|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Patronažna sestra
21.7.2010 21:56:50   
Anoniman
ja bih sve njih prijavila gde god treba...majke mi.


(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Patronažna sestra
21.7.2010 22:06:39   
red sonia
kakva patronazna sestra,to je u ovoj mojoj nedodjiji misaona imenicauser posted image ...za ovih 5 meseci je bila cirka 3 puta na 10 min...virnula,zapisala podatke,izmerila bebu i nista viseuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 8:26:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: Tashke

A kada dođu pre porođaja? Mislim, hoće se pojaviti tokom 9og meseca, nakon što otvorim bolovanje, jer inače ne znam kako bi mogla znati da treba da dođe, kada trudnoću vodim privatno... user posted image


Ima dve varijante: ako ideš u školicu, tada dolazi na jedan čas da svim trudnicama uzme podatke (da bi se videlo ko kom DZ pripada), a ako ne, kad odeš da otvoriš bolovanje, pitaj neku od sestara gde da ostaviš podatke (imaju neke kutije da se prijaviš).

ne znam, nisam ishla u shkolicu a i ne radim od pochetka trudnoce tako da ne znam ni odakle im telefon osim ako nije iz zavoda za zashtitu zdravlja gde sam vadila krv pre par dana za hepatitis ? i zvali su me iz te halo bebe rekoshe javice se sestra sa moje opshtine da dodje ovih dana poshto sam u devetom  da se upoznamo user posted image chitajuci vasha iskustva nemam chemu da se radujem

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 8:29:33   
minavb
Sa zavoda uzimaju broj za evidenciju i zovu da obidju zene pre porodjaja prema opstini na kojoj stanujete.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 8:38:05   
Anoniman
dobro, misterija je reshena user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 12:03:47   
Anoniman
Daco, to se lepo kaže "Hvala Vam na pomoći, ili već ako god da nazivate ovo što ste radili ovde ovih par puta, nemojte više dolaziti!" Meni više nogom ne bi kročila u kuću!


IZVORNA PORUKA: OTI


a lepo se raspitaj za neku patronaznu privatnu koja naplacuje dolazak i neka dodje da ti sredi grudi.





!!!!!!!


IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: Tashke

A kada dođu pre porođaja? Mislim, hoće se pojaviti tokom 9og meseca, nakon što otvorim bolovanje, jer inače ne znam kako bi mogla znati da treba da dođe, kada trudnoću vodim privatno...


Ima dve varijante: ako ideš u školicu, tada dolazi na jedan čas da svim trudnicama uzme podatke (da bi se videlo ko kom DZ pripada), a ako ne, kad odeš da otvoriš bolovanje, pitaj neku od sestara gde da ostaviš podatke (imaju neke kutije da se prijaviš).


Hvala user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 12:14:28   
LillyT
Meni nije bila pre podrodjaja iako sam bila uredno prijavljena u DZ-u. Ali, kada je dosla, odmah sam se odusevila. Zena je u tom poslu preko 30 godina, jako je pozitivna i bas nas je ohrabrila tog prvog dana, posle haoticne noci. Sve nam je lepo objasnila, pomogala, ma sve, sve, sve super.
Po meni patronazne sestre bi prvo trebale da "peku zanat" u porodilistima. Tamo mogu puno da nauce i tek posle nekih 10 godina da pocnu da rade patronazu. Roditeljima tih dana treba iskusna zenska, koja im nece navuci starh, koja uliva poverenje, koja zna odgovore na njihova pitanja, koja ne upropastava zenama grudi. To sve moze da se nauci u porodilistima bez da iko starda zbog njihovog neznanja


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 12:19:20   
Anoniman
Takva je bila moja privatna patronažna, ma vredi svake pare koju sam joj dala. user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 13:09:28   
cipiripi
Imam jedno pitanje...
Ako ja imam prijateljicu koja je glavna sestra za bebe na Gaku (ona bi dolazila kod mene kad rodim Ivonu) da li je patronazna sestra preko DZ obavezna ili ne?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 13:14:19   
buhla
ja sam imala moju patronaznu (to mi je kuma) i kada je prvi put bila patronazna iz dz ja sam joj rekla da ce mi dolaziti ta drugarica, nije prvaila problem, samo je napisala da imam svoju privatnu babicu i ja sam se potpisala. cak one i pitaju dal imate nekoga ko ce da dolazi privatno (a neke se i same nude)

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 13:16:24   
pepeljuga
Po meni patronazne sestre bi prvo trebale da "peku zanat" u porodilistima. Tamo mogu puno da nauce i tek posle nekih 10 godina da pocnu da rade patronazu.



