|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
5.11.2013 19:47:10   
degu
Isi unosiš ih kroz povrće, mleko, voće, a "slatkiše" sam i ja pravila i odlična su zamena, kad se ušemiš lako je. Ovo je jedina dijeta na kojoj sam imala utisak da ću se ugojiti jer jedem ukusnije nego ikad user posted image i zapravo i počeh da se gojim al iz drugih razloga user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Insulinska rezistencija
5.11.2013 19:51:48   
isidora88
degu samo se ti goji, imas lep razloguser posted image

nego kako ide mrsavljenje sa ovim rezimom, da li ne bi trebalo da jedem te slatkise dok ne dodjem do zeljene tezine ili sme da se jede?user posted image

ja imam da smrsam bar 5 kg, mada bih ja najradije 10 kg, imam 167cm i 65 kg,sa 60 sam ok, ali sqa 55 sam bombauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Insulinska rezistencija
6.11.2013 18:04:09   
glukica
Zdravo svima,imam jedno pitanje za vas.Proslog meseca sam dobila 4.okt(ali ciklus izazvan duphastonom),pre toga od februara nisam dobila jer nisam imala terapiju nikakvu.. Sad sam vec 2 nedelje na metforminu i boli me stomak vec par dana,svi simptomi su tu ali nikako da dobije. Jel moguce da se desi da ne dobijem iako pijem metformin? user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Insulinska rezistencija
6.11.2013 18:30:16   
degu
Moguće je glukice, metformin nije neki čudotvoran lek, nećeš odmah početi da dobijaš redovno, al super je što te boli stomak i što ćeš verovatno dobiti.
Isi imaš tabelice sa UH pa se prema njima orijentiši, neko mršavi sa 50g uh dnevno a neko sa 20g, sve zavisi od organizma. Za početak nemoj da jedeš mnogo tih "slatkiša" i orašastih plodova, ili prosto uživaj i jedi dozvoljene namirnice i tako ćeš mršaciti samo sporije.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Insulinska rezistencija
6.11.2013 18:37:10   
isidora88
moram sto pre smrsati, do nove godine makar 5 kguser posted image
danas mi je 3.dan bez slatkisa, najgore sto imam onu psihicku glad, sve zivo bih pojelauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Insulinska rezistencija
6.11.2013 18:42:32   
glukica
Ja sam ga uzimala metformin ranije,skoro 5 godina i stvarno su mi ciklusi bili redovni.Mozda mi jednom ili dva puta godisnje izostajao ciklus. Najgore sto ja i kad nisam imala terapiju svakog meseca u vreme kad treba da dobijem imam sve simptome,boli me stomak i sve a nisam dobijala user posted image Sad me nesto panika uhvatila pa rekoh da potrazim pomoc ovde. Hvala degu,valjda cu dobii uskoro nadam se :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Insulinska rezistencija
12.11.2013 21:10:05   
viking
Da li neko zna koliki je uticaj visokog insulina u trećem tromesečju i a koji način u toj kasnoj fazi trudnoće može negativno da utiče na plod? Kapiram da bebe sada već imaju svoje štitne žlezde i da ne zavise toliko od majčinih hormona, ali nisam ništa pametno uspela da saznam na tu temu.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Insulinska rezistencija
12.11.2013 21:20:30   
little_one
Mislim da nema neke veze jer kao sto si sama rekla beba vec ne zavisi toliko od mame (mada jos maminih hormona utice na bebu i tako ce biti i malo nakon poroda). Govorim iz svog iskustva jer sam prekinula sa sioforom negdje sa 14 nedjelja u prvoj trudnoci i provjeravala redovno inzulin na svake 4 nedjelje...sto sam duze bila bez terapije to je inzulin bio visi ali se nisam vracala na terapiju...curica zdrava, normalne porodjajne tezine, rodjena malo preko termina i evo i dan danas mi djeluje kao zdravo, napredno dijete bez obzira sto joj mama pati od IR. Nadam se da ce tako biti i sa ovom drugom trudnocom, tj sa bebom. user posted image

Ne brini, sve si blize svojim bebicama i bice sve u redu kao i do sada!

