|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
31.3.2013 10:57:46   
milenatea
Cestitam vam drage drugariceuser posted image . ulivate nadu da ce za sve ostale pcos-ovke i IR doci user posted image user posted image

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Insulinska rezistencija
31.3.2013 12:51:16   
Suncicabg
Kakve fantasticne vesti koliko user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Insulinska rezistencija
31.3.2013 18:01:30   
World
Gde radi ta dr Bojic ako smem da pitam? :)
Pozdrav!


smijes da pitas user posted image

u Banja Luci, Klinicki centar

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Insulinska rezistencija
31.3.2013 18:25:19   
*Maki*
Nadjice,cestitam duso!! Bravouser posted image

Macaki,user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 0:40:37   
Anoniman
zene, da vam ispricam ovo... cula sam od drugarice veceras da ima poznanicu, koja je troje rodila, a tek nedavno otkrila da ima hiperinsulinemiju. doktorka smatra da je ona to imala od ranije, u sve tri trudnoce, jer se jako cudno gojila u trudnocama. prvih 4,5 meseci bi gubila na kilazi, a onda do kraja dobijala po 5 kg mesecno, i tako u sve tri trudnoce. svo troje dece je normalno dojila. nikakvu terapiju nije dobila (kao ni ja, izgleda da na nama kragujevcankama stede lekove user posted image ) nego samo da povede racuna o ishrani. ne znam kako je uospte posumljala na to, kako je dosla do tog otkrica, moram zamoliti drugaricu da se malo bolje raspita, jer me bas zanima. inace, kaze mi da se plasila da nije ovoj namladjoj devojcici to prenela i radili su analize, sve je ok.

ja sam ksenijjinog hematologa pitala jos davno da li je mogla ona da bude ugrozena, jer sam ja dobila hiperinsulinemiju dok sam je dojila, rekao je ne i nije cak ni secer hteo da proverava. sad gledam njenu otpusnu listu, na otpustu iz porodilista joj je glikemija bila 2,6. valjda je to kod bebe normalno, jer niko nista nije komentarisao. koliko je vama bilo? da li vam je neko rekao da insulin moze na bilo koji nacin da utice na bebu, bilo dok je u stomaku ili dok doji, ili da nasledi sklonost ka tome?

(odgovor članu *Maki*)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 0:45:28   
Anoniman
inace, hvala na cestitkama user posted image user posted image
i vama zelim da sto pre ugledate user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Macaki -- 1.4.2013 0:53:30 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 8:18:32   
little_one
Ja sam isto u pocetku gubila kilazu...tj prvo sam izgubila 2 kilograma, pa onda nisam ni dobila nista a onda sam pocela dobijati bas puno na mjesecnom nivou...isto tako 5 kg u svakom mjesecu tako da sam na kraju izasla sa plus 18 kg stim sto sam najvise dobila u 9tom mjesecu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 9:02:11   
glukica
Dobro jutro vam zelim drage moje, juce sam tako gresila sa hranom sad imam grizu savesti ... Jel i vi gresite ponekad?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 9:04:29   
little_one
UH i ja sam juce grijesila sa hranom...naravno da se desava ali najbolje je kad se odlucis pa budes istrajan...male korekcije u ishrani su ponekad najbolje...pa postepeno da se navikavas....jedno po jedno iskljucujes iz ishrane i zamijenjujes necim boljim!user posted image

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 11:24:28   
glukica
U pravu si, tako i pokusavam ne sve odjednom da promenim... Mada super sam pocela nekih desetak dana, i juce sam nesto slatko jela posle rucka ato nisam smela. I uvece sa drustvom dugo smo sedeli i onda neke glupe gruckalice, sto bas izbegavam vec duze vreme... Ali dobro rekla sam sebi i kad zgresim, sutra opet se vracam na staro user posted image ne odustajem nikako user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 13:43:07   
World
da li vam je neko rekao da insulin moze na bilo koji nacin da utice na bebu, bilo dok je u stomaku ili dok doji, ili da nasledi sklonost ka tome?


ja sam ispitala sve moguce doktore u vezi sa tim, jer sam se bas bojala.. svi su rekli da to nema veze sa bebom i da ne moze da utice na nju... i ani su radili suk po rodjenju, bio je ok... a kasnije kad pdraste vjerovatno ima veze neke sa genetikom...

ali, posto se sad hrani po lchf-u, bice ok user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 13:43:58   
World

