|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
25.10.2013 11:20:24   
World

IZVORNA PORUKA: degu

Drage moje zadnje 2 nedelje sam na promenjenoj ishrani i samo želim da vam kažem da ne morate ni u čemu da oskudevate, da je najvažnije izbaciti šećer i brašno a to uopšte nije tako teško kad skontate da i neke slatkiše možete praviti bez toga. Malo proučite ovaj blog KLIK , ova ishrana je baš za nas sa IR a najvažnije je da ne gladujemo i ne oskudevamo ni u čemu. Meni za sad izuzetno prija, iako radim svaki dan uspevam da se organizujem i spremim sebi obroke. Sve se može kad se hoće user posted image


Slazem se, ja sam uz ovaj nacin ishrane skinula kilograme prilicno bezbolno i ostala trudna.. Pa sam onda malo brljala sa ishranom nakon porodjaja dok mi insulin opet nije skocio, sad sam u fazi sredjivanja opet user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Insulinska rezistencija
25.10.2013 11:24:22   
little_one
IZVORNA PORUKA: World


IZVORNA PORUKA: degu

Drage moje zadnje 2 nedelje sam na promenjenoj ishrani i samo želim da vam kažem da ne morate ni u čemu da oskudevate, da je najvažnije izbaciti šećer i brašno a to uopšte nije tako teško kad skontate da i neke slatkiše možete praviti bez toga. Malo proučite ovaj blog KLIK , ova ishrana je baš za nas sa IR a najvažnije je da ne gladujemo i ne oskudevamo ni u čemu. Meni za sad izuzetno prija, iako radim svaki dan uspevam da se organizujem i spremim sebi obroke. Sve se može kad se hoće user posted image



Slazem se, ja sam uz ovaj nacin ishrane skinula kilograme prilicno bezbolno i ostala trudna.. Pa sam onda malo brljala sa ishranom nakon porodjaja dok mi insulin opet nije skocio, sad sam u fazi sredjivanja opet user posted image


World sad ispade da ti nisi pila terapiju???? Mislim da ne navodimo zene na pogresan put...tacno je da rigoroznom ishranom moze da se sredi ovo, ali da budemo iskrene i ti i ja smo uz promijenjenu ishranu i terapiju (tvoja 3 puta jaca od moje) prirodnim putem zatrudnile...

< Poruku je uredio little_one -- 25.10.2013 11:26:06 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Insulinska rezistencija
25.10.2013 11:29:28   
World
Jesam pila terapiju, ali ishrana se mora regulisati sa terapijom ili bez. Vidjecemo da li cu ovaj put uspjeti samo sa ishranom, trenutno mi je to cilj. Za koji dan idem da kontrolisem insulin, pa kom opanci... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Insulinska rezistencija
25.10.2013 11:34:14   
little_one

IZVORNA PORUKA: World

Jesam pila terapiju, ali ishrana se mora regulisati sa terapijom ili bez.


Tacno! Bez ovoga ni terapija nema smisla...samo htjedoh reci da je nekad organizmu potreban puno duzi period privikavanja i oporavka pa je terapija neminovna...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Insulinska rezistencija
25.10.2013 13:01:05   
majeno
little_one, slažem se potpuno. zato je meni dr rekla (zbog vto koja će uskoro) da moram i promijeniti način ishrane i uzimati terapiju redovno- da napadnem svoj inzulin sa dvije strane! uh, sad mi ga dođe malo čak i žao, baš sam ga ''safatala'', ne zna šta ga je snašlo! user posted image
deveti dan borbenih dejstava - ne odstupam ni za milimetar!
veliki pozdrav za sve cure!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Insulinska rezistencija
25.10.2013 13:07:17   
little_one
Majeno imas privatnu poruku ovdje na forumu!

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Insulinska rezistencija
29.10.2013 13:47:04   
glukica
Drage moje,kao sto sam obecala evo liste ishrane i namirnica koje smemo i ne smemo da jedemo.Listu ishrane sam dobila od svoje dr endokrinologa,ovde u nemackoj gde zivim.

1.Sportske aktivnosti,3x nedeljno 45-60 min:hodanje,plivanje,dzogiranje,fitnes,aerobik,voznja bicikla..

