|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.3.2014 19:39:18   
bastenka 86
hVALA NA SAVETU...user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.3.2014 20:44:56   
bastenka 86

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Dok ne padnu igm antitela,to je trenutna infekcija,IGG ces imati uvek jer to znaci da si bila u kontaktu sa ovim patogenima..Sto se tice toksoplazmoze verovatno ces u trudnoci morati da pijes spiromicin to je antibiotik ali posto nisam dr,ne znam u kojoj kolicini i u kom periodu trudnoce

Mislis da bih morala da pijem taj antibiotik iako ojacam imunitet i sledecom analizom toksoplazmosa mi bude igm negativna?Hvala ti i puno mi znaci sto ovde mogu da saznam nesto sto me jako muci i ne da mi mira...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
21.3.2014 22:06:48   
New Mom

IZVORNA PORUKA: bastenka 86

Da li neko zna koliko vremena treba da prodje da bi se "ocistila" od viruSA RUBELE,TOXOPLASMOSE?I kad opet mogu da planiram bebu,koliko vremenski treba da prodje?

Konkretno posto ti je IgM za toxo bio granican a ne vidim sta je sa IgG, trebalo bi da za neke 2 nedelje ponovis nalaz, da se utvrdi da li je doslo do stvaranja IgG, a do postepenog pada IgM. Ako ti IgM nije vise povisen, ne vidim zasto bi trebalo da pijes terapiju. IgG ce ti ceo zivot ostati poviseni i to je ok (cak i bolje jer je jedna stvar manje o kojoj treba da razmisljas u sledecoj trudnoci).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.3.2014 14:39:27   
bastenka 86
Rubela mi je IGG bila 244.21,a igm0.10 granican,a toksoplasmosa igg negativan,a igm 0.16 granican.Sta mislis o tome?Mozda mi je IGM bio lazno granican ili to ne moze da bude?Mada sam dva puta imala spontani i doktorka kaze da je od toga,nemam pojma...Bas sam u bedaku,a sad mi kasni 3 dana plasim se da nisam trudna i da opet ne dodje do pobacaja ili da mi te granicne vrednosti ne ostete plod ako sam trudna...
Hvala na podrsci user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.3.2014 18:37:33   
Sanchy
Ponovi toksoplazmozu.,slazem se sa New Mom,nesto sumnjam da su ovakvi tvoji rezultati mogli dovesti do pobacaja,,jesi li ti imala ikakve simptome rubeole na pocetku trudnoce?Toxo moze da bude greska,zato ponovi i znaces sta i kako

< Poruku je uredio Sanchy -- 22.3.2014 18:40:34 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.3.2014 21:33:01   
New Mom
Ja sam imala situaciju u drugoj trudnoci da sam bila IgG negativna na toxoplazmu a IgM granicno pozitivna. Ponavljala sam nalaze jos 3 puta, na svake 2 nedelje. Ali kako IgG nije rastao (a morao je do tada), a IgM stalno bio povisen (iako u opadanju), kod mene su "presudili" da je u pitanju lazno pozitivan nalaz.
Nekad reagensi za te analize nisu visoko specificni vec mogu unakrsno da reaguju npr. sa reumatskim faktorom (ja stvarno jesam bila prehladjena neposredno pre svega toga).

Ponovi nalaze za svaki slucaj.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
23.3.2014 14:33:57   
bastenka 86
Devojke puno vam hvala user posted image user posted image
Nisam imala siptome,tipa,da sam imala osip po telu ali sam bila cesto prehladjena,kasalj,kijavica(simptomi gripa),svaki grip i prehlada su me kacili...Evidentno je da mi je strasno oslabljen imunitet pa sam pre jedno 20-ak dana pocela da uzimam revitu i ekomer.
Ponovicu sledeci mesec analize pa cu da bas pratim ovo sto ste mi rekle,da li se povecava igg ili ne...
Hvala jos jednom na podrsci...user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
24.3.2014 13:59:33   
bastenka 86
Da li ima neka od vas koja nije bas imala nikakve simptome kad je ostala trudna?Kasni mi 5 dana vec a ne bole me grudi,nemam nikakve simptome da cu da dobijem niti da sam trudna,bas nikakve,a plasi me to jer su mi,kao sto sam gore navela vise puta,na granici rubela i toksoplasmoza i to sto pijem ekomer vec neko vreme,mislite da to moze ili ne?

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
24.3.2014 21:30:56   
New Mom
Nemas zasto da cekas simptome, glavni je tu - izostanak menstruacije. Izvadi betu iz krvi i vidi na cemu si.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.3.2014 14:09:22   
bastenka 86
Drage moje,radila sam Betu i niska je,sto znaci da nisam,a nisam jos ni dobila...Zao mi je,ali bolje mozda da ojacam imunitet zbog virusa nego da se opet desi pobacaj...user posted image

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.3.2014 17:59:01   
happy mama
Interesuje me da li mozda znate kada se moze uraditi Igm analiza na varicelu da bi mogla nesto da pokaze? Moj sin je pre 10ak dana bio u kontaktu sa obolelom decom, da li bi sada vec mogla analiza da pokaze da li je zarazen ili ne?

