|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
25.11.2019 11:45:05   
milicicak


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Didy



IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja ih znam koji na netu nadju sastav na temu na koju treba da, se pise.
Jos gore je sto dvoje dece iz razreda procita isti sastav na casu. 
Da li se mame tangiraju oko toga? Neeeeeeee
Ni one ni deca. 



Ja uredno dam 1 i napišem - Prepisano sa sajta www.... Da vidiš kako bude veselo. Prvi put ih samo pustim da napišu novi sastav, drugi put ima dam 1, treći put nema ni jednog sastava s interneta. To je moj princip. Provereni delotvoran. 
Ne komentarišem domaće zadatke s decom, imam svog posla. Samo kad traže pomoć, onda pojasnim princip rada. A i kad traže pomoć, prvo kažem - Pročitaj još jednom, pa ako ne znaš, doći ću. Obično bude da uspeju sami tad da urade.




Znaci ne mogu da verujem! Sastav sa sajta!?!?!? 



Bubulence, a sta je tu cudno kad je normano da se diplome kupuju a doktorati plagiraju i nikom nista? Btw, nismo mi jedini, neke africke zemlje imaju najvece prihode na pisanju seminarskih radova, ozbiljne kompanije se time bave... I realno, kad je znanje i obrazovanje toliko devalvirano, sto se deca ne bi ugledala na starije?
Elem, mini buba uglavnom ne trazi pomoc oko domaceg, zavrsi sve u skoli pa onda pomogne i drugarima 😀

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
25.11.2019 13:18:51   
Ivanka 75
Kad sam cula da traze sastave na netu 😱
A mi budale kazemo detetu da samo smisli 🤣
Nije mi palo na pamet da tamo potrazim... 
Ali... To je razlika izmedju nas i tih roditelja, i veeeeelika razlika izmedju mog deteta i njihovog.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
25.11.2019 19:19:46   
flamingos
Tako je Ivanka.Bravo za vas.Neka sama deca sastavljaju,ali ne nikako da se kitie tuđim perjem.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
25.11.2019 19:31:52   
Ivanka 75
Treba dete dovesti do faze da oseca odgovornost za svoj domaci i skolu, njiam je skola ko nama odlazak na posao, obaveza i odgovornost.
Ako ja vrdam od posla i kucnih poslova kakvu poruku saljem detetu?... Losu
A ima takvih, gledam ih i slusam cesto. Ne moras danas u skolu dosla ti baba iz inostranstva, ne moras da radis domaci reci da su dosli gosti... 
Ne... 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
25.11.2019 21:48:46   
bubulence


IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Didy



IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja ih znam koji na netu nadju sastav na temu na koju treba da, se pise.
Jos gore je sto dvoje dece iz razreda procita isti sastav na casu. 
Da li se mame tangiraju oko toga? Neeeeeeee
Ni one ni deca. 



Ja uredno dam 1 i napišem - Prepisano sa sajta www.... Da vidiš kako bude veselo. Prvi put ih samo pustim da napišu novi sastav, drugi put ima dam 1, treći put nema ni jednog sastava s interneta. To je moj princip. Provereni delotvoran. 
Ne komentarišem domaće zadatke s decom, imam svog posla. Samo kad traže pomoć, onda pojasnim princip rada. A i kad traže pomoć, prvo kažem - Pročitaj još jednom, pa ako ne znaš, doći ću. Obično bude da uspeju sami tad da urade.




Znaci ne mogu da verujem! Sastav sa sajta!?!?!? 



Bubulence, a sta je tu cudno kad je normano da se diplome kupuju a doktorati plagiraju i nikom nista? Btw, nismo mi jedini, neke africke zemlje imaju najvece prihode na pisanju seminarskih radova, ozbiljne kompanije se time bave... I realno, kad je znanje i obrazovanje toliko devalvirano, sto se deca ne bi ugledala na starije?
Elem, mini buba uglavnom ne trazi pomoc oko domaceg, zavrsi sve u skoli pa onda pomogne i drugarima 😀



Kako sta je cudno? Sta taj roditelj moze da ocekuje od deteta ako dete ne moze da napise jedan sastav samostalno? Pisala sam Emi domace zadatke dok je imala slomljenu ruku. Ni jedan jedini nisam htela da joj kazem nego je morala sama iako je meni to bilo uzasno oduzimanje vremena. I jednom sam uocila gresku, kazem joj da razmisli, ona opet ponovi isto i ja upisem. Cak nisam htela da joj kazem da je pogresila. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
25.11.2019 21:59:21   
Ivanka 75
Kad nas Iva pita da joj pomognemo nesto mi njoj kazemo da nam diktira kako bi ona to uradila pa zapisujemo.
Malo napravi pauzu od pisanja jer je i to smorno, malo se opusti jer mi pisemo, a i malo joj vise mozak radi kad radi sam, bez olovke 😊
Na testu iz prirode bilo pitanje po kojoj biljci je poznat nacionalni park Tara? Gooooomila dece odgovorila majcina dusica, hrast, a u knjizi pod naslovom Ako zelis vise da znas ima o Tari i Pancicevoj omorici. 
I rekla im uciteljica da je po tom pitanju znala ko kako uci, da li otvaraju knjige ili samo iz sveske, ono sto im diktira pa zapisuju. Jer, kaze, da sano to namerno nije pominjala na casu da bi videla ko ce procitati. 
A ja isla kod frizera u prosli utorak ujutru i ponesemo i svesku i zbirku i udzbenik iz prirode, sve obnovimo dok sam se frizirala 😁

