|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čajevi u trudnoći
11.3.2010 9:33:52   
jelena038
jesi. hvala ti puno. mislim, ne pusim, ne pijem, pijem cak i onu folnu kiselinu... a proslu trudnocu... gospode. dok nisam saznala da sam trudna, tj. do 7. nedelje, i pila, i pusila, i gladovala, i nalivala se kafom... prestala sam odmah, sve to, svakako, ali nije mi bilo svejedno. beba je ispala sasvim zdrava, al sad ipak pazim i vise nego sto treba... a ta macina trava, je l bas pomaze? posto sam cula za nju, ali se nekako bojim da pocnem sa tim, jer ako pocnem, strah me da cu se pretvoriti u hodajucu gomilu preparata za zatrudnjivanje user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Čajevi u trudnoći
17.3.2010 13:04:55   
maslinica
caos zene

evo da napisem nesto sto sam cula u savjetovalistu JOSIF PANCIC...imam upalu mokracnih kanala i pesak u bubregu. uzela sam da pijem caj od brusnoce. i to kupim brusnicu i prokuham i pijem onu vodicu i jedem raskuhanu brusnicu.
elem moja doktorka mi kaze kupi ti sebi uroloski caj za trudnice...kupim i nazovem savetovaliste da cujem kako se pije caj i sve redom....i pitam slucajno, da li sada da iskljucim brusnicu ili smem i brusnicu i taj caj..a ona zene, ma ko vam je rekao da pijete brusnicu, jos trudnica 8. mesec, ni slucajno...kako ljudi tako nemarno kazu da se sve moze...ne eksperimetisite...ja se frapirala, reko srecom pila samo par dana...sad sam uzele da pravim taj caj koji se zove tacno ovako:

'''' caj za uplau mokracnih kanala kod dece i trudnica'''' josif pancic.  ako kom bude trebalo, evo da znate..., on je dobar i kod peska i kamencica u bubrezima

4 supene kasike na 1l vode...u hladnu vodu staviti caj i kuhati DO KLJUCANJA...ne da prokljuca, piti kroz celi dan, nikako piti taj caj sutradan ( taj danas kuhan)....
rekla zena sloboidno piti do kraja trudnoce...
nadam se da ce nekom da pomogneuser posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Čajevi u trudnoći
17.3.2010 21:51:45   
Anoniman
Kod nas ginekolozi savetuju brusnicu, čak preventivno. Do pre koju godinu su savetovali uvin čaj, a za brusnicu govorili ni slučajno, sada je obrnuto, sada brusnica sme, a uva ni slučajno. 

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Čajevi u trudnoći
17.3.2010 22:03:00   
jacikaci
Jooooj, bezveze!user posted image Ja od petog meseca izbacujem pesak, jednom čak i kamenče i pijem bas UVU, ali dala mi dr zeleno svetlo. Ko ce ga znati 100%? Nema veze, nekako mi vise preko k..ca i to opterecivanje, nemoj ovo,nemoj ono... Sutra mi termin i od danas idem na CTG,UZ i pregled svakog jutra (otvorena 3 prsta, jedva me danas pustili kuci, mislili dosla da se poradjamuser posted image  a ono imam gljivice jer sam zbog prehlade pila palitrex). Inače, u ovoj trudnoci sam od čajeva pila matičnjak, beli glog, kamilicu, nanu, šipurak... Evo sad gledam ovaj uvin čaj,to je u stvari mesavina uve, kukuruzne svile, rastavica ,breze i vranilove trave. Čitala sam da u trudnoci ne bi trebalo piti majčinu dusicu jer izaziva konrrakcije, a upravo suprotno rusomača se preporučuje zenama koje imaju problema sa zatrudnjivanjem i očuvanjem trudnoće.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Čajevi u trudnoći
17.3.2010 22:03:45   
bratzz
Meni je dr reko da pijem brusnicu zbog bakterije u urinu.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Čajevi u trudnoći
18.3.2010 11:45:53   
Anoniman
jacikaci, neko je napisao na forumu da postoji Uva za trudnice, možda je to to?

