|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vrtic vs dadilja
17.8.2009 14:35:19   
marince1
Pricam juce nesto sa mm o tome kome je najbolje poveriti cuvanje deteta kad oba roditelja rade.
Babe/dede,hm,najjeftinija varijanta,ali...Svi pricaju kako oni najvise razmaze decu,imam mnogo primera u okolini,a cak je i pedijatarto rekao mojoj drugarici.
Vrtic,tj. u pocetku jaslice meni zvuci ok,naravno ima tu i losih stvari,o njima se vec pisalo.
Dadilja,mm misli da mozemo to priustiti,ali kako objasniti babama i dedama da ce neko pored njih zivih biti placan za to?!?
Sta ste(tj. biste ) vi odabrali?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vrtic vs dadilja
17.8.2009 14:38:46   
Anoniman
Ja bih se zaklela da smo o tome pisale.

Ja glasam Dadilja do 3-će godine.

Pošto se svaka od nas (ili većina) već izjasnila ili u temi o jaslicama i u temi o dadilji, predlažem da ovde idu samo kratki odgovori bez ulaženja u dalje polemisanje, jer onda ostale teme gube smisao. Jel to u redu marinče?

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vrtic vs dadilja
17.8.2009 14:40:05   
božana
Ima tema o ovome.Ja našla dadilju.Kod nas je trenutna cena 10.000,00 dinara za veće dete, a za bebu 12.000,00 dinara.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vrtic vs dadilja
17.8.2009 14:42:29   
oliveradj
I JA GLASAM DO TREĆE GODINE KUĆI DETE SA NEKIM!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vrtic vs dadilja
17.8.2009 14:46:10   
marince1
Uredu je Tasha!user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vrtic vs dadilja
17.8.2009 14:46:53   
SUPER MAMA
I ja sam za dadilja u jaslicama nemam poverenja.Imam jedan primer, ot je mali od mog devera evo od prosle godine kako je krenuo u jaslicama on je zaradio hronicni laringitis.A sto se tice babe, posto moja mama nije mi u blizini vec 500km je udaljena od mene, a ona je jedina osoba u kojoj imam poverenje,a i znam da ce uraditi s moje dete onako kako i kazem,a sto se tice moje svekrve NEMA SANSE da je cuva jer ispred mene radi stvari u inat meni jer ona misli da zna sve i jedan put gadno smo se posvadzali takoda ta opcija otpada i najbolja je dadilja.Bar po meni, a i mm se slaze samnom.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vrtic vs dadilja
17.8.2009 15:14:58   
Brand new mama
Ja jos imam lufta,ali vec sada sam razmisljala i ja sam licno za dadilju bar do druge godine.Nekako bi bila mirnija da znam da se neko posvecuje mom djetetu, a ne da se njih dvije bore sa 10 djece.Naravno da sve zavisi i na koga ces naletjeti,ali ja sam cuvala jednu malecku bubicu 1,5 godinu i znam da sam se vezala za nju kao da je moja, a i ona je za mene,tako da nije bilo velikih problema kad su njeni isli na posao i sl(a i zato sam prije za nekog malo mladjeg,jer ne zelim da dodjem u situaciju da sutra kazem teti da treba da radi to i to, a da me ona ne zarezuje ni  5% jer sam ja "mlada i zelena").Ako nadjes nekog ko ce da se brine o tvom djetetu kao sto bi ti-uvijek glasam za dadilje

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vrtic vs dadilja
17.8.2009 15:16:26   
božana
Ja ću imati dadilju dok mala ne bude imala 3 godine.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vrtic vs dadilja
17.8.2009 15:17:03   
Anoniman
teta ili ti ga dadilja definitivno...ja imam paranoje od vrtića i jaslica 

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vrtic vs dadilja
17.8.2009 19:14:43   
gagana83
Bas preko puta nase kuce se nalazi jedno privatno obdaniste gde toliko lepo rade sa decom i bas su im posveceni. Stalno organizuju neke dogadjaje klincima,bas pre neki dan je bio jedan nas poznat deciji lokalni glumac koji je klince zabavljao. Tu ih mozes ostaviti i na sat-dva samo je to malo skuplja varijanta. Planiram da moje dete upisem u taj vrtic ali ne pre trece-cetvrte godine. Do tad ce biti s nama u kuci gde ce uvek neko moci da mu se posveti jer svi radimo kuci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vrtic vs dadilja
19.8.2009 17:21:31   
AtenA
moj mali ide od godinu dana u vrtic,ja sam prvo bila skepticna i uplasena!Ali su mu vaspitacice u jaslicama bile fenomenalne i nikada nije bilo nikakvih problema!Sada ce cetiri god i obozava da ide u vrtic,to je takva radost kada se sretne sa drugarima na ulici ne mozemo da ih razdvojimo!Kada smo bili na moru stalno me je pitao kada ce u skolicu!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vrtic vs dadilja
8.3.2010 9:13:05   
Anoniman
Drage novosadjanke, ako je nekom potrebna dadilja, neka mi se javi na pp user posted image

