|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: laparaskopija u ginekologiji
15.7.2014 14:01:01   
Cakana84
Citam vasa iskustva i prosto ne mogu da verujem da za neke intervencije kao sto su ciste i miomi, niste imale kateter i dren. Meni je radjena laparo pre vise od pola godine, endometrioza na oba jajnika.
Prvi dan prijem, neki beznacajni pregled, posle 13h pila sam 1.5l neke sluzave, odvratne tecnosti naredna dva sata. Nema jela, samo voda do 10 uvece. Sledece jutro kontrolni UZ, operacija. Imala sam i dren i kateter koji su mi uvece skinuli, a dren posle dva dana kada sam i pustena kuci. Mnogo sam krvarila, ali bas, bas mnogo.
Operacija je bila besplatna kao i terapija posle nje. Ako vas jos nesto zanima pitajte. Srecno

< Poruku je uredio Cakana84 RR -- 15.7.2014 14:09:58 >

(odgovor članu sanjalica978)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.7.2014 12:12:47   
Milica Kika
Drage moje,

molim vas za pomoc ? Imam miom na materici, tj na zidu materici i planirala sam to obaviti kod dr. Andjelica u Suboticu i isto tako sam mislila da li doktor moze uraditi i produvavnje u isto vrijeme dok obavlja operaciju, nisma bas upucena kako to ide ? Takodje me interesuje gdje ste kupile intercoat gel ? Da li je neka koristila apartman u subotici ? Kada je potrebno da vadim nalaze koje su mi isestre izidktirale ( da li pred menstruciju)

Naprijed hvala

(odgovor članu sanjalica978)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: laparaskopija u ginekologiji
4.8.2014 15:16:14   
vesnam

IZVORNA PORUKA: Cakana84 RR

Citam vasa iskustva i prosto ne mogu da verujem da za neke intervencije kao sto su ciste i miomi, niste imale kateter i dren. Meni je radjena laparo pre vise od pola godine, endometrioza na oba jajnika.
Prvi dan prijem, neki beznacajni pregled, posle 13h pila sam 1.5l neke sluzave, odvratne tecnosti naredna dva sata. Nema jela, samo voda do 10 uvece. Sledece jutro kontrolni UZ, operacija. Imala sam i dren i kateter koji su mi uvece skinuli, a dren posle dva dana kada sam i pustena kuci. Mnogo sam krvarila, ali bas, bas mnogo.
Operacija je bila besplatna kao i terapija posle nje. Ako vas jos nesto zanima pitajte. Srecno


Možda je tvoja intervencija bila komplikovanija. ja nisam uopšte krvarila, prvi dan isto, prijem pa anesteziolog, posle podne klistiranje dva puta, i sutradan operacija. Nisam uopšte krvarila, ali bukvalno ni kap, samo me je bolela rana i ta unutra i spolja, ali ni to nije bilo strašno

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.7.2015 16:09:10   
bojanalady
Drage forumasice, nova sam ovde ali vas dosta dugo pratim u raznim temama. Zelela bih da se malo konsultujem s vama. 28. jula ove godine idem na celioskopiju, tj. laparaskopiju (jedno te isto) u Narodni front u cilju lecenja steriliteta. Molila bih one devojke koje su to skoro radile da mi kazu njihova iskustva i koliki je posle oporavak. Kad se posle operacije moze vratiti na posao? Ma sve me u vezi toga interesuje. Bas sam uplasena user posted image Hvala vam unapred

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.7.2015 18:22:27   
jess021
Bojana, ja sam radila pre 3 godine i u Novom Sadu, tako da ne znam tacno kakav je postupak u Frontu, no sama intervencija nije uopste strasna. Imaces dve ili tri rupice na stomaku, zavisno od intervencija i mozda ces imati dren. Ja sam primljena u cet uvece, u pet je bila operacija i u sub ujutro sam pustena kuci. Bila sam na bolovanju jos nedelju dana.
Moje iskustvo je stvarno bilo ok, nemoj mnogo da se plasis, bice sve u reduuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bojanalady)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.7.2015 18:22:44   
Maraj
Bojana nemoj se plašiti. Ja sam radila 2 u Frontu. Bila sam nesto manje od mesec dana na odmoru. Oporavak je brz. Pogotovo kad ti skinu konce za nedelju dana tad kao da nije ništa bilo... jesu li ti rekli da su ti neprohodni jajovodi?