IZVORNA PORUKA: glukica

Dobro jutro vam zelim drage moje, juce sam tako gresila sa hranom sad imam grizu savesti ... Jel i vi gresite ponekad?



ma jok, mi smo bezgresne user posted image user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 14:15:45   
Anoniman
ja danas bila kod ginekologa, sutra da ponovim betu. rekla joj za hiperinsulinizam i pitala da li moze da izazove spontani. njen odgovor je bio ne, to vise smeta sto remeti kvalitet ovulacije pa tako ometa zacece, a vi posto ste zatrudneli verovatno to vise i nemate. user posted image ja rekoh pa u oktobru sam imala, mislim da imam i sad.. kaze kod insulina je prosta stvar, ili smeta ili ne smeta, vama ocigledno ne smeta, kotrolisacemo secer u trudnoci, radicete ogtt pa cemo videti.. eto

world, bas si me obradovala odgovorom, samo da nasim bekama nista ne fali. user posted image
mi dobili zeleno svetlo da mozemo da jedemo jaje, na koje smo nekada bili alergicni. kako se ana hrani po lchf user posted image koji joj hleb dajes? K jede semenke, voli da ih gricka, ali kostunjave prodove joj jos nisam uvela. samo je jela orahe do sada, u zitu.

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 15:02:08   
World
ana jede samo mlijeko, jos uvijek sisa user posted image

pazi se tih ginekologa koji nisu upuceni u IR, a ima ih koliko hoces koji misle da je IR isto sto i dijabetes (ja jedva nadjoj jednu koja zna o cemu pricam)... secer ces svakako provjeravati uz krvnu sliku ono sto se stalno radi, nego ti svaki mjesec provjeravaj insulin obavezno...

i ne bi trebala da prekidas sa sioforom (ili sta vec pijes), bar prva tri mjeseca, zbog spontanog... najbolje da nadjes nekog reproduktivnog endokrinologa...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 17:40:21   
Anoniman
nisam ni videla lepo tvoj tiker, tak sad vidim user posted image

ja nemam terapiju, endokrinolog mi nista nije dala, samo savet o ishrani. danas mi ginekolog rece da insulin moze da smeta samo kod zaceca, da ne bi trebalo da izaziva spontani. uglavnom, prokomentarisala je da mi je verovatno sad insulin dobar, cim sam olako ostala trudna. user posted image eto, ja pojma nemam, uglavnom resila sam da iskuliram.
inace, ona je protiv bilo kakvih lekova u prva tri meseca, i protiv utrogestana. kaze da se samo kod nas trudnice kljukaju svim i svacim, u inostranstvu nema ni pregleda, niti jednog leka u prva tri meseca. ja sam prosli put koristila utrogestan od 7. nedelje, jer sam u vreme kada je trebalo da imam ciklus malo braonkasto prokrvarila. dala mi ga je druga dr, koja je tada bila dezurna, pa se nije mesala, ali je u principu protiv toga. jos me je danas namazala sto pijem mamavit, jer je protiv tih preparata, kaze da je to samo farmaceutska propaganda, da se zdravo hranim, jedem dosta voca i povrca i pijem samo folnak, to je dovoljno.
ja je inace jako volim, uvek me umiri, imam povrenje u nju, jer do sada nikada nije pogresila.
ali malo me je ta prica o prirodnoj selekciji ipak rastuzila...

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Insulinska rezistencija
1.4.2013 18:21:34   
World
ma ok je to sve, i ja sam protiv kljukanja, ali je ipak sa IR malo drugacije... ja ne znam kakva je situacija ako nisi nista pila, ali znam ako se prekine sa terapijom da je dosta velika mogucnost za spontani..user posted image

mozda bi bilo dobro da se raspitas kod nekog reproduktivnog endokrinologa pa da ti da neki bolji savjet, za svaki slucaj... mozda ce se javiti neka zenica sa slicnom situacijom.....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Insulinska rezistencija
3.4.2013 9:27:20   
Suncicabg
sta mislite da li smem da pijem Folnu uz moj Tefor? Mislim ja necu na vto sigurno pre jeseni/proleca ali bih je bila jer sam cula da je ok da se pije i par meseci...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Insulinska rezistencija
3.4.2013 9:39:29   
little_one
zasto ne bi smjela....cak sta vise...pij folnu obavezno! A ni oligovit dnevno ti nece odmoci user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Insulinska rezistencija
3.4.2013 10:40:18   
Suncicabg
E pa dobro, nisam znala da li sme da se kombinuje... Hvalo Lo :)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Insulinska rezistencija
15.4.2013 11:45:09   
Anoniman
zene, bila sam danas na prvom UZ, sve ok, cuje se srculence! user posted image
rekla je da ce mi dati uput za endokrinologa zbog hiperinsulinemije, kaze oni obicno tada traze da se ranije radi ogtt, do 20. nedelje. a znam da se inace radi do 25.. ali posle vidim da je zaboravila da mi da. svakako idem na kontrolu cim prokupim rezultate, pa cu uzeti.

