|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
22.5.2016 16:37:44   
sslavi
Postovana,

imam 41g, jednu neuspelu trudnocu (prestanak rasta ploda u 5toj nedelji) i jedan neuspesan VTO (transfer 1 embriona).
Analizirajuci hormonsku sliku, zakljucila sam da imam konstantno povisene progesteron (1.6 ng/mL) i LH (11.04 IU/mL) u folikularonoj fazi. Takodje prisustvo zutog tela iz prethodnog ciklusa mi je par puta bilo ustanovljeno.
Vrednosti FSH i Estradiola, takodje povisene. FSH 14 IU/mL ; Estradiol 89 pg/ mL.
Niko od ginekologa se do sad nije osvrnuo na povisene vrednosti Progesterona. Da li biste mogli prokomentarisati moju hormonsku sliku generalno? Unapred hvala, Slavica

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
23.5.2016 12:11:18   
Nensi84
Hvala vam dr.na strpljenju i odgovorima ,zanima me jos da li bi mi bilo dovoljno 2 vadjenja insulina ili ipak da uradim 4 vadjenja kao i ranije?Mislim da li ce 2 vadjenja ukazati na problem ili je bolje uraditi 4 s obzirom da je meni insulin nakon 60 min skocio sa 42,0 na 50,6 sto se tice metabolickih problema ,ja nemam policisticne jajnike ,nikad nisam imala i na visinu 155 imam 51kg,znaci nisam ni gojazna.Bojim se da uvedem neku dijetu zbog toga sto ne bih zelela da smrsam jer sam vec mrsavica ,da ne bi to bio problem za zacece.Hvala

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.5.2016 15:44:37   
zece
Postovan doktore radila sam uz na stitastoj zlezdi i dr mi je rekao da je stitasta zlezda namaljena i da izoehogena heterogena sta znaci to doktor mi je rekao samo da je to od hipofize

(odgovor članu Nensi84)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.5.2016 17:28:29   
zece
Sada na9avgust me ceka nova mr na hipofiza

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
31.5.2016 14:35:27   
Cortina
Postovana doktorka,
Pisala sam vam ranije kako mi je u prvom trimestru uz terapiju eutyroxom od 25mg TSH skocio na 2.71. Savetoavli ste mi korigovanje terapije ispod 2.5. Bila sam kod endokrinologa i dao minje terapiju tako sto sam dva dana pila po jednu ipo tabletu od 25 mg sto znaci 37.5mg i teceg dana samo 25mg. Danas sam uradila analize posle tacno 18 dana od promene terapije inone su sledece
Tsh 0.160 ref.vred.0.400-3.500
Ft4 15.99 ref.vrd. 7.80-14.30
Na nekom sajtu sam nasla tekst gde kaze da je za prvo tromesecje dobar rezultat za TSH od 0.1 do 2.5. Interesuje me da li je to tacno i da nastavim sa ovom terapijom ili da ponovo smanjim unos leka?

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.6.2016 19:35:52   
Barbarella
Postovana Doktorka,

Imam 42 god. Zelimo bebu. Molim Vas za tumacenje ovih rezultata (radjeni su 3 dan ciklusa):

- TSH 0.794
- TT3 1.06
- TT4 81.81
Prolaktin 83.86
Estradiol 262
Progesteron 0.9
LH 2.49FSH 7.65
Testosteron 0.86


(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.6.2016 19:50:58   
Cortina
Barbarella napisi referentne vrednosti te laboratorije gde si radila analize da bi doktorka mogla da ti da kompletniji odgovor.

(odgovor članu Barbarella)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
4.6.2016 21:33:13   
Goca33
Imam Insulinsku rezistenciju i tokom cele trudnoće sam pila lek glukofaz 2x1000 , pa me zanima da li ovaj lek sme da se pije ako se doji beba ?

