|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
25.3.2013 18:17:22   
little_one
uh Ana ja pomislila da ces da nam zakljucas temu user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Insulinska rezistencija
25.3.2013 22:46:23   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Macaki, samo da te hug-nem user posted image


user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Insulinska rezistencija
25.3.2013 23:07:04   
World
ma je li moguce da ova tema nije vec postojala? user posted image



_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 0:25:12   
Anoniman
hajde world! user posted image ja ti kuckala na temi LCHF, ali tebe nema da odgovaras...

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 8:03:45   
little_one
World, moguce je i ja sam se iznenadila user posted image

Inace, World ce sad sve da vas opere po pitanju hrane i sta jesti i ne jesti...user posted image Ona je super primjer kako se moze ponijeti uz sebe hrana da jedes kako treba kad i nisi kuci....nikad necu zaboraviti kafu u jednom kaficu kad je ona ko gospodja fino otvorila svoju plasticnu zdjelicu i jela ko covjek hranu spremljenu kuci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 8:56:13   
dijana1*
LO hvala na odgovoru. A kome da se obratim, kako da kazem dr . I za stitnu sam sama trazila uput, cackala I iscackala user posted image
Mene nervira sto mi se uzasno jede slatko, udebljala sam se I ne mogu da skinem kilograme I mnogo se znojim sto mi se nikada nije desavalo. To znojenje mi je bas problemuser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 9:09:42   
little_one
Dijana, trebalo bi da odes endokrinologu. Preporuka je za dr Mirjanu Bojic, radi i na poliklinici i gore na Paprikovcu...dobices da uradis test na inzulinsku rezistenciju....ogtt sa inzulinemijama. MOguce da je to zbog stitne sve a moguce da ti je i inzulin poceo da zeza...kakvi su ti jajnici na uz?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 9:43:36   
milenatea
Macaki, hvala neizmerno. super ideje i pocecu da ih primenjujem. samo sto moram kupiti silikonski kalup user posted image ma ne jedem ja stalno burek, mozda dva puta nedeljno, ali kao sto kazes ne mogu mu odoleti, pogotovu sto je kod nas na jugu to normano nepisano pravilo da se burek jede za dorucak. tako sam odrastala, ocuvali su me baka i deka koji su mi usadili navike o ishrani, a deka je ziveo 85god a baka je jos uvek sa nama i ima 83god i niko od njih nema problema sa secerom ni insulinom. pocecu da se pridrzavam svega ovoga. hvala ti puno i ljubim teuser posted image
IZVORNA PORUKA: Macaki

milenatea, evo ti par ideja, sta nositi na posao..

http://www.vitkigurman.com/2012/09/05/kako-poneti-salatu-na-posao/
http://www.vitkigurman.com/2012/03/15/sta-poneti-na-posao-low-carb-mafini/

sto se bureka tice, i ja ga jedem ponekad, prosto ne mogu da mu odolim jer ga jako volim.. racunam da mi nece napraviti bas toliku stetu ako ga jedem 1x nedeljno za dorucak.

little one, da li koristis mlecne proizvode sa niskim ili visokim % masnoce. po lchf-u treba sve da koristimo sa sto vecim % masnoce..a po svim starijim prirucnicima za dijabeticare sa manjim. user posted image
sad kazu da oni sa manjim imaju nesto (da ne lupam sad sta) u sebi, pa vise visu secer nego sa visokim. ja pijem od 2,8% jer to kupujem i za dete, i ne izbegam pavlaku, kajmak i maslac. ne znam da li gresim. user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 13:03:37   
World

IZVORNA PORUKA: Macaki

hajde world! user posted image ja ti kuckala na temi LCHF, ali tebe nema da odgovaras...


evo idem da vidim sta si pisala.. nisam neko vrijeme ni bila na rr, a otkako sam se porodila pravo da ti kazem, opasno sam se bacila na nezdravu ishranu, uzasno mi se jeli kolaci.. al ajd bar sam jela domace, a ne kupovne... user posted image

od jutros odlucih da pokusam da se vratim na ishranu, onoliko koliko mi dojenje dozvoljava, pa vidjecemo... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 14:31:49   
Anoniman
jao, ja planiram drugu bebu i unapred mi je frka.. ajde trudnoca ce proci, tada i ne valja preterano se debljati. ali dojenje! kada se samo setim, jela sam kao mecava. i danju i nocu. user posted image a kada krene da se smanjuje mleko onda navalim na sve ono sto kazu da ga povecava. pojma nemam kako bih to sada, jer to je sve ono sto bi trebalo da izbegavam (sok od jabuke, testa, slatkisi, boza, zito..) user posted image

