|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Patronažna sestra
14.1.2011 12:26:02   
Olga75
Strahinja , videces da to sa pupkom nije tako strasno user posted image ali ako ces se osecati sigurnije mozda mozes da se dogovoris i sa reonskom patronaznom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Patronažna sestra
14.1.2011 12:31:37   
strahinja11
Pa da to sam i mislila...
Nego mi ona rekla kao da druge naplacuju 1500rsd - 2000rsd po poseti, a ja stvarno ne znam koliko se to placa?
Pa ja da platimi koliko mislim da trebauser posted image
Glupo mi da joj dam ili premalo ili premnogo, pa zato pitam.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Patronažna sestra
14.1.2011 12:33:53   
Olga75
Cula sam da ovde naplacuju 1500 po izlasku ali mi smo provincija user posted image . Nije negovanje pupka tako strasno , glupo je da placas to osim ako ne bude potrebno i izmlazanje i tretiranje epiziotomije , onda to nije puno . Ne znam sta da ti kazem , videces kad dodje bebac kako ce sve ici

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Patronažna sestra
14.1.2011 18:41:51   
strahinja11
Ma da... Ona mi je rekla da ce memasirati i sve sto bude potrebno. Najbolje je sacekati

Hvala puno i ljubac
IZVORNA PORUKA: olga75

Cula sam da ovde naplacuju 1500 po izlasku ali mi smo provincija user posted image . Nije negovanje pupka tako strasno , glupo je da placas to osim ako ne bude potrebno i izmlazanje i tretiranje epiziotomije , onda to nije puno . Ne znam sta da ti kazem , videces kad dodje bebac kako ce sve ici


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Patronažna sestra
16.9.2011 15:29:31   
PoisonEve
E imam jedno pitanje:
Ja ne idem u DZ u svojoj opstini (tj na Zvezdari) nego u Savski venac. Ginekolog me uopste nije obavestio nista o patronaznoj i ja se sve bojim da cu se poroditi i doci kuci a da nam nikoga nece poslati jer kapiram da patronazna ide samo po opstini gde je i doticni DZuser posted image
Al ,mislim ta doktorka mi vec mnoge stvari nije rekla pa da ja nisam kopala sama po netu i bila dosadna i trazila upute, moglo je mnogo toga da se zakomplikuje.


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Patronažna sestra
16.9.2011 15:31:35   
Jeca*
zvace te iz nadleznog doma zdravlja kad se porodis, ne brini...vrlo su korektni. Ali ja sam odbila tu patronazu i unajmila privatnu jer nisam zelela da kupam dete prepodne, nego uvece. I nije mi odgovaralo da mi dolazi prepodne

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Patronažna sestra
16.9.2011 15:32:33   
lesica
PE,nemoj brinuti zbog patronazne sestre. Dok si ti jos u porodilistu "halo beba" je obavestena,i kad izadjes na osnovu podataka iz porodilista zovu te popodne da ti kazu da ce ti sutradan doci patronazna sestra.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Patronažna sestra
16.9.2011 15:33:17   
*Alexx*
Nama je u porodilištu dolazila neka sestra koja nam je uzimala podatke za patronažu. Recimo, ja imam ginekološki karton u DZ Šumice, a dolazila je patronaža iz DZ Voždovac. Jeste to sve ista opština, ali mislim da nećeš imati problem. U svakom slučaju možeš da pitaš u DZ kad odeš po uput za porodilište.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Patronažna sestra
16.9.2011 15:33:32   
Ana RR
PE, porodilište obavesti dom zdravlja onog dana kada izađeš iz porodilišta (dom zdravlja koji je u tvom naselju) i sutradan ti dođe patronažna. Ne dolazi taj dan kada ti stigneš kući.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Patronažna sestra
16.9.2011 15:34:31   
PoisonEve
Eehh...RR - moja riznica informacijauser posted image
Hvala drage!


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Patronažna sestra
16.9.2011 15:35:00   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Ana RR

PE, porodilište obavesti dom zdravlja onog dana kada izađeš iz porodilišta (dom zdravlja koji je u tvom naselju) i sutradan ti dođe patronažna. Ne dolazi taj dan kada ti stigneš kući.


i ovo me je nerviralo...sta ja sama da radim prvog dana sa bebom? izasli ujutru iz porodilista...daleko mi sutra user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Patronažna sestra
16.9.2011 15:38:01   
Ana RR
To je i meni bilo u glavi ali kad smo došli kući uopšte mi nije bila frka. Mi smo ga sami kupali, pupak otpao bez patronažne (bila subota), patronažna nam nije ni trebala. Bila je tri puta i rekla Ja vama ne trebam.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Patronažna sestra
16.9.2011 15:38:04   
PoisonEve
Mislim da se sad iz Gradse bolnice izlazi tek oko 14h. U to vreme kad odem na UZ tamo, uvek iznose bebe. Al ajde valjda ce mi mama pomoci taj prvi dan

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Patronažna sestra
16.9.2011 15:44:53   
lesica
Kad smo kod patronazne sestre,jel jos nekom bila patronazna i posle onih pet puta cim se izadje iz porodilista? Evo zasto pitam: Dok sam bila trudna,obisla me je dva puta tokom 9. meseca-merila pritisak,merila mi secer,gledala da li imam otoke i tako... Onda je L i mene obilazila nakon izlaska iz porodilista, pa je dosla oko Lenkinog sestog meseca gledala L ,merila je izdelila nam gomilu saveta vezano za ishranu,donela meni neki mini kuvar za bebe,pa opet oko L prvog rodjendana tako i eto nje opet pre nekih nedelju dana. 

