|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ime za decaka
8.11.2016 16:10:47   
Anck Su Nmaun
Sava mi je mnogo lepse, lepse zvuci.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: ime za decaka
8.11.2016 16:18:41   
Maraj
Degu meni s e od tih imena samo Bogdan svidja. Andrej , mislim da sam vec pisala...ja ne volim imena tipa Andrej Andreja Andrea... mislim sve isto , a izlomim jezim dok ga izgovorim , a i napezem mozak dok ga izgovaram

anck , meni se Sava ne svidja iz jedinog razloga , sto pored njega mora uvek stajati M ili Ž tj Sava je i musko i zensko ime , pa kad vidis na papiru da se neko zove Sava ne znas je li musko ili zensko. Isto mi je i sa imenom Vanja. (Jel M ili Ž)

< Poruku je uredio Maraj -- 8.11.2016 16:19:47 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1302
   RE: ime za decaka
8.11.2016 16:45:47   
Mariya
Degu, meni je od tvojih imena najlepše Andrej (to se i meni jako sviđa. Pa Bogdan, David, Danilo.
Danilo mi se ne sviđa, što zbog akcentovanja koje spominješ, što zbog asocijacija na neke debile, sećam se dvojice Danila iz škole, obojica su biliuser posted image Svoje razloge protiv Davida sam već napisala. David je veoma lepo ime samo ja neću mog sina nazvati tako.
Teodora i David lepo i zvučiuser posted image Znaš šta, odlučite se za jedno, a ono drugo ostavite za sledećeg sinauser posted image

Predložih ja mm:
A Šta kažeš na ime Dejan?
Pa Adam mi se više sviđa.
user posted image user posted image user posted image
Tako da se ja ne plašim da će dete biti bezimeno u porodilištu, ja imam ime za njega, a tata će, ako ne da bolji predlog, morati samo da se složi.user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: ime za decaka
8.11.2016 16:50:05   
suzi kju
Sva su imena lepanna svoj način .
Moje mrve da su bile decaci zvale bi se Vasilije i Vojin...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1304
   RE: ime za decaka
8.11.2016 19:43:47   
degu
Marija ti si odlucila, samo da jos tm shvati da mu se svidja Adam user posted image
Ja se predomisljam iz sata u sat, sve zavisi u kom satu se porodim user posted image
Maraj pisala si, skoro sam celu temu iscutala, vec znam napamet kome se sta svidja user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: ime za decaka
8.11.2016 19:53:34   
IvanaSK RR
Degu, te prijave u porodilistu nisu "zaživele" jos. Tj. pre deset dana nisu, drugarica mi se tada porodila.
Meni je simpaticno od tih imena najviše Andrej :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1306
   RE: ime za decaka
8.11.2016 19:59:29   
branki*

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mm rodbina u Bosni ga zove isključivo SavO, tako i pišu, vezu na jastučnicama, džemperima kada nam šalju user posted image

Tako i mog bozidara u bosni zovu i pisu bozOuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: ime za decaka
8.11.2016 20:01:54   
degu
E dobrobje, onda moze da bude bezimeni u porodilistu user posted image
Dunja i meni je mnogo lepse Sava, lepo mi je i ono sa kratkim A.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: ime za decaka
8.11.2016 20:13:27   
MicinaMama
Mariya Adam mi je vise ime za populaciju muslimanske veroispovesti i obicno daju oni to ime,ovde se Arapi tako zovu.

David je meni lepo ime...inace ja sto se imena na D tice ja bih dala ime decaku Dušan.

Za sada imamo ime po slavi koju slavimo.Sveti arhangel Mihail.

Znaci bez O na kraju jer obicno se to o dodaje kod nas u Srbiji-Bosni.Normalno je Mihail ispravnije (Do duse po hebrejskom Mihael,dok na arapskom Mikhail)....tako nekako,Mihail je kako smo mi odlucili.

Ako bude devojcica bice Anastasija.

Za sada imamo Milicu i Dunju.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1309
   RE: ime za decaka
8.11.2016 23:56:40   
Mariya
Micinam, super ste imena izabraliuser posted image
A što se tiče Adama, ime je jevrejskog porekla,ime prvog čoveka na zemlji. Citiram: "Adam je muško ime u Srbiji. Čovek stvoren od zemlje, biblijsko ime prvog čoveka, jevrejsko. Ime se ne nalazi među najpopularnijih 100 muških imena u Srbiji.."
"Prema starom zavetu Adam je prvi čovek koga je Bog stvorio od zemlje. Postoji i igra rečima na hebrejskom: אֲדָמָה, u prevodu "Adamah", odnosno "Zemlja". U bukvalnom prevodu sa hebrejskog, značenje imena je "biti crven (da bude crven)", što upućuje na boju ljudske kože. Postoji i tumačenje da ovo ime znači "sačinjen od crvene zemlje". Na jeziku Asiraca, ovo ime znači "napraviti". Kao englesko hrišćansko ime, postalo je često od srednjeg veka, a učestalost se povećala nakon protestantske reformacije u 16. veku."

