|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2012 11:29:34   
peca
Za taj caj od kamilice ne znam, mi pijemo hipp caj od komoraca on nije zasladjen , mada u zadnje vreme vise ne pijemo nego sto pijemo i mleko a kamoli caj.... user posted image

Jovana je pocela nesto redje da kaki, nislim redje po strukturi, ali se opet vratila na jednom dnevno po ucestalosti, ali se vrti kao blesava, i vidim gurka svasta nesto u usta, mozda to njeno vrtenje sad i nema mnogo veze sa stomakom, ali za neke zubice joj je rano user posted image

< Poruku je uredio peca -- 26.5.2012 11:32:06 >

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2012 11:42:10   
Anoniman
Hipp čaj od kamilice je nezaslađen i zaista piše da može od 2 meseca starosti. S tim da ne vidim zašto ga davati detetu koje ima redovnu stolicu? Mi smo ga uveli sa 10 meseci po preporuci pedijatra jer kad smo izbacili dudu počela je bila da se budi da jede noću što nije radila prethodna 4 meseca. Pošto nije gladna onda nam dr rekla da joj ponudimo vodu a ako voda ne pomogne onda čaj. Tako smo jedno mesec dana, prvo dam vodu, ako neće vodu u nju dodam kašičicu čaja i uspava se. Sad smo i to izbacili.

(odgovor članu peca)
  Direktna veza do poruke: 427
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2012 14:40:18   
New Mom

IZVORNA PORUKA: peca

Jovana je pocela nesto redje da kaki, nislim redje po strukturi,

Ako je ređe, ubaci probiotik, kao što su BioGaia kapi, to će regulisati.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2012 15:45:36   
peca
NM zar te kapi nisu protiv grceva? Ne znam,pitam... Ako je tako ubili bismo dve muve jednim udarcem :)

Mi smo promenili hranu,verovatno je i to uticalo,uzeli smo umesto Bebelac1 BebelacEC (extra care) posto je pocela da zeki sa stolicom,vidno se mucila,nije je imala svaki dan,nego drugi,jednom cak i treci,a po ceo dan se napinjala,pa su nam preporucili da uzmemo taj EC jer je kao laksi za stomak,lakse se vari i tako to. Ja primecujem da je to mleko slabije,i manje masno... Planiram da se vratim na Bebelac1,pa ako bude problemcica precicemo na skroz drugo mleko,mada kazu da beba ne mora da kaki svaki dan,meni je to s jedne strane nezamislivo :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.5.2012 17:38:00   
New Mom

IZVORNA PORUKA: peca

NM zar te kapi nisu protiv grceva? Ne znam,pitam... Ako je tako ubili bismo dve muve jednim udarcem :)


Uzimaju se protiv grčeva, da, ali to je probiotik i time se reguliše inače varenje (pa i višak gasova koji stvara grčeve).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.6.2012 11:19:04   
gracia
Moja bebica od nepune 2 nedelje vec sesti dan ne kaki... Pocinje to bas da me brine, jer su mi rekli da se do sedam dana tolerise user posted image Inace, dojim je, plus joj dodajem Humanu kao dohranu. Probala sam juce caj od komoraca, masazu stomacica, ali nista... A vidim muci se, grci se, pusta gasove... piski sasvim lepo. Sta da radim??

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.6.2012 12:25:42   
New Mom
Probaj masažu stomaka, da je nadražiš sa toplomerom u guzu, zaslađen čaj od kamilice par kašikica, ili ako ništa ne upali, kupi glicerinske mikroklizme.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.6.2012 12:51:28   
Snelle
Mom kolegi je pedijatar rekao da je za dojenu bebu normalno da nema stolicu do 16 dana user posted image  Mislim, nije li malo preterao user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.6.2012 18:25:25   
gracia
Prokakila se od zasladjenog caja od kamilice user posted image Ali morala je malo vecu kolicinu da popije. Sad ce izgleda sve da nadoknadi za ovih sedam dana user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.6.2012 13:41:26   
Makica99
Ej zenske, da pitam i ja. Moj mali ima 3 meseca i 10 dana i uvek je kakio najmanje tri puta dnevno, uglavnom i vise. Pre nekoliko dana je imao zastoj od 3 dana i cetvrtog je kakio. E sad, od kad je poceo taj zastoj on kad prducne to se bas ruzno oseca i ta kaka je bila bas grozna, nekako braonkasta, kasasta, nije bila onako zuta kao sto treba i naravno mirisala bas neprijatno za razliku od one normalne. Jasno mi je da ne moze da izgleda i mirise isto ako je stajala unutra dugo, ali da li je normalna ta boja i takav miris? Posle toga opet nije kakio jedan dan i danas je uspeo, opet onako braon i grozno. On se ponasa normalno, osim sto se muci da se ukaki, al kontam da je to logicno. Sta kazete?

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
18.6.2012 23:49:05   
Mizzy
Ja mislim da je normalno da se izgled promenio, kao što kažeš sama, cim nije kakio toliko dugo. probaj da mu das BioGaia ili Bacilac, ako nastavi da se muci sa stolicom, ali mislim da je to prolazno...

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.8.2012 23:21:01   
tijana86
Molim vas za pomoc. Bogdan ima 2 meseca i 3 nedelje , do pre 2 nedelje je pio aptamil i imao strasne grceve i mnogo tesko je kakio . promenili smo i sada pije impamil ali mu je stolica konstantno zelena , po 4 , 5 puta kaki u toku dana i uvek je retko na pampersu zeleni trag i neke gramuljice , sada nema grceve nelik na proliv . Nema temperaturu i nije bolestan , lepo spava kao sto i treba po celu noc , i danju nekoliko puta po 2 , 3 sata , kazite mi sta da redim da li da ga vodim kod lekara ili ne . Vise ne pije ni espumisan ali mu dajem caj od komoraca za svaki slucaj. Pomozite mi !