(odgovor članu bastenka 86)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
31.3.2014 6:22:12   
New Mom
Ne. Tek kad osoba akutno oboli (krenu simptomi) moze se dokazati prisistvo IgM.
Vama nista sem cekanja ne preostaje. S tim da imajte na umu da je taj moguci period inkubacije 21 dan (moj sin je oboleo bukvalno 21.dan uvece).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu happy mama)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
31.3.2014 16:38:43   
happy mama
Hvala New mom!!!Ja ne znam da li sam prelezala varicelu kao dete, a moj sin je bio u kontaktu sa obolelom decom, pre 10ak dana sam ga povukla iz vrtica cim su me vaspitacice obavestile da se pojavila. Ja sam radila odmah test pre tih 10ak dana da bih bila sigurna da li po mene postoji opasnost jer sam u 34.nedelji trudnoce,ali taj test niko ne zna da mi rastumaci. Igg je 12,5(a referentna vrednost je ispod 10), a radili su mi i Igm i bio je 13(a referentna vrednost je ispod 10). Znaci, oba su pozitivna, tj. granicno pozitivna. Neko od dr kaze prelazala si,neko da ne moze da tvrdi jer smatraju da Igg treba da bude dosta povisen da bi ukazivao na prelezanu bolest. A tek ovaj IGm mi nije jasan user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 15:56:12   
World
Moze li mi neko protumaciti nalaz:

Anti-toxoplazma gondii IgM - negativan
Anti-toxoplazma gondii IgG - pozitivan 12.8 IU/ml

Anti-rubela IgM - negativan
Anti-rubela IgG - pozitivan 12.8 IU/ml

Anti-CMV IgM - negativan
Anti-CMV IgG - pozitivan

Anti-HSV 1+2 IgM - negativan
Anti-HSV 1+2 IgG - pozitivan


Sta znaci ova kolicina necega kod toxoplazme i rubele? I kako je moguce da sam sve ovo imala nekad a da ne znamuser posted image

< Poruku je uredio World -- 11.4.2014 16:04:09 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu happy mama)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 16:02:58   
Sanchy
Imas antitela na sve komponente torcha,znaci stare infekcije,predpostavljam da si pogresila kod rubele da je u pitanju igg koji je pozitivan..,vrednosti pored toxo i rubele ne znam koliko su povisene jer nemas referentne vrednosti

< Poruku je uredio Sanchy -- 11.4.2014 16:04:00 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 16:05:08   
World
Da, evo ispravila sam. Ne znam referentne vrijednosti, nisu ih ni napisali...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 16:09:10   
Sanchy
Verovatno ces ici kod infektologa,zbog rubele nemas sta da se sekiras nju si prelezala i imas antitela sto je dobro,a sto se tice toxoplazmoze dobro je sto nema aktivne infekcije ,verovatno ces morati jos par puta da se testiras,,ovi ostali virusi ne mogu da naskode bebici jer ,kao sto rekoh imas antitela i beba je zasticena u tom pogledu

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 16:31:40   
World
Hvala Sanchy.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 16:53:08   
degu
Uh ja sam mislila kad jednom preležiš toxoplazmozu da si zaštićena i ti i plod. Sad sam se malo uplašila jer sam imala toxo pre trudnoće, niko mi nije rekao u trudnoći da trebam da radim torch. Sad sam se baš zbunila user posted image Jel može opet stara infekcija da se aktivira i jel to opasno za plod?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 17:57:41   
Sanchy
Trebalo bi u razmaku od desetak dana jos jednom da se testira kako bi se videlo sta se desava sa igg antitelima,u principu stara infekcija stvara imunitet i beba je zasticena ali ja bih se ipak jos par puta testirala ,,licno nemam toxo ali sam se u trudnoci testirala tri puta ,u svakom tromesecju po jednom za svaki slucaj jer postoji antibiotik spiromicin koji se daje trudnicama u slucaju postojanja igm antitela i sprecava prenos na bebu

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 18:10:13   
Maslacak15
Ne treba uopste da se testiras dalje World. Pozitivan nalaz na toksoplazmu je u principu najbezbednija varijanta. Nemas IgM tela, a IgG ukazuju na staru infekciju i time imunitet. To vazi i za sve ostale stavke. Sve si prelezala i time znaci ne mozes da se razbolis u trudnoci i 100 % si bezbedna.
Periodican test na toksoplazmozu se radi kod zena koje su skroz negativne, znaci nikad je nisu imale. U tom slucaju postoji opasnost da ako se kojim slucajem zaraze to ozbiljno ugrozi bebu. I zato treba proveravati svakih 10 ak nedelja. Da bi se nedaj boze na vreme ukljucila terapija. Sanchy nisi u pravuuser posted image

Znaci World uzivaj i ne beri briguuser posted image Nikakvi dodatni testovi. Pozravljam te

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 11.4.2014 18:12:19 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 18:16:44   
Sanchy
Moguce,za toxo nisam bila sigurna,znam da mi je sestra jednom prilikom rekla da igm antitela mogu da budu negativna a igg pozitivna u kom slucaju treba ponoviti nalaz u periodu izmedju deset i cetrnaest dana da se vidi da li igg antitela rastu..sad da li se to kod nas tako praktikuje ili ne,ne znam

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 18:19:43   
World
Hvala maslacak. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 18:19:50   
Maslacak15
IgM se uvek stvaraju prva. Proverava se da li infekcija prolazi tako sto se pojavljuju IgG a opadaju igM. Moras da vezbas osnove imunologije Sanchy, vidi se i po diskusiji o vakcinama hihihih ( sala mala , nema ljutis)

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
11.4.2014 18:30:47   
Sanchy
Ne ljutim se,ipak ja nisam doktor i ovoliko sto znam je ihahaj u odnosu na drugeuser posted image ali evo deo teksta sto nadjoh sad .......Dijagnoza kod trudnica se zasnivana nalazu specificnih antitela na T.gondii.Akutna infekcija stecena u trudnoci dijagnostikuje se serokonverzijom ili nalazom igm antitela na T.gondii ili porastom titra igg antitela u dva uzorka seruma uzeta u razmaku od 10 do 14 dana...mozda se stavovi doktora razlikuju kao i kod vakcinauser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here