|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
15.3.2018 10:55:19   
Ema_
Zdravo svima,
nova sam na forumu, mada sam skoro svu prepisku unazad procitala :)
Imam jedno pitanjce, ako neka od vas moze da podeli svoje iskustvo. Pre neki dan sam bila na transferu i u otpusnoj listi stoji samo broj vracenih embriona, ne pominje se kvalitet, koliko celija, itd. Da li je ovo uobicajeno? Devojka sa kojom sam bila u sobi radila je prirodni, i njoj stoji da je vracen 8-celijski embrion.
Imam utisak da nista ne pise jer su embrioni pretpostavljam losijeg kvaliteta. Kakav je bio vas slucaj?

(odgovor članu Zmajica81)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Klinika Ivanović
15.3.2018 12:55:14   
dunja RR
Ema dobro nam došla!


Ne brini, ni meni nije pisalo, ni prvi ni drugi put, a u prvom postupku (iz FETA-a) sam dobila sina kod Ivanovića.

Odmarkaj i ne razmišljaj u tom pravcu, vež razmišljaj da su bebice kod tebe, i zajedno čekate jednu lepu betu user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.3.2018 13:01:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ema_)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: Klinika Ivanović
15.3.2018 13:17:46   
Ema_
Dunja hvala ti na podrsci i lepim recima, puno mi znaci user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Klinika Ivanović
15.3.2018 18:50:08   
Majabg85
Caos,i ja sam nova na forumu interesuje me usla sam u proces Vto primam Gonal od 150svaki dan.Sutra idem na kontrolu da vidimo sta dalje.
Da li znate koja je procesura posle Gonala sta se radi?Koliko su skupi ostali lekovi i sta obicno daje?Da li je aspiracija strasna ?
Rasili smo inseminaciju ali nam nije uspela.Nadam se da ce sve biti kako treba i da ce nam uspeti 🌸

(odgovor članu Ema_)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Klinika Ivanović
15.3.2018 20:44:46   
Maraj
Ema ni meni nije pisalo. Nema ni potrebe da pise. Goca vrati onaj najbolji u tom trenutku bio on sestocelijski, osmocelijski ili kakav vec....
Majo ja nisam primala gonal. Ja sam suprefact i menopur. Ne secam se cena , radila sam vto pre 3 god. I ja imam sina iz fet-a kod Goce. Sto se aspiracije tice.... nije stasna, sto bi bila strasna. Malo te uspavaju, na par min , probudis se i sve gotovo user posted image kazu ti koliko su izvadili embriona,

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Klinika Ivanović
15.3.2018 20:51:19   
Majabg85
Hvala punooo... 💕

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Klinika Ivanović
20.3.2018 11:57:56   
Zecititis
Pozdrav svima devojke!

Nova sam na forumu i nedavno sam krenula da se lečim kod dr. Goce. Doktorka želi da se uradi VTO, koju planiram da uradim za 2 meseca. Visoka sam 173, težina 73 kg. dr. Goca me je uputila na 3.sprat na tretmane radiotalasima u predelu stomaka u cilju smanjenja telesne težine. Molim Vas za informaciju da li još neka od Vas ide na ove tretmane? Ukoliko ide, zamolila bih da napiše iskustvo i ima li efekta. Tretmani nisu jeftini i značilo bi mi nečije iskustvo.

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Klinika Ivanović
20.3.2018 13:08:48   
dunja RR
Zecititis, dobro došla!

Prvi put čujem za to! Po kilaži i visini tu smo negde, ja sam malo niža, sada imam 74kg (radim na tome da pre početka postupka skinem 3-4 kg), ali sam u VTO ulazila prošli put sa 5 kg manje tj. sa 69, dr Goca me koliko se sećam nije kritikovala za kilažu iako me videla i sa 72. Sad ne znam da li smo drugačije građene možda, ali ja se najviše gojim u predelu stomaka.