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.6.2016 21:44:48   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: mima83

Postovani, imam 33 god i oduvek neuredne cikluse, planiram trudnocu. Hormoni radjeni 3 dan izgledaju ovako:
Tsh 2.32 ref vred 0.4-4.0
T3 1.63 1.1-2.6
fT4 12.6 10.29-21.88
Anti Tg At <20 do 40
Anti TPO At <10 do 35
Fsh 8.26 2.8-11.3
Lh 7.4 1.1-11.6
Prolactin 452 40-530
Progesteron 1.43 1-3.8
Estradiol 21.2 do 160
Testosteron 1.83 do 2.53

Da li ovi rezultati pokazuju uzrok neredovnih ciklusa, koje jos testove predlazete? Nisam napomenula da imam problema sa anksioznoscu. Unapred zahvalna na odgovoru



Potrebno je da uradite i EHO jajnika 2.ili 3.dana MC radi ultrazvučne procene ovarijalne rezerve, kao i SHBG, DHEAS, AMH, androstenedion i OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija u 0.30. 60. I 120.min testa.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu mima83)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.6.2016 21:45:48   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: zece

Doktore sad je prl u redu i tsh i t4i cekam termin za mr na hipofizi jer sam imala lesna hiperplazija na adenohipofizi kao zamjena za aspirin dali su mi kardiopirin za mthfr c677t heterozigot ali da ne pijem svaki dan samo pon sre i pet i vit c 1000 mg i kad ostanem trudna dat ce mi kleksan tako su rekli iako nije sve od trombofilije ispitano ispitat cu i to pre vto ako ne ostanem prirodno trudna jer vece su sanse zato kad je otklonjen taj septum i taj gnoj u jajovodima e sad htela bih vas pitati znaci ovako zadnji put kada sam uradila mr na hipofizi je bila u redu to je bilo pre mozda 4god nastavila sam sa bromergon i sve je bilo ok do juli mjesec kada je prl skocio duplo jel moguce da se opet sostojba sa hipofizi vlosila nakon 3god i da kazem bila sam na terapija sa bromergon redovno pijem redovno kontrolisem prl na svakih2,3mjeseci


Ako redovno primenjujete lek ne očekujem da imate lošiji nalaz na hipofizi u odnosu na pre. Ne znam šta znači "namaljena". Smanjena?

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.6.2016 21:46:37   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: sslavi

Postovana,

imam 41g, jednu neuspelu trudnocu (prestanak rasta ploda u 5toj nedelji) i jedan neuspesan VTO (transfer 1 embriona).
Analizirajuci hormonsku sliku, zakljucila sam da imam konstantno povisene progesteron (1.6 ng/mL) i LH (11.04 IU/mL) u folikularonoj fazi. Takodje prisustvo zutog tela iz prethodnog ciklusa mi je par puta bilo ustanovljeno.
Vrednosti FSH i Estradiola, takodje povisene. FSH 14 IU/mL ; Estradiol 89 pg/ mL.
Niko od ginekologa se do sad nije osvrnuo na povisene vrednosti Progesterona. Da li biste mogli prokomentarisati moju hormonsku sliku generalno? Unapred hvala, Slavica


Kakvi su prolaktin, TSH i FT4, testosteron, AMH? Ovakav nalaz hormona ukazuje na slabiji kvalitet i broj jajnih ćelija.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu sslavi)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.6.2016 21:47:00   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Nensi84

Hvala vam dr.na strpljenju i odgovorima ,zanima me jos da li bi mi bilo dovoljno 2 vadjenja insulina ili ipak da uradim 4 vadjenja kao i ranije?Mislim da li ce 2 vadjenja ukazati na problem ili je bolje uraditi 4 s obzirom da je meni insulin nakon 60 min skocio sa 42,0 na 50,6 sto se tice metabolickih problema ,ja nemam policisticne jajnike ,nikad nisam imala i na visinu 155 imam 51kg,znaci nisam ni gojazna.Bojim se da uvedem neku dijetu zbog toga sto ne bih zelela da smrsam jer sam vec mrsavica ,da ne bi to bio problem za zacece.Hvala


Primena dijete ne znači da treba da smršate, nego da imate dobro glikoregulaciju i održavate stalnu telesnu težinu. Potrebna su 4 merenja i glikemije i insulinemije u OGTT-u.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Nensi84)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.6.2016 21:47:32   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Cortina

Postovana doktorka,
Pisala sam vam ranije kako mi je u prvom trimestru uz terapiju eutyroxom od 25mg TSH skocio na 2.71. Savetoavli ste mi korigovanje terapije ispod 2.5. Bila sam kod endokrinologa i dao minje terapiju tako sto sam dva dana pila po jednu ipo tabletu od 25 mg sto znaci 37.5mg i teceg dana samo 25mg. Danas sam uradila analize posle tacno 18 dana od promene terapije inone su sledece
Tsh 0.160 ref.vred.0.400-3.500
Ft4 15.99 ref.vrd. 7.80-14.30
Na nekom sajtu sam nasla tekst gde kaze da je za prvo tromesecje dobar rezultat za TSH od 0.1 do 2.5. Interesuje me da li je to tacno i da nastavim sa ovom terapijom ili da ponovo smanjim unos leka?


