|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
7.4.2014 9:10:53   
spartanac
Biberce,

posle supe do 22 h mozes uzimati vodu, caj ili kafu....Od 22h do intervencije ne uzimas nista, ni vodu ,ni hranu.Tako pise u pripremi za hsg koji oni daju na klinici....

Pozz

(odgovor članu *biberce*)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.4.2014 11:00:03   
Minja23
e pa kod mene ovako stvari stoje ,pa se sad samo pitam ko je ovde lud,a ko zbunjen...

Rekoh vam da mi je u otpusnoj listi pisalo da su oba jajovoda zapusena...odem ja preko veze kod strucnjaka koji je u nasoj bolnici medju najcenjenijim doktorima,on uze onaj snimak i covek u cudu pita :"ko ti je to rekao?" kaze jedan propusta kontrast u malu karlicu,drugi mu je cudan i moguce da je zapusen,ali kaze da je jedan sasvim dovoljan,a ja navalila da ipak radim laparo...

on me je odbio(jer on radi laparo) i rekao da sacekam 3 meseca,pa ako nista ne bude da se utvrdi da li treba uraditi histero ili laparo...kaze da ne moze to tek tako da se radi ko god da je napisao u otp.listi da treba da se uradi laparo.

Ja onako u neverici ga gledam,nailazi jos jedna doktorka koja je taj deo specijal.i kaze isto sto i on,a pritom nije ni cula sta je on rekao...odem ja ipak i privatno kod jos jednog dobrog gin.on kaze isto sto i ovo dvoje user posted image i sta sad...

a meni u otpusnoj listi pise,oba jajovoda zapusena,slepo se zavrsavaju...kome da verujem i kome da se obratim vise,jer ne bih da cekam i da gubim vreme ako je stvarno tako...
cd nemam,a kazu ovi dr da sam trebala imati sve to na cd u cak i jedan snimak posle pola sata user posted image toga nema u mojoj istoriji...

uzela sam ren i med za svaki slucaj i komb.sa zalfijom,ali to mi nije nikakva uteha jer ja ne znam ko je ovde lud...
mogu vam poslati snimak ako se neko razume,ali ne znam kako da ga slikam da se lepo vidi(ili da ga skeniram) ,tj.mogla bih ga poslati sutra ili da vidim na netu postoji li slican da znate o cemu se otprilike radi...

e da i zaboravih...dr.koji mi je to radio je rekao da nije smeo da forsira kontrast da ne puknu jajovodi ,ali kaze da to nije proslo,a na snimku i ja vidim kanalic koji je tanak kao kad se prevuce olovkom i na kraju dim(kontrast)

sada mi je prvi ciklus posle hsg-a i bio je bolniji nego inace i imalo je vise onih parcica nego inace user posted image user posted image

< Poruku je uredio Minja23 -- 8.4.2014 11:06:47 >

(odgovor članu spartanac)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.6.2014 17:53:00   
lidoje
Meni je hsg radjen 2010-e godine i bio je odlican... da li treba opet da ga radim, odnosno da li postoji sansa da su se jajovodi zapusili, u medjuvremenu, a da napomenem da nisam nikada imala upalu jajnika i papa je uvijek II-a grupauser posted image

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.6.2014 17:59:22   
Verolina
Ma jok..Nemoj ponovo raditi, nema potrebe, sem ako hoces na VTO

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu lidoje)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.6.2014 18:03:30   
lidoje
uhh dobro jeuser posted image ... necu na vtouser posted image
hvala na odgovoru user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
11.7.2014 15:43:10   
Nina777
Imam slično pitanje user posted image .Ja sam radila HSG 2011 godine, i koliko se sećam, nemam papire kod sebe trenutno, jedan jajovod je bio malo zapušen ali je kontrast to sve pročistio. Tako nešto mi je objašnjeno. U svakom slučaju ja sam isti mesec zatrudnela. E sada, pokušavamo za drugu bebu već nekoliko meseci, pila sam i klomifen ali ne ide. Šta mislite da li da uradim ponovo HSG?

(odgovor članu lidoje)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
21.7.2014 15:01:43   
Maja1309
Drage moje, evo ja bih htjela ovdje ostaviti svoje HSG iskustvo jer su mi iskustva drugih dobro došla kad sam se pripremala za HSG.