Mene kritikuje moj endokrinolog, i uvek korigujem ishranu pre vto (mada ne bi trebala da budem kampanjac, već da uvek vodim računa), pa se koliko toliko dovedem u red, u smislu kilaže, a samim tim i šećera u krvi.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Zecititis)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Klinika Ivanović
20.3.2018 13:19:01   
dunja RR
Zmajček,

Ja ovo uopšte nisam videla, a baš sam se pitala kako si.
Obavezno gvožđe sredi, i šećer! Ja sam bila u istoj situaciji, i sve detalno sredila pre FET-a pre 5 godina, kada sam i zatrudnela. Ne žuri sa FET dok sve ne središ. Ne znam da li već imaš dr kod koga ideš, ali ja uvek preporučujem dr Jelenu, ona je internista i endokrinolog i savršeno priprema žene za VTO i za trudnoću, i tokom trudnoće. Javi da li da ti pošaljem kontakt.



IZVORNA PORUKA: Zmajica81

Drage moje, samo da vam javim sta se izdesavalo. Na kraju nije ni radjen transfera jer sam opet burno reagovala nakon aspiracije. U svakom slucaju konacni ishod je 2 zamrznute blaste, jedna 5 druga 6 dan. Treba da se sada dovedem u red sa internistom nalazi su mi losi pa da vidim kada da planiram FET jer savetuje da sacekam dok ne napravimo dobru klimu u organizmu za opstanak trudnoce. Gvozdje mi je jako nisko, 3,4 , secer i holesterol visoki plus antitela stitne. Ona tvrdi da su neki parametri u mojim nalazima apsolutno losi i da moram da ih sredim jer je sama trudnoca iznurujuca po majku pogotovu sa mojim zdravstvenim problemcicima.Plus nesto je navodi da misli da imam latentni dijabetes pa bi da isproveravam jos neke stvari vezano za to i onu mutaciju koju su nasli kada smo radili trombofilije. Eto to je plan, probamo da upeglamo pa da se potom vratim na fet..Moji smrzlici ce me sacekati.



< Poruku je uredio dunja RR -- 20.3.2018 13:26:31 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Zmajica81)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Klinika Ivanović
20.3.2018 13:22:32   
jess021
Zecititis, dobrodosla!
I ja prvi put cujem za to. Iskreno mislim da postoje jeftiniji nacini da se resis viska i to mozda nekih 6-7kg, jel tako?
Mislim da je to stvarno bacanje para.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Klinika Ivanović
21.3.2018 8:13:16   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Zecititis

Pozdrav svima devojke!

Nova sam na forumu i nedavno sam krenula da se lečim kod dr. Goce. Doktorka želi da se uradi VTO, koju planiram da uradim za 2 meseca. Visoka sam 173, težina 73 kg. dr. Goca me je uputila na 3.sprat na tretmane radiotalasima u predelu stomaka u cilju smanjenja telesne težine. Molim Vas za informaciju da li još neka od Vas ide na ove tretmane? Ukoliko ide, zamolila bih da napiše iskustvo i ima li efekta. Tretmani nisu jeftini i značilo bi mi nečije iskustvo.

Ja prvi put cujem za ovo....to goca ranije nije radila. Misljm da mi pomalo i smeta. Ranije je bila samo klinika za vto. Sad cujem da je uvela i orošavanje gospodjice pa eto i te radiotalase. Mislim da je to samo uzimanje para. Pa nemas 30kg viska. Koliko mozes da imas 5-6kg viska. Zar se za to ide na radiotalase. Da povedes racuna o ishrani, ta dva meseca , opusteno ces smrsati. Kakvi radiotalasi.

