|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proliv kod beba
23.2.2012 19:38:01   
lajla
Da se i ja prijavim u ovoj temi.Uros vec par dana ima proliv,mislim valjada ja prolivuser posted image Jednom je tvrdja stolica jednom redje...

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 9:37:45   
maslackic
joj, imali smo proliv tri cetiri dana i pedijatar nam dao Bacilac infantis jednu kesicu dnevno tri dana...i juce ok, a danas uzas...smrdi i tecnije nego inace...citala sam negde da ovom bacilacu treba vremena da pocne da deluje, ima li neko iskustva sa njim?

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 9:46:20   
Mama 78
Ja nemam iskustva,samo me zanima od cega dojene bebe dobiju proliv?user posted image

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 12:08:44   
maslackic
dr je rekla da je verovatno bila u kontaktu sa osobomk koja je imala stomacni virus...

ovaj prasak nama ne pomaye, yna li neko neki drugi lek...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 12:12:36   
tijatija
probaj kamilicu, ali bez secera skroz gorku, meni pomaze user posted image

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 12:27:51   
PoisonEve
Mama 78, kod mene se ispostavilo da je Mini imala proliv jer sam ja jela pomorandze i pila limunade. Nije bilo virusno.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 12:33:59   
maslackic
PE jedino0 sto sam jelča sto do sada nisam je jabuka, ali kako da ynam? zhvala sam dz rekli mi da sutra donesem kaku na analiozu..

od jutros 4 pune pelene

< Poruku je uredio maslackic -- 20.3.2012 12:38:23 >


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 12:51:28   
maslackic

IZVORNA PORUKA: tijatija

probaj kamilicu, ali bez secera skroz gorku, meni pomaze user posted image


slatka protiv zatvora gorka protiv proliva?

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 13:54:36   
nenja22
ali i kako se uopste definise proliv kod samo dojenih beba?

meni je kosta u periodu kad je samo sisao imao najrazlicitije kake, jedino kad sam se zabrinula bila (na srecu, ni to nije bilo nista) je kad je jednom imao trgova krvi...a umelo je da smrdi i da bude bas vodeno i da bude bukvalno posle svakog podoja, a i izmedju, sto definitivno prelazi onu klasicnu definiciju proliva od vise od 6 vodenih stolica dnevno... ja bih mu onda samo malo cesce davala da sisa i to bi bilo to...

sta ga znam stvarno mislim da kod dojenih beba, proliv kao patoloski problem jeste samo ako je pracen i nekim drugim simptomima, temperatura, povracanje, ili ako bebica uz to odbija da sisa, drugacije, ako se malo vise muci, moguce da malo smeta nesto sto je mama pojela, probiotik ne moze da skodi, ali ne znam sta bi drugo i da li uopste trebalo raditi...


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 14:02:26   
maslackic
ova njena je tecnija, pelena je ne upijanego sve iscuri...i smrdi uzas, do sada je bila jednom dnevno, a sada i cesce i bas se muci i place,kao u naletima da je boli stomak.....opet uz konsultaciju sa pedijatrom sam joj dala bacilac ali iygleda da ne deluje...sutra cu nosim kaku pa cemo videti, mozda je i od necažega sto sam pojela...sta znam, ne verujem da moye iz stolice da vidi sta je tacno, moze samo da iskljuci bakterije i viruse...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 14:09:26   
Mama 78
sto kaze Nenja stolice nam bas budu razlici te,ali ja tome nisam pridavala nacaj,povezivala sam ga sa svojom ishranom,sada cu vise da obratim paznjuuser posted image

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 14:10:02   
nenja22
moze da se iskljuce bakterije ili toksini, to da, virus jok...a mozda je upravo virus, ali opet kazem, ako je samo to simptom, verujem da ti je zao da je gledas da se muci, ali nemoj da brines...ako sisa lepo i dalje, moze biti da je od necega sto jedes, a mozda joj samo i protrcava neki viruscic i smirice se samo brzo...

e sad, ako jeste do tvoje ishrane, to moras na duze staze resavati, ne znaci ako si nesto do juce jela, da joj danas mozda nije pocelo smetati, mada u tim prvim mesecima dok im se formira crevni sistem, to sve jako moze da varira...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Proliv kod beba
20.3.2012 14:15:45   
nenja22
i da, nama nije da je curelo iz pelene, nego je letelo, to sam vec i pisala, on je jadan valjda bio pun gasova, morali smo musemu na krevet da stavljamo kad ga presvlacimo i da dobrim refleksima izbegavamo rafale, jer je obicno dodavao malo, kad se raspovije...

a probiotik slobodno, tj. i treba na duze staze da se daje, ako je neki nepatoloski uzrok takvih stolica (ovo da se ne nadje nista u uzorku, kao sto ja verujem da nece) svakako mu treba malo vise od 2-3 dana da pocne da deluje i tek posle nekog vremena uspostavlja ravnotezu, tj. ubrzava da se to kod bebe desi...