moja sestra u trudnoci dobila gestacijsi dijabetes. user posted image ogtt joj je bio katastrofalan, sece isao do 14, a padao samo do 10 posle 3 sata. sada prima insulin 4x dnevno i 2 endokrinologa su joj rekla da ima vise sanse da joj dijabetes ostane posle trudnoce, nego da prodje, jer je sklona automunim i endokrinoloskim bolestima (vec ima hasimoto i sarkoidozu user posted image ). jos joj rekose da ga verovatno ima od ranije, mozda i pre trudnoce i da je verovatno to bio razlog za spontani koji je imala.
uh, bas mi se nesto smracilo i uhvatila me frka. nemam pojma moze li izbalansirana ishrana bas toliko pomoci da me to sve zaobidje, ali resih da uradim sta je do mene, pa sta mi Bog da.
drzim seji fige, samo da nisu bili u pravu, i da sve prodje i zavrsi se na najbolji moguci nacin za nju.

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 14:35:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: little_one
.nikad necu zaboraviti kafu u jednom kaficu kad je ona ko gospodja fino otvorila svoju plasticnu zdjelicu i jela ko covjek hranu spremljenu kuci user posted image


dajte predloge! sta jesti kada smo van kuce, ali recimo na ulici, gde ne mozemo vaditi ciniju?
ja npr. imam sledeci problem.. nije mi jos vreme za jelo, ali treba negde da idemo, ja onda sednem i najedem se, jer ne znam da li cu tamo ista od ponudjenog smeti da jedem.. a frka mi da pregladnim, da ne padnem u hipo. ili recimo nosim plazmu u torbi - znam da nije neki izbor, ali samo je nosim sigurnosti radi, ne jedem je, nego cisto da imam nesto da pregrizem ako prigusti.
a vi???


< Poruku je uredio Macaki -- 26.3.2013 14:36:16 >

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 15:43:45   
maca821
Evo ih moji rezultati:
glukoza našte 4.6
60min 6.
120min 5.6
180min 5.0

insulin našte 4.9
60min 29.8
120min 29.4
180min 12.5
Šta mislite? Posle drugog sata ne pada

_____________________________

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 15:45:54   
jess021

IZVORNA PORUKA: maca821

Evo ih moji rezultati:
glukoza našte 4.6
60min 6.
120min 5.6
180min 5.0

insulin našte 4.9
60min 29.8
120min 29.4
180min 12.5
Šta mislite? Posle drugog sata ne pada

_____________________________

da li si ti pokazivala nekom dr rezultate? moj insulin je slican, iako je jos nizi nakon 180min, ali mi dr rekla da je na 60min i 120min visok i da treba terapija

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 15:48:02   
maca821
Jesam mom endokrinologu i ona reče da je to ok, ali ja ne znam da li je ona reproduktivni endokrunolog, ja kod nje idem za štitinuuser posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 17:20:19   
Klarica
maco ja mislim da su tvoji rez u granicama
Ja sam na terapiji, ali meni šećer ide preko 10, a insulin preko 140

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 17:35:27   
Cecana
Maco ja mislim da su ti rezultati ok,posto insulin ja mislm i ne mora da se vrati na pocetnu vrednost.Bitno je da pada i da nije visok.
Meni je isao do 200 a nakon 2 sata se spustio na 160.Dobila sam Gluchkophage od 850 pijem ga 3 puta dnevno.
Sto se ishrane tice lchf je odlicna mada je meni nedostajalo voce.Kasnije sam presla na hrono koja je po mom misljenju odlicna.

(odgovor članu Klarica)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 19:14:51   
World
cecana, koliko sam ja skontala, po lchf-u mozes jesti svo kiselo voce tipa kisele jabuke, citruse, jagode, visnje... a ostalo slatko voce mozes, u granicama normale, i to ako ne zelis da smrsas... voce je ukinuto samo za one sto hoce da smrsaju, a ti ako neces, ok je... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 20:31:56   
glukica
pozdrav svima,ja se isto trudim da redukujem ishranu a i da smrsam.Pa bih vam postavila par ptanja oko ishrane da cujem vase misljenje. Posto se meni uvek jede nesto slatko,naravno slatkise sam izbacila,ali npr volim za dorucak pahuljic sa mlekom(umem ja i med da dodam)pretpostavljam da ni med ne bih smela...ali npr ako u toku dana pojedem te pahuljice sa mlekom i neku vocku za uzinu ili npr neku bonzitu,jel to strasno mnogo? jel mi sa IR ne smemo bas nista slatko? i ako mozete da mi kazete koje voce smemo? a drugo proja npr,da li smemo to kukuruzno brasno? Uvek sam mislila da je to zdravo,koliko pricaju.sad sam i za to procitala da nije dobro za insulin user posted image Inace slatko sam izbacila,osim onoga sto sam napisala.jedem piletinu,povrce,teletinu,kuvam corbice...Isto ne znam za grasak,pasulj itd kako tu stoje stvari? ja volim bas to kuvano bez hleba sa saltom... ispravite me molim vas u cemu gresim,jer nisam ni znala da je ta IR tako zaj... user posted image puno pozdrava za sve vas user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Insulinska rezistencija
26.3.2013 23:19:12   
World
draga glukice, nemoj uopste da se nerviras... user posted image

