|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lohije
17.2.2012 12:20:17   
Mama 78
Ovo mi je definitivno najgori deo porodjaja i hocu da prestaneeeeeuser posted image user posted image Nemogu da podnesemuser posted image user posted image nepomaze ni pirkanje svaki cas,jer ima neko resenje za ovo?user posted image

(odgovor članu svirko)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Lohije
6.3.2012 17:32:06   
trudnjacica1
zna li neko koliko je normalno da traje curkanje tog zuckastog iscetka? beba jos  malo puna 2 meseca, a meni jos uvek to curka. citala sam negde da to moze biti zbog neke infekcije.. ima li neko slicnih iskustava?

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Lohije
7.3.2012 9:55:25   
ivas
Meni je krvarenje prestalo posle nekih 5 nedelja a sad jos imam pomalo tog zuckastog vodenastog. Koliko ja znam, normalno je.

(odgovor članu trudnjacica1)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Lohije
10.3.2012 10:37:42   
Anhelito
Meni je ono svakodnevno krvarenje prestalo posle nedelju dana, sada ide zuckasto ali s vremena na vreme mozda na dva dana odjednom izadje sveza krv u mlazu i onda opet nista. A da proslo je 16 dana od porodjaja.

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Lohije
17.3.2012 13:03:16   
Sesilija 83
Meni je bilo bas jako krvarenje prvih 6-7 dana
Iposle se smanjilo ,e sad ima onako malo malo ali nikako da stane skroz a porodila sam se pre 25 dana...

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Lohije
17.3.2012 13:11:39   
Anoniman
Meni su lohije stale posle trideset i nešto dana a odmah potom stigla menstruacija.

(odgovor članu Sesilija 83)
  Direktna veza do poruke: 256
   RE: Lohije
24.3.2012 21:17:51   
Sanchy
Jedno pitanje....da li smeju da se koriste standardni ulosci pa preko taj mrezasti?pogotovu sto ce biti u pitanju carski rez pa nema rane dole ili to nema veze?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Lohije
24.3.2012 21:45:56   
branki*
sanchy,ja sam prva 3 dana dok sam bila u bolnici koristila samo mrezaste uloske,a posle tako kako si ti rekla-neki standardni,pa preko mrezasti.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Lohije
24.3.2012 21:57:34   
Sanchy
pa tako sam mislila i ja,u bolnici samo mrezaste a kuci mislim da bih samo sa tim mrezastim usvinjila i krevet i stolicu i stvari na sebi ti ulosci su mi totalno nepouzdani sto se toga tice..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Lohije
29.3.2012 13:33:22   
ljubičica
Ja sam samo u porodilištu koristila mrežaste uloške, a čim sam došla kući sam uzela standardne, jer su mi mrežasti nepouzdani.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Lohije
29.3.2012 22:20:01   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Meni su lohije stale posle trideset i nešto dana a odmah potom stigla menstruacija.


meni ce sutra biti punih sest nedelja od porodjaja..i jako malo sam krvarila i jako kratko..onda pauza, pakrenuse lohije(zuckasti iscedak)..i on stade pre neki dan..a onda prekljuce i juce sam zatekla na ulosku(sve vreme mrezasti) svezu krv..ne puno..znaci moguce da je bio i ciklus..i danas nista..praticu dalje..nadam se da je sada kraj i lohijama i ciklusu..pa da se oslobodim uloska barem tri nedelje..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Lohije
20.4.2012 16:37:37   
kacapilence
Porodila sam se 29. februara, posle 6 nedelja od carskog reza stalo krvarenje, isto je pred kraj bilo braon, pa žućkasto. Par dana ništa i onda sveža krv, kao kod prvog dana menstruacije. Samo jedan dan, pa opet braon i žućkasto. I to se tako smenjuje već dve nedelje. Taman mislim da je stalo, pa krene opet, jedan dan malo sveža krv, pa braonkasto, pa žućkasto, nikako da stane user posted image Ne znam više dokle će tako user posted image

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Lohije
9.5.2012 15:40:02   
Jeca.V
Ja sam se porodila pre dve nedelje.Krvarenje je prvo desetak dana bilo crveno,pa jedno dva tri dana rozikasto zuckasto,da bi prekjuce ponovo postalo crveno.Nije nesto narocito obilno i pojaca se ujutru kad ustanem,a u toku dana skoro da i ne ide.Da li je normalno da se tako smenjuju boje lohija i jacina?user posted image

(odgovor članu kacapilence)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Lohije
9.5.2012 19:39:02   
crazymama
jeco, kad si se porodila..?