DOZVOLJENE NAMIRNICE koje sadrze ugljene hidrate(zdrave),i povecavaju secer u krvi nesustinski).Sirovo ili dinstano,400 gr dnevno,takodje je dobro za glad izmedju obroka.
svo povrce
karfiol
pasulj
brokoli
komorac Namirnice sa niskim glikemijskim indexom,dozvoljeno,ali ne mnogo.Takodje zdravi ugljeni hidrati koji podizu polako
tikva secer u krvi.250 gr voca,1-2 porcije mlecnih proizvoda,2-3 parceta hleba,pirinca,testenine ili krompira
praziluk
sargarepa jabuka/kruska
paprika kajsije
rotkvice jagode
spargle crna cokolada 70 % kakao
prokelj ovsene pahuljice
paradajz jogurt
kupus krompir
tikvice mleko
sve vrste zelene salate pirinac
pomorandza
pirinac(kuvan na pari)
razani hleb
musli nezasladjen
hleb od integralnog brasna

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Insulinska rezistencija
29.10.2013 13:55:18   
glukica
izvinjavam se nisu mi dobro kolene ispale,ova prva kolona levo,to je povrce koje je dozvoljeno.. a ovo pored sto sam pisala od jabuka/kruska,prinac itd spada u tu drugu kolonu namirnica koje smemo,ali ne mnogo.
namirnice sa srednjim glikemijskim indexom-izbegavati.Sme samo povremeno.Brzo se povecava nivo secera u krvi a to su:ananas,banane,basmati-pirinac,griz,mango,dinja,zasladjen musli,mafini,spageti,kokice,mesoviti razani hleb,grozdje,suvo grozdje,crni hleb.

IZBEGAVATI:Namirnice sa visokim glikemijskim indexom,veoma brz skace secer u krvi:Bonbne,cipsevi,med,sokovi,sirupi vocni,gazirana pica,kecap,kolaci,belo brasno,secer,gumene bonbone,limunade(zasladjene),beli hleb,avokado,puter/margarin,sir,meso,sve vrste oraha,badema,semenki,virsle,kobasice,ulje.


PRIORITETI SU POSNE VRSTE,koje ne podizu secer u krvi a to su:sir nemasni,sunka bez masnoce,govedina,puter ili margarin (sa malo masnoce),posno meso,riba,mlecni proizvodi sa 1,5 m.m.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Insulinska rezistencija
2.11.2013 16:31:27   
plačljiva
Drage moje ja ću otići u ludnicu dok ne dobijem dete...user posted image Već 3 godine pijem siofor...Redovno...Rešila da odem na kontrolu i da uradim OGTT test...Zakazala sam čak i internistu...I gle čuda rezultati bolji nego ikad.Ja ne mogu da verujem...Da nije laboratorija pogrešila?Pitam se ceo dan...
Evo rezultata:
OGTT sa 75 mg glukoze
0 minut glukoza 5,5 insulin 5,4
60 minut glukoza 5,25 insulin 15
120 minut glukoza 5,18 insulin 5,5
Ja nemogu da verujem da mi je siofor sredio metabolizam i izlečio IR user posted image Radila sam u konzilijum laboratoriji...Deluju mi ozbiljno...user posted image

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Insulinska rezistencija
2.11.2013 17:26:06   
smeško
Konzilijum i jeste akreditovana laboratorija. user posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Insulinska rezistencija
2.11.2013 18:10:36   
little_one
Nije nista cudno da se sredilo sve i da su nalazi ok...ipak ne bih prekidala sa terapijom tek tako...vidjeces sta ce ti endokrinolog reci! Naravno nisi pila lijek nakon glukoze?! Sretno draga!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Insulinska rezistencija
2.11.2013 18:24:46   
zece
Плачлива нема што да ти е чудно мојата сестра остана трудна додека пиеше сиофор

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Insulinska rezistencija
2.11.2013 20:30:29   
plačljiva
LITLLE one nisam pila lek poslednjih 5 dana da bih sada videla pravo stanje...user posted image

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Insulinska rezistencija
3.11.2013 10:46:19   
World

IZVORNA PORUKA: glukica

izvinjavam se nisu mi dobro kolene ispale,ova prva kolona levo,to je povrce koje je dozvoljeno.. a ovo pored sto sam pisala od jabuka/kruska,prinac itd spada u tu drugu kolonu namirnica koje smemo,ali ne mnogo.
namirnice sa srednjim glikemijskim indexom-izbegavati.Sme samo povremeno.Brzo se povecava nivo secera u krvi a to su:ananas,banane,basmati-pirinac,griz,mango,dinja,zasladjen musli,mafini,spageti,kokice,mesoviti razani hleb,grozdje,suvo grozdje,crni hleb.