Ime Adam je hrišćansko, a muslimanska verzija,da tako kažem,je Adem :

"Ime Adem je oblik imena "Adam" i u ovom obliku je korišteno u Turskoj, Albaniji i kod Bošnjaka. Hebrejskog je porijekla i znači zemlja, zemni prah. Prvi poslanik zvao se Adem a.s. Značenje imena nije potpuno jasno. Moguće da je ime nastalo od hebrejskog "adam" što znači "crven" ili "adamah" što znači "crvena zemlja". Kod samih Jevreja riječ "Adam" se ne koristi kao ime nego se koristi uopšteno kao riječ "čovjek". U Bibliji Adam je prvi čovjek na zemlji, Bog ga je stvorio od zemlje."

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: ime za decaka
9.11.2016 0:00:32   
degu
Nema šta, Adam je internacionalno ime. Uopšte me ne asocira na muslimane, već baš na prvog čoveka na svetu.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1311
   RE: ime za decaka
9.11.2016 0:07:27   
MicinaMama
Mariya znam ko je Adam heheehe
Samo sto to vecinom daju arapi i ostali...

Nekako mi ne zvuci Adam Markovic npr....kad kazes adam asocira na muslimansko ime kao i Alen pa u neku ruku i Denis.
Normalno nisam protiv nikakvih imena hvala Bogu nego onako kazem.Moje misljenje.

Nekome se ne svidjaju ni ova imena sto sam ja dala svojoj deci.user posted image

Ima ko daje i strana imena nasoj deci sto se meni nikako ne svidja,tj nisam za to mada nesmeta mi....svako ima pravo da da ime svom detetu kako on zeli.

Sto rekla jedna zena,zalio se muz sto hoce da da ime sinu Stojadin,kaze zvace se kao auto...a ona njemu: Ako ja hocu da se zove traktor zvace se traktor user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: ime za decaka
9.11.2016 0:15:38   
degu
Nama je baš to problem što imamo mađarsko prezime i neko baš, baš srpsko ime nam ne ide, inače ima naših prelepih imena.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: ime za decaka
9.11.2016 0:17:17   
Mariya
Pa da, Adam u kombinaciji sa srpskim prezimenom ne zvuči baš nešto,čak ni ako je prezime Adamović user posted image hehe,Adam Adamović, Adam Babić, Adam Petrović, jao,bljakuser posted image
Ali štos je i tome da će moj sin (hehe, navikavam se) imati muževo mađarsko prezime uz koje se Adam predivno slaže i ko god izgovori tu kombinaciju imena i prezimena se iskreno oduševiuser posted image
I baš mi ide to,simbolično mi je da se prvi muškarac u našoj porodici zove tako. Ma ja se odlučih,nema šta,mm će morati samo da se složiuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 1314
   RE: ime za decaka
9.11.2016 0:19:54   
degu
Pa to i nama se slaže user posted image
ali mm ni da čuje, mislim da nam se sledeće najbolje David slaže

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: ime za decaka
9.11.2016 0:28:23   
MicinaMama
Kod mene se zna,nemam sta da smisljam i razmisljam ako bude sin.Za devojcicu jesmo razmisljali...Mm hteo Nevena(ima tri Nevene u porodici),ja sam htela mozda da bude Aleksandra,Anastasija....Andjela ili Angelina ima cesto sada da se daje curicama pa nisam nesto ni za to.Mislim na nase zene ovde u FR.U glavnom neko zensko ime na A.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: ime za decaka
9.11.2016 0:36:24   
degu
E i mi smo imali spremno žensko ime user posted image
dečak nam nije bio ni na kraj pameti. Marija ima li kod vas onaj običaj da muško ili prvo muško dete nasleđuje očevo ime?
Mm tako nosi i očevo i dedino ime. Mi nećemo nastaviti tu tradiciju, jer sam ja mislila da se odnosi na prvo i muško dete,mada nisam baš sigurna.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: ime za decaka
9.11.2016 2:14:39   
choopa choops
Ovo što kaže dunja za Savo...Kod nas je Sava jedno ime, a Savo drugo. Ali za razliku od toga imena, Božidar, što reče branki je BožO, a ne BožA, isto kao što Vladimir recimo nije VladA, nego VladO, Petar nije PerA, nego PerO...

Interesantna priča... kad su se jednom skupljale pare za jednog dječaka, i sad drug priča na telefonu, mi sjedimo pored, i pominje on nešto tipa: Ma nema para, ne znam da li će neko dati, čekamo pare od Vlade, pa ćemo vidjet šta ćemo i tako dalje.". A moja kuma, Beograđanka, onako zabrinuto pita: "Kog Vlade?" user posted image A u pitanju je bila Vlada Crne Gore.