Naime, od spontanog je prošlo više od godina dana. Nove trudnoće još nema. Svi nalazi (papa, CB, TORCH, spolni hormoni, hormoni štitnjače, spermiogram) su uredni i doktor je preporučio da uradim HSG. Odlučila sam se da to uradim privatno. Radila sam u klinici u Splitu. Prije zahvata sam dobila injekciju voltarena. Prije zahvata sestra mi je objasnila cjelu proceduru. Kako bi me zaboljeti trebalo u dva navrata, prvi put kad mi se stavi neki balončić u maternicu koji se napuše, nakon čega stave kateter i sljedi druga bol kad puste kontrast u jajovode. Prvu bol sam osjetila kao malo jači pritisak na mjehur, koja traje minutu najviše, nakon toga sestra me obavještava da slijedi kontrast, što znači da bi sljedila druga bol, međutim ja ju nisam ni osjetila, jako mala lagana bol, neprimjetna. Kad mi je sestra rekla da je gotovo, ja sam joj rekla da nešto nije uredu jer drugu bol nisam ni osjetila. Na što mi je ona rekla da je sve uredu. Cjelo vrijeme me sestra držala za ruku i pitala jesam li dobro kako se držim, bila je totalno brižna. Prije samog zahvata smirivala me i govorila da se ničeg ne bojim. Cjeli zahvat je trajao maksimalno 5 minuta. S tim da sam pola sata prije zahvata dobila injekciju. Nalaz je uredan, oba jajovoda prohodna, sljedeći dan ja na plažu na kupanje. Briseve sam radila u ciklusu prije, tako da nakon HSG nisam pila antibiotike, koji se inače daju preventive radi.
Eto nadam se da će nekome pomoći i moje iskustvo.

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.7.2014 11:53:30   
Maja1309
Evo da se prijavim.
Jutros sam ugledala svoje user posted image nakon godinu dana pokušavanja nakon spontanog pobačaja.
Trudna sam u ovom ciklusu u kojem sam radila i HSG.

(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.7.2014 16:27:31   
dijana1*
Majo cestitamuser posted image zelim ti lepu i skolsku trudnocuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
31.7.2014 0:49:58   
srculence25
Majo jupiiiiiiiiiiiii user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.9.2014 11:42:25   
mala_74
Da li neko moze da mi pomogne..
Radila sam HSG u januaru zbog sumnje na hidrosalpinx na levom jajovodu. Desni jajovod prohodan, levi slabije ali prohodan. Dr koji je radio HSG kaze nema hidrosalpixa...
Krecem na VTO i zaglavim bolnicu... o hororu nakon vto ne zelim da pricam.. kazu dr hidrosalpinx se upalio... WTF...
Odem na kontrolu kod druge dr ona kaze o kakvom hidrosalpingsu pricate ne postoji...
Posto imam 40 godina, jako nizak amh dr koja mi je radila vto mi je rekla tipa pa nismo ga vadili jer bi smo vadili i deo jajnika i time bi vas uvukli u klimaks...
vise sam totalno sludjena i ne znam kome da verujem...
da li HSG pokazuje hidrosalpings?

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.9.2014 11:49:51   
branki*
da,putem hsg se gleda prohodnost jajovoda i na snimku se uocava hidrosalpinx ako ga ima.meni se vidi.imas li ti taj snimak?pokazi ga jos nekom dr da pogleda..nije mi jasno...dr koja je radila vto je rekla da imas ,ali da nisu hteli da ga diraju,ako sam razumela dobro?je l to ona rekla na osnovu tog snimka?

< Poruku je uredio branki RR -- 12.9.2014 11:51:56 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mala_74)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.9.2014 12:00:50   
Sanjalica1980
Mala, kako ti je Branka i rekla Hsg ga pokaze to je sigurno. Vidi se i na uz ako lekar ima dobar aparat i zna da ga koristi.
A ta dr sto ti je radila Vto je blago reci kreten.
Pa mogli su kada su radili aspiraciju da ti punktiraju taj jajovod. Ako ni to nije moglo onda se taj jajovod ocisti i zatvori u delu kod materice.

Ja sam imala hidrosalpings i neki lekari ga nisu ni videli. Ja sam pre vto otisla do nekoliko dr na preglede i sa rezultatima.