< Poruku je uredio little_one -- 12.11.2013 21:21:16 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Insulinska rezistencija
12.11.2013 21:38:47   
viking
Ja sam pila Glukofaž do 12. nedelje a od tada samo strog režim ishrane. I sad se pitam da li bi se nešto desilo ako bih ipak ponekad pojela nešto što ne smem, jer sam se do sada baš pridržavala svega, nisam nikada varala, ni na rođendanima, ni na slavama, ni krišom nikad nisam jela kolače i ostalo što znam da mi je zabranjeno. A sad bih već bubreg dana za palačinke s džemom user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Insulinska rezistencija
13.11.2013 0:03:17   
degu
meni se za sad gadi svo pecivo, hleb, slatkiši mi se ne jedu. Ja sam prestala da pijem gluformin baš taj mesec kad sam zatrudnela pa je endokrinolog rekao da sad nema smisla da nastavljam, e sad i mene je strah svega što ne smem, pa mi se valjda zato i gadi. Za sad bih samo pasla travu i jela voće user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Insulinska rezistencija
13.11.2013 9:43:19   
little_one
Viking ja sam i u prosloj trudnoci i sada jela manje vise sve, pazila sam na slatkise a pod slatkise mislim na preradjevine a ne na domace slatkise tipa palacinke, pite i slicno mada nisam ni to jela precesto al ako mi se jelo nisam izbjegavala pretjerano. Ako ti se bas jedu palacinke, od jedne ti nece biti nista...

Ono sto sam ja primjetila po pitanju inzulina u trudnoci, je da sam u prvih 4 mjeseca, tj dok sam bila na sioforu, u obe trudnoce izgubila minimalno 6kg a tek onda dobijala kilazu i nisam se pretjerano debljala do kraja trudnoce, i kad sam se porodila kile su rapidno krenule ka gore iako nisam nista mijenjala ishranu i jos sam pritom dojila....mislila sam da ce barem dojenje da odrzi kilazu ali ne...udebljala sam se 10kg nakon poroda. A jos sam pazila na ishranu koliko sam mogla zbog dojenja...jer meni dijeta i dojenje ne idu skupa...dok jedem imam i mlijeka...vidjecemo kako ce sada biti.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Insulinska rezistencija
13.11.2013 14:05:15   
World

IZVORNA PORUKA: viking RR

Da li neko zna koliki je uticaj visokog insulina u trećem tromesečju i a koji način u toj kasnoj fazi trudnoće može negativno da utiče na plod? Kapiram da bebe sada već imaju svoje štitne žlezde i da ne zavise toliko od majčinih hormona, ali nisam ništa pametno uspela da saznam na tu temu.


kako je meni dr rekla, do sada je bebi vec sve formirano, tako da nema neke opasnosti po nju.. meni je negdje u osmom mjesecu skocio na preko 300 i tako sve do kraja, cak i pored siofora kojeg sam prekinula negdje 7 dana pred porodjaj... najvaznije je prvo tromjesecje koje si pregurala, tako da mozes malo da se opustis.. samo nemoj sad da se zakopas u kantu eurokrema recimo... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Insulinska rezistencija
14.11.2013 15:11:42   
viking
Hvala vam na odgovorima user posted image
Ja sam danas bila kod endokrinologa, da pitam da li moram da radim OGTT i ako moram da mi da uput (a moram), i pitala sam je da li je i dalje neophodno da se tako ludački pridržavam strogog režima ishrane i rekla je ovo što i vi - da ne moram, da je to važno samo za prvo tromesečje, a sada ako jednom nedeljno počastim sebe, to nema apsolutno nikakvog uticaja.
U to ime, malopre su tri palačinke s džemom pale za slobodu user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Insulinska rezistencija
14.11.2013 15:39:59   
little_one
Bravo viking...naravno da pazis i dalje al mozes da sebi i bebama udovoljis ponekad...al kad god mozes pojedi nesto domace ili zdravo umjesto praznih kalorija...evo ja se danas unistavam ustipcima..a nisam ih jela cca pola godine..bas mi se jedu...nije za pohvalu nikako al ne mogu da im odolim kao najbolja cokolada na svijetu su mi danas user posted image


(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Insulinska rezistencija
8.1.2014 22:04:08   
shasha
Zenske, pomagajte!
Potrebno mi je vase misljenje...
Radila sam OGGT test..

