|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
10.3.2015 23:11:37   
mila83
Nemoj odmah unapred da si pesimisticna ! bice lakse nego sto mislis,videces ! Pricala sam sa jednom drugaricom o tome,pitala sam ih sta rade u skoli na pocetku,uce nove reci kroz crtanje,bojenje i pesmice..

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
10.3.2015 23:14:14   
Bibilib
Pa bre ostaje mi da se nadam i verujem svom sinuuser posted image ali videcemo,druzicemo se jos i pisati na ovoj temi ali za prvake i engleski u skoli...user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 17:56:51   
vikiveki
Kod nas u vrtiću nema engleski a ja bih volela da ima jer već od 1. razreda osnovne škole engleski je obavezan predmet.Ja kada sam išla u O.Š. engleski se predavao tek od 5.-tog razreda

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 18:17:47   
mila83

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Kod nas u vrtiću nema engleski a ja bih volela da ima jer već od 1. razreda osnovne škole engleski je obavezan predmet.Ja kada sam išla u O.Š. engleski se predavao tek od 5.-tog razreda


isto,i moja generacija je od 5.razreda ucila engleski.Kod nas u vrticu je do nedavno bio engleski,vise nema, pa je Mima od proslog proleca pa do kraja ovog juna isla u privatnu skolicu.od jeseni planiram da upisem Dimitrija.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 18:21:08   
veselicaa
Mi smo imali od prvog razred tj.ja sam imala,ali ocena nije ulazila u prosek.S od septembra polazi u predskolsko i ima engleski ja mislim 3 puta nedeljno.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 18:46:12   
vikiveki
ja moje nisam vodila nikad na privatne časove engleskog,ali iduće godine moram srednjeg sina upisati jer mu engleski nije jača stranauser posted image dok za ćerku nema potrebe a najmlađi san zna sad više reči engleskog nego stariji mu brat

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 23:16:00   
mila83
Hihihihi,mladji uce od starijih,tako je to. Ja sam sada ispisala Mimu iz ove skolice,super je naucila,mislim da je i savladala dobar deo gradiva za 1.razred...a upisala sam je jer stvarno voli i ide joj...Sad neka malo utvrdjuje gradivo sa uciteljicom,a Dimitrije pocinje od ove jeseni.Bili smo i njega upisali,ali je mm bilo tesko kada je 2 meseca bio sam sa njima,ja u bolnici,stred,pa posle mi je puno pomgao kad smo dosle,nismo mogli redovno da ih oboje vodimo,imali su totalno razlicite dane i termine.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 23:18:58   
Sanjica26 RR
Od septembra cu T da upisem na engleski posto ima u vrticu. Ona jos odavno ide po kuci i peva engleske pesmice.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 23:22:05   
vikiveki
Da ,to sa terminima bude baš bezveze uskladiti ih.Još ako idu na neki sport,onda budu i previše opterećeni.Moji su išli do skoro na gimnastiku,ovo dvoje starijih.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 23:24:55   
mila83
Moji ne idu nigde.Mima kreces sa muzickim zabavistem od jeseni i violinom,polazi u skolu i necu da joj bude previse .Tako smo se i dogovorili sa njom,s tim sto bi ona i balet,ali mislim da je to previse. A Dimitrije polazi na engleski i mozda karate,to su njegove zelje.user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 23:27:46   
Sanjica26 RR
T ide na gimnastiku i imace jos jednu obavezy vise. Mada, kad bolje razmislim njoj treba nekoliko aktivnosti, jer onda nece da joj bude dosadno.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 23:28:31   
vikiveki
Ja dosad nisam razmišljala o muzičkoj školi ali sada ozbiljno razmišljam od kada mi Mila reče da ima i muzičko zabavište da isprobam pošto već imaju sklonosti.A dvoje starijih su išli na gimnastiku dve godine a ćerka je posle išla na košarku,sin je neodlučan sad,hoće na džudo ali videćemo

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 23:30:58   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

T ide na gimnastiku i imace jos jednu obavezy vise. Mada, kad bolje razmislim njoj treba nekoliko aktivnosti, jer onda nece da joj bude dosadno.