Koja ste nedelja trudnoće? Normalno je da krajem I trimestra i TSH bude niži, pa da ova vrednost bude normalna za Vašu trudnoću.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.6.2016 21:48:04   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Barbarella

Postovana Doktorka,

Imam 42 god. Zelimo bebu. Molim Vas za tumacenje ovih rezultata (radjeni su 3 dan ciklusa):

- TSH 0.794
- TT3 1.06
- TT4 81.81
Prolaktin 83.86
Estradiol 262
Progesteron 0.9
LH 2.49FSH 7.65
Testosteron 0.86




Lepe vrednost hormona s obzirom na godine. Obavezno kontrolišite hormone štitne čim saznate da ste trudni ili ako ulazite u postupak vantelesne oplodnje.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Barbarella)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.6.2016 21:48:35   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Goca33

Imam Insulinsku rezistenciju i tokom cele trudnoće sam pila lek glukofaz 2x1000 , pa me zanima da li ovaj lek sme da se pije ako se doji beba ?


Lek se može koristiti i tokom dojenja u manjoj dozi, ali se preporučuje da majka primenjuje samo adekvatni dijetu u prvih 3- 6 meseci kada beba isključivo sisa. Tek nakon kontrolnog OGTT majke, razmatra se ponovno uključenje terapije.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Goca33)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.6.2016 21:50:08   
Cortina
Hvala na odgovoru doktorka. Ja sam trenutno 9+4. Znaci vi mislite da nastavim sa pojacanom terapijom iako je tsh ispod ref.vrednosti.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.6.2016 23:48:12   
zece
Da redovno pijem bromergon i eutirox ali dr je rekao na uz da je stitasta zlezda izmenjena heterogena i izoehogena sta je to neznam mr na hipofizi mi je zakazan jer je prolaktin pre god danaopet povecao duplo normalno je bio do25a moji je bio 50

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
12.6.2016 18:43:00   
zece
uradit cemo mr taki smo odlucili ja i moj endokrinolog dr iskra bitoska i uradit ce mo jedna sporedba izmedzu proslih i sad ta mr na hipofizi zdravje boze augustu

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.6.2016 10:53:30   
Nensi84

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Nensi84

Hvala vam dr.na strpljenju i odgovorima ,zanima me jos da li bi mi bilo dovoljno 2 vadjenja insulina ili ipak da uradim 4 vadjenja kao i ranije?Mislim da li ce 2 vadjenja ukazati na problem ili je bolje uraditi 4 s obzirom da je meni insulin nakon 60 min skocio sa 42,0 na 50,6 sto se tice metabolickih problema ,ja nemam policisticne jajnike ,nikad nisam imala i na visinu 155 imam 51kg,znaci nisam ni gojazna.Bojim se da uvedem neku dijetu zbog toga sto ne bih zelela da smrsam jer sam vec mrsavica ,da ne bi to bio problem za zacece.Hvala


Primena dijete ne znači da treba da smršate, nego da imate dobro glikoregulaciju i održavate stalnu telesnu težinu. Potrebna su 4 merenja i glikemije i insulinemije u OGTT-u.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Postovanje dr.uradila sam ogtt i insulin cini mi se da su malo bolji nalazi nego pre 8 godina ali nisam sigurna da su bas u redu s obzirom da idem na VTO u Septembru.molim vas da mi pomognete protumaciti nalaze imam zakazano kod endokrinologa u Julu. OGTT gLUKOZA 0 MIN.6,1 Ref vrednosti do 7 nakon 75 grglukoze nakon 30 min 8,1 60 min 7,8 120 min 6,3 insulin 0 min 6,7 Ref vrednosti od 3,21-16,32 30 min nakon glukoze 43,7 60 min 69,0 120 min 39,9 da li je za ove vrednosti potrebno uvodjenje lekova s obzirom na VTO? Hvala mnogo