(odgovor članu AtenA)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vrtic vs dadilja
8.3.2010 11:22:31   
Jeca*
klik

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vrtic vs dadilja
8.3.2010 12:50:40   
Dora
Vrtić, definitivnouser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vrtic vs dadilja
9.3.2010 10:21:45   
caca81
Ja sam za vrtic. Moja cerka, koja sad ima 7 godina, posla je u jaslice kad je imala 1,5 i nikad nije bilo nikakvih neprijatnosti, tako da se nisam razmisljala kad sam sina upisala i krenuo je sa godinu dana. Ide vec 7meseci i za to vreme je 2 nedelje odsustvovao zbog prehlade, a sa svim ostalim sam prezadovoljna.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vrtic vs dadilja
9.3.2010 17:25:29   
anci 81
Ja sam cula da su te dadilje jako skupe!
A najverovatnije cu morati da dam dete sa godinu u jaslice(ima do tad jos....),sto,citajuci postove,vidim da i nije toliko strasno.
Najvise me strah onih prica:"Pa to je rano,ima stalno da ti bude bolesno..."
A kad nemas izbora,sta da radis?

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vrtic vs dadilja
4.5.2010 11:12:08   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

teta ili ti ga dadilja definitivno...ja imam paranoje od vrtića i jaslica 



i dalje ostajem pri ovome i ako sam ćerku upisala u vrtić

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vrtic vs dadilja
10.5.2010 21:31:07   
*Alexx*
Evo ja da objavim šta smo odlučili.
Konkurisaćemo za jaslice, ali tražimo dadilju - bar do Andrejeve druge godine. U slučaju da dadilju ne nađemo, jaslice su tu user posted image
Ja sam bila baš za jaslice, mm je bio baš za dadilju, pa smo se našli na pola puta.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vrtic vs dadilja
11.5.2010 8:20:33   
Jeca*
dobra odluka user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vrtic vs dadilja
11.5.2010 9:23:48   
Leki 77
Dadilja do minimum druge godine. Sve ima svoje prednosti u mane, ali mi je najbitnije da neko pazi samo moje dete, a ne jos nekoliko njih. Isto tako, nisam pristalica teze-treba da budu bolesni, tako se imunizuju. Imace citav zivot da se imunizuje, ne mora da prelezi milion i jednu bolest za prve dve-tri godine zivota, kada je i najosetljiviji.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 10:41:16   
Tea2
Ima li neko iskustva sa jaslicama Tin -Tin ili Loptica na Novom Beogradu?Nesto razmisljam da je upisem u jaslice -cuvanje na sat ili poludnevni boravak.Pitam se kakvi li su?

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 12:21:17   
Raviojla

IZVORNA PORUKA: anci 81

Ja sam cula da su te dadilje jako skupe!
A najverovatnije cu morati da dam dete sa godinu u jaslice(ima do tad jos....),sto,citajuci postove,vidim da i nije toliko strasno.
Najvise me strah onih prica:"Pa to je rano,ima stalno da ti bude bolesno..."
A kad nemas izbora,sta da radis?

Upravo je to problem - nemamo svi izbora, odnosno nemamo svi dovoljno novca za dadilje. Ipak, mi smo se davno pre rodjenja deteta dogovorili da uzmemo dadilju do pune 3 godine, Uopste mislim da jaslice zagovaraju "kapitalisti" odnosno da su vricici odlicna stvar da bi roditelji mogli da rade vise, umesto da budu s decom. I nekad i sad su dadilje bile skupe, sigurno ne zato sto su vrtici bolja varijanta.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 12:24:07   
Olga75
dadilja jeste dobro resenje ali sto se tice socijalizacije deteta mislim da je vrtic bolje resenje
dete uci da se samo izbori sa raznim tipovima licnosti a sa dadiljom je to malo teze izvesti


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Raviojla)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 12:30:17   
Raviojla

IZVORNA PORUKA: Olga RR

dadilja jeste dobro resenje ali sto se tice socijalizacije deteta mislim da je vrtic bolje resenje
dete uci da se samo izbori sa raznim tipovima licnosti a sa dadiljom je to malo teze izvesti


Pa ne uci valjda samo do 7. godine? Ja sam isla u vrtic, pa se i dan danas ucim kako da se izborim s razlicitim tipovima licnosti user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vrtic vs dadilja
17.11.2011 12:35:45   
Olga75
naravno da ne uci samo do sedme godine
ali da li mislite da je lakse detetu da se uklopi u grupu sa sedam godina gde se vecina dece poznaje pa da se oseca kao autsajder ili da vec ima neka iskustva sa grupom user posted image
i da zna kako idu drustvene interakcije user posted image
sto se mene tice , ja bih svoje dete jako dugo drzala izolovano jer kao i vecina roditelja smatram da niko nije dovoljno dobar za moje dete ali na zalost to se mom detetu ne svidja i jasno mi je da to tako ne moze da funkcionise user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Raviojla)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here