|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 13:08:34   
Rosita
Otkucala sam dug post i odeee :(
Lo, drzim fige, grlim.
Bubi, voda od kuvanja voca, biljna mleka- da pravis pirincano, ovseno, kokosovo. . Ne vidim koliko ima tacno M. D je prosao sva ta mleka dok nismo uveli badem i sad je stabilno na njemu.
Sto ta alernova mora da bude tako groznog ukusa :(?


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 13:14:05   
milicicak
LO, drzim palceve user posted image
Bubi, soja se ne preporucuje deci koja su alergicna na mleko. Ako hoces nesto za kasice, mozes pirincano za pocetak.
Za Allernovu stvarno treba neki period da se dete navikne ali ja mislim da se isplati biti uporan

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 21:59:15   
bubulence
sta bih ja bez vas user posted image !
ok, znaci sojino otpada.... a pirincano isto ima da se kupi ili da ga pravim?
sta su vecerala vasa deca?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 22:07:54   
milicicak
Bubi, pirincano ima da se kupi i u tetrapaku i u prahu. Ja bih ona u prahu izbegavala, a ona tecna u tetrapaku se krecu od 300-500 din za litar, zavisi od proizvodjaca i da li su organska ili ne.
Mini buba je za veceru i dorucak do godinu dana jela zitarice sa Allernovom, bezglutenske dok nismo uveli guten a posle jedan obrok glutenske (Nestle 8 corns i iste te sa kakaom) i palentu ili pirinac za drugi obrok (u to sam dva puta nedeljno dodavala zumance kad sam ga uvela). Ja sam uvela dorucak otprilike kad i gluten (oko 8,5 meseci) do tada je za veceru jela palentu ili pirinac sa Allernovom.
Nikad nije prihvatila one pirincane i pirincano-kukuruzne pahuljice jela je samo prinac i palentu...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 22:11:18   
bubulence
draga hvala na brzom odgovoru!
i dalje cu joj nuditi alernovu, valjda ce jednom prihvatiti...
sutra cu probati palentu da joj dam da vdim kako ce proci... posto voce ne valja za veceru, skuvacu joj samo palentu u vodi od voca.. jeli to ok?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 22:18:40   
milicicak
Nema na cemu, virnula sam u pauzi izmedju dva posla user posted image
palentu mozes da skuvas u vodi od voca a i Allernovu mozes da napravis sa vodom ukojoj se kuvalo voce.
Mii buba je Allernovu prihvatila tek kad sam joj je dala sa palentom. Skuvas palentu na vodi, napravis ad mleko i smuljas u blenderu u glatku kasicu bukvalno bude kao kasica od kukuruznih pahuljica

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 22:22:09   
bubulence
alernovu sam probala sa breskvom i sa jabukom i nije htela...
ali tako sto napravim mleko , pa izblendam zajedno sa vocem. prvi zalogaj uzme sa odusevljenjem i onda vise ne otvara usta ... ali nudicu i dalje

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.7.2015 23:13:18   
World
a cekaj, ne dojis je vise ili sta?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
15.7.2015 8:35:33   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Rosita


Sto ta alernova mora da bude tako groznog ukusa :(?



Zato što je kazein to što daje hrani ukus. Zato se trpa u svašta.



IZVORNA PORUKA: milicicak

Ja bih ona u prahu izbegavala,


Da, da, čitaj deklaraciju, na tim u prahu piše da sadrže natrijum-kazeinat.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
16.7.2015 13:11:57   
Rosita
Moj brat je dao d sladoled cmokkk!!! Rekao je dq ga vodi na sok. Kaze nisam znao, mislio sam dq moze ledeni!!! Kaze nije puno pojeouser posted image . Aaaaaaaa

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
16.7.2015 15:45:06   
milicicak
Rosi user posted image
Javljaj sta se desava

