|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kofein u trudnoći
26.11.2009 18:28:22   
Anchy_Ljuba
Ja se isto kafe nisam odrekla, ali sam zato smanjila user posted image . Popijem jednu ujutru cisto da me ne boli glava i mozda jos jednu u toku dana ta druga je pola kafe pola mleka.... Sto se tice energetskih pica ne pijem ali kada vidim guaranu prosto zabalavim hehe...Cigarete sam smanjila ali na zalost pusim i dalje...

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kofein u trudnoći
24.2.2010 14:45:27   
Tara
Imam nizak pritisak i ujutru moram da popijem tursku user posted image
niko mi nije rekao da ne pijem kafu, a procitala sam da mogu max 2 kafe na dan u turdnoci user posted image
U pocetku mi nije prijala ali zato posle treceg meseca
glava pocne da me boli ako je ne popijem ujutruuser posted image

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kofein u trudnoći
24.2.2010 16:51:59   
mejvis
Kafe nikako ne mogu da se odreknem!
Ujtru turska a posle još 1-2, uglavnm nes!
Cigarete sam teškom mukom ostavila (sanjam ih noćima)user posted image , kafu smanjila, vino 1dl nedeljno maksimum...čaj i energetska pića ne pijem i inače!

Mislim da je umerenost najbolji recept!
I one što puše do 5 cigareta dnevno mnogo manje štete bebi nego one što puše kutiju...ali ja nikada ne bih mogla 5 dnevno, lakše mi je bilo da ostavim, a i bolje za bebu! user posted image
Odoh ja sa teme! Sorryuser posted image

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kofein u trudnoći
24.2.2010 16:55:48   
Panicarka
Meni se kafa gadila u prva 3 meseca trudnoce kao i gomila drugih stvari, nisam mogla da podnesem ni ukus ni miris.
Sad popijem po jednu max. dve dnevno.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kofein u trudnoći
24.2.2010 17:00:35   
maslinica
ja bi bez kafe mogla opusteno...ne zelja za kafom u pocetku trudnoce je bio moj simptom dok jos nismo znali....i tako je bilo prva 3 meseca, ni soljice nisam popila....e onda sam isla kod svoje  druge kuce u hr i tamo sa svojim curkama i sta cu, aj kafu, kad ni sama nisam znala vise koji sok da pijem ili caj....i od tada do dana dansanjeg smutim ujutro posle dorucka jedan nes...i bukvano ga srcem po ceo dan....al cigarete su moja utopija..uz nekog ko pusi, moram da zapalim i ubi me...ali kontrolisem 2-3 max i posle toga odmah naranca ili nesto, da mi je manja griznja savesti...

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kofein u trudnoći
25.2.2010 10:27:47   
LillyT
Ujutru pijem jacobs (sa puuunooo mleka), nema sanse da cu da se odreknem kafice. Inace, ne pijem je tokom dana, samo ponekad i nije mi nista smetala. Cigara sam se odrekla, cokolade niti mogu, niti zelim, energ. pica nikada nisam volela (kao da pijem pokvareni sok, koji pri tome smrdi na hemiju), a omakne mi se i gazirano (da me zelja mine). Ok je smanjiti, ali ne treba preterivati. Danas svasta utice na nesto i ako bismo se vodili time, zivot bi nam bio totalno ogranicen. Umerenost u svemu.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kofein u trudnoći
25.2.2010 10:37:34   
buhla
ja u pocetku nisam mogla da pijem kafu, bilo koju bas mi je smetala.... tursku ne mogu i dalje, nes, espreso, moku i sl popijem ponekad... jednom, dva puta u nedelju dana...
energetska pica nisam ni pre pila, gazirano pijem uglavnom kad imam gorusicu...


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kofein u trudnoći
25.2.2010 10:42:11   
nakins
Cao devojke.
Ja sam retko pila kafu jer nisam ni imala nesto zelju za njom.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kofein u trudnoći
25.2.2010 14:32:00   
bojana87
ja bez kafe ne mogu nikako
ako je ujutru ne popijem ubi me glavobolja ceo dan.
ranije sam pila po 4 dnevno,a sada popijem 1 ujutru i popusim uz nju 2,3 cigare.
kad bi mogla da se odreknem kafe,mogla bi i te 2,3  cigarete,ali jednostavno ne mogu user posted image user posted image user posted image
grize me savest ali ocigledno ne dovoljno da bi se odrekla i jednog i drugog...

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kofein u trudnoći
25.2.2010 14:58:59   
Verus
Ja nisam prva tri meseca cini mi se, a posle samo jedno ujutru, mislim da to ne moze da skodi....

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kofein u trudnoći
25.2.2010 15:40:03   
aster
Ja popijem jednu tursku kad ustanem i to je to. Eventualno još pola šoljice u toku dana, ali baš retko. Moja doktorka je rekla da može normalno da se pije kafa, umereno naravno.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kofein u trudnoći
1.3.2010 0:55:28   
choopa choops
Ne mogu je ni primirisat user posted image Tjera me na povracanje, a inace sam ljubtelj. Ne dozvoljavam ni muzu da sebi pravi dok sam trudna user posted image Bjezim od njenog mirisa kao djavo od krsta.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kofein u trudnoći
9.3.2010 13:29:57   
magnetic
Odrekla sam se kafe,gaziranog i alkohola cim sam odlucila raditi na bebi.I nisam je pila ni u trudnoci do 18-te nedelje.Medjutim,poslednjih deset dana mi se strasno pije kapucino i nes kafa sa mlekom i popijem svaki dan po jednu ili dve.