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Patronažna sestra
24.9.2011 10:55:46   
brankar
A sta se desava ako idem u DZ Vozdovac i adresa u lk mi je na toj opstini, a ja zivim na Novom Beogradu... Da li ce mi poslati patronaznu sestru sa NBG ako obavestim svoju dr iz DZ ili ce me iskuliratiuser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Patronažna sestra
24.9.2011 10:59:21   
minavb
Ti prijavljujes adresu stanovanja. Meni je adresa u lk i knjizici Takovska 11 a zivim na Paliluli. Tako sam prijavila i tako su mi slali sestru

(odgovor članu brankar)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Patronažna sestra
24.9.2011 11:08:37   
brankar
Znaci kad odem sledece nedelje u DZ treba mojoj dr da kazem da negde upise moju adresu stanovanja? Nisam joj to za ovih 8 meseci spomenula user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Patronažna sestra
24.9.2011 11:36:52   
minavb
Ne, to nema veze sa tvojom dr. Zvace te iz gradskog zavoda a pitace te i u porodilistu.

(odgovor članu brankar)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Patronažna sestra
24.9.2011 11:40:31   
cani
Da,kad se porodis ostavljas podatke u porodilistu pri izlasku i preuzimanju otpusne liste,gde ces biti , na kojoj adresi sa bebom.I tu ti je i posalju.user posted image

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Patronažna sestra
24.9.2011 11:44:48   
brankar
aaaaaa... Hvala vam puno

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Patronažna sestra
24.9.2011 12:39:00   
minavb
Meni su podatke uzeli jos kad sam vadila krv u zavodu, pa su mi poslali patronaznu i pre porodjaja da me obidje i da mi kaze sta mi treba.

(odgovor članu brankar)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Patronažna sestra
24.10.2011 15:51:31   
jance
recite mi, do koje mere ste slusali sta vam patronazna savetuje? ova moja je ok. al mi je nekako previse informacija za tih pola sata koliko je samnom... i da, danas me je iskrpila, nesto nisam zapamtila od zadnjeg puta sto mi je rekla, sva se nasla uvredjena, a meni nije jasno...

dete mi ima zuticu - moram da ga budim na svaka 3 sata da jede i da cekam pola sata da mu dam vodu. ako ne mogu da ga probudim treba da ga drndam sa presvlacenjem ili da ga umijem sa hladnom vodom da se razbudi...
moram da ga dojim maksimum 10min na svakoj dojci ( i nece da mi objasni zasto) pa da mu dajem svoje izcedjeno od proslog podoja ili dohranu
moram da pomerim krevet jos 10cm da bi dete bilo na svetlosti kad je na nasem krevetu. krevet je ispod prozora, ja mogu da ga stavim na taj svetli deo i jos uvek da ima mesta da ne padne.



_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Patronažna sestra
24.10.2011 15:55:43   
pepeljuga
Jance, iskreno, mislim da ces bolje savete naci na forumu od mama, procitati nekoliko iskustava a onda sama doneti odluku sta i kako, nego od tih zena kojima (cast izuzecima) je to posao koji hoce sto pre da otaljaju i beze kuci. Moja koju su mi poslali iz Doma zdravlja je bila totalni kreten (dosla je kod mene u devetom mesecu i pocela da mi prica o simptomima trudnoce pa sve do simptoma porodjaja - da li je stvarno mislila da sam docekala deveti mesec nemajuci pojma ni o cemu???), drugi dan po izlasku iz bolnice sam rekla da vise ne dolazi a angazovala sam privatno sestru iz Gradske bolnice koja je dosla, bila sa nama tri sata i kad je otisla vise nam nikakva pomoc nije trebala, prosto mi je sve bilo lakse, toliko mi je podigla samopouzdanje user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Patronažna sestra
24.10.2011 21:24:40   
PoisonEve
Pepeljugo svaka cast! To smo i mi trebali da uradimo, ova sto nam dolazi je isto neka budala! Zadrzi se bukvalno 5 min! Kao necemo da je razbudimo da joj isperemo nosic, necemo da je povijemo, necemo da je kupamo...ma idiot! A odma je pitala jel ima u dvoristu starija osoba, ja se jos cudila zasto to pita, i posle mi dever otvorio oci kad mi je rekao da verovatno trazi posao sa strane da cuva starije osobe i zbog takvih njeni poslova mi imamo samo 5 min!
Uostalom, saveti su im glupi! Ja se prva dva dana nalivala kravljim mlekom i imala proliv i beba se mucila sa stomakom a ona mi kaze ma nije sigurno od toga, pijte vi mlekouser posted image
Ja pogledam ovde na RR i shvatim da kravlje mleko moze da izazove grceve, naravno kad sam prestala da ga pijem ona vise nije plakala.
A svaki odgovor joj je: Pa mozete, a i ne morateuser posted image
Ma...sledeci put cemo da uzmemo privatnu, ovo nam uopste ne pomaze...

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Patronažna sestra
24.10.2011 22:03:41   
Ana RR
Naša patronažna je bila ok, pitala sam je sve što me intersuje i uglavnom su se odgovori poklopili sa onim što sam već znala. Već prvi dan nam je rekla kako se odlično snalazimo i kako nam njena pomoć i ne treba, ja sam rekla da ne mora više dolaziti i da ću je pozvati ako mi bude trebala. I rekla mi je da majka najbolje zna šta je njenoj bebi potrebno i da se ne plašim da ću u nečemu pogrešiti, samo da slušam svoj instikt. To mi se dopalo, nije insistirala na nekim svojim pričama.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here