|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.8.2014 9:29:49   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: gogili75

Poštovana, vadila sam progesteron 21dc i na donjoj granici je. Da li je moguće zatrudneti sa tako niskim progesteronom....



Pitanje je kada je bila Vaša ovulacija i ovaj nalaz progesterona treba tumačiti zajedno sa UZ nalazom folikulometrije (kog dana MC je ovulacija, kvalitet ovulacije?). Niske vrednosti progesterona mogu da daju biohemijske trudnoće.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:52:42 >

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.8.2014 9:32:44   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Cakana84 RR


IZVORNA PORUKA: Cakana84 RR

Radila sam hormone 2. dana ciklusa. Molim vas da mi protumačite sledeće nalaze:

TSH 2,204 uIU/ml
ESTRADIOL 73,0 pg/mL
ESTRADIOL 267,9 pmol/L
FSH 6,4 mIU/mL
LH 5,7 mIU/mL
PROLACTIN 210 mU/L

Da napomenem da je operacija endometroze na oba jajnika rađena pre skoro 10 meseci. Nakon toga terapija diferelinom zavresena pre 4 meseca. UZ rađen pre 3 meseca, nalaz uredan.





Prema ovim rezultatima uočava se blago smanjenje ovarijalne funkcije. S obzirom na operaciju endometrioze treba obavezno da uradite AMH uz ultrazvučni pregled jajnika 2.-3. dana MC i tek onda definitivna procena ovarijalne rezerve. Uz to neophodno ispitivanje tireoidee (TSH, FT4, antiTPO i antiTG at).

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:53:04 >

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.8.2014 11:27:36   
Leptiric123
Poštovana, porodila sam se pre godinu dana, dojila sam bebu 6 meseci. Poslednjih 3-4 meseca primetila sam da mi kosa mnogo opada, a poslednjih mesec dana više puta javljala mi se mučnina i malaksalost (nisam ponovo trudna). Ciklusi su "redovni" variraju po 5-6 dana kasnije, da li je moguće da imam problema sa polnim hormonima?
UZ stitne zlezde imam zakazan pa će na osnovu njega raditi tsh.
Takodje, da napomenem, pre trudnoće sam pila pilule za kontracepciju (zbog stalnog variranja ciklusa) pet godina (sa prekidima od po tri meseca), i zbog pcos. Status hormona koji sam radila je pokazivao svaki hormon u drugom delu ciklusa, i imala sam izostanak menstruacije od 72 dana. Sledeći ciklus sam zatrudnela, bez problema.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.8.2014 13:55:57   
daca77
Radila sam OGTT u 24.nedelji trudnoce i rezultat je sledeci:
0 4,4mmol/l
1h 8,6
2h 7,2.
Da li je potrebno nesto preduzeti?

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
13.8.2014 14:40:31   
Cakana84
Drage devojke, pitajte sve sto vas zanima u vezi vaseg zdravlja. Pitanja saljemo petkom uvece, a doktorka vam odgovara pocetkom naredne nedelje. Iskoristite priliku.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
15.8.2014 14:47:31   
Cakana84
Drage devojke, pitajte sve sto vas zanima u vezi vaseg zdravlja. Pitanja saljemo veceras, a doktorka vam odgovara pocetkom naredne nedelje. Iskoristite priliku.


(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
17.8.2014 23:28:44   
zece
Doktore dal je to tacno da Dan prije uzimanja krvi za prolaktin I druge hormoni potrebno je jesti laku hranu o tom smisol neke supe I sl na sta je potrebno paziti dan prije uzimanja krvi

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.8.2014 12:12:09   
Hipatija
Imam policistične jajnike, radila sam ogtt sa insulinemijama. Da li možete reći da li su mi rezultati u redu?
OGTT: 3.9 4.4. 5.2
INS 17,0 27,0 (do 25)
C - PEP 0,41 1,3 (0,35 - 1,17)
Vrednost ostalih hormona: FSH - 5,9 (2 - 15); LH - 11 (1 - 10); Estradiol - 241 (105 - 1000); Progesteron - 1,3 (1 - 9,5); Testosteron - 0,48 (0,2 -1); Prolaktin - 239 (170 - 800).
Vrednost TSH je 3,9 (0,17 - 4,05). Da li je on u redu, pošto sam čitala na forumima da je za trudnoću potrebno da bude oko 2, a endokrinolog kaže da je ok ovako?
Inače imam 29 godina. Nisam do sada ostajala u drugom stanju.

