|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: laparaskopija u ginekologiji
4.8.2010 19:25:56   
liliana
Anuk misli na dren. Ja ga nisam imala, ali sam imala kateter. Dren ne stavljaju svima-kateter stavljaju.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: laparaskopija u ginekologiji
4.8.2010 19:28:38   
anuksunamun
da dren koji sam ja retard ..nisam mogla da se setim...a taj dren mi je ogavan ...sve ostalo je mala maca...sva sreca dren nisam videla do ujutru...kada sam videla cev iz rane mogli su me ponovo operisati jer sam zamalo pala u nesvest od gadosti ...fuj...sve ostalo je bajno....

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: laparaskopija u ginekologiji
4.8.2010 19:30:55   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: liliana

Anuk misli na dren. Ja ga nisam imala, ali sam imala kateter. Dren ne stavljaju svima-kateter stavljaju.
kako to da ne stavljaju svima dren user posted image znala sam opet ja baksuzuser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: laparaskopija u ginekologiji
4.8.2010 22:48:23   
liliana
Meni nisu.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: laparaskopija u ginekologiji
4.8.2010 22:53:59   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: liliana

Meni nisu.
pa blago tebi onda...meni je sve osim toga bilo ok....i sada kad se setim scene zgadi mi se...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: laparaskopija u ginekologiji
4.8.2010 22:55:17   
liliana
Znam-videla sam da druge žene imaju i bilo mi je muka. Imala sam ga posle CR i -FUJ! Jedva sam čekala da mi ga skinu

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: laparaskopija u ginekologiji
4.8.2010 23:00:27   
anuksunamun
on mi skida gazu ,kad ono cev u mom stomaku aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaauser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: laparaskopija u ginekologiji
4.8.2010 23:14:45   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: liliana

Anuk misli na dren. Ja ga nisam imala, ali sam imala kateter. Dren ne stavljaju svima-kateter stavljaju.
kako to da ne stavljaju svima dren user posted image znala sam opet ja baksuzuser posted image


meni su na prvoj laparaskopiji stavljali dren a na drugoj nisu( joj što sam bila srećna); možda zavisi od obilnosti krvarenja, ako je manje - ne treba drenuser posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 4.8.2010 23:15:37 >

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: laparaskopija u ginekologiji
4.8.2010 23:31:13   
liliana
Verovatno. Jer, meni su dren i nakon carskog skinuli posle 24h -bilo je samo par kapi krvi i nije bilo potrebe da ga još držim.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 12:07:27   
pepino
Jel zna neko da li se sa laparoskopijom moze vidjeti cijela trbusna duplja?
Da li se sa njom mogu odstraniti sve vrste prirslica,cista?
Dunja ti si jel tako laparoskopski oba puta morala odstranjivati,nisi nikako imala klasicnu operaciju?
Pitam sve ovo,jel citam nesto o cistama pa pise da neki Dr. preporucuju operaciju,jer misle da se ne moze dovoljno dobro vidjeti-uraditi laparoskopijom?!user posted image
Da li kada se mora odstraniti dio materice,jajnika,to rade laparoskopski ili ne moze,mora da se sjece stomak?

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 13:17:41   
liliana
Priraslice se odstranjuju laparoskopski, kao i neke ciste i miomi (ne svi).
Međutim, ukoliko se mora odstraniti deo tkiva materice, to se radi klasičnom operacijom. Takođe, klasičnom operacijom se odstranjuju i neke ciste i miomi (u zavisnosti od veličine, položaja, oblika...od raznih faktora zavisi):


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 13:21:43   
pepino
A dio jajovoda,jajnika,na primjer?
Pretpostavljam da i to ide operacijom?
A ja sam Dunju razumjela da su njoj sve odstranili laparoskopijom?user posted image Da nije imala nikako pravu operaciju?
Pitam iz radoznalosti,jer ako uskoro ne zatrudnim ceka me nesto od toga,naravno vidjecu sta ce mi Dr. preporuciti,pretpostavljam da ce mi prvo uraditi laparoskopiju,pa ako nedaj Boze bude sta ,,kriticno,, rece da li mora i klasicna operacija!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 13:25:02   
liliana
Jajovidi se isto odstranjuju laparoskopski.
Nemoj unapred sama sebi, draga , da postavljaš dijagnoze - vidi što če ti dr reči.user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 13:30:02   
pepino
Ma znam i ne postavljam,ali zbog ciste koja je duze tu,koja lagano raste,ako ne zatrudnim morace mi predloziti nesto od toga,mozda mi terapiju prvo budu htjeli propisati,ali ja necu pristati,zbog bolova koje imam povremeno,radje cu da mi urade laparoskopiju,jel me bas interesuje da li je sve ok,da li imam jos gdje koju priraslicu,cistu.....

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 13:34:39   
liliana
Joj, Pepino, nemoj se seči ako nema potrebe. Priraslice možeš danas da nemaš-sjutra da imaš.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 13:44:54   
pepino
Ma ja samo pretpostavljam,a kazem ti da to sve znam zasto govorim i znam zasto se plasim,nije nista bez razloga!
A znam da i ciste i priraslice,sve moze da se mijenja,nastaje,nestaje,ali vidjecemo...
Sumnjaju mi na endometriozu i to jedan od najboljih ljekara sto se tice cisti,operacija,stariji je Dr. i ako se on uplasio da se to ne prosiri vjerovatno postoji neki problem,mozda nije nista strasno,vidjecemo....


