, pre 2 dana je prestala da radi kod nas user posted image . Pošaljite mi pp.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Raviojla)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 12:42:33   
Olga75
kazu psiholozi da je dete od tri godine manje - vise spremno da se upusti u socijalne odnose sa vrsnjacima tako da do tri godine dadilja je dobro resenje ali nakon toga na zalost ( moju ) treba dete pustiti da se sa vrsnjacima bori samo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 12:54:07   
minavb
Pre neki dan sam cmizdrila kao kreten- gledam ga kako pajki i zamišljam kako ga maklja neko drugo dete a on ne zna da se brani. UH!user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 12:56:53   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: minavb

Pre neki dan sam cmizdrila kao kreten- gledam ga kako pajki i zamišljam kako ga maklja neko drugo dete a on ne zna da se brani. UH!user posted image


Believe you me, naučiće da se bije u vrtiću user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 13:14:20   
Tea2

IZVORNA PORUKA: Tea2

Ima li neko iskustva sa jaslicama Tin -Tin ili Loptica na Novom Beogradu?Nesto razmisljam da je upisem u jaslice -cuvanje na sat ili poludnevni boravak.Pitam se kakvi li su?


(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 13:19:32   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: *Alexx*


IZVORNA PORUKA: minavb

Pre neki dan sam cmizdrila kao kreten- gledam ga kako pajki i zamišljam kako ga maklja neko drugo dete a on ne zna da se brani. UH!user posted image


Believe you me, naučiće da se bije u vrtiću user posted image


Oooooo dauser posted image Juče mi N kuka, kaže udario me jedan Marko. Pitam ja zbog čega, kaže pa zato što sam ja njega udaraouser posted image A što si ti njega udarao? Zato što je on mene udarao juče...i tako u nedogled.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 13:35:52   
minavb
ALi on će biti tužan kad ga neko udari.user posted image Mamino pilence.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 13:43:03   
vukosava
Ja i moja srednja sestra smo bili sa babama i dedama. Najmladja sa jednom zenom iz komsiluka.
Ja sam posla u vrtic sa 5 godina a srednja sestra sa 3 godine. Mene su cuvale babe i dede i na upisu u vrtic su me stavili u stariju grupu jer su tako procenili da odgovaram sa razvojom. A sve  babe i dede su mi zavrsile samo po nekoliko razreda osnovne skole. Nista ekstra. Majka je znala da me ostavi na cuvanje i na po 3 nedelje tati i babi i dedi dok sprema ispit u Beogradu.

Moje dete ce biti sa tatom prve tri godine, sa oboma po cetiri meseca godisnje kad ja imam raspuste. Garant i po ovom spadam u manjinu na forumu user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 13:48:19   
minavb
Ma ti si Vuko retka vrsta. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 13:54:28   
Olga75
i zver je sa tatom tokom raspusta ali treba im socijalizacija
mos mislit kako sam ja , isla sam u jaslice , vrtic , zabavise , predskolsko , skolu , nosim se sa Gogom i Magogom a ipak me sitnice izbace iz koloseka
treba da se druze sa decom i po cenu da dobiju batine ( tu je matori da me spreci da ne izudaram klince koje mi je diralo princezu i da mu ne izunakazavam mater koja nije ucila dete da je agresija socijalno neprihvatljiva


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 14:03:55   
Raviojla

IZVORNA PORUKA: Olga RR

i zver je sa tatom tokom raspusta ali treba im socijalizacija
mos mislit kako sam ja , isla sam u jaslice , vrtic , zabavise , predskolsko , skolu , nosim se sa Gogom i Magogom a ipak me sitnice izbace iz koloseka
treba da se druze sa decom i po cenu da dobiju batine ( tu je matori da me spreci da ne izudaram klince koje mi je diralo princezu i da mu ne izunakazavam mater koja nije ucila dete da je agresija socijalno neprihvatljiva


Pa valjda su zato tu vaspitacice?! Gledam kako ove tri na 30 dece nikad nisu sve zajedno u smeni, ne rade s jima nista posebno al zato zdusno piju kafu, I NIKO ne moze da me ubedi da je detetu bolje u takvom okruzenju dok ne napuni 3 godine, a ni posle bas nisu u najboljem. Bilo bi lepo kad bi svako zabaviste bilo kao privatno, malo dece, puno vaspitaca, normalno vaspitanje i kreativno provedeno vreme, a ne ovo, puste ih kao ovcice po polju i dok deca kopaju rukama zemlju i jedu gliste, recimo....(videla svojim ocima)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 14:08:11   
ivaj
Nista bolje nije u privatnim vrticima(ne mislim na sve naravno).Tu gledaju da sto vise ustede pa stave puno dece u istu grupu a samo dve vaspitacice. Pa su tu od najmanjeg do najveceg,nema odvojenih grupa.
Dodjes po dete a ono slinavo do vrata.
Ali sta ces,mozda tako mora da bude.

Lepo je da deca idi u vrtic,uce se mnogo cemu.
Ali mislim da nista faliti nece ni onima koji ne idu.Sve to vremenom dodje na svoje.


< Poruku je uredio ivaj -- 17.11.2011 14:09:35 >

(odgovor članu Raviojla)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 14:10:16   
Raviojla

IZVORNA PORUKA: ivaj

Nista bolje nije u privatnim vrticima(ne mislim na sve naravno).Tu gledaju da sto vise ustede pa stave puno dece u istu grupu a samo dve vaspitacice. Pa su tu od najmanjeg do najveceg,nema odvojenih grupa.
Dodjes po dete a ono slinavo do vrata.
Ali sta ces,mozda tako mora da bude.

