|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   JAJE
30.8.2009 11:26:29   
SUPER MAMA
Kada ste poceli da uvodite jaje u bebinu ishranu?Ja sam pocela s 7 meseci i to jedan put nedeljno.pocela sam s cetvrtinu i svake druge nedelje sam povecavala za cetvrtinu dok nisam dosla do celo zumance?
Zamimame dali znate od kog perioda moze se davati jaja od prepelice, ćureče jaje...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: JAJE
30.8.2009 12:27:51   
mihi
Mislim da možeš i jedno i drugo obzirom da nema alergije na kokošije jaje!!!!!!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: JAJE
1.9.2009 14:33:53   
božana
Od 9 meseci je moje dete jelo celo jaje dva puta nedeljno zbog krvne slike.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: JAJE
1.9.2009 14:34:23   
Lu
10.-11. mjesec sam mu davala žumance po malo a poslije i cijelo jaje.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: JAJE
3.9.2009 22:30:48   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: mihi

Mislim da možeš i jedno i drugo obzirom da nema alergije na kokošije jaje!!!!!!


Odakle ti ovakva informacija,meni su lekari rekli da se daje zumance a belance ne ,jedino ako nisi lekar ne znam sta si po profesiji,ali bih rekla po savetima koje dajes da si lekar a i ako jesi mislim da gresis.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: JAJE
3.9.2009 22:42:02   
kathy
IZVORNA PORUKA: MERYEN

IZVORNA PORUKA: mihi

Mislim da možeš i jedno i drugo obzirom da nema alergije na kokošije jaje!!!!!!


Odakle ti ovakva informacija,meni su lekari rekli da se daje zumance a belance ne ,jedino ako nisi lekar ne znam sta si po profesiji,ali bih rekla po savetima koje dajes da si lekar a i ako jesi mislim da gresis.


Celo jaje se daje pazljivo, tek posle prvog rodjendana.
Alergija se NIKADA ne javlja prilikom prvog kontakta sa alergenom, te se ne moze nakon jednog davanja zakljuciti postoji li opasnost ili ne.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: JAJE
3.9.2009 23:01:11   
božana
IZVORNA PORUKA: kathy

IZVORNA PORUKA: MERYEN

IZVORNA PORUKA: mihi

Mislim da možeš i jedno i drugo obzirom da nema alergije na kokošije jaje!!!!!!


Odakle ti ovakva informacija,meni su lekari rekli da se daje zumance a belance ne ,jedino ako nisi lekar ne znam sta si po profesiji,ali bih rekla po savetima koje dajes da si lekar a i ako jesi mislim da gresis.


Celo jaje se daje pazljivo, tek posle prvog rodjendana.
Alergija se NIKADA ne javlja prilikom prvog kontakta sa alergenom, te se ne moze nakon jednog davanja zakljuciti postoji li opasnost ili ne.


Ma ko kaže tek posle prvog rodjendana.Pa kao što sam napisala moje dete jede i ništa joj ne fali.

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: JAJE
3.9.2009 23:20:03   
Mivica
Ja sam počela detetu da dajem najpre žumance kuvano 8 minuta, ali sam sa nekih 9 meseci počela da mu dajem i belance-ovako:umutim jaje i malo ga posolim. U šerpici zagrejem malo mleka i, kada počne da ključa, dodajem jaje uz stalno mešanje. Mešam još minut-dva na tihoj vatri. Na kraju udrobim hleb. Vremenom sam umesto mleka stavljala kajmak, pavlaku, krem sir,...a umesto soli vegetu. Jako je ukusno, moj dečkić to i sada rado jede.
Ovo je predlog za doručak, a ne preporuka kada detetu uvesti belance. Svako dete je priča za sebe. Moje je sa 6 meseci jelo jagode. Nikada to nisam spomenula pedijatru user posted image .

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: JAJE
4.9.2009 1:35:41   
sonja999s
ja sam cula da se belance daje posle prve godine, a zumance oko 8meseca

< Poruku je uredio sonja999s -- 4.9.2009 1:39:09 >

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: JAJE
4.9.2009 8:15:45   
Anoniman
Od 7. meseca zumance, od 12. belance, s tim sto sam ja Nesi davala do 9. meseca samo kokosije, a posle i pacije jaje, ono je skoro duplo vece i kuvala sam ga oko 15 minuta.

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: JAJE
4.9.2009 8:25:28   
Anoniman
Mislim da dijete odnosno beba mora do prve godine života probati jaje radi vakcine mpr koja se daje od 13 mjeseca života , jer ako postoji alergija ne smiju primiti pomenutu vakcinu, a to je već objašnjeno u temi o vakcinama , gdje je Mihi to objasnila bolje user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 4.9.2009 8:26:19 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: JAJE
4.9.2009 8:29:35   
Anoniman
Jeste Vucko, samo sto to lekari ne napomenu uvek (znam nekoliko slucajeva, ni nama nisu rekli), sreca pa sam dala Nesi jaje jer sam znala za to.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: JAJE
4.9.2009 8:30:02   
SUPER MAMA
Meni je strah dati Moniki Drugo jaje sem kokosje.Ja sam dobila domaca jaja cureca i mislim se daj da joj dam zumance jer ona ima 11 meseci ,a mislila sam celo jaje da joj dam s godinu dana.Plasim se jer sam ja kao odrasla imamla problem s patce jaje dobila sam taku alergiju vec 5 godina nikakvo jaje nisam probala tek sada zajedno smonikom nekad probam zumance i opet imam malu alergju.Zato se plasim za Moniku.Ali havala za sve vase savete mnogo mi znace.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: JAJE
4.9.2009 8:36:27   
SUPER MAMA
A Vucko za to si u pravo ali nas pedijatar to nam je rekla. Hvala bogu da imamo dobrog pedijatra pa sve nam kaze.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: JAJE
5.9.2009 20:29:55   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: božana

IZVORNA PORUKA: kathy

IZVORNA PORUKA: MERYEN

IZVORNA PORUKA: mihi

Mislim da možeš i jedno i drugo obzirom da nema alergije na kokošije jaje!!!!!!