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
26.11.2019 10:44:45   
Misha i Ljisha
Hehe Ivanka nasmeja me. D sama pise. Nisu ro sastavi ali im uciteljuca zada svaki dan da smisle sami 4 recenice. Pretpostavljam da im je to na neki nacin uvod u sastave.nalupeta se gluposti ali ja ne brisem. Matematiku uradi za 5 min. A srpski davi. Jedino sto me nervira jeste da ona nema osecan da treba vise puta da procita tekst ili da malo vezba kuci vec strogo samo radi domaci. Ali boze moj ocito joj je to dovoljno. 


A to za pisanje diplomskih i seminarskih mene ne cudi uopste. A ni za sastave

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.9.2021 14:22:56   
dunja RR
Za ovih dvadeeset_ak dana sve radi sam, ja prekontrolisem, ali me par puta pitao kada mu je nejasno.
Evo ovo ni ja ne znam, gde bi ste vi stavili tacku susreta?

user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.9.2021 14:39:52   
dunja RR
Nije mi jasno da li mi trebamo da obeležimo mesto susreta automobila, ili mesto susreta putanja, šta vi kažete?

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.9.2021 14:55:38 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.9.2021 14:45:36   
flamingos


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nije mi jasno da li mi trebamo da obeležimo mesto susreta automobila, šta vi kažete?
Trebalo bi da je tako.Premeri razdaljinu,pa na polovini bi trebali da se susretnu i to mesto obeležite-pod uslovom da idu istom brzinom.🙄Ala sam od pomoći...Ali,nekom logikom bi tako trebalo da bude.Inače,ne radim domaći sa detetom.Velika moja devojčica.Izigtavam nastavnicu-nauči,ja je ispitam i spremna je za školu.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.9.2021 16:26:14   
Didy


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nije mi jasno da li mi trebamo da obeležimo mesto susreta automobila, ili mesto susreta putanja, šta vi kažete?



Nejasno je postavljeno, ali rekla bih mesto susreta putanja s obzirom na to da je Sava 1. razred. Da je 6. i da je zadatak iz fizike, verovatno bi trebalo mesto susreta automobila. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.9.2021 16:35:06   
flamingos
Didy,moguće i da je tako.


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.9.2021 21:32:11   
Dragica Draga
Ja sam shvatila da treba da se stavi mesto susreta automobila 😕
Dunja, ako saznas tacan odgovor javi.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.9.2021 21:37:31   
Tiziana
Kako bi Sava stavio? 

Ja se slazem sa Didy. Vidim i da su drugi zadaci topa nacrtaj krivu liniju i sl.. 

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.9.2021 22:52:21   
Dragica Draga
Pih, bas sam se sad i ja bacila u razmisljanje 😕

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.9.2021 6:14:04   
flamingos
Dunja,jeste li rešili zadatak?


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.9.2021 7:07:36   
Dragica Draga
E, i mene bas zanima 😀

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.9.2021 15:31:02   
Didy
Nema Dunje, a mi nestrpljivi. 😁



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.9.2021 15:36:11   
Sanjica26 RR
Pa uradili su sigurno.😁

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.9.2021 17:37:50   
Dragica Draga
Pa da, ali sta je tacano, to nas zanima user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
4.10.2021 2:12:54   
dunja RR
Uradio je ovako (obeležio emsto susreta putanja), ovako mi je Anči nacrtala kada sam pitala, a videh posle da je i on tako uradio

user posted image



Valjda je tačno, nije mi preneo da je učiteljica komentarisala da nije ok.


Nekako m izadatak uopšre nema smisla u kontekstu ovoga što su tog dana radili. ali da što Ana i Didy rekoše, ipak bi mesto susreta automobila bilo previše za početak prvog razreda.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
4.10.2021 7:29:41   
Dragica Draga
Bravo Savo.
A da, zadatak ko zadatak je stvarno za prvi razred i nepotreban...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
4.10.2021 9:35:08   
flamingos
Dunja,bravo za vas.❤


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
6.10.2021 12:41:08   
ivaMark
Zadatak je...mozda sluzi da razvije mastu, ne znam..ne mogu da komentarisem jer nisam pedagoski radnik, ali kao osoba koja je vozac mogu 😅😅😅ovo nije mesto susreta, vec mesto ukrstanja dva puta, da je susret u pitanju, isli bi po istom putu...
Savi svaka cas_t.

< Poruku je uredio ivaMark -- 6.10.2021 12:42:43 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
7.10.2021 12:18:53   
smeško
Dunjci, to su cari prvog razreda. Ubijes se od razmisljanja sta su hteli deci da napisu kada su oni toliko mali. Nekada su mi ti zadaci tezi od zadataka u visim razredima.🤣

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here