Kada dete vec zeli da ide na dodatne aktivnosti,treba ga upisati na sve za sta pokazuje zanimanje.A engleski je danas i vise nego potreban svakome.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 23:35:45   
Sanjica26 RR
Muzicko zabaviste smo i mi mislili da upisemo. Medjutim koleginica muzickog kaze da je to bacanje para. Nase muzicko zabaviste je pri muzickoj skoli. Tek tamo kad dete upise drugi razred je ozbiljno. Videcemo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 23:40:36   
mila83

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Muzicko zabaviste smo i mi mislili da upisemo. Medjutim koleginica muzickog kaze da je to bacanje para. Nase muzicko zabaviste je pri muzickoj skoli. Tek tamo kad dete upise drugi razred je ozbiljno. Videcemo.


Sad smo van teme,ali smatram da muzicko zabaviste nije bacanje para.A konkretno,muzicko zabaviste je za uzrast od 3 do 7 godina,a to sto si napisala ,od 2.r.osnovne skole jeste pripremni razred u muzickoj skoli,nije isto. Ako te nesto jos zanima,pitaj me u temi user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 23:44:31   
Sanjica26 RR
Ma znam mila. Ali izgleda kod nas tako funcionisse. Mozda je rekla kazala. Pitacu jos nekog.
Nego da se vratimo na temu. Engleski u vrticu, da.user posted image


< Poruku je uredio Sanjica26 -- 12.7.2015 23:45:44 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
12.7.2015 23:49:40   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: mila83


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Muzicko zabaviste smo i mi mislili da upisemo. Medjutim koleginica muzickog kaze da je to bacanje para. Nase muzicko zabaviste je pri muzickoj skoli. Tek tamo kad dete upise drugi razred je ozbiljno. Videcemo.


Sad smo van teme,ali smatram da muzicko zabaviste nije bacanje para.A konkretno,muzicko zabaviste je za uzrast od 3 do 7 godina,a to sto si napisala ,od 2.r.osnovne skole jeste pripremni razred u muzickoj skoli,nije isto. Ako te nesto jos zanima,pitaj me u temi user posted image

A koja je to tema,mislim ima li takva tema vezana za muzičko zabavipte

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
20.11.2015 12:11:12   
Alenkica
Za mene sto po sto DA!!!! Bila sam u vrtiču gdje se djeca uči engleski od početka i bilo je izvrsno! Djeca pričaju sa učiteljima po engleski i vidi se da se stvarno nešto nauči. Pronašala sam i njihov bezplatan youtube kanal sa klipovima! Djeca ove klipove obožava. Pogledajte isto - https://www.youtube.com/c/WOWENGLISHTV

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
20.11.2015 12:26:28   
Zemunka85
Moja Lara ide u engleski vrtic. Moram po 100ti put da kazem da sam ja nju u taj vrtic upisala zbog hrane, to je bio razlog, a ne zato sto je engleski, ali sam odusevljena. U jaslicama, naravno, nisu imali. Ona je ranije presla u vrticku grupu tj sa 2god i 8m i tada je dobila engleski. I dalje nisam sigurna kako sa njima rade user posted image . Nikako da pitam user posted image . Oni zapravo imaju dve vaspitacice. Jedna je njihova vaspitacica-vaspitacica a druga je vaspitacica koja prica samo engl, i iskljucivo, nema Boga da ce rec reci na srpskom (pa ni sa nama, kada babe dolaze po decu user posted image ) (sem na roditeljskom). Nzm da li ih i ova osnovna vaspitacica uci engl ili samo ova sto prica na engl 24/7 ali koji god sistem da imaju, super je, bar sto se moje L tice. Ona zna bas dosta na engleskom (delove tela, zivotinje, boje, hranu, neke fraze, pesmice, abecedu, brojeve..). Smesno mi je kako neke fraze ne zna taco sta znace, nego po komandi, kaze mi "Kada nam kaze "Klin ap :D to znaci da pocistimo mrvice'' Ili "Kada kaze dausterz moramo da sidjemo niz stepenice" i taaaako :D. Nzm cak ni koliko puta nedeljno imaju engl, ali po papirima koje dobijem na kraju nedelje, ja sam prezadovoljna i sta su radili i kako je ona to sve usvojila. Tako da sam bas happy sto ima to i sto slusa engleski odmalena, mislim da ej danas to basbas neophodno...