meni su savjetovali svasta od stroge posne dijete do 'jedi sve ali umjereno'.. ja probala sve i otkrila da mi ovaj lchf najvise odgovara.. mozes ti pojesti pomalo svega ako se dobro osjecas tako.. osim slatkisa, naravno.. e sad ne znam kako ce ti to uticati na kilazu... ja bih ti savjetovala da isprobas, pa vidi sta ti najbolje pase...
sto se tice meda, mislim da mozes pomalo uzeti, sto da ne... najbitnije je izbaciti zitarice, secere, industrijske preradjevine, narocito rafinisana ulja... voce mozes kiselo...

naravno, ovo je samo moje misljenje, mozda druge zene imaju neka bolja iskustva...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 0:52:54   
Anoniman
glukice, mislim da mozes slobodno da ruckas crnu cokoladu, sa 70-80% kakaa, ali po stanglu dnevno, nemoj ni sa njom da preterujes.. sto se slatkisa tice, u sirokom luku izbegavaj sve sto u sebi ima glukozno-fruktozni sirup i naravno secer. nikako ni slatkise za dijebeticare, jer oni u sebi imaju vestacke zasladjivace, a to je i gore nego da jedes secer. mislim da bi med smela, po kasicicu dnevno. on takodje ima visok gl. index, ali je bar prirodan. mozes da jedes kompot, ili da skuvas puding sa vocem, bez secera. mislim da se ni fruktoza ne preporucuje, neka me neko ispravi ako gresim. recimo ono sto znam da sigurno sme je domaci sladoled - umuti se jedna pavlaka ili kiselo mleko i pomesa sa jagodicama, malinama isl. vocem. nisam spremala, ali planiram. user posted image

vidi ovaj link
http://www.vitkigurman.com/recepti-sadrzaj/
imas negde na pola strane recepte za slatkise.

sto se mahunarki tice, ja ih obozavam i redovno ih jedem. uz njih jedem hleb (kupujem neki od 70% razenog brasna, bar je onako crn i tezak). hleb ne jedem uz jela u koja ide integralni pirinac ili krompir. mada krompir jaaaako retko spremam, eventualno kada kuvam corbu ubacim 2 krompira, ali to je na lonac corbe, pa nije strasno.

< Poruku je uredio Macaki -- 27.3.2013 0:55:10 >

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 1:06:13   
World
macaki, ma sta ce ti i ta dva krompira ako se vec ne primijete? user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 8:47:22   
glukica
Hvala vam na savetimauser posted image ja se bas nesto preplasila user posted image ali u principu ja vec dugo ne jedem neke stvari koje nisu zdrave i kaloricne. jer sam bila na nutricionistickoj dijeti i to mi je prijalo. ali najveci problem su mi slatkisi pravili,a i kad se opustim i pocnem da jedem svasta tako se i ugojim.Sad sam pocela sa treningom redovnim i upijam vase savete za ishranu pa nadam se dobrim rezultatima user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 9:43:14   
Suncicabg
Ne bih da zvucim kao alkoholicar :)) ali da li uz ove nase metformine sme da se popije malo alkohola? Na mom Teforu pise da ne sme, ali to pise na svim lekovima. Pitam samo informativno.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 10:14:55   
cicibanns
suncice, ja pijem glukofaz vec 3 meseca i 2 puta sam pila (ne da se napijem vec casicu/dve) alkohol pored njega pa mi nista nije bilo... stvarno na svim lekovima pise da ne sme i verovatno nije dobro, ali jednom u sto godina ja mislim da ne moze nista da bude! p.s. sad sama sebi zvucim kao alkos user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 10:40:19   
Suncicabg
i ja sam sebi tako zvucala kad sam pitala user posted image

(odgovor članu cicibanns)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here