Odakle ti ovakva informacija,meni su lekari rekli da se daje zumance a belance ne ,jedino ako nisi lekar ne znam sta si po profesiji,ali bih rekla po savetima koje dajes da si lekar a i ako jesi mislim da gresis.


Celo jaje se daje pazljivo, tek posle prvog rodjendana.
Alergija se NIKADA ne javlja prilikom prvog kontakta sa alergenom, te se ne moze nakon jednog davanja zakljuciti postoji li opasnost ili ne.


Ma ko kaže tek posle prvog rodjendana.Pa kao što sam napisala moje dete jede i ništa joj ne fali.



DRAGA BOZANA TVOJE DETE JEDE CELO JAJE,ALI TVOJE I MOJE DETE NISU ISTO KAO NI DECA DRUGIH MAJKI,PA SMATRAM DA JE I SUVISNO KOMENTARISATI VISE,svako dete reaguje drugacije.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: JAJE
14.9.2009 14:50:11   
Anoniman
evo za jaje

dala prvi put sa 3 mjeseca i 3 dana mrvu tvrdo kuhanog žumanca


(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: JAJE
14.9.2009 20:47:33   
mihi
IZVORNA PORUKA: MERYEN

IZVORNA PORUKA: mihi

Mislim da možeš i jedno i drugo obzirom da nema alergije na kokošije jaje!!!!!!


Odakle ti ovakva informacija,meni su lekari rekli da se daje zumance a belance ne ,jedino ako nisi lekar ne znam sta si po profesiji,ali bih rekla po savetima koje dajes da si lekar a i ako jesi mislim da gresis.


Draga Meryen Mogla bi pažljivije da čitaš postove a ne krajnje površno kako radiš, ja sam odgovorila na pitanje Supermami koja me je pitala da li može da da svojoj bebi ćureća i guščija jaja obzirom da na kokošija nema alergijeuser posted image .

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: JAJE
15.9.2009 8:39:10   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Mislim da dijete odnosno beba mora do prve godine života probati jaje radi vakcine mpr koja se daje od 13 mjeseca života , jer ako postoji alergija ne smiju primiti pomenutu vakcinu, a to je već objašnjeno u temi o vakcinama , gdje je Mihi to objasnila bolje user posted image


Nama je pedijatar rekla za vakcinu, da se pravi od jaja, ali nam je rekla da ipak sačekamo da napuni godinu pa tek onda da mu damo jaje jer je nevidjeno jak alergent. A da mu onda vakcinu damo sa 13mes, npr, jer imamo fore do 15. Luka je jeo celo jaje sa godinom, mozda koji dan pre jer sam mu dala da jede pitu sa sirom (tu je bilo celo jaje, pretpostavljam user posted image ). Mmr je primio pre 10 dana i za sad kao da nije, pupupu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: JAJE
15.9.2009 9:47:14   
mihi
I ja sam Milošu pre neki dan dala i belance kroz pitu i sve je ok, nije bilo reakcije a još   mu nisam davala kuvano celo jaje.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: JAJE
15.9.2009 9:50:19   
Anoniman
jedno i pitanje i konstatacija.... sad nešto vrtim film kroz glavu ... pa mi svi u principu, ili bar većina nas daje jaje čitavo djetetu kroz razna čuda ... recimo kroz pitu ili šta li već (kolače i nešto slično...bar zalogajčić) user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: JAJE
15.9.2009 10:47:39   
mihi
Pa da jel ti se onda Dino ne osipa?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: JAJE
15.9.2009 10:51:32   
mihi
Albumin belanceta je izuzetno jak alergen te se alergijska reakcija javlja brzo nakon prvog unošenja. Ovalbumin žumanceta je manje potentan ali takođe jak alergen te alergija ne mora da se javi pri prvom kontaktu.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: JAJE
15.9.2009 10:52:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Pa da jel ti se onda Dino ne osipa?


ne osipa kad uzima kroz pitu (recimo sirnicu ili zeljanicu) ili kolače , ali jaje kao jaje ili povrati ili se ospe ...tako da ne dajem više

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: JAJE
15.7.2010 11:24:30   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Nanica1

Danas smo bili na kontroli i dr kaze da mozemo zumance da probamo... Pre toga cemo uvesti jogurt i pilece meso tako da ce on do tada imati 7 mes



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: JAJE
15.8.2010 13:11:41   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: cici78

Mame kako ste uvele belance? Skuvano, pa izmiksano ili da mu spremim kao kajganicu ujutru (mada nista przeno nije probao), i mi slabo to praktikujemo pa nisam ni njemu davala. Pitam zbog vakcine koju sad treba da primi. Pre par dana smo napunili godinicu ali ajde jos danas da se prosvercujemo ovde.


I ja pitam user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here