Znam da treba novaca da se to plati ali bolje tako nego da te muce sa vto pa da jos ne bude kako treba.

Sta se tebi desilo na Vto?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.9.2014 12:06:54   
Bibilib
Cestitam Majo user posted image user posted image user posted image lepo cuvaj bekicu tvoju...user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.9.2014 12:11:00   
mala_74
IZVORNA PORUKA: branki RR

da,putem hsg se gleda prohodnost jajovoda i na snimku se uocava hidrosalpinx ako ga ima.meni se vidi.imas li ti taj snimak?pokazi ga jos nekom dr da pogleda..nije mi jasno...dr koja je radila vto je rekla da imas ,ali da nisu hteli da ga diraju,ako sam razumela dobro?je l to ona rekla na osnovu tog snimka?



Pre VTO je tvrdila da ga nema, na svakom izvestaju pise ili cista mulitokularnog izgleda ili cista zutog tela...
Uglavnom kada sam je pitala ima li hidrosalpings rekla je ma kakvi, dr koji mi je radio HSG kada sam se probudila iz anestezije je isto rekao da ga nema..
Odradim VTO i krecu bolovi nenormalni i visoka temperatura... tri dana sam se borila bukvalno za zivot koliko mi je bilo lose... (mozda preterujem to borila za zivot ali meni je bio horor) i kada je temperatura skocila na 39 rekla sam spasavajte mi zivot zaboravite na embrione... prva sumnja urinarna infekcija (to je i dijagnoza na otpusnoj) a pred kraj iyvestaja sa otpusne liste pise cista multilokularnog sadrzaja koja izgledom odgovara hidrosalpingsu.. uglavnom na provoj kontroli mi je rekla znate vama se upalio hidrosalpings i vi morate da vadite taj jajovod...
Ako doticna dr cita (posto sam vec imala problema jer sam na jednom drugom forumu pisala sta se desilo pa su mi rekli da rusim ugled klinke), draga dokotorko, ovako je sve bilo. Da rekli ste mi da mi je desni jajnik izmesten i da cete tesko doci do njega, da rekli ste mi da sa mojim FHS I AMH su velike sanse da necu reagovati na stimulaciju ali dobismo dva embriona... ali za hidrosalpings mi niste rekli..

I da odgovorim za novac, nije mi zao novca za to... uvek se zezam da moj novi auto voze doktori koji se bave sterilitetom :)

< Poruku je uredio mala_74 -- 12.9.2014 12:13:23 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.9.2014 13:05:17   
branki*
citam i ne verujem i vec mi je muka koliko mi se dize pritisak!ti si evo druga devojka u poslednjih 2 dana ovde na forumu da ima problem sa budalastim i neodgovornim lekarima,pa se ne zna ima li hidrosalpinx ili nema!mislim,ako vec ne znaju,sto ne bace pasulj pa vide ili da mozda gledaju u karte ili da konsultuju vidovitog deda sretenauser posted image ,ovo je kod njih isti taj princip.stvarno mi se dize kosa na glavi.
razumem tvoju muku ,jer sam i sam prolazila kroz vto i ovo je moglo i meni da se desava isto kao i sad tebi.ja nisam imala bar taj problem-dr posumnjao na osnovu snimka sa hsg na hidrosalpinx,poslao me na laparoskopiju(drzavno,nista nisam platila ni za sta),odradili,uklonili jajovod i poslali me na vto.i to je to.
ovo je katastrofa!

< Poruku je uredio branki RR -- 12.9.2014 13:06:10 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mala_74)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.9.2014 13:27:21   
mala_74
Meni je dr (poznata prof nacelnica ginekoloske endokrinologije u Visegradskoj) rekla da ako mi uklone hidrosalpings sklonice i deo jajnika i da rizikuju ulazak u klimaks...
moja dr iz DZ je rekla da to nije tacno...
Sta dalje reci!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.9.2014 13:40:10   
Sanjalica1980
Boze i mene ovako nesto tako iznervira, i ja sam prosla kroz dosta toga za tri godine. Imala dermoidnu cistu,hidrosalpings. Odradjena laparo i histero.
Posle opet ne dolazi do trudnocu.
Odradjen zatim hsg. Utvrdjeno da su jajovodi slepljeni od operacije (radjena fimbrioplastika oba jajovoda).
Zatim vto. Strasna hiperstimulacija. Pa Fet,pa fet pa opet vto. Pa hiperstimulacija od koje sam zavrsila u bolnici. Pa fet, pa fet.
Sve to u tako kratkom vremenu.