IZBEGAVATI:Namirnice sa visokim glikemijskim indexom,veoma brz skace secer u krvi:Bonbne,cipsevi,med,sokovi,sirupi vocni,gazirana pica,kecap,kolaci,belo brasno,secer,gumene bonbone,limunade(zasladjene),beli hleb,avokado,puter/margarin,sir,meso,sve vrste oraha,badema,semenki,virsle,kobasice,ulje.


PRIORITETI SU POSNE VRSTE,koje ne podizu secer u krvi a to su:sir nemasni,sunka bez masnoce,govedina,puter ili margarin (sa malo masnoce),posno meso,riba,mlecni proizvodi sa 1,5 m.m.


ovo sto si napisala o "posnim" vrstama nije tacno,sve industrijske preradjevine jako dizu seces zbog aditiva i konzervansa, a margarin necu ni da komentarisem, on uopste nije za jelo, tako da bi ga trebali svi izbaciti iz upotrebe... mlijecne proizvode treba jesti punomasne, ako ste u mogucnosti od domaceg mlijeka, meso takodje (komplet meso, ne samo "posno").. naravno, to se odnosi na pravo meso, a ne na virsle, salame, pastete i ostalo...



_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Insulinska rezistencija
3.11.2013 18:58:57   
glukica
ne znam zaista na koje industrijske preradjevine mislis ovde? A drugo obrazlozi zasto "nije tacno" to sto sam napisala o posnim vrstama sira,mesa ...itd? I takodje ovo o lecnim mastima?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Insulinska rezistencija
3.11.2013 23:54:14   
majeno
plačljiva, mislim da treba da budeš zadovoljna rezultatima, i da se konsultuješ sa endokrinologom kako nastavljaš sa sioforom, da li smanjuješ dozu ili ostaje isto, nemoj na svoju ruku prekidati terapiju, a beba će doći, polako, strpljenja malo, vidiš da su ti se tek sad nalazi doveli u normalu...tek sad krećeš sa one tačke da je žena potpuno zdrava, da nema problema sa IR-onako kako veći dio ženske populacije startuje ( nažalost-ne i ja i ti )...
glukice, ok je ova lista što ti je dr dala, ali s obzirom da je ovo područje poprilično neispitano, s obzirom da većina doktora tu još luta, ja bih se složila sa world, jer prirodno je ipak najzdravije...mislim, naši stari su sigurno jeli neobrano mlijeko, znači s nomalnim ( čak i većim od onog što je nama normalno) postotkom masnoće, i mliječne proizvode, i meso sasvim normalno, i bili su zdravi - tad se nije ni znalo za IR... možda zvučim konfuzno ( to je zbog umora-realno), ali čini mi se da ta neka ''prirodna'' ishrana-znači: više obroka, što više neprerađenih namirnica i biljnog i životinjskog porijekla, puno vode, vitamina, minerala, prirodnih masti, bjelančevina...bi trebalo da daje najbolje rezultate. Ne znam, nisam doktor, niti nutricionista,samo običan laik.
Ja idem za 7 dana da kontrolišem svoj insulin, i baš ćemo vidjeti. Za sada sam ovim načinom ishrane-sve sebi sama spremam- za 17 dana skinula 3,5 kg. Možda to i nije puno, ali najbitnije je da ja nisam gladna, da uživam u hrani i navikavam se, a ne odričem se ničega ( ni ugljenih hidrata- jedem hljeb, čak i rezance, ali u vrlo malim količinama,i strogo heljdine ili ražene, jer prosto ne osjećam potrebu za više, pojedem i po koju kašiku meda, voće stvarno puno jedem kao međuobroke, i osjećam se super!)Eto, javiću vam svoje rezultate! Btw, pošto sam u postupku vto- pijem i kontracepciju uporedo sa sioforom, a za nju znam da deblja-kombinacija estrogena i progesterona)

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Insulinska rezistencija
3.11.2013 23:59:17   
majeno
world, danas sam čula jednu dobru priču- sestra mi je tehnolog, pa ima svakojakih interesantnih pričica za prenijeti- navodno su neki momci ostavili margarin na livadi nekoj preko noći - nisu mu prilazili ni miševi, ni ostali glodari, čak ni raznorazne bube... oko margarina, otvorenog, naravno, prazan prostor... ne znam da li je priča istinita, ali bi lako mogla biti :)