Lepo je da deca idi u vrtic,uce se mnogo cemu.
Ali mislim da nista faliti nece ni onima koji ne idu.Sve to vremenom dodje na svoje.


Pa strasno!user posted image ispada da vredi dete voditi samo u igraonice user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 14:10:55   
Anoniman
Kod N u vrtiću ima dve vaspitačice, njih je 32. One ne piju kafu dok ih paze, posvećene su im koliko mogu da budu. Nijedna mi se nikada nije žalila na Nešino ponašanje, što znači da ne izaziva prvi, što je meni ustvari najvažnije...oduvek ga učim da nasilje nije rešenje, da nije ok udarati druge, ali džaba kad se ona deca stalno mlate, nema šanse da ga učim da im ne vrati iako smatram da je bolje da im ne vrati nego da kaže vaspitačici. Sad su mali, a kad porastu napašće ga njih dvojica a on će stojati kao mulac i čekati da ga istuku da bi rekao vaspitačici, koja verovatno ništa neće učiniti po tom pitanju, jer njihove roditelje nije brigauser posted image Koliko god primitivno bilo, otkako je krenuo u ovu grupu u vrtiću, ne govorim mu više da ne vraća deci kad ga udare, ali da čujem da je prvi udario neko dete sasvim sigurno bih ga adekvatno kaznila. To ne prolazi.

(odgovor članu Raviojla)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 14:22:21   
Tea2
Drage moje,jutros sam podigla temu koja je poslednji put otvarana u maju 2010.godine,postavila sam konkretno pitanje i drago mi je da ste se raspricale.Da ja otvorim novu temu u vezi sa mojim pitanjem...????

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 14:25:59   
minavb
Mislim da ti ne treba nova tema. Kontam da bi neko napisao svoje iskustvo da je dete tamo vodio. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 14:26:28   
Anoniman
Ne. Kada naiđe neko ko zna odgovor na tvoje pitanje, odgovoriće ti.

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 14:31:28   
Tea2
Hvala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 14:35:57   
gagana83
IZVORNA PORUKA: minavb

ALi on će biti tužan kad ga neko udari.user posted image Mamino pilence.


Tako je i Una kad je bila manja.
Primer: udari je kumica, ona nista, samo je gleda onako tuzno, kuma vikne na malu i ona se naravno rasplace. Moje dete joj pridje, pomazi je po kosi i kaze"Dobva Joka, Joko nemoj paces, ljubim te" i poljubi je user posted image
Od kako ide ide u vrtic zna da se brani a Boga mi ponekad i da udari prva.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 14:38:48   
gagana83
IZVORNA PORUKA: ivaj

Nista bolje nije u privatnim vrticima(ne mislim na sve naravno).Tu gledaju da sto vise ustede pa stave puno dece u istu grupu a samo dve vaspitacice. Pa su tu od najmanjeg do najveceg,nema odvojenih grupa.
Dodjes po dete a ono slinavo do vrata.

Ali sta ces,mozda tako mora da bude.

Lepo je da deca idi u vrtic,uce se mnogo cemu.
Ali mislim da nista faliti nece ni onima koji ne idu.Sve to vremenom dodje na svoje.


Ne volim generalizaciju, nisu svi vrtici isti, ili je mozda bolje reci nisu sve vaspitacice iste.
U Uninij grupi je 10 dece a 2 vaspitacice.
Dete mi nikad, ali nikad nije doslo kuci slinavo, mokro ili musavo.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 14:39:50   
Tea2
Mog sina je nekoliko puta u jaslicama izujedao jedan decak.Sada su najbolji drugovi.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 17:05:55   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Tea2

Ima li neko iskustva sa jaslicama Tin -Tin ili Loptica na Novom Beogradu?Nesto razmisljam da je upisem u jaslice -cuvanje na sat ili poludnevni boravak.Pitam se kakvi li su?


Ja nemam, ako ti treba odgovor na tvoje direktno pitanje. Mozda da otvoris temu tipa: Pitanje za mame iz BG-a?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 17:15:06   
Verus
Pa hoce mina ako je nezan cvetak i nije naucen, a nucice da se brani videces.  Helena je bas pasivna sto se toga tice...uzmu joj igracke ona nista, samo ih upitno gleda, nesto poput "what the f***!"...ja sam bila ista takva, pa naucis da se boris kroz zivot.  Nesto ih mozemo nauciti a nesto ce sami.  Bitno ih je odgojiti da su dobri ljudi, a sami ce shvatiti da ima svakakvih ljudi, mozemo im samo pricati a mnoge stvari isksue sami.  Necu nikad zaboraviti kad je od drugarice mala, inace starija 3 meseca, gurnula Helena, kod nas u kuci, a Helena jadna, ne da je plakala, nego joj se sve donja usna uvlacila, i sve je onako, ostajala bez vazduha.  Tako joj je srce slomila, jer ju je gurnula bez razloga...A i moje se srce slomilo sa njenimuser posted image   Mali crv.  Naucice, mora.
IZVORNA PORUKA: minavb

ALi on će biti tužan kad ga neko udari.user posted image Mamino pilence.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 17:18:44   
minavb
Uh, cufice malene. Kad se zaplace, odmah se grlimo pa on cim se kelpi ili se rasplace iz nekog drugog razloga, pruza nekome ruke da ga grli. Zamisli u vrticu ovako malenog, klepi se i kome da pruzi ruke kad vaspitacica pazi njih 30?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here