Kod uklanjanja jajovoda jajnici se ne diraju,opet se cudim da je dr to izjavila. Jedini problem je sto uklanjanjem jajovoda se poremeti cirkulacija tog jajnika pa moze da dodje do sporijeg rada.
Ako ti je nizak amh i takva je situacija mozda je najbolje kod tebe da te posalju na dijagnosticku laparo pa ako ga ima da ga ociste i zatvore jajovod.
Cirkulacija ostaje netaknuta.

Zelim ti da se sve to sredi i da dobijes svoju bebicu.

Pisi kada bude novosti.

(odgovor članu mala_74)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.9.2014 13:46:55   
anita
Ja prosto ne mogu da verujem sta citam. Toliko o zdravstvu u nasoj zemlji Srbiji i odnosu pacijent lekar. Igraju se sa nasim zivotima. Jedan kaze imas drugi kaze nemas... i naravno kome da verujes.
Kosa mi se dize na glavi user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio anita -- 12.9.2014 13:49:22 >


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.9.2014 18:47:01   
vučko77
Drage moje,evo da vam se i ja pridruzim na ovom forumu...Imam jedno pitanje pa ako neka moze neka mi odgovori. Treba da zakazem HSG na klinici u Nisu i znam da do prosle godine nisu radili zahvat sa anestezijom pa me zanima da li je proces malo osavremenjen??? U novembru mi je odstranjena vanmatericna trudnoca sa jednog jajnika i miom sa drugog i dr. kaze da imam puno priraslica i da su mi jajnici policisticni pa se mnogo plasim HSG-a. Prosla sam kroz pakao tako da ne bih ponovo da prolazim kroz bolne zahvate.

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.9.2014 21:34:22   
anita
Ja sam HSG radila novembra prosle godine. Od KC Nis sam odustala upravo iz tog razloga sto je bez anestezije. Mislim da se do sada nista nije promenilo da i dalje rade bez anestezije. Verovatno ce se javiti neko sa svezijim informacijama.
Ja sam HSG radila privatno sa anestezijom.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu vučko77)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.9.2014 22:08:58   
vučko77
Hvala Anita. Mozes li mi reci gde si radila hsg privatno i kakvo je tvoje iskustvo?

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.9.2014 22:59:18   
anita
Raspitivala sam se u Nisu da li neka klinika radi privatno ali gde god da sam pozvala dobila sam info da se to radi samo u KC. Ja sam HSG radila u poliklinici DCM koja se nalazi u Leskovcu.
Dogovaras se telefonom sa doktorom oko svega.
Koje su ti analize potrebne, kada da se javis i sve ostalo.
Ja kada sam prikupila sve analize pozvala sam da iscitam doktoru rezultate i tada se dogovorili oko postupka.
Svi su fini i veoma pristupacni. U bilo kom trenutku mozes da pozoves doktora ukoliko imas nekih nedoumica.
Ja sam radila sa totalnom anestezijom.
Odmah nakon snimanja sam dobila snimke.
Meni je jedan jajovod zapusen a drugi oskudno propusta kontrast.
Ukoliko ti je potrebna jos neka informacija slobodno pitaj. user posted image

Zaboravila sam da napisem da mozes da biras da li ces da radis sa anestezijom ili bez. Odluka je na tebi.

< Poruku je uredio anita -- 14.9.2014 23:03:02 >


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu vučko77)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.9.2014 23:11:46   
17 joka
strasno jke kakvih dr. ima user posted image

devojke sredite to i bice user posted image uskoro

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 10:39:23   
Kiškum
Drage moje, pišem prvi put na forumu. Posle godinu dana jurenja bebca i 12 ćoraka, odrađene spermokulture, spermograma, folikulometrije i hormona, poslali su me na HSG. Ja sam nekako uverena da su mi jajovodi skroz naskroz zapušeni, zato što je sve ostalo što smo ispitali vrlo uredno. user posted image
Jako se plašim i da će da boli... Javljajte se molim vas sa lepim iskustvima.
Svima želim user posted image user posted image što pre.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here