Smatram da to nece uticati lose na moju bebu.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kofein u trudnoći
9.3.2010 13:40:45   
anci 81
Ja se nisam odricala kafe,niti mi je to dr. spomnjala,niti mislim da mora.
Naravno umerenost u svemu.
Ja ujutru popijem jednu veliku tursku(sto je otprilike kao dve normalne,male) i to je to. Mada,desi mi se da popodne sa muzicem,posle rucka popijemo nes.
Mnogo veci problem su mi cigarete...
Ne pusim 5 dana,pa 6-ti dan ispusim 5 cigareta i tako u krug...user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kofein u trudnoći
26.4.2010 19:53:40   
Kvini
Ja pijem kafu dvaput dnevno, malo sto je volim, a malo da ne bih nesto pojela. user posted image user posted image

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kofein u trudnoći
26.4.2010 20:02:29   
minavb
Preporuka je da se kofein u trudnoci izbegava, ili svede na najmanju mogucu meru. Vase je hocete li poslusati ili ne.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kofein u trudnoći
7.7.2010 23:55:01   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: eugenija

Štetan ili ne?

Na stranicama časopisa „HealthDay” objavljen je tekst koji upozorava žene da bi bilo bolje ako bi u trudnoći povele računa o količinama kofeina koje unose u organizam. Čak i uzimanje malih količina kofeina u trudnoći može da poveća rizik od rođenja deteta s niskom porođajnomtelesnom masom..

Više  - OVDE


IZVORNA PORUKA: Sneža

Joj ja stvarno neznam kako ću bez kafe u trudnoći,ja sam prosto zavisnik kafe ,neverovatno prija mom organizmu,inače imam malo niži pritisak pa valjda zbog toga,ako ujutru slučajno ne popijem kafu,taj dan mi prolazi sa nesnosnom glavoboljom

IZVORNA PORUKA: eugenija

Snežo, probaj sa dve litre vode dnevno..




_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kofein u trudnoći
14.7.2010 4:39:59   
vukosava
Meni rekli da ne pijem kafu kad sam zatrudnela ili vec ako pijem 1 dnevno maksimalno. Rekli da ne pijem koka kolu i pica koja sadrze kofein, da izbegavam pogotovu aspartam (zasladjivac u 0 kalorija proizvodima), da budem pazljiva i sa cajem. Da izbegavam previse secera i masti i tako to...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kofein u trudnoći
11.8.2010 17:20:47   
eni26
ja sam pila jednu solju kafe i to ujutru..sad kad sam saznala da sam trudna,ukinem i tu 1

ali sad vec osecam da me glava zaboli preko dana,i tacno mi fali ta jedna doza kofeina

ja cu nastaviti da pijem 1 ko i do sad,nece mi nista biti a ni bebi valjda user posted image

boje i to nego da se patim sa glavoboljom ceo dan ...

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kofein u trudnoći
11.8.2010 17:26:48   
Jeca*
Proci ce ti glavobolje cim se organizam adaptira na situaciju da nema kafe. Pij limunadu, vitamin C je dobar za glavobolju. Iz ličnog iskustva...u početku me je puno bolela glava, ali vremenom je prestalo. Od kad sam prestala da dojim ponovo pijem kafu kao pre, a nisam popila ni gutljaj 20 meseci user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kofein u trudnoći
11.8.2010 17:30:14   
eni26

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Proci ce ti glavobolje cim se organizam adaptira na situaciju da nema kafe. Pij limunadu, vitamin C je dobar za glavobolju. Iz ličnog iskustva...u početku me je puno bolela glava, ali vremenom je prestalo. Od kad sam prestala da dojim ponovo pijem kafu kao pre, a nisam popila ni gutljaj 20 meseci user posted image

ma i to sam razmisljala..kako je pocela boleti,tako ce i prestati vremenom dok se navikne,sto ti kazesuser posted image

probacu limunadu,to volim , a pijem sad  i vise vode

znaci zabranjujes mi kafu ipak user posted image  ?? user posted image


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kofein u trudnoći
11.8.2010 17:33:39   
Jeca*
meni je uvek bilo u glavi da ubrzava srčani rad plodu...zamisli kako bebi lupa srce kad preko tvoje krvi dobije kofein....user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kofein u trudnoći
11.8.2010 17:38:27   
eni26

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

meni je uvek bilo u glavi da ubrzava srčani rad plodu...zamisli kako bebi lupa srce kad preko tvoje krvi dobije kofein....user posted image

e dusa mala user posted image  ma to jesi u pravu ,treba sve izdrzati i promeniti lose navike ako postoji mogucnost da naskodi bebcu user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kofein u trudnoći
1.11.2010 18:01:32   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Meni je i dr rekla da je dobro što sam prestala piti kafu. Inače, čajeve je pijem uopšte (nikada ih nisam volela). Pila sam samo posle porođaja onaj hippov za dojilje, i to jedva... A od čokolade, uglavnom samo crnu, onu menaž. Dok sam bila trudna jela sam sladolede, koji u sebi imaju čokoladu. Jedino sam izbacila cigarete, sve oblike kafe i gaziranog! Bilo mi je lako da izbacim jer mi je u početku bilo muka na miris kafe i cigareta, ali imala sam jaku volju. Rešila sam da to tako mora biti kad zatrudnim, sa stavom, ma mogu ja bez toga godinu-dve, preživeću. I sasvim ok podnosim.


Ja sam popila samo jednu pre 3 nedelje sa sestrom i beba mi je onda igrala u stomaku mnogo vise nego obicno i nisam mogla da zaspim celu noc sve do ujutro. Skroz sam se odvikla od kafe... A ne pijem nista gazirano, ne jedem nista slatko... Joga letac hehe :)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kofein u trudnoći
3.11.2010 8:29:40   
bojanica7
pa ja prva tri meseca nisam pila nijednu jer mi nije prijala, a sad popijem jednu-dve (citaj manje dve-tri) turske user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here