E da, zaboravih da kazem i ovo - posto oni jednom nedeljno idu na izlet par puta sam je pitala ko ih je vodio i ona kaze samo ime te sto predaje engl user posted image nzm da li je to istina niti kako su se onda sporazumevali, ali fascinantno mi je kada dodjem po nju i dok je cekam i gledam kako ta ëngleskinja'' prica sa klincima kako zaista izvrsavaju sve sto ona kaze. Neverovatno koliko razumeju ....

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 20.11.2015 12:36:05 >

(odgovor članu Alenkica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
20.11.2015 12:43:23   
jovicaa
Mi smo Akija upisali na engleski u vrtiću, želeo je da ide. I sad stvarno malo, malo pa mi spominje nešto što su učili, pa ponavljamo. Realno to sam mogla i ja kod kuće da odradim sa njim, ali hajde...
Mislim nije los engleski, definitivno će deca nešto naučiti, ali u suštini skoro svaki roditelj može toliko i sam da nauči.svoje dete kod kuće..

< Poruku je uredio jovicaa -- 20.11.2015 12:45:56 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
20.11.2015 13:12:36   
choopa choops
M nije htio da se upiše na engleski u vrtiću a ja ga nisam ni forsirala, njegova stvar... L je išla i voljela je baš, a i učiteljica je bila OK. Međutim, sad u školi u drugom razredu nije baš oduševljena?! Neki dan mi je rekla da joj je dosadan. (Doduše samo bojaju i uče djelove tjela. Ništa ne pišu-zbog latinice.)

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
20.11.2015 13:22:26   
Modessty

IZVORNA PORUKA: jovicaa

Mi smo Akija upisali na engleski u vrtiću, želeo je da ide. I sad stvarno malo, malo pa mi spominje nešto što su učili, pa ponavljamo. Realno to sam mogla i ja kod kuće da odradim sa njim, ali hajde...
Mislim nije los engleski, definitivno će deca nešto naučiti, ali u suštini skoro svaki roditelj može toliko i sam da nauči.svoje dete kod kuće..


pa nije poenta u tome da ga ti naučiš već da se manje više zabljava sa društvom i uz to uči strani jezik user posted image

Moj Danilo voli da ide na časove engleskog. Za to je najzahvalnija njegova teacher

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
20.11.2015 17:27:14   
jovicaa
On i ovako ima dosta akcija sa drugarima, što u vrtiću, što sa prijateljima, što na treninzima... Tako da mi taj faktor ne igra bitnu ulogu. U suštini mislim da njemu bas i nije bilo nepohodno, ali pošto je sam izrazio želju i možemo da izfinansiramo(valjda), onda mi je drago sto ide naravno.
Htela sam samo da kažem da je ok i da roditelji sami poducavaju dete kod kuće, ako nemaju mogućnost da isfinansiraju.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
20.11.2015 17:37:53   
madre
ja se bas ovih dana raspitujem, htela sam preko zime da ga upisem u skolicu engleskog, sve sam nasla i gde i koliko kosta, nego se premisljam jos uvek, jer ide u vrtic, pa 3 puta nedeljno na sportic, pa se plasim da mu ne bude mnogouser posted image
jovice, bas te dugo nisam videlauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: engleski u vrticu DA ili NE ?
20.11.2015 18:34:13   
Ivanka 75
Nisam mnogo kompetentna da bilo sta komentarisem ali....

Ako mozes dete kod kuce svemu nauciti onda ne treba ni na sport da ide, samo ga pusti napolje da trči eto mu sporta. Sto vi placali nekoga ko zna vise od nas kad smo svi mi pametni.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here