< Poruku je uredio Hipatija -- 18.8.2014 12:13:10 >


_____________________________

Najvažnije stvari u životu, nisu stvari!!!

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.8.2014 23:43:32   
zece
I drugo nesto sam vas htela pitati jel to tacno da uzimanje krvi za prolaktin mora biti izmegu 8 I 10saati ujutro

(odgovor članu Hipatija)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
22.8.2014 14:51:17   
kokolom
Imam jedno pitanje, radila sam OGTT, ali ne i insulin. Rezultati su
0' 5,1
60' 7,4
120' 4,7
180' 3,3
75 g glukoze, ref vrednosti 3,6-6,1
Da li je ovo u redu? Ili je potrebno pratiti i insulin?

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.8.2014 0:17:15   
zece
doktore dali e ok na treci dan fsh 9,40 toliko je bio u aprilu sada ga nisam merila za vrijeme vto sam pila mikroginon ali to je bio u juli i august prosle god

(odgovor članu kokolom)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.8.2014 15:08:48   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

doktore koliko je najbolje da bude tsh u pripremi vto kod mene je bilo posledni put 2,33 no neki kazu da je bolje biti pod dva



Kada se žena leči zbog steriliteta i ima oboljenje štitaste žlezde, vrednost TSH bi trebalo da bude 1-1,2mIU/l. Procenu da li treba uključiti terapiju donosi lekar, a najbolje na osnovu kliničke slike i TRH testa kojim se potvrđuje subklinička hipotireoza.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:53:30 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.8.2014 15:11:59   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Leptiric123

Poštovana, porodila sam se pre godinu dana, dojila sam bebu 6 meseci. Poslednjih 3-4 meseca primetila sam da mi kosa mnogo opada, a poslednjih mesec dana više puta javljala mi se mučnina i malaksalost (nisam ponovo trudna). Ciklusi su "redovni" variraju po 5-6 dana kasnije, da li je moguće da imam problema sa polnim hormonima?
UZ stitne zlezde imam zakazan pa će na osnovu njega raditi tsh.
Takodje, da napomenem, pre trudnoće sam pila pilule za kontracepciju (zbog stalnog variranja ciklusa) pet godina (sa prekidima od po tri meseca), i zbog pcos. Status hormona koji sam radila je pokazivao svaki hormon u drugom delu ciklusa, i imala sam izostanak menstruacije od 72 dana. Sledeći ciklus sam zatrudnela, bez problema.



Na osnovu Vaših tegoba, može se sumnjati u postojanje hormonskog poremećaja. Obavezno bazalni hormonski status sa androgenima 2. Ili 3. dana MC i ispitivanje funkcije štitaste žlezde.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:53:48 >

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.8.2014 15:13:47   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: daca77

Radila sam OGTT u 24.nedelji trudnoce i rezultat je sledeci:
0 4,4mmol/l
1h 8,6
2h 7,2.
Da li je potrebno nesto preduzeti?



Još uvek nemate kriterijume za gestacijski diabetes, ali treba da povedete računa o ishrani do porođaja posebno ukoliko jedete više testa, voća, slatkiša,...

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:54:50 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.8.2014 15:17:07   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

Doktore dal je to tacno da Dan prije uzimanja krvi za prolaktin I druge hormoni potrebno je jesti laku hranu o tom smisol neke supe I sl na sta je potrebno paziti dan prije uzimanja krvi

I drugo nesto sam vas htela pitati jel to tacno da uzimanje krvi za prolaktin mora biti izmegu 8 I 10saati ujutro


Dan pre vađenja krvi ponašajte se potpuno normalno i uobičajeno, a isto važi i za ishranu. Krv za analizu se daje ujutru našte.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:55:09 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.8.2014 15:20:08   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: kokolom

Imam jedno pitanje, radila sam OGTT, ali ne i insulin. Rezultati su
0'' 5,1
60'' 7,4
120'' 4,7
180'' 3,3
75 g glukoze, ref vrednosti 3,6-6,1
Da li je ovo u redu? Ili je potrebno pratiti i insulin?