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
16.7.2015 16:00:08   
Rosita
Mico :*
Na sve, on je juce imao ceste stolice iz n tog razloga, a mi smo na odmoru.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.7.2015 10:31:25   
little_one
Mi juce otpusteni. Radili su nam test opterecenja i zasad je sve dobro. Krenuli su sa mlijekom na ruci, pa 1ml razblazeno, 1 nerazblazeno, pa 5, pa 10, pa 20, pa 50, pa 100 i na kraju 200 za veceru i 200 sledece jutro. Stolice su jos uvijek ajmo reci normalne, malo kasastije jer je citav dan kad je pila mlijeko jela u stvari kasicu sa mlijekom pa razmisljam da i nema od cega da bude tvrdja. Barem je to moja neka ideja o svemu. Ona nema nikakvih znaka da joj nesto smeta, lijepo spava, lijepo i dalje jede. E sad juce kako smo otpusteni i danas ja jos nista nisam mlijecno davala. Razmisljam da ostavim par dana za potencijalne reakcije pa da polako krenemo sa jogurtom. Sve se tresem jos uvijek, zasad situacija obecava al meni jos uvijek nema mira kad se sjetim agonije kroz koju smo prosle godine prosle. Ipak, nadamo se najboljem.

Rosi, kako je momak nakon sladoleda?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.7.2015 10:40:58   
Sanjica26 RR
Lo srecno. Bice to dobro. Navijam iz sve snage.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.7.2015 12:46:22   
Rosita
Lo, zvuci dobro, od sveg srca navijam!!!
Kad su se strasti stisale- jer ja sam jako ostro reagovala sto se to desilo- brat je rekao da je on jako malo lizao, da je krenulo da mu se topi po odeci- naravno, fleke mirisu na vaniu i mleko, on mu je uzeo sladoled i kaze da je u stvari par lizova pojeo. E sad, D je dan pre imao redju stolicu, nije bad proliv al redja, jednom nije izdrzao do wc pa je kaknuo u gac, to komplikuje stvar. Al j neposredno pre sladoleda bila normalna. Juce jedna poslw sladoleda i jutros imaju nesvarenog sadrzaja, vide se blitva, sargarepa. .. Da li to znaci da je malapsorptio jos uvek nas drug, pa i posle par lizova :(?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.7.2015 13:21:30   
little_one
Koliko shvatih na odmoru ste, mozda mu je jos nesto drugo iziritiralo crijeva, mozda druga voda, ili hrana...ne znam. On je bas burno reagovao na testiranje onda, ne znam da li je od par lizova reagovao tom stolicom. Uh, strasno je to sto tako mali prozivljavaju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.7.2015 15:06:27   
milicicak
LO, divne divne vesti user posted image user posted image
Rosi, draga, jel ima D ponekad nesvaren sadrzaj u stolici? Znam da mini buba ima pa zato pitam, zaista mislim da mu nije nista od par lizova. Javljaj situaciju. user posted image user posted image puno

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.7.2015 15:23:59   
Rosita
Skoro nikad, imao je posle mleka onda dugo. A dva puta je lazno trazio da ide u wc i cujem gasove. Kazem, ne da mi se ni eksperiment da bude kako valja, zbog toga sto mu stomak nije bio skroz perfektan. Ali osim od mleka od nema nesvarene stolice. Ako je virus ima redje, prolivaste, cesce. I ja mislim ako je bilo par lizova nista strasno. Ali pomisljam da ima osnove da mislim da za mleko nije vreme. Ljub :*

