|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 15:27:04   
Maraj
Majo user posted image pa nista. Kad ti vrate embrione, cekas neke 2 nedelje do pozitivne bete. Jedini izdatak ti je 1000din za betu user posted image
Salim se, ne znam, mozda terapija tipa utrigestan. Kutija je oko 700 din. A trebace ti neke 3 kutije cini mi se.

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 15:33:33   
Majabg85
Sve je to nista naspram silnih ovih priprema i analiza za vto
Hvala na podrsci svima 💋

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 15:37:41   
lesli
IZVORNA PORUKA: Majabg85

Da da...kupila sam surutku i to moram svaki dan da popijem po 1l i sto vise proteina da unosim...Jel se radi jos nesto od analiza posle transfera? Jel ima jos puno izdataka?


Nemas nista posle transfera osim beta hcg. (oko 1000din)
Sve sto je trebalo pretpostavljam da su ti pretresli uzduz i popreko pre ulaska u proceduru kao i svima nama.

A na surutku samo navali ;) Ja sam je pocela posle par dana stimulacije, jer sam imala utisak da unos i izbacivanje tecnosti nisu ni priblizni. Cini mi se da mi da se to dovelo u red posle jednog dana ispijanja surutke :)

Nakon pozitivne bete ja sam proverila tsh i ft4 (zbog porodicne istorije bolesti) i javila rez. svom endokrinologu. (jos oko 2000din)
Kada sam u 5. nedelji prokrvarila (krvarila do kraja 9. na svakih par dana), ukinut mi je aspirin koji je Goca uvela. Tada sam morala da zakazem kod hematologa i uradim d-dimer (imam mutacije PAI i MTHFR) da vidim sta sa terapijom dalje. (to je jos par hiljada)

Ali su svi ovi troskovi posle bete po meni bas individualni i realno zanemarljivi naspram novca koji smo dali za proces VTO(postupak + lekovi + zamrzavanje).

< Poruku je uredio lesli -- 22.3.2018 15:38:47 >

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 15:40:52   
Majabg85
Hvala puno na informacijama...Meni je samo uvela utrogestan na 8h i pijem inofolic nista vise i strogo mirivanje.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 15:42:59   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maraj

Majo user posted image pa nista. Kad ti vrate embrione, cekas neke 2 nedelje do pozitivne bete. Jedini izdatak ti je 1000din za betu user posted image
Salim se, ne znam, mozda terapija tipa utrigestan. Kutija je oko 700 din. A trebace ti neke 3 kutije cini mi se.


Ja sam recimo i utrogestan pre bete uspela da dobijem na recept od drzavnog ginekologa. Znaci trosak za to mi je bio = 0 din. Pa bar toliko drzava moze da uradi za nas kad smo joj ustedeli par hiljada eur ;)

I za betu ce ti oni reci kada radis, ja sam radila 10 dana od transfera, ali meni su vratili blastocistu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 15:45:35   
Majabg85
Ona je meni rekla iskljucivo nemacki ili austrijski utrogestan nikako nas jer je kao vodica naspram ovoga sto mi je prepisala .Samo jedna apoteka ga uvozi iskljucivo za Gocu nema ga u prodaji nigde.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 15:53:44   
lesli

IZVORNA PORUKA: Majabg85

Hvala puno na informacijama...Meni je samo uvela utrogestan na 8h i pijem inofolic nista vise i strogo mirivanje.



Ja pored utrogestana imam i metformin zbog IR, folnak i imala sam taj aspirin zbog mutacija, mada se za njega razmisljala da li da ga ukljuci ili ne.

Sa stitnom nemam problema, ali clanovi malo sire familije imaju, pa stitnu proveravam preventive radi (jer zna da "poludi" u trudnoci) 1x mesecno. Ali kao sto rekoh sve je individualno.

Ti odmaraj sto vise mozes ovih dana, kez na lice i razmisljas o necemu lepom dok budes na onom stolu za transfer. Meni je to pomoglo da se maksimalno opustim i imala sam utisak da je cela procedura trajala 10 sekundi.

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 15:53:55   
Maraj
Ma daj Majo....kakva vodica. Ja sam vto radila 2015.kod Goce. Tad je bio samo nas utrogestan. I taj sam i koristila i zatrudnela. I sad sam prirodno ostala trudna i opet sam taj isti nas koristila.
Goca ima procenat od prodaje tog utrogestana garant. Čuj neko ga uvozi samo za Gocu user posted image
Boze, sto je ta zena postala toliko alava. Pa nije takva bila. Ne mogu da se nacudim sta pisete...