(odgovor članu Zecititis)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Klinika Ivanović
21.3.2018 11:18:31   
ivannna
Zecititis-da sam na tvom mestu ja ne bih isla na to,em sto je skupo em sto postoje vrlo laksi nacini da se smrsa
evo ja sam ti primer-zbog insulina sam morala da izbacim secer i belo brasno,pirinac,krompir ,kukuruz i pastu, visoka sam 162 i imala sam 56 kg a sada imam 52kg,znaci 4 kg a nista spec nisam radila,nisam vezbala samo pazila sta jedem

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Klinika Ivanović
21.3.2018 11:39:51   
Majabg85
Sutra idem na aspiraciju.Drzite mi fige 🤞
Posle koliko radi transfer nazad jel neko zna?

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Klinika Ivanović
21.3.2018 11:50:06   
dunja RR
Majo navijamo user posted image

Mislim da sada najčešće radi posle 2 dana.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Klinika Ivanović
21.3.2018 11:52:34   
Majabg85
Hvalaaaa 💕
Jel onda mora strogo mirovanje?Koliko dugo to traje?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Klinika Ivanović
21.3.2018 12:01:34   
dunja RR
Reći će ti sve ne brini.
Svakako nije preporučljivo skakanje, dizanje teškog i slično, ali pitaj dr da li moraš strogo mirovati. To sve zavisi od žene do žene. Ja nisam mirovala, ponašala sam se normalno, šetala, ne preterano, ali sam šetala.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Klinika Ivanović
21.3.2018 12:02:35   
Maraj
Majo najcesce posle 2 dana. Ja sam prvi put mirovala i nije doslo do trudnoce. Drugi put sam se ponasala uobicajeno i ugledala sam user posted image Sve je to individualno, il sto bi rekli, "Kako ovaj odozgo kaze"

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: Klinika Ivanović
21.3.2018 15:01:40   
Zecititis
Drage devojke,

puno Vam hvala na ovom odgovoru.

Za one koji ne znaju na 3.spratu je otvoren opremljen i moderan salon sa mnogim spravama BTL VANQUISH ME. To su aparati koji su namenjeni za redukciju obima pojedinih regija pomoću visokofrekfentnog magnetnog polja, zatim aparati za redukciju bora, zatezanje kože, anti-age tretmani, hijeluron fileri i ostalo. Tim salonom rukovodi njena ćerka. Fina devojka, 21.god.
Lično ne verujem ni u kakvo "mašinsko topljenje sala podpomognuto raznoraznim mašinama", ali hajde.

Doktorka je rekla da mogu da ostanem u drugom stanju samo ukoliko je sve slušam svaku reč. Prvi korak je skinuti kilažu. Rekla sam joj da sam krenula da treniram i promenila način ishrane; ona me je pitala "da li možeš doći sutra na radiotalase u to i to vreme ili ne možeš?" Rekla sam naravno da mogu. U prizemlju mi je rečeno da tretman košta 14000 din. Pomislila sam hajde nije problem platiće se ako ona smatra da je to potrebno. Kada sam došla tamo shvatila sam da je potrebno uraditi 4 tretmana, naravno svaki po 14000 din a tretman traje 45 min.

Pitala sam se da li je još nekom savetovala ove tretmane i zato sam mnooogo srećna što mogu da čujem i Vaša iskustva. Krenula sam u ovu kliniku sa velikom voljom i sigurnošću da sam u pravim rukama. Međutim, kako odmiče vreme na osnovu ovog gore napisanog i još nekoliko stvari sa kojima sam se susrela počela sam da razmišljam da promenim kliniku.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Klinika Ivanović
21.3.2018 15:27:11   
Maraj
Ma sta kazes!
Kakav bezobrazluk.
Vidi, doktorka je fenomenalana
Ja joj neizmerno verujem
Zahvaljujuci njoj imam sina. Ali.... ovo sto sj napisala meni je cist bezobrazluk. Cuj, otvorila u klinici za vto "salon lepote" za svoju cerku. Mozda sam bezobrazna, al meni to tako zvuci. Toliko para ima da je mogla da joj otvori isti toliki salon lepote a ne da narusava to sto je godinama gradila...
Ja ne bi isla. Po tvojoj kilazi i visini , ja ne mislim da si debela. Povedi racuna o ishrani ta dva meseca.
Sto se tice promene klinike, ne znam sta bi ti rekla. Opet naglasavam ja joj neizmerno verujem. Odlican je strucnjak. Neces pogrešiti da ostanes njen pacijent. Ali samo pacijent za vto ne i pacijent za "salon lepote" njene cerke.
Covece pa ona ima 2 cerke. Sta ce drugoj da otvori, u prizemlju frizerski salon user posted image user posted image