Glikemije u OGTT-u su uredne. Treba pratiti i insulin, posebno ako ste ovo radili u cilju lečenja steriliteta.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:55:29 >

(odgovor članu kokolom)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.8.2014 15:21:40   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Hipatija

Imam policistične jajnike, radila sam ogtt sa insulinemijama. Da li možete reći da li su mi rezultati u redu?
OGTT: 3.9 4.4. 5.2
INS 17,0 27,0 (do 25)
C - PEP 0,41 1,3 (0,35 - 1,17)
Vrednost ostalih hormona: FSH - 5,9 (2 - 15); LH - 11 (1 - 10); Estradiol - 241 (105 - 1000); Progesteron - 1,3 (1 - 9,5); Testosteron - 0,48 (0,2 -1); Prolaktin - 239 (170 - 800).
Vrednost TSH je 3,9 (0,17 - 4,05). Da li je on u redu, pošto sam čitala na forumima da je za trudnoću potrebno da bude oko 2, a endokrinolog kaže da je ok ovako?
Inače imam 29 godina. Nisam do sada ostajala u drugom stanju.


Imate PCOS i po hormonima, uredan je OGTT. Obavezno ispitivanje funkcije štitaste žlezde i uvođenje terapija za PCOS.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:55:47 >

(odgovor članu Hipatija)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
26.8.2014 11:21:01   
Cakana84
IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Cakana84 RR


IZVORNA PORUKA: Cakana84 RR

Radila sam hormone 2. dana ciklusa. Molim vas da mi protumačite sledeće nalaze:

TSH 2,204 uIU/ml
ESTRADIOL 73,0 pg/mL
ESTRADIOL 267,9 pmol/L
FSH 6,4 mIU/mL
LH 5,7 mIU/mL
PROLACTIN 210 mU/L

Da napomenem da je operacija endometroze na oba jajnika rađena pre skoro 10 meseci. Nakon toga terapija diferelinom zavresena pre 4 meseca. UZ rađen pre 3 meseca, nalaz uredan.





Prema ovim rezultatima uočava se blago smanjenje ovarijalne funkcije. S obzirom na operaciju endometrioze treba obavezno da uradite AMH uz ultrazvučni pregled jajnika 2.-3. dana MC i tek onda definitivna procena ovarijalne rezerve. Uz to neophodno ispitivanje tireoidee (TSH, FT4, antiTPO i antiTG at).

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


Da li je za spitivanje tireoidee (TSH, FT4, antiTPO i antiTG at) bitan dan ciklusa?

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:56:13 >

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.8.2014 21:50:23   
Ljubicica83
Poštovani,

Da li može tumačenje rezultata testa na glukozu i insulin?

Glukoza
0 min: 5.3 (ref vred. 4.1-5.9)
60 min: 7.5
90 min: 4.6
120 min: 5.5

Insulin: ref vred 5-25, oggt-60 minut 29-88, oggt-120 minut 22-79

0 min 9.7 mIU/L
60 min 86.3
90 min 30.4
120 min 33.7

Radila sam AMH i on iznosi 6.95 ng/mL ref vred: 0.19-9.13
Inače dr mi je na uz rekla da je levi jajnik policističan iako je FSH veći od LH

Operisala sam i endomteriozu pre mesec dana a AMH sam radila pre operacije.

Hvala.

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
29.8.2014 18:51:13   
Cipelicka
Postovani,

Imam 33 godine.
U decembru prosle godine, posle 1,5 god. pokusavanja da ostvarimo trudnocu, upuceni smo na detaljnije analize. Ispostavilo se da imam nizi amh ( 0.5 ng/ml po jednoj laboratoriji odnosno 0.85 po drugoj ). Fsh 5, lh 3, estradiol 48 pg/ml. Jajovodi prohodni, spontane ovulacije potvrdjene folikulometrijama i visokim progesteronom 21dc. Upuceni smo na vto. Prva je bila u maju ove godine i bila je neuspesna. Dva meseca posle vto odlucili smo da ponovo pokusamo ali nam je preporucen vto iz prirodnog ciklusa zbog pauze od 3 ciklusa izmedju stimulacija koja se preporucuje. Uglavnom, pristali smo na to i ponovo odradili hormone 2dc... ovog puta fsh 8.1, lh, 4.1, estradiol 63 pg/ml. Primetila sam da su visi i u neskladu jer je veca razlika izmedju fsh i lh sto jelte ide u prilog slabijoj ovarijalnoj rezervi ali sam prosto mislila da se organizam nije iscistio od hormona koje sam primala za VTO. Uradili smo vto iz prirodnog ciklusa gde mi je pred stop injekciju data jedna ampula menopura i cetrotid za dozrevanje folikula. Niije uspeo ni ovaj pokusaj. Ja sam i treci put, sada ovog meseca, opet radila hormonski status sa zeljom da uradimo vto sa stimulacijom ali hormoni su bili gori nego ikad: fsh 11.6, lh 5.1, estradiol 70.5 pg/ml.

