|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bronhitis
18.9.2011 0:01:56   
Nensi*
Ja uskoro moram da zakazem pregled kod pulmologa,imamo neku vezu da upadnemo kod Dr.Nestorovica u Tirsovoj,kazu da je mnogo dobar.
Vuk je prvi bronhitis dobio sa 7 meseci,i od tada je imao 6 puta,i na kraju sam trazila uput da ga odvedem kod pulmologa. Uvek mu inhalacije srede problem (uglavnom fizioloski plus Berpdual ili Pulmicort),ni jednom hvala Bogu nismo bili u bolnici,ali to zna da traje i po 2 nedelje. Najgori je imao sad na moru i morao je da primi 2 injekcije Urbazona.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Bronhitis
22.11.2011 12:46:04   
VVVV
Moje dete je sad prvi put dobila bronhitis (+upaljen 3. krajnik).
Dobila je da pije cedax,
inhalacija -adrianol, bisanol (ili tako nesto), fizioloski
neki sirup i kapi za nos

Koliko bronhitisi obicno traju? I
sta uzrokuje da se tako cesto ponovo javljaju? Je l' uvek uzrok neka druga infekcija koja prelazi na bronhije?

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Bronhitis
22.11.2011 13:02:20   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Nensi*

Ja uskoro moram da zakazem pregled kod pulmologa,imamo neku vezu da upadnemo kod Dr.Nestorovica u Tirsovoj,kazu da je mnogo dobar.
Vuk je prvi bronhitis dobio sa 7 meseci,i od tada je imao 6 puta,i na kraju sam trazila uput da ga odvedem kod pulmologa. Uvek mu inhalacije srede problem (uglavnom fizioloski plus Berpdual ili Pulmicort),ni jednom hvala Bogu nismo bili u bolnici,ali to zna da traje i po 2 nedelje. Najgori je imao sad na moru i morao je da primi 2 injekcije Urbazona.


E sad smo bili i u bolnici nedelju dana user posted image

VVVV,kod male dece brinhitis moze da traje i do 2-3 nedelje,jer oni ne znaju da izduvaju nos,da izbace slajm,pa to rade povracanjem ili kroz stolicu. Mi muku mucimo sa tim vec mesecima,cim mu procuri nos zavrsi se sa bronhitisom. Bili smo kod pulmologa,dobio je zastitu Flixotide pumpicu koju mora da koristi najmanje 2 meseca i sirup Galitifen,ali ovim lekovima treba najmanje mesec-mesec ipo dana da pocnu da deluju. Vuka cu da ispisem iz vrtica jer ne vredi ovako,dovoljno je da jedno dete dodje slinavo,on je nagrabusio.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Bronhitis
26.11.2011 13:17:49   
VVVV
Kada dete posle bronhitisa moze napolje? Sad joj je mnogo bolje i cini mi se da ce izludeti od dosade kod kuce, a i mi s njom zajedno ;)))

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Bronhitis
26.11.2011 13:25:43   
cockic
moze li neko da mi pojasni koja je razlika izmedju opstruktivnog bronhitisa
i bronhitisauser posted image

mi smo taj opstruktivni dobili ali dao bog nema gusenja samo je poceo da
izbacuje slajm kroz povracanje i nema nikakav apetit.

da napomenem da je dobio da pije hemomicin sirup od 100 mg.
i spalmotil

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Bronhitis
28.11.2011 10:06:34   
Nensi*
Ja stvarno ne znam vise sta da radim user posted image
U ponedeljak smo izasli iz bolnice,u sredu je bio skroz zdrav,bez kaslja i curenja nosa,nocas opet pocinje da kaslje. Pa nije sastavio ni nedelju dana,poludecu majke mi!!!

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Bronhitis
28.11.2011 10:09:05   
mihi
Nensi vakciniši ga Prevenarom 7, jel on ima opstruktivni bronhitis?

< Poruku je uredio mihi -- 28.11.2011 10:10:33 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Bronhitis
28.11.2011 10:13:32   
Nensi*
Koja je to vakcina? On je od januara imao 10 puta bronhitis,opstruktivni,bili smo u bolnici,a kao da nismo ni bili,tamo mi nista nisu rekli pametno.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Bronhitis
28.11.2011 10:18:19   
minavb
Ju neno, pa ja pojma nemam da je to kod vas tako zeznuto. Mukica mala user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Bronhitis
28.11.2011 10:21:18   
mihi
To je vakcina koja ga štiti od sekundarnih bakterijskih infekcija Prevenar 7 ima 7 antigena protiv Streptococcus pneumoniae, mislim da je indikovan za decu sa OB, ali dok je na kortizonskoj terapiji (Flexotid) ne može da se vakciniše. Ako idete kod Nestorovića porazgovaraj sa njim o tome. Drugo moj ti je savet da zakažeš Nestorovića ili čak dr Sašu Milićević koji isto radi u Tiršovoj i pulmolog je mlađi je četrdesetak godina ali je super  privatno jer kad odeš u Tiršovu nemaju mnogo vremena za sve što bi ti pitala. Koliko znam Nestorović radi privatno u Bel Mediku a Saša Milićević ima svoju privatnu ordinaciju imam kontakt ako želiš poslaću ti pp, između njih dvojice savetovala bih ti Sašu pre jer je mlađi i više je zainteresovan od Nestorovića.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Bronhitis
28.11.2011 10:27:03   
Nensi*
Prvo smo pokusali da zakazemo kod Nestorovica,ali nam je ta veza koja je trebalo da nas ubaci kod njega rekla da ne idemo kod njega jer moze da se desi da on uopste ne dodje na zakazan pregled,pa smo otisli bas kod Sase Milicevica i on nam je dao terapiju,dva puta dnevno po dve doze Flixotide,naredna 2 meseca,i 2ml sirupa Galitifen isto dva puta dnevno dva meseca. Sve to mu dajem,ali on je i pored ove terapije dva puta imao bronhitis. U bolnici su mi rekli da ovu terapiju mora da uzima minimum 3 meseca,a Sasa je rekao 2,i ja sad nemam pojma koga da slusam.