kako ste vi? user posted image

ja uglavnom pazim sta jedem, mada mi se desava u poslednje vreme da cesce jedem plazmu, crnu cokoladu, vise voca.. user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Insulinska rezistencija
15.4.2013 12:42:07   
little_one
Macaki, samo umjereno i bice sve ok! Bravo za malo srculence user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Insulinska rezistencija
15.4.2013 13:33:31   
Anoniman
user posted image

ajde pisi mi malo u tvojoj ishrani, rekose zene da si ti specijalista za to. da me malo motivises... user posted image
juce sam bzvz kod svekija pojela pitu od tikvica i visanja, slatku, preslatku.. jer mi je bilo vreme za uzinu, a nisam znala sta bih drugo. i baaas mi je bilo muka, uopste mi vise ne prija slatko. isto mi se desilo kada sma pre jedno 2 meseca popila casu gustog soka u gostima (ljudi me nisu ni pitali, samo sipali, a ja to inace ne pijem..).

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Insulinska rezistencija
15.4.2013 15:56:19   
little_one
ama ko te je to slagao user posted image za to ti je World specijalista user posted image

mene je trenutno sramota da sta pisem...danas izludih koliko sam gladna...ja uglavnom idem po jednostavnom principu koji kaze sto manje se opterecuj i sto manje kupuj industrijske hrane...cinjenica je da su otrovi svuda oko nas a mi cemo da se trudimo da ih sto manje svjesno unosimo..

Juce ja na trznici, i hocu da kupim spinat za rucak i ubjedjuje mene trgovka kao nije prskan, odlican je....a ja joj kazem e super taman cu da dam bebi da proba...ucuta se zena i onako oprezno, pa dobro, nemojte puno da joj dajeteuser posted image user posted image sto ce reci i ono sto mozda mislimo da je zdravo, prije da nije zdravo nego sto jeste...ne vrijedi se opterecivati oko toga...uzivaj u svojoj trbi i hrani se umjereno...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Insulinska rezistencija
15.4.2013 17:04:54   
Anoniman
user posted image

eeee a sto se prskanog tice, drugarice mi rece da pre par godina neki seljak nije hteo da joj proda tikvice kad je video da je trudna.. user posted image al dobro je ako jos hoce i da kazu. meni uvek zao sto nemamo nikakvu nasu bastu, bar zbog deteta, da ne mora ona da se truje kad se vec mi trujemo..
hvala ti user posted image trudim se stvarno da uzivam. user posted image ali pored ove malecke i puno posla koji me ceka, ne stizem ni da uzivam kao prvi put, skoro da nekada i zaboravim da sam trudna.. user posted image
pocela sam da pijem cedjenu cveklu, uz to jos nesto ubacim u blender, npr. sargarepu, pomonadzu ili jabuku. sta mislis, jel to mnogo lose? mislim znam da je zdravo, ali u smislu secera i insulina. jer mi se nesvestice desavaju, a jos nisam proverala krvnu sliku. a i da jesam.. sigurno bi mi dala neki preparat gvozdja pun aspartama i drugih vestackih zasladjivaca. user posted image

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Insulinska rezistencija
15.4.2013 17:27:13   
World
macaki, slobodno pij cijedjeni sok.. ja sam negdje u devetom mjesecu pocela da pijem zbog manjka zeljeza, a evo jos uvijek svaki dan popijem po casu-dvije, kako kad...

iscijedim cveklu, mrkvu, kiselu jabuku i kivi ili narandzu (malo mi blaze zbog dojenja), a ti mozes i limun slobodno, bitno da ima nesto malo kiselkastije...

nema veze sto ima secera, puno je vise koristi od zeljeza... meni prepisala dr ferum, ja ga nisam mogla jesti bas mi bilo tesko za zeludac skroz, pa sam umjesto toga pila sok i super mi se zeljezo odrzalo....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here