P.S. Mene malo živcira to "feminiziranje" muških imena user posted image , nikako da se naviknem user posted image Đorđe-Đoka user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: ime za decaka
9.11.2016 9:03:31   
degu
Chupo i kod nas u Vrbasu je tako, a imamo dosta Crnogoraca user posted image
Mi jedino u sali mozemo reci Boza, Jova, Velja...kad nekog zezamo user posted image
A s druge strane su nam lale koje bas tako pricaju.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: ime za decaka
9.11.2016 10:59:00   
Tvitica
Sto kaze choopa choops alergicna sam na to feminiziranje muskih imena...
Ne volim ni da beba ima neko jako i muzevno ime... Ja volim strana imena,koja su rijetka ili jedinstvena medju nasim,tj prepoznatljiva.... Kada neko prica o meni zna se na koga misli ne mora da se pojasnjava jer je nas u gradu svega 3-4 i razlicite smo generacije. Moji najblizi imaju rijetka imena: tata Jerolim,mama Vesna, ja Monika, sestra Matilda, brat Martin, tetka Viktorija,tetak Romeo, rodica Marinela, rodjak Matija....pa mi se valjda zato to oduvjek svidjalo. MM je Toni sto mi se isto dopalo jer je ovdje svakom Toniju pravo ime Anton ili Antun ili Antonio....Mi smo se vec par godina unazad,iako nemamo djece, odlucili za zensko ime Nikol....da ne bude Nikolina ili Nikoleta mada su oba fina....A oko muskog se svadjamo. Meni se svidja Viktor, Kristijan, Leon ili Leonardo,i volim engleski izgovor nekih nasih npr Dejvid,Metju i Majkl...al su mi bzv kad se ovako napisu....

< Poruku je uredio Tvitica -- 9.11.2016 11:01:54 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1320
   RE: ime za decaka
9.11.2016 14:55:38   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: degu

Chupo i kod nas u Vrbasu je tako, a imamo dosta Crnogoraca user posted image
Mi jedino u sali mozemo reci Boza, Jova, Velja...kad nekog zezamo user posted image
A s druge strane su nam lale koje bas tako pricaju.


Ja znam da recimo u Bgu svi tako izgovaraju muška imena (bar u tom okruženju u kojem se ja krećem). Mislim kad su još djeca to mi je OK, kao neko tepanje za dijete, ali gdje brate odrastao čovjek pa da ga zovu Đoka? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: ime za decaka
9.11.2016 16:31:00   
Maraj

IZVORNA PORUKA: branki RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mm rodbina u Bosni ga zove isključivo SavO, tako i pišu, vezu na jastučnicama, džemperima kada nam šalju user posted image

Tako i mog bozidara u bosni zovu i pisu bozOuser posted image


I mog Lazara zovu LazO. Malo me to zivcira. Nije on LazO vec LazA tj Lazar

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: ime za decaka
9.11.2016 16:52:17   
Mariya
LazA, materina mazauser posted image Ja se uvek set__im te pesmiceuser posted image
Degu, mm nisu dali ime po ocu ili dedi,pa vala neću ni ja mom sinuuser posted image imena su im ružna svakako,ali ima toga i dan-danas, da moja generacija zove svoju decu po sebi,ocu ili dedi. Već sam pisala da mi se ne sviđa to. Slažem se sa tim da volim da neko ima jedinstveno ime. Ne kao ekstravagantno,neobično nego da nije često. Kad sam ja išla u školu,večito nas je bilo barem po 7-8 Marija u generaciji. Zato i gledam da to ne bude slučaj sa mojom decom. L je jedina u selu, a možda i u opštini u poslednjih 5godina. H je malo češće ali u selu ih nema. Nema ni Adama user posted image
I ne sviđaju mi se strana imena,pa napisana na naški. Baš to,Majkl,Metju. Ili ima u selu Dženifer i Žulijet user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 9.11.2016 16:55:27 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: ime za decaka
9.11.2016 16:52:42   
degu
U Vrbasu bi bio Lazo user posted image
Nama je David trenutno izbio na prvo mesto user posted image
Kod Madjara je bas specificno to nasledjivanje imena, npr brat od tetke se zove kao deda i tata, a i sinu je dao svoje ime.
Ja sam bila uvek svugde jedina Ruzica a ja sam bas mislila kako su Marije i Jelene kul user posted image
Uvek su bile neke lepe user posted image
A inace ni ja ne volim to davanje imena po nekome, gledam da bar u nasoj familiji nema tog imena. Za T sam razmisljala da joj dam ime po mojoj mami ali sam odustala, zelela sam da nosi svoje ime.

< Poruku je uredio degu -- 9.11.2016 17:02:00 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: ime za decaka
9.11.2016 16:57:03   
Mariya
U Topoli je to LazA user posted image
Degu,user posted image Teodora i Daviduser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here