i ja sam pre 13 dana tacno, poslednja dva dana mi je na ulosku bledo zuckasto, a sto smrdi da izvinete, ocu dusu da povratim, gadim se same sebe!
do pre dva dana isla je krv, onako bledja od menstrualne, a patronazna mi je rekla da se krvari jace dok se doji, i stvarno sam primecivala kad je dojim, da mi je ulozak pun.user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Lohije
9.5.2012 19:45:43   
nakins
Drage mame, imam jedan savet za sve vas. Ako ste imale epiziotomiju, bolje nemojte koristiti "moderne " uloske dok vam ne prodje rana. Ti ulosci imaju puno sintetickih vlakana i lako vam se moze upaliti rana. Bolje izdrzite sa mrezastim da ne bi posle kukale. To vam je moj prijateljski savet. Znam da morate vise paziti ali su mnogo bolji za ranu nego ovi sinteticki.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Lohije
9.5.2012 21:32:15   
crazymama
pa svakako postoji dobar razlog sto se traze bas mrezasti ulosci, nije to bez veze...
meni bas prijaju, pamuk je prirodan, cesto ih menjam i nema potrebe da stavljam ove klasicne...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Lohije
9.5.2012 22:07:40   
Jeca.V
jeco, kad si se porodila..?
Pa isto kad i ti draga,26 aprila u 16 i 20!I meni je tako bilo zuckasto jedno 3 dana,pa opet krenulo crveno,ma ovo je uzas!Samo me interesuje kad cu se izvuci iz ulozaka?Sva sreca pa nije obilno!user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Lohije
9.5.2012 22:22:34   
peca
Jedini lek je taj koji sam ja primenjivala, a to je da zivis sa tusem medju nogama user posted image
Koliko puta dnevno sam prala ruke toliko sam i nju user posted image Mada cim sam skinula konce, jako brzo je stalo user posted image ali bilo je peri, peri, peri... jos po onoj zimi brrr.... maltene sam se setala gola, sto zbog ribice sto zbog grudi koje sam non stop razvlacila user posted image Zeza me mm juce, uzeo ih i pita, sta je ovo, a ja mu kazem, eee to su nekad bile sise user posted image a na nju se ne zali c,c,c,c....

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Lohije
10.5.2012 9:15:18   
Anhelito
Hehhe devojke procic ce sve to. I ja sam isto kukala na uloske i sve ostalo ( szo se moze i videti stranicu dve unazad user posted image ) ali sve to prodje. Nekad sam se posle ucini kao da je to bilo jako davno a ono proslo svega par nedelja.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Lohije
10.5.2012 10:27:58   
mejvis
Evo da se upišem i ovde!user posted image Punih 5 nedelja nakon porođaja konačno prestalo!
Samo da napomenem da mi je prvih 10-ak dana nakon porođaja bilo izuzetno obilno krvarenje zbog infekcije materice koju sam dobila na porođaju. Lohinje su bile obilne, guste i sluzave što mi je bilo jako neobično jer u 1. trudnoći uopšte nije bilo tako. Naravno mm mi je rekao da ne mračim i da je sve to normalno!user posted image
Pošto sam u bolnici 5 dana primala injekcije za skupljanje materice i izbacivanje lohinja već 15-ti dan sam vrlo malo krvarila a posle nekoliko dana bio je samo braon iscedak.

Pitala sam babicu za uloške, pošto nisam imala epiziotomiju koje mogu da koristim. Rekla mi je bilo koje samo always nikako jer su plastični a iako nije bilo epiziotomije uvek ima sitnih povreda koje mogu da se upale.

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Lohije
10.5.2012 17:59:57   
crazymama
znaci ako nema epiziotomije, mogu bilo koji pamucni ulosci?
sto li ja ovo pitam kad imam epiziotomiju haha :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Lohije
11.5.2012 10:33:01   
Jeca.V
Mejvis,a sta podrazumevas pod obilne lohije?user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Lohije
11.5.2012 19:51:07   
mejvis
Običan uložak i 2 mrežasta za 2h sve se natopi a nekad i probije...user posted image

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Lohije
11.5.2012 21:34:27   
crazymama
kuuukuuu... meni vec tri dana suv ulozak, samo malo zuckasto...
al' zato imam eserihiju 800 000 user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Lohije
12.5.2012 10:10:00   
mejvis
CM, hoće urinarne infekcije posle porođaja, znaš već šta treba, samo polako, srediće se....

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here