|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
20.11.2009 23:55:13   
Iva979
I ja idem na HSG sledece nedelje u Visegradsku, nisam imala ni pojma o cemu se radi dok nisam iscitala sve ove komenatre. Bas mi se i ne ide, ali sta da se radi user posted image
Za svaki slucaj cu da odem kod ginekologa jos jednom, jer koliko sam procitala svi nalazi treba da budu ok pre nego sto se radi HSG. Meni nije uredu vaginalni bris, imam neke Clue celije. user posted image



(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
24.11.2009 2:44:03   
medonja
ja se dugo nisam javljala,pa evo nocas citam sta ste pisale.ja sam radila hsg u junu i jos nista,kakvih 6 meseci.a svi rezultati su mi ok.vise ne znam gde da idem.pravo da vam kazem digla sam ruke od svega pa sta bude.user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
24.11.2009 2:46:02   
medonja
vise i ne idem kod lekara jer ne znaju gde da me salju,jos je ostala laparaskopija(valjda se tako zove).

(odgovor članu medonja)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
25.11.2009 14:01:42   
Kleopatra
Medoja i ja sam radila HSG pre dve godine i nista ,tako ti je to neke zene zatrudne posle neke ne ali necemo stati jel tako?user posted image

_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu medonja)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
25.11.2009 16:46:45   
Suncicabg
Ja sam imala laparoskopsko produvavanje jajovoda i nista! Ali kakvo crno stajanje naravno da idemo dalje...

(odgovor članu Kleopatra)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
25.11.2009 16:49:00   
Iva979
Nema odustajanja! user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
27.11.2009 14:57:14   
mala28
Pozdrav svim devojkama,juce sam radila hsg u Visegradskoj pa da vam prenesem svoje iskustvo.Prvo se na prijemu obavi sve vezano za papirologiju salju vas u garderobu gde skidate svoje stvari i uzimate njihovu spavacicu i papuce(bolje ponesite svoje od kuce ja nisam znala da treba),odlazite na odeljenje i smestaju vas u sobu. Kada vas smeste prozivaju vas za ambulantu gde uzimaju dodatne podatke,urade vam vaginalni pregled i daju probnu inekciju ja mislim joda u ruku da vide da li ste alergicni,vracaju vas u sobu nazad i cekate da vas pozovu za hsg.
Hsg sam radila bez anestezije,jedino sto sam par sati ranije stavila cepic diklofena sto moze da ublazi bolove,doktor mi je rekao da sam trebala pola sata ranije da stavim da bi bio bolji efekat.Lezete na sto koji je kao jedna ploca gde imate dodatke za noge.Ociste vas jodom, stavljaju spekulum i ubacuju vam neku cevcicu kroz koju ubacuju kontrast i urade vam dva snimka.Bilo je bolno ali stvarno kratko traje,mozda jedno 7-8 min najvise.Vracaju vas u sobu i lezite jedno 3 sata dok vam ne otkucaju listu i otpust.Mene je boleo stomak nakon toga kao jaci menstrualni bolovi ne odmah vec par sati kasnije.Moji rezultati su bili dobri,prohodni su mi jajovodi.Dobila sam da pijem ciprocinal narednih 5 dana.Eto to je bilo moje iskustvo.Jos jedanput meni je bilo bolno ali izdrzljivo i brzo prodje, nekog boli vise nekog manje.

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
27.11.2009 15:02:43   
Veca77
Mala,
ako mozes posalji mi pp sa informacijama koji dr ti je to radio jer sam ja trebala pocetkom novembra da ga radim u Visegradskoj i vratili su me (odelenje gde je to trebalo da uradim nije primalo pacijentkinje zbog gripa)
Hvala ti na korisnim informacijama!! user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu mala28)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.12.2009 11:47:05   
vicky
Hvala na informacijama, moracu hitno da odem kod doktorke koja mi je zakazala HSG za ponedeljak i postavim joj vise pitanja...izmedju ostalog, zasto HSG hoce da mi radi 13-tog dana menstruacije, kakva je mogucnost da mi se to uradi pod anestezijom umesto "na zivo", zasto je ne zanimaju rezultati krvne slike, briseva itd...zamislite, ni u sta me nije uputila, htela je cak da mi prepise tbl. za kontracepciju...kod nje sve deluje kao da je HSG najobicniji rutinski pregled! Problem je sto ne zivim u Beogradu i u mom gradu se tesko izdaju uputi za druge bolnice. Pomisljam cak da ovog meseca odustanem od ovakvog poduhvata jer se brinem kako ce to ona uraditi i ima li svrhe uopste raditi HSG bez sveze kompletirane dokumentacije. Ima li neko savet kako sutra da se postavim prema njoj?

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
15.1.2010 21:31:18   
dacca
Da li se zna uzrok zacepljenja?

(odgovor članu vicky)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
15.1.2010 21:51:39   
cipiripi
KLIK

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.1.2010 8:44:24   
zvezdica009
kad se radi produvavanje da li uopste ne sme da se imaju odnosi ili sme ali sa zastitom? mislim na kondom na primer, posto mi jedna dr rekla ovako druga onako user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.1.2010 8:46:11   
2002m
Mi smo posle nekoliko dana krenuli u mucenje, po preporuci ginekologa.Vecina zena posle hsg  zatrudni taj mesec.Kao nasa Moduser posted image .Ja nisam bila te srece.