(odgovor članu jacikaci)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Čajevi u trudnoći
29.12.2010 16:47:25   
dejana007
posto me boli grlo vec par dana resila da pocnem da pijem caj od kamilice - refuz. inace samo sto usla u 6 - ti mesec. sta mislite dal ce biti nekih problema i dal da pijem do dve solje dnevno?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Čajevi u trudnoći
30.12.2010 23:03:20   
eni26

IZVORNA PORUKA: dejana007

posto me boli grlo vec par dana resila da pocnem da pijem caj od kamilice - refuz. inace samo sto usla u 6 - ti mesec. sta mislite dal ce biti nekih problema i dal da pijem do dve solje dnevno?

Slobodno , dozvoljeno je piti caj ,al ne bas u preteranim kolic.(5 i vise soljetina dnevno)user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Čajevi u trudnoći
31.12.2010 6:35:03   
dejana007
hvala eni user posted image ja do sad pila jednu dnevno user posted image povecacu dozu bar na 2 user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Čajevi u trudnoći
2.1.2011 14:17:33   
~Nim~
POzz svima user posted image
evo mog iskustva sa cajevima.
Hranim se makro-bioticki i vec godinama umesto kafe pijem zeleni ili crni caj (jednu soljicu dnevno).
Kad sam ostala trudna nutricionista mi je rekao da je sve dozvoljeno samo umereno,
ali sam se ipak odlucila da se posavetujem i sa ginekologom i patronaznom sestrom.
Od njih sam dobila isti odgovor user posted image

Caj od brusnice pijem preventivno jel sam podlozna infekcijama pa mi ga je ginekolog preporucio.
Nedavno sam imala i problema sa grlom i to sam sredila cajem od zalfije,
ali samo ispiranje. Nije dozvoljeno piti zalfiju u trudnoci, a i zasto bi neko pio tako odvratan caj user posted image

_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Čajevi u trudnoći
7.1.2011 11:12:34   
Didy
Pijem puno čajeva i pila sam u prvoj trudnoći sve bez ograničenja i ustručavanja negde do 3. meseca. Onda mi je organizam jednostavno prestao da traži i skoro da ih nisam ni pila.
Dok sad drugi put nisam saznala da sam trudna, pila sam kombinaciju čaja od hajdučke trave i žalfije po 1l svakog dana (tako mi došlo, prija mi u poslednje vreme, ništa drugo). I sad sam popila pola litre tog čaja... Ne pijem kafu, ne pušim, to mi je valjda neka kompenzacija. Možda ću da smanjim na 1 šolju dnevno, a sve mi se čini da će mi ga organizam spontano izbaciti.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu ~Nim~)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Čajevi u trudnoći
9.1.2011 19:16:35   
strahinja11
Didy, pogledaj na netu nisam sigurna mislim da sam cula da se zalfija ne preporucuje u trudnoci?
Samo pi neku drugu mesavinu...
pozz :**


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Čajevi u trudnoći
9.1.2011 19:55:21   
dejana007
zalfija ne, izaziva kontrakcije.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Čajevi u trudnoći
11.1.2011 9:46:33   
Didy
Da, čitala sam. Prestala sam žalfiju. Sad pijem nanu kad mi dođe.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Čajevi u trudnoći
1.2.2011 18:46:38   
gabrijelaaa
CAJEVI ZA TRUDNICE,KOJI SMEJU A KOJI NE
evo procitajte ovo...mozda nekome i pomogne, meni jeste...

_____________________________

LENA 24.SEPTEMPAR 2009.
PAVLE 18.FEBRUAR 2011.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Čajevi u trudnoći
1.2.2011 23:09:44   
limunada
Ja pijem brusnicu jer imam upalu besike i to mi doktorica rekla litru na dan al ja nepopijem toliko,ma nemogu,al mislim da je brusnica najbolja bar za mokracne kanale.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu gabrijelaaa)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Čajevi u trudnoći
26.10.2011 23:51:16   
crazymama
e svasta, ja sam smanjila kafu na 1 dnevno, samo ujutru, a uvece muz i ja skuvamo caj, uglavnom nanu, kamilicu, rtanjski... sta tu moze da bude lose..?