(odgovor članu bojanalady)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.7.2015 18:52:10   
nata11
A gde imas konce? Na stomaku gde prave rupe? Joj ja sam zamisljala da su to neke mini rupice koje se i ne siju

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.7.2015 18:58:33   
Maraj
Nato dve sa strane i jedna kroz pupak. Tu su i konci. E konci se izvade za minut

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.7.2015 19:01:45   
jess021
Nato, ja sam imala jednu rupicu u pupku, a drugu levo malo nize. Ta na pupku je najveca oko 1cm i tu mi se malo vidi oziljak, ovaj drugi se vise i ne vidi


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.7.2015 20:56:53   
bumba
Preporucujem laparo.7dan pocela raditi a sada se moram dobro zagledati gdje mi je ozilhak

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.7.2015 22:32:31   
bojanalady
Maraj draga, radila sam 2 puta HSG. U Visegradskoj prvi put i tad su mi rekli da je sve ok. A 2 put kad sam radila u Frontu levi jajovod neprohodan. Ne znam vise sta da mislim. Ali posle dosta promenjenih lekara u savetovalistu za sterilitet u Frontu sada sam kod dr Krsic i sa njom sam zadovoljna. Posle laparo doktorka planira da idemo na VTO o trosku drzave. Planiram boze zdravlja ako ostanem trudna da mi ona vodi trudnocu i da me poradja. Da li imate iskustva sa dr Milanom Hadzovicem. On ce mi raditi laparo jer je moja dr na godisnjem.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: laparaskopija u ginekologiji
20.7.2015 7:59:15   
Maraj
A zasto si 2×radila hsg? I koliko je vremena prošlo izmedju ta 2 hsg-a?
Evo sta se meni desilo
ja sam isto radila u Frontu radi ispitivanja steriliteta. Jako sam uplasena bila. Rezultat : neprohodni jajovodi. Isto su me slali na laparoskopiju. Rezultat laparoskopie je da su mi jajovodi prohodni izmenjeni po principu brojanica i da su nesto duzi.
dakle meni je hsg nalaz u Frontu bio lazan. Navodno dr Jovanovic mi nije sipao dovoljnu kolicinu tečnosti...
u sustini ja sam nepotrebno isla na laparo.
Ne kazem da je to slucaj kod tebe al te zato piram za razmak između ta dva hsg-a koliki je? Sta kaze dr, za to sto je u Visegradskoj ok nalaz?

(odgovor članu bojanalady)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: laparaskopija u ginekologiji
20.7.2015 15:08:49   
bojanalady
Ma pusti ih molim te kada su mi gledali snimak sa HSG iz Visegradske doktorka je rekla da je snimak mutan i tehnicki neispravan pa su zato trazili da se ponovi jer ce mi taj snimak traziti komisija za vantelesnu. Nemam pojma da li to tako treba, a i mnogo ne bijem glavu pustam da sve ide svojim tokom i mnogo se neopterecujem. Do sada nisam imala nekih bog zna kakvih losih iskustava sto se tice mog lecenja steriliteta, a u celoj prici smo 3 godine. Tu i tamo bude neki sporadicni slucaj ali ja ne dajem ni pet para za to. U hodu resavam probleme, a i primetila sam da kada mi se neka vrata zatvore, uvek se druga otvore. Valjda je to zato sto sam veliki pozitivac u zivotu i sve gledam s vedrije strane. Maraj puno te pozdravljam i svako iskustvo mi je dobro doslo.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: laparaskopija u ginekologiji
20.7.2015 15:17:07   
bojanalady
A sto se tice razmaka izmedju 2 HSG Visegradska 16. maj 2013. Narodni front 29.12.2014.

(odgovor članu bojanalady)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: laparaskopija u ginekologiji
20.7.2015 15:18:41   
bojanalady
A sto se tice razmaka izmedju 2 HSG Visegradska 16. maj 2013. Narodni front 29.12.2014.
Inace, slabo se snalazim na forumu, treba ce mi malo vremena da udjem u stos. Malo pre sam sama sebi odgovorila.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: laparaskopija u ginekologiji
20.7.2015 15:26:50   
jess021
Bojana, super za tvoj pozitivan stav, samo tako treba.
U svakom slucaju, po meni, treba da odradis laparo pa ces biti 100% sigurna kakvo je stanje.
Srecno!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bojanalady)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: laparaskopija u ginekologiji
13.11.2015 12:36:47   
Vesna.
Pozdrav svima. Ima li neko ko je radio laparaskopiju U Gak Nis, ja sam dobila uput, nisam iy Nisa a spremam se za vantelesnu, pa me interesuje jel se to zakazuje, od dobijanja uputa za koliko vremena ce mi otprilike raditi_