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 15:56:59   
lesli
Meni nisu nista pominjali. Mada me jesu poslali po njega u konkretnu apoteku. Onu na "L", ali sam ja to izignorisala i kada sam otisla da otvorim bolovanje kod lekara, trazila da mi prepise i utrogestan koji koristim i dalje.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 16:04:30   
lesli
Slazem se sa Maraj. user posted image

Utrogestan koji sam ja dobila na recept proizvodi se u Spaniji i ne verujem da je los, jer u suprotnom nijedna zena posle VTO ne bi uspela da zatrudni i odrzi trudnocu. Ja jesam krvarila i uz to imala bolove nalik menstrualnim od 5. do 9. nedelje (par put i obilnije, pa smo trcali u bolnicu misleci da je sve gotovo) ali sam 100% sigurna da to nije do utrogestana, jer se krvarenje nastavilo i kada mi je uveden progesteron depo na 3. dan

< Poruku je uredio lesli -- 22.3.2018 16:07:20 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 19:27:23   
dunja RR
Baš mi je nekako tužno da ovo čitam, ne znam, i ja imam takav utisak poslednjih godinu dana ...a sve opet razmišljam, kod njih sam dobila dete .. pre 4 godine, a danas kao da se radi drugoj klinici.
Taj utrogestan sam platila ja mislim oko 6.000 -7.000, par kutija, tada mi Goca reče, moram da uzmem toliko, tog i tog dana. Ostale su mi mislim 2 ili 2 i po kutije, jer sam prokrvarila na dan kada je i trebao da dođe ciklus. Potpuno nepotrebno uzimati toliko koliko ona kaže, bolje manje pa se lakše dokupiti kasnije. U prošloj VTO, pre par godina, isto je insistirala da utrogestan bude neki poseban, ali bar nije lobirala apoteku.

Što se tiče radiotalasa, orošavanja, i sl, prvi put juče čuh ovde da Ivanovići to rade, ja u septembru (ako je tada bilo) uopšte to nisam skontala.

Danas mi reče drugarica koja živi u Dubaiu da je i tamo to postala praksa na klinikama za VTO.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Klinika Ivanović
22.3.2018 19:58:22   
Maslacak15
To jeste tuzno Ali je na zalost rasprostranjeno. I zato je vazno da zene budu informisane. Ogromna vecina tih Bonus stvari U Ivf klinikama Su bespotrebne i Samo uzimanje Para. I nemaju nikakvog efekta na uspesnost.
Problem je Sto Su parovi Koji rade vto U specificnoj poziciji i Jako je tesko reci ne. I na zalost zu slabost koriste mnogi za cistu komercijalu i povecavanje profita.
Ja cak ne mislim da je 73 kg na 173 previse, zasto bi bilo previse ?? Tek za BMI iznad 29 postoji jasna negativna korelacija. Mislim da je bolje imati 73 nego 53 na tu visinu. Pod uslovom naravno da nema endokrinoloskih problema, insulinske rezistencije itd....


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 22.3.2018 19:59:25 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Klinika Ivanović
23.3.2018 21:08:12   
Zecititis
Pozdrav devojke,

videh da razgovarate o Utrogestanu. Kod nas je jedino registrovan Utrogestan od ova dva proizvođača: BESINS MANUFACTURING BELGIUM, Belgija i CYNDEA PHARMA SL Španija. Ukoliko u apoteci može da se nađe još koji utrogestan "na crno", taj svakako nije registrovan u Srbiji. Kada se lek ne registruje u Srbiji, onda nema pravo ni da se prometuje. Zapravo kada kupite lek na crno, apoteka ga izdaje bez računa i to se kod nas tretira kao privredni prestup.

Ne kažem da su to loši lekovi, oni se prometuju negde u zemljama EU ali ovde niko vam ne garantuje da se u kutiji nalazi baš taj lek, da je čuvan pod propisanim uslovima, ne postoji zvaničan uvoznik tj. nosilac dozvole za stavljanje leka u promet, nije ga odobrila Agenccija za lekove... Švercuje se kao i svaka druga roba.