< Poruku je uredio nenja22 -- 20.3.2012 14:16:42 >


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Proliv kod beba
30.5.2012 13:57:30   
branki*
evo,boza od jutros neki proliv.juce mi setali,on se ukakio,dok smo dosli kuci,malo se ojeo,plakao kad sam ga prala i mazala,ja reko-proci ce.jutros,vidim ukakio se,skinem mu pelenu i ostavim ga na bracnom krevetu da uzmem drugu.on se ukaki na carsaf.ja ga prebacim onako razgacenog u krevetac,ukaki se i tu na carsaf.skinem to,ostane samo na duseku,zdrcne i tu malo.ja ga na kraju spustim na parket,opet se malo ukaki.konacno ga sredim i obucem.nakon pola sata opet umrlja malo pelenu.i posle jos 2 puta je samo mrljao.jede normalno,temp.nema.koji bese caj da mu dajem.sta bih jos mogla?da li da ga vodim kod lekara?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Proliv kod beba
18.6.2012 8:54:36   
Nova mamica
Moja beba i ja imamo drugaciji problem....tj zatvor. Nisam nasla na forumu tu temu pa se javljam ovde. Naime,beba ima samo 7 dana i ne kaki vec 2 dana nikako... Citala sam da je to sve kao normalno za bebu koja doji ali nju to muci,vidim to. Helpppppuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Proliv kod beba
18.6.2012 8:57:50   
minavb
Pražnjenje creva kod novorođenčadi
potraži na ovoj temi

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nova mamica)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Proliv kod beba
1.9.2012 13:45:26   
tijatija
Marta mi ima tecniju stolicu, nije konstantan proliv juce je kakila tako 2 puta , danas jednom e sad neznam sta da joj dam da jede??? na plazmi suvoj je od jutros sad sam joj dala jogurt nadam se da nisam pogresila user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Proliv kod beba
1.9.2012 13:52:25   
Anoniman
Nisi, nama su jogurt i kiselo mleko bili u preporučenoj dijeti za proliv. Pirinač u svakom obliku, pošto pije ad mleko, pravila sam ga sa pirinčanom vodom, keks može, prepečen hleb takođe, supica, ako voli domaću ako ne može i "domaća" iz kesice, meni Nevena neće ni jednu sem Maggi Supice sa životinjama i cvetićima. U supicu možeš da naseckaš barene piletine i povrća, a ako ima nešto što baš želi da jede i rraži neka jede slobodno. I naravno što više tečnosti, čaj od kamilice, ja sam davala ProbioKid Immuno.

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 493
   RE: Proliv kod beba
1.9.2012 14:03:10   
tijatija
Pa ja sam mislila tu iz kesice , nisam joj davala jos bas cu probati danas. I moja pije AD ali ga nece par dana , necu je forsirati kad pije jogurt, a na kamilicu sam skroz zaboravila, sad sam se setila da mi je to kod starijih pomoglo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Proliv kod beba
1.9.2012 14:05:07   
Anoniman
Nadam se da će brzo proći!

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 495
   RE: Proliv kod beba
1.9.2012 21:17:49   
New Mom
Humana HN je za dijareju, ako već pije AD, ovo može da pomogne.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Proliv kod beba
20.9.2012 23:32:18   
bubamara2011
Moja beba je imala proliv skoro cijeli mjesec, prvo virus, a zatim zubići, i svašta smo probali. Prošle sedmice je i povraćala i imala temperaturu, ali to je prošlo do petka, a proliv se nastavio još 4 dana. Probali smo Humanu HN i lineks, ali nije pomoglo, i na kraju sam joj davala Aptamil bez laktoze (i opet lineks) i prestalo je. Dobila je tri zuba u zadnjih 15-ak dana i ide i četvrti. Pedijatar nam je rekla da, kad ima proliv, pije taj Aptamil, kao, brže će se oporaviti.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Proliv kod beba
6.11.2012 14:13:19   
Zemunka85
Moja bekana ima proliv :(.
Ona je pre pre prevesela, zivahna,"raspricana", ali kada je presvlacim, pelena je kao upiskena tj - zlatno-zuto umazana, bez sadrzaja.

Od cega to moze bitikod samo dojene bebe od 2 meseca, ako nema simptome nekog virusa. Doduse, cini mi se da je stomacic malo vise muci zadnja dva dana. Nocu kroz san vise stenje i grci se.

A nista nisam jela sto imace ne jedem.

I DA - sta raditi s tim? Pije li se tu nesto? Da odem do pedijatra? Sta?

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 6.11.2012 14:14:08 >

(odgovor članu bubamara2011)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Proliv kod beba
7.11.2012 21:50:37   
Anoniman
zemunka, u tako nekom uzrastu je i moja bekana imala proliv. tecnije zelenkaste stolice, kad god se ukaki probije pelene pozadi, na bodic. mi smo cekali par dana, vidimo nista se ne desava, pa smo otisli kod dr. pila je biogaia kapi 5 kom dnevno, a davali smo i koprokulturu, rezultat je bio sterilan. proslo je za nekih 7 dana samo od sebe, pa je zakljucak bio da je verovatno neki virus zakacila. inace, biogaia kapi smo nastavili da pijemo, jer su joj pomagale kod grceva, popila je bar 3 bocice.

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 499
   RE: Proliv kod beba
10.11.2012 12:14:06   
nina26
I moja beba je dobila proliv pre 2 dana, a ima samo 20 danauser posted image

Jednu nedelju smo koristili Nutriben mleko kao dohranu, pa kad smo to potrosili presli smo na neku organsko Freezylac, koje nam je prvobitno dr preporucila. Taj isti dan kad smo promenili mleko, dala sam joj 5 kapi probiotskih kapi Biogaia, i sutradan je dobila proliv...

Mislila sam da joj je proliv od tih kapi, ali vidim da dosta vas to koristi, pa onda verovatno nije, a pomoglo joj je oko grceva...

Da nije mozda novo mleko u pitanju????


_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here