< Poruku je uredio pepino -- 6.8.2010 13:46:40 >

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 13:49:36   
liliana
user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 13:52:19   
daca77
Draga, nemoj tako da razmisljas...pre 2 god. kada su mi dr videli cistu od 7x6cm, nisu ni sanjali da je u pitanju endometrioza. Posle operacije su mi rekli da sam "zapusten slucaj", trebalo je ranije...tada sam bila te srece da mi ostanu sacuvanio i jajnici i jajovodi, bez obzira na cistu i mnostvo priraslica...ali i dalje nista od user posted image
Sve je u Bozijim rukama...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 14:24:35   
pepino
Pa vidis da je bolje sto razmisljam tako,eto tebi su zakasnili(zamalo)!
A to nije moje misljenje,vec misljenje najboljeg-najiskusnijeg Dr. u bolnici sto se tice cista i nekih anomalija materice,on je to vidio kada me moj Dr. pregledao i samo je prokomentarisao,,To,to tu,hm,moramo paziti da se ne prosiri,neka uradi tumor markere,pa cemo vidjeti sta dalje...''
Poslije mi je moj Dr. rekao da sumnjaju na endometriozu,potrazila sam jos 2 misljenja i oni misle da je najvjerovatnije cokoladna cista,naravno najbolje je da zatrudnim,sto i pokusavam jos malo,pa ako ne bude islo i stanje se pogorsa normalno je da moram uraditi nesto od svega sto sam napisala...
I opet kazem da se plasim najvise zbog bolova koje sam imala par puta skoro,koji su bili jakooo jaki!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 14:33:18   
anuksunamun
devojke meni je dr rekao da ce priraslice da nestanu kada se porodim....i npr kada produvavaju jajovode priraslice koje su okolo ne skidaju da ne bi bilo krvarenja....laparoskopija je operativna dijagnostika koja inae podrazumeva jako mali gubitak krvi...priraslice kao sto rekoste danas imate sutra nemate..one se mogu pojaviti zbog bilo koje infekcije a isto tako mogu se povuci poboljsanjem imuniteta..tako da pepino ne brigaj...sve je bolje nego po noz pa makar i mikroskopski iciuser posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 14:35:56   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: pepino

Pa vidis da je bolje sto razmisljam tako,eto tebi su zakasnili(zamalo)!
A to nije moje misljenje,vec misljenje najboljeg-najiskusnijeg Dr. u bolnici sto se tice cista i nekih anomalija materice,on je to vidio kada me moj Dr. pregledao i samo je prokomentarisao,,To,to tu,hm,moramo paziti da se ne prosiri,neka uradi tumor markere,pa cemo vidjeti sta dalje...''
Poslije mi je moj Dr. rekao da sumnjaju na endometriozu,potrazila sam jos 2 misljenja i oni misle da je najvjerovatnije cokoladna cista,[color=#000099]naravno najbolje je da zatrudnim,sto i pokusavam jos malo,pa ako ne bude islo i stanje se pogorsa normalno je da moram uraditi nesto od svega sto sam napisala...
I opet kazem da se plasim najvise zbog bolova koje sam imala par puta skoro,koji su bili jakooo jaki!

slazem se...a jesi razmisljala o vto opciji...sta ti kazu dr za to

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 14:36:41   
pepino
Ma znam anuk,ali se plasim te endometrioze i da nedaj Boze ostanem bez jajnika ili sta je jso gore materice!!!
Ali nisam valjda bas toliki baksuz!!!

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 14:39:15   
pepino
IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: pepino

Pa vidis da je bolje sto razmisljam tako,eto tebi su zakasnili(zamalo)!
A to nije moje misljenje,vec misljenje najboljeg-najiskusnijeg Dr. u bolnici sto se tice cista i nekih anomalija materice,on je to vidio kada me moj Dr. pregledao i samo je prokomentarisao,,To,to tu,hm,moramo paziti da se ne prosiri,neka uradi tumor markere,pa cemo vidjeti sta dalje...''
Poslije mi je moj Dr. rekao da sumnjaju na endometriozu,potrazila sam jos 2 misljenja i oni misle da je najvjerovatnije cokoladna cista,[color=#000099]naravno najbolje je da zatrudnim,sto i pokusavam jos malo,pa ako ne bude islo i stanje se pogorsa normalno je da moram uraditi nesto od svega sto sam napisala...
I opet kazem da se plasim najvise zbog bolova koje sam imala par puta skoro,koji su bili jakooo jaki!

slazem se...a jesi razmisljala o vto opciji...sta ti kazu dr za to

Jesam i inace idem privatno kod jedine Dr. kod nas koja radi vantjelesnu,2 puta sam je pitala da li da radimo VTO,ali ona nece ni da cuje zbog mojih godina i zato sto sam vec 2 puta prirodno ostajala trudna,kaze to mozes prirodno,jedino je sad zadnji put bila malo zabrinuta kad je vidjela da cista rasteuser posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 14:43:13   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: pepino

Ma znam anuk,ali se plasim te endometrioze i da nedaj Boze ostanem bez jajnika ili sta je jso gore materice!!!
Ali nisam valjda bas toliki baksuz!!!

me nema baksuza kad imas dobrog dr....ja slabo znam o endometrioi...al cini mi se da sam citala na forumu da klomifen i homonalni "podsticaji"ne uticu bas najbolje na endomet.jel?a isto tako da je endometrioza povezana i sa nivoom stresa...mozda treba i na tom opustanju malo poraditi......ja bih zenama preporucila lepo lozu sa hilandara...40 dana se posvetis tome (ceo zivot ali ovih 40 dana pogotovo)...pa da vidis rezultate...ja cu isto to uraditi..mozda zvuci nekom ovako ili onako....ali meni se cini kao pravo resenje...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.8.2010 14:46:17   
anuksunamun
a ako si sklona cistama treba jesti kostunjavo voce...bademi su narocito dobriuser posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here