Majabg85,

puno sreće želim user posted image

Ja sad došla sa aerobika user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Klinika Ivanović
23.3.2018 21:09:54   
dunja RR
Mnogo bolje nego radiotalasi user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Zecititis

Ja sad došla sa aerobika user posted image user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Zecititis)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Klinika Ivanović
23.3.2018 21:27:56   
Majabg85
Sutra idem na kontrolu a u ponedeljak na transfer.Koliko obicno bude oplodjenih embriona?Koliko obicno vraca nazad?jel znate?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Klinika Ivanović
23.3.2018 21:30:18   
dunja RR
Sve zavisi o kvaliteta, ako bude više oplođenih, onda i zamrznu neke.

Obično vraća 2.

Srećno! user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Klinika Ivanović
23.3.2018 21:31:41   
Majabg85
Hvalaaa...Javljam sutra kako sam prosla...Puno poljubaca za sve clanice 💕

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Klinika Ivanović
24.3.2018 11:02:03   
Majabg85
Jutros su me zvali iz Ivanovica imam 13embriona.U utorak planiraju da mi rade transfer.
Da li je neko imao bolove od pupka na gore kao uxasan pritisak ja se jutros umalo nisam onesvestila od bolova.Sad je proslo sve hvala Bogu.

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Klinika Ivanović
24.3.2018 11:06:20   
lesli
Zecitits, super za aerobik user posted image
A slazem se sa tobom za ono sto si napisala za lekove. E sad druga je prica sto smo nekad prinudjeni da kupujemo lekove, jer koliko znam neki lekovi koji se kod nas koriste za pripremu za fet nisu registrovani (estrofem), pa je jedini nacin da se kupuju na crno ili nabavljaju iz inostranstva.

Majo broj oplodjenih zavisi od osobe do osobe, a nekad pretpostavljam da zavisi i od ciklusa do ciklusa kod iste zene.
Nama se oplodili nekih 80%, a 50% od svih j.c. je doguralo do blaste.
Racunaj da nisu sve j.c. zrele i da ce neke od onih koje su se oplodile prestati da se razvijaju.

Inace, mislim da je i broj vracenih individualan. Meni i devojci koja je bila samnom u sobi taj dan je vratila po jednu blastu. Mislim da zavisi broj vracenih od tipa celije, godina, broja prethodnih postupaka, tvoje konstitucije... I o tome dr odlucuje, nemas pravo glasa. Bar ga meni nije dala user posted image

Srecno danas i javi nam se kako si prosla :)

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Klinika Ivanović
24.3.2018 11:10:15   
Maraj
Majo super za embrione user posted image
Ja se stvarno ne secam da l sam imala bolove. Vazno da je proslo.
Sad u postupku vto i kasnije u trudnoci, malo malo nesto boli user posted image
"Bombardovali" su ti organizam sa hormonima, nije ni cudo ako nesto strecne na trenutak. Vazno da je proslo.
Super je sto ih imas toliko i sto su dobrog kvaliteta. Goca obicno 2 vraca, ostale ako su kvalitetni zamrzne, sto je super user posted image

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Klinika Ivanović
24.3.2018 11:47:04   
lesli
Majo sad vidim da smo pisale u isto vreme.
Super za embrione user posted image
Ako dobro sracunah, vracace ti emrione stare 5 dana tj. blaste, sto je super!
Drzimo palceve za utorak user posted image

Sto se bolova tice, ja sam ih imala u predelu jajnika i bila naduvena, ali me oko pupka nije bolelo. Sve sto te zabrinjava reci dr danas ili pozovi bolnicu pa ih pitaj!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Klinika Ivanović
24.3.2018 18:16:39   
lesli
Majo kako je prosla kontrola? Sta ti je rekla Goca koliko embriona vraca?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Klinika Ivanović
24.3.2018 18:19:23   
Majabg85
Rekli su mi da ne dolazim danas jer ce 5 dan da mi uradi transfer.Samo su mi rekli da su bas zadovoljni kako tece rast i da ih ima 13 embriona.U utorak je transfer.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Klinika Ivanović
24.3.2018 19:05:01   
Maraj
Majo pa supwr. Veca je verovatnoca da vto uspe sa blastama tj sa embrionima starim 5 dana. Ali Goca najcesce vraca 2.dan. i meni je vratila 2.dan dva embriona. Tada mi vto nije uspela. Ali je samo 1 embrion preziveo do 5.dana pa smo njega zamrzli. I naravno vratili posle 2 meseca od neuspele vto i tada nam je uspelo user posted image

(odgovor članu Majabg85)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Klinika Ivanović
24.3.2018 19:11:38   
Majabg85
Dace Bog da prezivi koji da ima sta da mi vrati.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here