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.1.2010 9:42:38   
zvezdica009
2002 nisi me razumela, pre produvavanja da li smem da imam odnose?

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.1.2010 10:32:14   
lence
Mozes ali zasticene. Oni se samo plase da slucajno ne zabebis pre toga pa da ti onda uniste plod prilikom produvavanja. user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
18.1.2010 10:46:57   
zvezdica009
hvala lence, srce si user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
20.1.2010 15:53:30   
Veca77
Devojke, upravo sam vadila krv (leukociti i sedimentacija) posto bi trebalo da radim HSG u ponedeljak! Samo da vam kazem da se krv moze vaditi BILO KOG DANA U CIKLUSU i u bilo koje doba dana (meni je danas 4dc)!!!! Sada mi je med. sestra to rekla!
Sutra cu znati rezultate!

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
20.1.2010 15:55:18   
cipiripi
ako radis secer, holesterol.. itd ne moze bilo kad u toku dana user posted image
kolika ti je sed i leukociti?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
20.1.2010 16:00:17   
Veca77
Tacno! Nekad mora krv da se vadi na prazan stomak, ali ne kad su sedimentacija i leukociti u pitanju!!
Poslednji put mi je sed. bila 9 mm/h (ref. vr. 4-10) a leukociti 7 x 10 na 9 / L

Nadam se da ce i sada biti OK!user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
20.1.2010 20:50:43   
Iva979
IZVORNA PORUKA: Veca77

Devojke, upravo sam vadila krv (leukociti i sedimentacija) posto bi trebalo da radim HSG u ponedeljak! Samo da vam kazem da se krv moze vaditi BILO KOG DANA U CIKLUSU i u bilo koje doba dana (meni je danas 4dc)!!!! Sada mi je med. sestra to rekla!
Sutra cu znati rezultate!


Ja ti lepo rekla, a ti mi ne verujes user posted image user posted image

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
25.1.2010 11:51:09   
daca77
Iva, procitala sam da si radila HSG, ale bez anestezije. Moji dr su saglasni da to radim samo u anesteziji, zbog priraslica i bolova. Taman sam resila da to uradi u nekoj privatnoj klinici, a ono moj dr kaze rizicno po zivot...sada sam na pocetku i ne znam sta dalje...user posted image

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
25.1.2010 14:00:46   
dacca
A jes vala sada rizicno po zivot. Mislim toliko je zena to uradilo, pa i moja majka prije 28 godina kao i svekrva i niko to ne rece...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
25.1.2010 14:05:58   
Iva979

IZVORNA PORUKA: daca77

Iva, procitala sam da si radila HSG, ale bez anestezije. Moji dr su saglasni da to radim samo u anesteziji, zbog priraslica i bolova. Taman sam resila da to uradi u nekoj privatnoj klinici, a ono moj dr kaze rizicno po zivot...sada sam na pocetku i ne znam sta dalje...user posted image


Daco77, stvarno ne znam kako je to sada rizicno po zivot?!
Ti bi trebalo da radis u anesteziji jer imas priraslice pa bi te mnogo bolelo.
Ja stvarno poznajem dosta zena koje su to radile, neke u anesteziji, neke bez anestezije, i koliko znam sve su dobro prosle. To nije nista strasno... user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
26.1.2010 8:21:41   
Maja_bg
Juce sam radila HSG u Visegradskoj I moram svoje utiske da prenesem...poruku koju je ostavila ….mala 28 ...je do detalja tacna I cela procedura je smesna...ja sam bila toliko uplasena da sam dobila takvuuuu migrenu... da sam samo mislila na bol u glavi …. ...kad su sve to dole postavili I rekli sad se snima ….ja nisam mogla da verujemmmm ...jer to nije trajalo vise od 5 min...ja nisam imala nikakav bol ...doktrorku sam pitala ..ironicno ...I TO JE TOuser posted image ? Bila sam ljuta na sebe sto sam takav pritisak napravila na sebe da sam ceo dan pila lekove ne zato sto me boli to dole nego glava od nerviranja. Nas tri je to radilo I sve smo imale isto iskustvo...jedna devojka nije imala dobar nalaz I nije je bolelo nesto katastrofalno...samo je jedva cekala da izadje iz bolnice I zapali cigaru. E ovako....”savet” ...ne dajete pare privarnim lekarima......za 300 eura uplatite vikend u Veneciji a hsg je u Visegradskoj skroz ok...vise boli zubar...vise boli injekcija ...vise boli kad izgoris na moru ...vise boli glava kad se iznerviras...

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
26.1.2010 8:40:17   
bebironcic
ja sam radila hsg u naraodnom frontu i zadovoljna sam,nemam lose iskustvo,sem sto nisam htela sa anestezijom pa me je bolelo,ali sam za to sama kriva

(odgovor članu Maja_bg)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here