(odgovor članu Zecititis)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Klinika Ivanović
21.3.2018 15:37:40   
Zecititis
Naravno Maro,

tu smo da se izlećimo, ne da se zatežemo i redukujemo koje kakvim aparatima.

Nastaviću da idem u bolnicu Ivanović, ali ukolko pomenuti tretmani bude uslov da se ostane na klinici, neću ostati.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: Klinika Ivanović
21.3.2018 15:54:16   
Ema_
Uh.. mene sad ovo sto sam procitala prilicno razocaralo. Ne bih tako nesto ocekivala od doktorke. Sto Maraj kaze, zvuci bas bezobrazno

(odgovor članu Zecititis)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 12:50:58   
lesli
@Ema: Meni je pisalo da je vracena jedna blasta i koji kateter je koriscen. Ali moguce da je dr pogresila ili jednostavno slucajno ispustila taj podatak. Ne brini i srecno pri vadjenju bete za neki dan ;)

IZVORNA PORUKA: Majabg85

Caos,i ja sam nova na forumu interesuje me usla sam u proces Vto primam Gonal od 150svaki dan.Sutra idem na kontrolu da vidimo sta dalje.
Da li znate koja je procesura posle Gonala sta se radi?Koliko su skupi ostali lekovi i sta obicno daje?Da li je aspiracija strasna ?
Rasili smo inseminaciju ali nam nije uspela.Nadam se da ce sve biti kako treba i da ce nam uspeti 🌸


Ako ne odgovaram prekasno, ja sam primala Gonal 150, a posle toga Cetrotide. Cela stimulacija izasla mozda nekih 600-700e
Cini mi se 11 gonala i 5 cetrotida. Aspiracija nije strasna, uspavaju te. Eventualno boli malo kad se probudis i pocne da popusta anestezija, ali meni je to bilo u rangu blagih menstrualnih grceva. Ako bas mnogo boli, reci ce ti oni sta da popijes ;)

Meni su gurali embrione do stadijuma blastociste (tj. 5. dana) - 1 vratili, ostalo zamrzli.

Inace ja iz prvog pokusaja IVFa kod njih ostala trudna i trenutno sam na kraju 13. nedelje. Sto zelim i tebi i Emi :)

@Zecititis prvi put cujem za terapiju radiotalasima. Iskreno nemam iskustva sa tim - mene je kritikovala za kilazu, ali kako sam premrsava...A cena je prava sitnica user posted image
Ja bih to verovatno odbila i insistirala na tome da cu kilazu dovesti u red promeneom ishrane i fizickom aktivnoscu, pa makar trajalo i neki mesec duze (u sta sumnjam - nemas 20, vec par kg viska) ;)

< Poruku je uredio lesli -- 22.3.2018 13:00:21 >

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 14:52:40   
Majabg85
Evo da se javim...prezivela sam 😁... Stvarno nista nije bolno i sam na strom mirovanju 7 dana.Rekla mi je danu subotu dodjem na kontrolu a u ponedeljak ce mi biti transfer...Kaze da ima materijala i da se vidimo uskoro 🤞

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 15:05:46   
lesli
Super Majo! user posted image
Miruj, unosi dosta tecnosti i pretezno proteinska ishrana, da se jajnici malo smire do ponedeljka i bice to sve super :)

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 15:18:41   
Majabg85
Da da...kupila sam surutku i to moram svaki dan da popijem po 1l i sto vise proteina da unosim...Jel se radi jos nesto od analiza posle transfera? Jel ima jos puno izdataka?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here