Glukoza
0 - 5.3
30 min - 7.0
60 min - 5.2
120 min - 5.0
180 min - 4.4

Insulin
0 - 7.2
30 min - 50.2
60 min - 47.8
120 min - 22.5
180 min - 16.9

Sta mislite, da li ovakav rezultat zahteva terapiju?
Puno hvala !!! :)

IZVORNA PORUKA: Nađolina

Drage moje trudilice, trudnice i mame,
vidim da većina nas ima problem sa IR pa bi bilo dobro da za to imamo i temu. Razgovor sa teme o PCOS nastavimo ovdje :******


(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Insulinska rezistencija
8.1.2014 22:49:31   
viking
Shasha, mislim da su ti dobri rezultati i da ti ne treba terapija. Referentne vrednosti se razlikuju od laboratorije do laboratorije, ali gornja granica za glukozu je oko 5.9 a insulin oko 28, što je sve mnogo iznad onoga što ti imaš. Naravno, najsigurnije je da ti to kaže doktor.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu shasha)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Insulinska rezistencija
9.1.2014 20:08:04   
Cecana
Shasha i ja mislim sa su rezultati dobri.
Sto se ishrane tice mislim sa nije dobro iskljucivati neke namirnice iz ishranе-(osim belog secera i brasna),mislim na voce koje ova LCHF ishrana iskljucuje.
Po menu je hrono ishrana zakon.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Insulinska rezistencija
9.1.2014 22:42:42   
degu
Ja sam se držala LCHF-a ali ne striktno, znači voće nisam nikad izbacila, brašno i šećer jesam. Brašno tek sad polako uvodim i to samo nešto domaće, ništa od kupovnog peciva.
Cecana lchf isključuje slatko voće (banane, grožđe) dok svo kiselo voće jedeš. E sad ja sam jela i slatko voće jer sam mislila da je veća korist nego šteta. I sad sam UH pojačala kroz voće, jedem banane, jabuke, kruške svaki dan i limunada je obavezna.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Insulinska rezistencija
9.1.2014 23:13:49   
World
LCHF iskljucuje voce samo kod osoba koje zele da izgube kilograme, u suprotnom se jede sasvim normalno.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Insulinska rezistencija
9.1.2014 23:54:29   
shasha
Hvala vam devojke puno..Vise ne znam sta da proveravam..godinu ipo dana radim na bebi i nista :(

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Insulinska rezistencija
11.1.2014 19:54:00   
ANDJEELA
shasha ja moram da ti napisem -imam potrebu za moj slucaj-upravo gledam svoje vrednosti insulina-manje su od tvojih i dobila sam terapiju! Zahvaljujuci nasoj maslacak( rekla mi je da pronadjem dobrog reproduktivnog endokrinologa) ja sam poslusala i kod mene je jedino insulin po dr bio problem.Pila sam lekic 6 meseci i ostvarila prirodnu trudnocu u 38 godini-sada sam 5 mesec trudnoce. Pravac kod dr po misljenje Puno srece ti zelim i da sto pre ugledas crticeuser posted image

(odgovor članu shasha)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Insulinska rezistencija
15.1.2014 13:50:46   
shasha
ANDJEELA,

Prvo da ti se puno zahvalim na pomoći, jako mi puno znači jer sam očajna i ne znam više kome da se obratim..Moj endokrinolog na VMA kaže da su vrednosti dobre i da netreba terapija, ali meni crv sumlje ne da mira..Jel možeš da mi napišeš tvoje vrednosti insulina, koju si terapiju pila i koji endokrinolog ti je odredio terapiju..Ja sam inače iz Beograda..

Veliki pozdrav :)

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Insulinska rezistencija
17.8.2014 19:23:31   
martaa
Možete li mi reći šta ste tačno jeli? Ja ima insulinsku rezistenciju i ne znam šta mogu tačno da jedem? Inače pijem siofor 500.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Insulinska rezistencija
27.8.2014 18:01:23   
Maraj
Pozdrav moze li mi ko protumačiti rezultate
glukoza
0 min 5,0
60min 5,8
120min 4,8

Insulin
0min 5,7
60min 76,2
120min 44,1

Moze li mi neko reci sta o mom insulinu koliko je ozbiljno?

(odgovor članu martaa)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Insulinska rezistencija
26.9.2014 9:35:19   
shasha
Maraj,

Mislim da kod tebe postoji insulinska rezistencija..Endokrinolozi kažu da se gleda 120 min, a tebi je insulin i posle 120 min iznad toga..Najbolje je da posetis reproduktivnog endokrinologa, najbolje doktorke kod nas su Svetlana Vujovic i Mirjana Šumarac..Naćićeš na natu gde rade privatno, pošto državno ne možeš nikako doći do njih..
Srećno :)

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here