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.7.2015 15:28:36   
milicicak
Mini buba ima ponekad nesvarene komadice blitve, kukuruza, sargarepe i cvekle zato pitam. A cmok ima obrano mleko u prahu, proverila sam juce :)
Ne znam sta da ti kazem, mi polako guramo sa pavlakom i jogurtom u jelima ali i dalje ne koristimo mleko i industrijske proizvode.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.7.2015 17:17:43   
Rosita
Ne znam, kaki od 4 vec tri puta, kaka je sarena, da prostite, izlazi deo zut, zelen nastavak, crvenkast, a cesto mu se ide :(. Kazem, vec mu je bio stomak los :(. Ufff, pa sto mi makar eksperiment ne uspe. Samo da mu bude ok. Ljubim vas.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
20.7.2015 13:04:42   
Rosita
Lo, kako ide?
Mene sve navodi na zakljucak da je ipak odreagovao na sladoled. Dan pre jeste imao kasaste stolice ali pre sladoleda se normalizovalo. Nakon sladoleda usledio je dan sa dosta nesvarenih stolica, ne proliva nego nesvarenih, ukljucili smo probiotik jos pre, treci dan je normalna. Ne bi me cudilo jer on je na testu jedva stigao do 50 ml mleka a onako je reagovao. Izgleda da je ipak dobro sto ga nisam sad mucila sa testom.
Ps da li ce to njega proci, pitam seuser posted image . Je li istina da se ove gastro intolerancije teze prevazilaze od alergijskih? Njegova creva to jos uvek verovatno nisu u stanju da obrade :(

< Poruku je uredio Rosita -- 20.7.2015 13:13:06 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
21.7.2015 9:43:20   
Peace*
Da probam da ti okrenem misli.

Ti kad imaš kašaste stolice, i preti ti proliv, onda radiš šta? Regulišeš ishranu, počneš probiotike, i nikako ne jedeš ništa mlečno (bar ja tako user posted image ).

Meni se čini da je njega stomak počeo da muči i pre sladoleda, i onda je uzeo malo sladoleda koji sadrži mleko, koje pogoršava stomačne tegobe i kod dece koja nisu alergična. Možda je samo virus, nemoj gledati tako crno na situaciju.

user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
21.7.2015 11:52:54   
Rosita
user posted image

peace, glasu razuma :)

da, to sto pricas je logicno, sve znam... al nekako kad je tvoje dete u pitanju odma se smoris ko patika.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
21.7.2015 22:38:54   
little_one
Ima smisla ovo sto Peace kaze. Ne moras odmah da donosis zakljucke.

Nama se situacija totalno otela kontroli. Imali smo 7 stolica u dva dana, dosta tecnijih, U jednoj je bilo sluzi al to se desilo nakon antibiotika pa ne znam sta da mislim. Inace, zasad je sve ok, stolice se smirile ali...sta se desilo. Rutinski nama odrade urin u bolnici, kad ono poviseni leukociti, mi ponovimo kad ono jos vise leukocita a taj drugi nalaz stigne nakon otpusta i nas posavjetuju da odradimo urinokulturu. U petak uradimo urinokulturu, nista bez simptoma i u petak navece dobije temepraturu preko 39 stalno, brufen jedva sest sati i mi tek u nedjelju ujutro odemo kod dr i dobijemo antibiotik na osnovu urina. Danas stigla urinokultura i eserihija. Katastrofa. E sad ja sam uz antibiotik ukljucila waya probiotske kapi i sad vise ne znam sta da mislim. Dala sam joj juce malo jogurta, stresla se, i pravila sam neku laznu strudlu u koju ide jogurta i to je jela i nema nekih vidljivih grceva i problema. Sad se bojim da ce probiotik da zamaskira situaciju i da mozda antibiotik daje laznu sliku, mada da je reakcija tu bilo bi tu svasta u pelenama cini se meni. Zasad pozitivno razmisljam!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
21.7.2015 22:45:33   
milicicak
Rosita, mislim da je Tash u pravu. I da se D stolica najverovatnije nije pogorsala zbog sladoleda.
LO, zao mi je zbog eserihije al divne, divne, vesti za alergiju, samo hrabro i pozitivno i da vas sto pre ispratimo iz ove teme. Mada ja mislim da vise nemas ovde sta da trazis user posted image
Jako, jako, sam srecna zbog vas user posted image
Racunaj da ce joj trebati neko vreme da se navikne na ukus jogurta i pavlake. Ja bih za sada davala po malo i u jelima. Mi pavlaku maskiramo puterom od kikirikija i krastavcem. I dalje smo na jednoj kasicici dnevno :)

< Poruku je uredio milicicak -- 21.7.2015 22:48:51 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here