|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tripacel vakcina
21.8.2009 12:41:45   
Anoniman
Danas je David primio ovu vakcinu. Mislim da je slicna kao i Pentaxin, ali nisam sigurna. Koliko sam shvatila, ni od ove vakcine se ne javljaju reakcije kao kod klasicne. Da li je neko od vas upoznat sa ovim?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tripacel vakcina
21.8.2009 13:04:32   
eugenija
Evo šta sam iskopala na netu:



Kod nas su u upotrebi dve vrste Di-Te-Per vakcina koje se razlikuju po svojoj pertusis komponenti. Klasična vakcina je suspenzija mrtvih bacila Bordetelle pertussis, a druga je tzv. acelularna vakcina, (napravljena od pojedinih delova bakterije i posebno pročišćena). Acelularna vakcina ima manje neželjenih reakcija nego klasična. Na tržištu se mo gu naći Tripacel (Di-Te- acelularni pertusis) i Pentaxim (Di-Te-acelularni pertusis-IPV-HiB). Razmak između dve vakcinacije ne treba da bude manji od četiri nedelje.

Izvor


Mi smo primili klasičnu, onu gadnu sa mogućim reakcijama, jbg..


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tripacel vakcina
21.8.2009 13:28:05   
Anoniman
Hvala sweetie  user posted image
I ja sam nasla na netu isti taj clanak. Tek sam prije pola sata vidjela u knjizici da mi pise Tripacel. I ona mi je objasnjavala da je to vakcina od kojie nema reakcija, ali meni su misli bile negdje drugo...

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tripacel vakcina
21.8.2009 13:31:08   
eugenija
 user posted image  

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tripacel vakcina
20.12.2010 20:50:33   
Daca88
Dižem temu jer nam preporučuju da Alena sa godinu dana ne revakcinišemo sa pentaximom(iako su 3 doze bile pentaxim),nego da kupimo Tripacel,a polio da popije na kašiku.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tripacel vakcina
19.11.2011 9:16:23   
krixtina
Treba mi informacija u vezi nabavke Tripacela, nigde ga nisam nasla,pa ako imate neku informaciju bila bi zahvalna.za 4.vakcinu nam treba

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tripacel vakcina
4.12.2011 12:37:39   
milia
Idi u neku privatnu apoteki i naruci. A imaju je i po domovima zdravlja, ova vakcina ide na teret osiguranja za osetljivu decu ili decu sa zdravstvenim problemima, samo sto vam je nece ponuditi tek tako. Raspitaj se u DZ pre vakcinacije da li je imaju. 

(odgovor članu krixtina)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tripacel vakcina
4.12.2011 16:01:07   
krixtina
Hvala Milia,veruj mi sve sam to odradila,cak i preko veze narucila,niko ne uspeva da ga dobije.U trosku drzave nam ga ne daju jer ne spada u rizicnu grupu po njima,komisija tako odlucila. Temperatura od 39pored paracetamola i3 dana trajanja nije nista po njima.doktorka ne preporucuje da primi opet drzavnu pa cu sledece nedelje da kupim pentaxim. To je srbija,sad muckaju i sa ovom vakcinom...

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tripacel vakcina
12.8.2012 13:41:07   
poseydon...

veliki pozdrav za sve vas... jedno malo obavjestenje... svajcarska je zabranila vakcinaciju,njemacka,austrija,poljska i niz drugih evropskih zemalja ukinuli obavezu vakcinacije po hitnom postupku,farmaceutske firme pojedine priznale da cjepiva sadrze velike kolicine otrova i da su ih lazno predstavljali kao sigurne pa je sud odredio da plate kaznu od 3 milijarde dolara a zaradili su unistavajuci djecu 100 puta vise... sve vise doktora javno govori o stetnosti vakcinacije,na hiljade roditelja zaustavilo cijepljenje svoje djece i pokusavaju na prirodan nacin da izbace otrove koji su ih unistili ... procitajte knjigu Dr. Lidija Gajski sto je objavila u HR da je svaka vakcina apsolutno nepotrebna i nadasve izuzetno otrovna za vase dijete. to nije objavio neki sarlatan nego poznati i priznati doktor... evo vam stranica na FB koji vodi Dr. Sladjana Velkov izuzetno priznati i u svijetu poznati doktor gdje se javljaju ne samo roditelji cija su djeca ostecena od vakcina nego i oni cija su djeca pomrla posle vakcinacija... http://www.facebook.com/groups/204234299684425/ posebno mi je drago i zelim istaci da se na toj stranici dosada javilo na desetine hiljada buducih roditelja koji ocekuju bebu pa su se unaprijed obratili za pomoc u edukaciji i zastiti svog djeteta od vakcinacije... svima su izasli u susret, pomogli tako sto su rekli sta je vakcina,na cemu se uzgaja,cemu prvenstveno sluzi i nacin na koji da odbiju vakcinaciju... tamo ce te pronaci niz roditelja koji su javno rekli da je samo dovoljno da odete kod svog pedijatra i u kartonu vaseg djeteta potpisete da odbijate vakcinaciju i to je to... obaveza o vakcinaciji ne postoji,sve drugo receno je totalna laz a u zakonu o zastiti pacijenata jasno pise ; pacijent ima pravo da odbije bilo koji medicinski tretman ili experiment i niko nad njim nesmije izvrsiti bilo kakav medicinski tretman bez pacijentovog potpisa... posto svi znamo da je vakcina experimentalni program onda je svima jasno da obaveza nepostoji... da pojednostavimo ; moze li vas ko naterati da se operisete ako vi to nezelite ??? naravno da nemoze pa tako vas niko nemoze naterati ni na bilo koji drugi medicinski tretman ili experiment... svako ko vam kaze da je vakcina zakonski obavezna znajte da vas laze i nemisli vam dobro a obicno su vam to isti oni koji vam na lijep nacin predlazu da vakcinisete svoje dijete a ujedno rade za farmaceutske kompanije i imaju procenat od prodatih vakcina... ogroooomna vecina roditelja odlucila je prekinuti najveci genocid nad djecom koji je ikada sproveden tako sto su zaustavili daljne vakcinisanje... nas zadatak i duznost je da vam pomognemo u edukaciji i shvatanju istine,da vas zastitimo i sacuvamo... na ovom forumu je ostao sasvim mali broj vas roditelja koje javno pozivamo da nam se pridruzite u nasoj zajednickoj borbi a to je zastita i ocuvanje nase djece... na nasoj stranici pronaci ce te sve sto se tice zakona i vidjeti da je zakon na nasoj strani,objasniti nacin i postupak ciscenja organizma vaseg djeteta od teskih otrova i ko zna kakvih sve virusa na prirodan i bezbjedan nacin ali nazalost upoznat ce te i roditelje djece koja su umrla 24 sata nakon vakcinisanja... ti roditelji iako u svom grcu i boli smogli su snage da javno kazu sta im se sve desilo i poceli da obrazuju druge roditelje da ne naprave istu gresku,gledali su kako njihova djeca umiru i nemogu im pomoci ali ipak je u njima ostala ljudskost pa sada zele zastititi tudju djecu... dobro dosli ... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu krixtina)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here