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.8.2012 23:24:28   
Anoniman
Stolica je zelena od gvožđa koga ima u mleku. Opusti se i uživaj!

(odgovor članu tijana86)
  Direktna veza do poruke: 438
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.8.2012 23:28:41   
Anoniman
Kazu da zelena stolica hoce da bude od neresorbovanog gvozdja, ako se dobro secam. Marko je imao zelene stolice dok je bio na Alfareu, i to je proslo kada smo presli na Allernovu.

(odgovor članu tijana86)
  Direktna veza do poruke: 439
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.8.2012 23:47:04   
JasnaM
S obzirom da kaki vise puta dnevno, i nema drugih problema od mleka tj. formule je jer je obogacena gvozdjem. Moje dete je pilo aptamil i imalo je konstantno zelenu stolicu, pitala sam i halo bebu i doktore i svi su rekli da ne brigam. Druga varijanta je ako ne kaki bas svaki dan, vec svaki drugi treci (sto je kod nas isto bio slucaj), stolica moze postati zelena zbog zadrzavanja u crevima. U svakom slucaju, ne brini i uzivaj :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.8.2012 23:57:25   
tijana86
Hvala svima !

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu JasnaM)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.8.2012 23:33:30   
iskra05
evo i ja cu da podelim moje iskustvo. bebu sam dohranjivala humanom 1 sa prebiotikom, imala je stolicu svaki 2,3,4 dan, i bila je gusta, boja ona tamno zelena, ali ona je napredovala, i ipak mi je bilo zao da se muci , pa smo presli na NAN SENSITIVE, i sve je odlicno. ne znam ima li neka iskustva sa ovom formulom, ja sam za sada prezadovoljna.user posted image

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
29.8.2012 23:26:36   
Ena2012
registrovala sam se na ovaj forum samo iz razloga što me je jedan savet na ovoj temi spasio. moja beba ima dva i po meseca i nije kakila 6 dana, jako sam se već zabrinula. pročitala sam od neke mame da se na bibo štapić stavi pavlovićeva mast i da se gurne u guzu. beba mi je kakila za nepuna tri minuta. prethodna dva dana je toliko bila kenjkava i non stop se napinjala ali ništa samo je prdela i to joj je jako smetalo. nakon kakenja vratila se naša nasmejana beba.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.8.2012 0:09:53   
Sanchy
Sa vise puta dnevno presli smo na jednom u dva tri dana,vrlo obilno ..stolica je zlatno zuta posto uglavnom sisa ...pitala sam dr kako to da se u danu promeni broj stolica i ona kaze da je to normalno sasvim jedino ako predje pet dana bez stolice javiti se lekaru,,,

(odgovor članu Ena2012)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.9.2012 21:06:46   
marince1
Posto nemam tiker,da napomenem imamo 15 dana i samo siskamo.
Od juce ima dosta retke stolice,mislim tecnije nego u pocetku.Isto su zute ,ali nekako nisu normalne.
Grceve ima bas dosta i danas sam pocela da joj dajem one Bio gaia kapi i cini mi se da iha za nijansu manje ima.

Ima li neko iskustva sa tom retkom stolicom kod bebe koja samo doji?Jel da odem lekaru?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.9.2012 21:55:27   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: marince

Posto nemam tiker,da napomenem imamo 15 dana i samo siskamo.
Od juce ima dosta retke stolice,mislim tecnije nego u pocetku.Isto su zute ,ali nekako nisu normalne.
Grceve ima bas dosta i danas sam pocela da joj dajem one Bio gaia kapi i cini mi se da iha za nijansu manje ima.

Ima li neko iskustva sa tom retkom stolicom kod bebe koja samo doji?Jel da odem lekaru?


Nema potrebe. Sve te varijacije su ok, možda malo sekreta iz nosa ili bale se slivaju pa bude ređa. Dok je žuta i nije smrdljiva da povratiš sve je ok. Takođe je bitno da gledaš dete a ne stolicu, ako dete normalno jede, spava i napreduje nema razloga za brigu. Sa BioGaiom budi strpljiva, treba im 5-7 dana da počnu da deluju kako valja al kad počnu sev bude lakše.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 446
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.9.2012 22:13:57   
sneza24
Marinče i Lani se desavalo da ima bas retku stolicu,tečnu.Jednog dana tako drugi normalnu stolicu al je prošlo samo od sebe.Sad se već i ne sećam kad je zadnji put imala takvu stolicu.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.9.2012 9:54:36   
Zemunka85
Da li stolica moze bit I zelena I of gvozdja koje ja pijem. Heferol
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Stolica je zelena od gvožđa koga ima u mleku. Opusti se i uživaj!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.9.2012 10:29:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Da li stolica moze bit I zelena I of gvozdja koje ja pijem. Heferol
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Stolica je zelena od gvožđa koga ima u mleku. Opusti se i uživaj!




Da.

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 449
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.9.2012 3:05:29   
Zemunka85
Sta mi govori tecn(ij)a, rastegljiva kao zvaka (predpostavljam sluzava), zlatno-zuta stolica, koja (cni mi se) malo vise zaudara?


(Dete je veselo i raspolozeno. Retko kad place.
Grceve nema, ali cesto stenje i napinje se.
Tkdja desava se da dise kao da se gusi, krklja kao baba, ali kada zaspi, perfektno dise. Nos nije zapusen, rekla bih.)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here