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Insulinska rezistencija
5.11.2013 11:00:24   
World
znam to za margarin.. tuga i zalost sta nas tjeraju da jedemo.,, upravo kao sto kazes, zato i imamo IR..user posted image
glukice, nije mi namjera da se raspravljam, isprobala sam na sebi nekoliko 'dijeta' koje su mi dr savjetovatali, izmedju ostalog i tu sa 'nemasnim' otpadom (slobodno ga tako mogu nazvati posto je tu izvuceno sve sto vrijedi, pogotovo kad se radi o mlijeku i mesu), najbolje sam se osjecala i najbolje rezultate sam dobila sa ishranom gdje sam (koliko sam mogla) izbacila preradjevine i jela sve prirodne masnoce (meso, mlijeko), jaja, povrce itd, tako da to pricam iz svog i iskustva drugih ljudi koje znam da je pomoglo...

izguglaj samo sta se radi i sta se dodaje u ono sto jedes, pa ce ti sve biti jasno.. ja ne osudjujem ljude koji su decenijama uceni da je nesto dobro, pa ne mogu ni oni odjednom preci na suprotne tvrdnje, ali ako se malo bolje udubis u ovo, bice ti jasno o cemu pricam..



_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Insulinska rezistencija
5.11.2013 11:38:46   
Nađolina
Cure moje, evo i ja bezobraznica da vam se javim, dugo me nije bilo i moram da vam iskreno kazem da me LittleOne kritikovala sto me nema :* Naime, ja sam se skoro 2 godine trudila i trudila i trudila da mi stomce poraste, mm i ja smo se vec bili bas uspanicili :D I onda mi je sam Bog poslao dr Mirjanu Bojic i dr Aleksandru Rodic, dvije prvenstveno humane i velikodusne zene i dva vrsna strucnjaka na svojim poljima! Sadaja sam pred 37om nedeljom trudnoce, zdrava, jaka, beba zdrava i kucajte u drvo sve je uredu! Mene su ovakvi postovi jako ohrabrivali i zelim da i ja nekog od vas cure moje ohrabrim. Pila sam Siofor samo dva mjeseca i ostala u drugom stanju i nastvavila sve do 34 nedelje trudnoce... Ljubim vas puno puno punooo!.

_____________________________

" Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono ALI svaki put kad kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš... "

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Insulinska rezistencija
5.11.2013 11:48:49   
jole82
Nađolina user posted image baš mi je drago.
Pridruži nam se i na ostalim temama o trudnoći i svemu što te interesuje user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Insulinska rezistencija
5.11.2013 11:50:40   
little_one
Nadjolina user posted image jos malo i bebica stize! Sretno draga, i hvala sto si se javila, zenicama ce znaciti puno da cuju jos jedno iskustvo...dodji nam cesce i pridruzi nam se i na drugim temama. user posted image

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Insulinska rezistencija
5.11.2013 12:25:52   
World
Bravo Nadjolina, bas mi je drago user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Insulinska rezistencija
5.11.2013 15:33:19   
Bebana17
Majeno, možda ti rezultat insulina bude zamaskiran, jer piješ kontracepciju, a ona dodatno pogoršava rezultat, tj. iskrivljuje sliku (podiže vrednosti insulina).

Ja potpisujem za ishranu sa prirodnim masnoćama (meso, mleko, jaja), a margarin ne bih ni mrtva okusila, i sve te druge veštačke tvorevine. Ako se lišavam nekih vrsta ugljenih hidrata (loših, i sa visokim glikemijskim indeksom), energija mora da se nadoknadi iz masnoća, a smatram zdravijim masnoćama mast iz mleka i mesa, pa i prava mast životinjskog porekla nego iz biljnog ulja i margarina. Naravno, to ne važi za maslinovo ulje i druge zdrave vrste ulja u salatama (to se više nego preporučuje zbog korišćenja elemenata iz svežeg povrća koji se tako lakše apsorbuju i koriste).

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Insulinska rezistencija
5.11.2013 15:37:53   
degu
Ja sam živi dokaz da ishrana mnogo utiče, ja sam na ishrani koja se zasniva na više unosa masti a manjem unosu UH, zatrudnela sam isti mesec a siofor sam prestala da pijem baš u tom ciklusu, tako da mogu da kažem da mi je ishrana pomogla jer se desilo čudo posle 5 godina. E sad još samo da moje čudo lepo raste i napreduje, daće Bog user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Insulinska rezistencija
5.11.2013 15:59:04   
isidora88
jao sto su dobri ovi slatkisi, kad sme to da se jede???' user posted image
danas cu malo da izucim ovu ishranu, pa da pocnem sa tim.
ja sam od juce bez slatkisa, ali mi je uzasno ako ne unosim UHuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here