< Poruku je uredio Nensi* -- 28.11.2011 10:28:15 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Bronhitis
28.11.2011 10:29:47   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: minavb

Ju neno, pa ja pojma nemam da je to kod vas tako zeznuto. Mukica mala user posted image


Nista me ne pitaj,skrenucu majke mi!

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Bronhitis
28.11.2011 10:34:36   
mihi
Meni je Saša starijeg sina par puta lečio mada Luka nije imao OB nego je imao često angine, on je drug mm pa sam ga tako upoznala. Ne znam ja sam mu verovala e sad koga da poslušaš ne znam. Ali znam da i ako dobija terapiju to ne znači da ga to štiti od virusnih i drugih infekcija, mislim da moraš da radiš na podizanju imuniteta i da ga ispišeš iz vrtića to je za decu koja imaju OB najvažnije. Popričaj sa Sašom o Prevenaru i vidi šta ti on savetuje.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Bronhitis
28.11.2011 10:37:24   
Nensi*
Vuk ne ide u vrtic vec vise od mesec dana,danas bas idem da ga zvanicno ispisem. Dajem mu Pikovit za imunitet,ne znam da li bi trebala jos nesto?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Bronhitis
28.11.2011 11:10:12   
mihi
Više hranom, prirodnom, voće povrće, boravak na svežem vazduhu, planina, Sokobanja, čak i more zimi jer je tamo suv vazduh, preporučujem ti da porazgovaraš sa Sašom i o tim aspektima, ako ti treba telefon njegove privatne ordinacije ti piši pp.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Bronhitis
28.11.2011 11:12:52   
Olga75
more je odlicno za decu sa bronhitisima

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Bronhitis
28.11.2011 12:27:27   
Nensi*
Isli smo i na more bas zbog toga,pozajmili smo pare da ga odvedemo,ali opet je dobijao.

Mihi,posalji mi tel u pp.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Bronhitis
28.11.2011 13:02:12   
mihi
Imaš pp Nensi.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Bronhitis
10.12.2011 20:41:24   
tijatija
Meni je mrva primljena sa 14 dana na neo zbog bronhitisa koji je prerastao u upalu pluca, usla je u cetvrtak, jede normalno i nema temperaturu, prima longacep i inhaliraju je dali zna neko koliko traje da terapija ???????????

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Bronhitis
10.12.2011 20:49:58   
cockic
tijatija pa kako ga je dobila jer sam sva u panici sta kad tako mala bebana
dobije sta im rade.

moj mali je imao pocetak bronhitisa pre dve nedelje.
da li je slinavila,kasljala dugo...?

naravno da sve prodje ali mora da je bas nezgodno.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Bronhitis
10.12.2011 20:51:35   
Olga75
zavisi koji je uzrocnik pneumoniae i zavisi od bebinog imunog sistema koliko ce trajeti hospitalizacija i lecenje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Bronhitis
10.12.2011 20:57:47   
tijatija
Rekli su da je virusno, verovatno ga je zakacila jos u porodilistu, dosla je kuci slinava, pa je pocelo kijanje, pa onda kasalj povela sam je da vidim sta je u pitanju a oni je ostavili na neo, prima longacep i inhaliranje, ma neznam vise ni ja poludecu nedaju ma da je vidim juce smao na sekund, i samo mi je dr. rekla "stanje nepromenjeno" sta joj to znaci nisam mogla da pitam jer se vec ledja okrenula i posla user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Bronhitis
10.12.2011 21:00:18   
Olga75
pa to znaci da se nije ni pogorsalo ni poboljsalo
ali u svemu je pozitivno sto se nije pogorsalo a th kod virusa je samo simptomatska tako da u principu beba mora da se izbori sama i sve zavisi od njenog imunog sistema ali ako se nije pogorsalo velike su sanse da se za dan - dva stanje poboljsa
bebe su veeeliki borci user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Bronhitis
10.12.2011 22:24:47   
Anoniman
Tija user posted image
Zašto ti nisu dozvolili da ostaneš u bolnici? Jel dojiš? Kao majku dojilju su te morali ostaviti.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Bronhitis
10.4.2012 11:57:51   
Anoniman
Mi smo užasno. On je sve gore.
Bili smo juče kod pulmologa, gadan bronhitis, inhalacije Berodualom na 4h, i Singular svako veče narednih 6 meseci. Međutim, Singular granule za decu od 6m do 6god se ne mogu nabaviti, preko veze smo našli tablete za žvakanje (2-6god), sa ukusom višnje, kao bombone su, ali M ima nagon za povraćanje od njih, šta on duša zna šta su bombone? Tako da je umesto singulara dr rekla 2 pufa Flixotide-a ujutru i dva uveče.
Nakon inhlacije bude malo bolje nekih 2 sata, treći sat onako, a četvrti se već guši, i jedva čekam sledeću inhalaciju. user posted image OČAJNA SAM!
Sada se veća dal da mu daju kortiko venski, da smire stvar. Od toga bi momentalno bio bolje.
Pride ima virusnu infeciju grla, zuva ga temperatura, ne jede već dva dana, samo hleba i slanine traži, i to pojede pola parčeta i neće više. Mleko je smanji na max 100-150ml. Jedva sam mu juče uglavila malo ručka na prevaru. Ono što je dobro je da pije dosta tečnosti, pu pu pu da ne ureknem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here