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: laparaskopija u ginekologiji
13.11.2015 14:55:02   
uplasenaa
vesna ja sam radila laparoskopiju u nisu pre jedno 3-4god,radila mi je dr.jasmina kada sam spremila sve analize odmah sledece nedelje mi je radjena laparoskopija ali to je tako bilo tada da li se nesto promenilo od tada neznam

(odgovor članu Vesna.)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: laparaskopija u ginekologiji
25.3.2016 23:15:46   
blackmagicwoman
molim clanice kojima je dijagnostifikovan hidrosalpings, a nisu mogle ostati trudne da mi napisu da li su imale neke simptome pre otkrivanja, ? Ja imam uporan sekret vec godinama, sekret je uvak 2. grupa, cervikalni bris je uvek sterilan, radila sam analize na one tri bakterije- hlamidiju, ureaplazmu, mikoplazmu, sve negativno, negativa kandida, ppa 2 grupa.
Pre nekoliko godina mi je dr na obicnom uz vilea prosiren jajovod, ali posle toga kad sam dosla na uz , posle par mesec, nalaz je bio ok. Da li se neka pre toga patila sa dugogodisnjim sekrtom bez razloga, jer sam cula da je hidrosalpings tecnost u jajovodima, koja se sliva,

(odgovor članu uplasenaa)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: laparaskopija u ginekologiji
25.3.2016 23:43:10   
dunja RR
BMW dobrodošla!

Kod mene je sve bilo kao kod tebe, mada ja nisam povezivala taj sekret sa HS. Možda je trebalo, ne znam. Imam ga i sada povremeno, ali jajovode nemam, izvadili su mi ih. Niko pre operacije nije video HS, tek na operaciji.

Ja se nadam da će kod tebe biti ok jajovodi user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu blackmagicwoman)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: laparaskopija u ginekologiji
25.3.2016 23:53:36   
blackmagicwoman
hvala ti na odgovoru. Dakle koliko kontam i ti si imala uporan sekret, a rezuletati bili ok. dakle zariste ti je bilo na jajovodima. kuku, sta mene sve ceka, ovde, jao.
Vec godinama se akam po dr, samo prpisuju vaginalete, koje kad potrosim, opet se vraca sekret bez boje, mirisa, haos. Jel si tako imala kao i ja, ili si imala neki svrab?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: laparaskopija u ginekologiji
26.3.2016 0:31:15   
dunja RR
Nisam imala svrab. Ali nemoj odmah paničiti, dok se ne utvrdi. Nisam samo najbolje razumela, da li su ti predložili laparoskopoiju?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu blackmagicwoman)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: laparaskopija u ginekologiji
26.3.2016 9:38:52   
blackmagicwoman
Draga hvala ti na odgovoru.

Ja sam radila hormonski status, papa test i kolposkopiju, cervikalni, vaginalni bris , jer nisam ostala u drugom stanju pla godine, inace imam 40 godina, Do sada nisam nikada ostajala niti htela , niti imala sa kim da budem trudna. do pre pola godine. E sad mi je frka. Dr mi je predlozio hsg da se vidi prohodnost jajovoda, a posto sam slucajno naletetla na tenu o hidrosalpingsu, javljam se ovde. Pošto imam taj uporan sekret koji zasvrbi na spoljnim genitalijama veoma cesto, a dr drugi privatni tvrdi da su to gljivice od losih sapuna i ulozaka. citala sam na stranim forumima da se zene su se zene sa hidrosalpingsom zalile na uporan sekret pre utvrdjivanja hidrosapixa. Hos, Samo bi mi jos i to trebalo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: laparaskopija u ginekologiji
26.3.2016 11:03:13   
branki*
blackmagic woman,ja sam imala hidrosalpinks,nisam ostajala trudna.uradila sam hsg i nakon toga je morala laparoskopija da bi odstranili taj hidrosalpinks,jer onda ni vto ne bi bila uspesna.sto se tice sekreta,ne secam se bas,mislim da ga jesam imala.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu blackmagicwoman)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: laparaskopija u ginekologiji
26.3.2016 11:39:55   
blackmagicwoman
hvala Branki RR,

mene ubija ovaj sekret vec godinama, a niko ne zna odakle je. Da li je moguce d ami niko pre nije predlozio da odem na hsg? sad idem da prikupljam potrebne analize, pa na hsg.

Da li je jos neka od vas imala uporan sekret godinama, koji ne prolazi od lecenja vaginaletama,a sada ima problem sa trudnocom?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here