Ja sam potpuno zbunjena ovako rapidnim ''kvarenjem'' hormonske slike. Nije mi jasno kako za manje od godinu dana fsh moze toliko da poraste. Po tome imam osecaj da cu do nove godine da budem u menopauzi. Da li je tome mogla da doprinese jedna injekcija menopura? Inace, doktorka me je zamolila da i danas, 3dc ponovim estradiol u nadi da ce da se spusti i da cemo moci da krenemo sa stimulacijom, ali jos je vise porastao, na 90.2 pg/ml tako da smo odustali od stimulacije.

Da li mozete da mi kazete sta ovakva hormonska slika govori... da pomenem da je sada bilo svega 4 antralna folikula na UZ, proslog meseca 5 a pretproslog 9.

Hvala unapred.

Pozdrav

(odgovor članu Ljubicica83)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
29.8.2014 22:27:09   
zece
u 2010 god uradeno mi je ispitivanje stitaste zlezde i FIA slobodni tiroksin ref su bili do 16 a moj je bio 16,7 i tsh tada je bio 5,87 i prvi put mi je dadeno da pijem eutirox od 50 mg od 2008 god mi je napravljeno uz na tiroida i pise granicno golema izoehogena nehomogena sta to znaci to g FIa nikad mi vise nije ispitan

(odgovor članu Cipelicka)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.9.2014 12:52:33   
zoom
Molim Vas za tumačenje, pokušavam da zatrudnim već godinu dana, ali još uvijek bez rezultata, imam 29 godina.

TSH - 0,85
FT4 - 14.9
TPO AT - <1
tg at - <1
FSH - 4.1
LH - 4.6
Prolaktin - 493
Estradiol - 61
Progesteron - 1,5
Testorst II - 1.57

Unaprijed zahvalna

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.9.2014 20:36:49   
Mala Elena
Ne znam da li sam pogresila sa ovim pitanjem ali pokusacu. Javili su mi se hemoroidi u trudnoci i posle porodjaja su bili spoljni, ali kada su se povukl bili su bolni i krvarili. Mazem Flogocid i sada je bolje. Da li da trazim uput za dalje ? Da li cu nekada kasnije imati isti problem? Takodje mi opada kosa, od 4.og meseca od porodjaja. Kako to da ublazim?

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.9.2014 10:51:34   
Cakana84

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Ne znam da li sam pogresila sa ovim pitanjem ali pokusacu. Javili su mi se hemoroidi u trudnoci i posle porodjaja su bili spoljni, ali kada su se povukl bili su bolni i krvarili. Mazem Flogocid i sada je bolje. Da li da trazim uput za dalje ? Da li cu nekada kasnije imati isti problem? Takodje mi opada kosa, od 4.og meseca od porodjaja. Kako to da ublazim?

Draga Mala Elena, nisam doktor ali ne znam koliko endokrinolog može da ti da savet po pitanju hemoroida. Opadanje kose već možda ima veze sa endokrinolskim problemima. Ako imaš neki nalaz ili još neki detalj koji bi moga da pojasni kliničku sliku, samim tim bi i doktorka imala jasniju sliku i precizniji odgovor.

Pitanja šaljemo u petak, odgovore očekujte početkom naredne nedelje. Iskoristite priliku da postavite pitanja.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.9.2014 10:57:23   
Mala Elena
Cakana hvala ti. Za hemoroide cu zakazati pregled u gradskoj samo sto nikako nemam vremena zbog bebca .Sto se tice opadanja kose ne znam sta bih prilozila , ali kada je operem skoro otpadaju pramenovi pa mi treba savet.

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here