obavezno!! user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 13:21:02   
cipiripi
Hvala Buhlice, odlicno user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 13:30:05   
pepeljuga
i ja sam uzela privatnu patronaznu a ova iz DZ jedva docekala da vise ne mora da dolazi 
i onako je krivinarila, kao ja sutra ne mogu, pa ne mora beba svaki dan da se kupa tra la la....uzas!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 15:20:43   
choopa choops
meni je dosla prvi dan poslije poroda. Super zena, znam je i od ranije. Medjutim isla je na odmor, pa je sledeci put dosla neka mladja koja em ne zna svoj posao, em me je zivu ispredpala za pupak kako vlazi, da ce morat spaljivanje vamo tamo user posted image , a na kraju nije bilo nista od toga. Nadamn se da ce ovaj put bit moja stara patronazna. user posted image

A da vas pitam...dajete li vi 'neki dinar' drzavnim patronaznim kad odu? Ovdje je to kao nekakav obicaj i svi kao daju user posted image U smislu evo da kupite djeci cokoladu user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 15:22:02   
pepeljuga
A da vas pitam...dajete li vi ''neki dinar'' drzavnim patronaznim kad odu?


ja ne! i onako sam platila privatnu! ova drzavna, sto se mene tice, ne zasluzuje ni platu user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 15:26:27   
LillyT
Mi smo nasoj kupili cokoladu jer je bila super, u obavezi je da dodje 5 puta, ona je bila 7. Ma kako sam se isprepadala da ce biti problema, ja sam ubola premiju. Ako vec hocete da je castite, cokolada je po meni ok. Ali samo ako zasluzuje.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 15:30:06   
Mimče
a jeste ste vi negde prijavile za patronaznu seestru, kod mene u DZ je bila neka kutijica kao buduce mame ispune neki papirric i tu ubace ja tad nisam mislila da treba posto sam bila8 mesec a sad mi se ne ide do dz samo da to uradim

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 15:31:11   
minavb
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Po meni patronazne sestre bi prvo trebale da "peku zanat" u porodilistima. Tamo mogu puno da nauce i tek posle nekih 10 godina da pocnu da rade patronazu.



obavezno!! user posted image


Bas tako. Ova sto mi je dolazila iz dz, mozda ima dve godine staza. Ispekla, izgnjecila i izranjavila mi grudi. Cak mi se cini, da je bila neka druga, moj Vanja bi danas sisao. Kad je dosla privatna, za glavu se hvata kad sam joj pokazala grudi.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 15:35:43   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Mimče

a jeste ste vi negde prijavile za patronaznu seestru, kod mene u DZ je bila neka kutijica kao buduce mame ispune neki papirric i tu ubace ja tad nisam mislila da treba posto sam bila8 mesec a sad mi se ne ide do dz samo da to uradim


Na otpustu iz bolnice pitace te za tacnu adresu i onda ce babica zvati Halo bebu, a Halo beba obavestava nadlezni DZ. Mene su istog tog dana zvali iz Halo bebe, a sutra ujutru iz DZ da kaze da ce patronazna doci oko pola deset


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 15:39:01   
choopa choops
Mimce oni iz porodilista obavjeste tvoj DZ koji salje patronaznu :)))

LilyT ma mi smo dali i kao cokoladu i kafu i po 10e cini mi se user posted image A ovoj drugoj sto ne valja nisam ni davala...Ma bezveze mi je to, ali ajde..kako svi tako i mi.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 15:39:05   
Mimče
po ko zna koji put draga , hvala na odgovoruuser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Patronažna sestra
22.7.2010 19:06:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Imam jedno pitanje...
Ako ja imam prijateljicu koja je glavna sestra za bebe na Gaku (ona bi dolazila kod mene kad rodim Ivonu) da li je patronazna sestra preko DZ obavezna ili ne?



U NS NE! user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Patronažna sestra
24.7.2010 0:25:12   
bojana87
ja sam sa patronazom prezadovoljna.
Dolazila je svaki dan dok bebi nije otpao pupak i sve nam lepo objasnila i dala svoj broj ako nam bilo sta treba da je zovemo.
Kada je otpao pupak dosla je jos 2 puta da nas obidje.A da ne pricam o tome da sam je mali milion puta cimala za svaku sitnicu i nijednom nije bila neljubazna.Cak je zvala par puta  i da pita kako je Lana posto je imala grceve.Predivna jedna zenica.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Patronažna sestra
1.9.2010 10:53:01   
Anoniman
Nazvala sam patronažnu od pre 4 godine, žena se oduševila što treba da se porodim... user posted image
Sve smo se dogovorile! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Patronažna sestra
1.9.2010 15:38:25   
bojanica7
tash, jel to privatna ili neka iz dz? i nije mi bas jasno, je l treba u ns da se prijavim za tu sestru ili mi je dodele i sama dodje? hm. fala.user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here