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Čajevi u trudnoći
27.10.2011 1:21:38   
Lilla
Neke vrste caja (kao recimo crni caj) sadrze kofein pa se zbog toga savjetuje oprez u trudnoci. 

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Čajevi u trudnoći
27.10.2011 8:12:57   
Vučica78
Meni nije jasno kako brusnica može da šteti, kad je to obična voćka. U čaj bi trebalo da ide recimo 5-6 sušenih plodova brusnice u jednu šolju čaja. To je kao da neko kaže: nikako ne jedi jabuku ili dunju u trudnoći. Ako pojedeš pola, gotova si!

Nešto mi to prosto naučna fantastika da nešto što je voće, u tako maloj količini može da šteti. Možda je glupo piti tako po 5-6 šolja čaja na dan. Zašto? Valjda ćete nešto i drugo jesti tokom dana i piti vodu, supe i mlijeko. A ako se popije šolja, pretpostavljam da može da šteti ako je to neka biljka koja je baš moćna kao lijek, pa previše skuplja krvne sudove, ili previše utiče na pritisak ili zgrušavanje krvi. A biljke utiču na sve i na svašta. To nije samo "neka tamo biljka" - svaka ima svoje dejstvo. Čak voće i povrće koje jedemo svaki dan imaju svoje dejstvo, samo što je to jako blago i ne smeta. Bijeli luk je antibiotik širokog spektra, snižava holesterol i krvni pritisak, crni luk poboljšava probavu, drenjine oslobađaju gasova u stomaku, kamilica je isto antibiotik i antiseptik... spisku nikad kraja. Ja mislim ne treba svakako pretjerati sa nečim što se koristi i kao lijek, jer to ima neko dejstvo, a da li je ono za trudnoću pozitivno ili negativno, to sad treba biti stručnjak pa znati.

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Čajevi u trudnoći
27.10.2011 9:05:39   
Inica
Ja isto pijem cajeve.. Ili kamilicu, ili vocne.. Sad koristim od milforda neku mesavinu.. Volim uvece da popijem jedan sa kasicicom meda. Ujutru jedan nes, i to je to.. Ne vidim razlog zasto bi to moglo da skodi..user posted image

(odgovor članu Vučica78)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Čajevi u trudnoći
27.10.2011 9:12:19   
Anoniman
Joj mene su isprepadali uzduž i popreko sa tim čajevima user posted image

Evo meni su lično rekli NI slučajno uvin čaj, tako da sam i ja pila brusnicu u trudnoći; pa sad gledam ovaj spisak-žalfiju nisam pila, ali sam se zapirala njome zbog kandide (ne znam ima li isti efekat user posted image ), a za đumbir ne znam šta da mislim... Bila je jedna dokumentarna emisija o starom Rimu gde su žene kao kontraceptivno sredstvo između ostalog koristile i đumbir, a sad se kao preporučuje da ga trudnice piju user posted image user posted image user posted image Ko lud-ko zbunjen!!! user posted image

(odgovor članu Inica)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Čajevi u trudnoći
27.10.2011 9:23:34   
Ana RR
Meni je doktorka rekla da izbegavam uvin čaj jer podiže pritisak. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Čajevi u trudnoći
3.11.2011 17:04:09   
soni
ja volim zeleni caj.. nisam mogla da nadjem da li je stetan mozda u trudnoci??? pa ako neko ima iskustvo neka pomogne user posted image obicno svaki dan popijem 1-2 solje user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Čajevi u trudnoći
3.11.2011 18:45:55   
Inica
Pa jedino sto zeleni caj sadrzi kofein.. pa treba obratiti paznju koliko dnevno popijes napitaka sa kofeinom..user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Čajevi u trudnoći
5.11.2011 22:43:12   
Sesilija 83
e a meni je dr preporucila da pijem uvin caj zbog peska, mada ja jedino volim kamilicu i popijem 2/3 solje na dan,...

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here