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.6.2016 14:38:20   
Nensi84

IZVORNA PORUKA: Nensi84


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Nensi84

Hvala vam dr.na strpljenju i odgovorima ,zanima me jos da li bi mi bilo dovoljno 2 vadjenja insulina ili ipak da uradim 4 vadjenja kao i ranije?Mislim da li ce 2 vadjenja ukazati na problem ili je bolje uraditi 4 s obzirom da je meni insulin nakon 60 min skocio sa 42,0 na 50,6 sto se tice metabolickih problema ,ja nemam policisticne jajnike ,nikad nisam imala i na visinu 155 imam 51kg,znaci nisam ni gojazna.Bojim se da uvedem neku dijetu zbog toga sto ne bih zelela da smrsam jer sam vec mrsavica ,da ne bi to bio problem za zacece.Hvala


Primena dijete ne znači da treba da smršate, nego da imate dobro glikoregulaciju i održavate stalnu telesnu težinu. Potrebna su 4 merenja i glikemije i insulinemije u OGTT-u.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Postovanje dr.uradila sam ogtt i insulin cini mi se da su malo bolji nalazi nego pre 8 godina ali nisam sigurna da su bas u redu s obzirom da idem na VTO u Septembru.molim vas da mi pomognete protumaciti nalaze imam zakazano kod endokrinologa u Julu. OGTT gLUKOZA 0 MIN.6,1 Ref vrednosti do 7 nakon 75 grglukoze nakon 30 min 8,1 60 min 7,8 120 min 6,3 insulin 0 min 6,7 Ref vrednosti od 3,21-16,32 30 min nakon glukoze 43,7 60 min 69,0 120 min 39,9 da li je za ove vrednosti potrebno uvodjenje lekova s obzirom na VTO? Hvala mnogo

Zaboravila sam jos da vas pitam kako referentnu vrednost insulina pise samo kod 0 min.zar 16 ,32 nije malo za ref.vrednost insulina u ostalim minutima ,nije mi to jasno ,ovaj nalaz sam radila u privatnoj laboratoriji a onaj prosli je radjen u bolnici i ref.vrednost je bila do 25,0 isto je pisalo samo kod 0 min.

(odgovor članu Nensi84)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
23.6.2016 18:08:07   
Cortina

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Cortina

Postovana doktorka,
Pisala sam vam ranije kako mi je u prvom trimestru uz terapiju eutyroxom od 25mg TSH skocio na 2.71. Savetoavli ste mi korigovanje terapije ispod 2.5. Bila sam kod endokrinologa i dao minje terapiju tako sto sam dva dana pila po jednu ipo tabletu od 25 mg sto znaci 37.5mg i teceg dana samo 25mg. Danas sam uradila analize posle tacno 18 dana od promene terapije inone su sledece
Tsh 0.160 ref.vred.0.400-3.500
Ft4 15.99 ref.vrd. 7.80-14.30
Na nekom sajtu sam nasla tekst gde kaze da je za prvo tromesecje dobar rezultat za TSH od 0.1 do 2.5. Interesuje me da li je to tacno i da nastavim sa ovom terapijom ili da ponovo smanjim unos leka?


Koja ste nedelja trudnoće? Normalno je da krajem I trimestra i TSH bude niži, pa da ova vrednost bude normalna za Vašu trudnoću.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Doktorka, nakon ove situacije su mi smanjili dozu leka na samo jednu tabletu od 25mg. Ponovila sam nekoliko puta i rezultati su sledeci
09.06.2016
Ft4 11.79 ref.vred. 7.80-14.30
Tsh 0.150 ref.vred. 0.400-3.500
15.06.2016
Ft4 11.24 ref.vred. 7.80-14.30
Tsh 0.410 ref.vred. 0.400-3.500
Anti-tpo-ab 0.50 ref.vred. 0.00-9.00
Anti-tg-ab 0.10 ref.vred. 0.00-4.00
23.06.2016
Ft4 10.67
Tsh 0.290
Svi rezultati su radjeni u istoj laboratoriji uz terapiju od 25mg. Danas sam u 12+0 nedelji trudnoce. Da li imam razloga za brigu s obzirom da mi je konstantno tsh ispod granice i da li da korigujem terapiju?

(odgovor članu Nensi84)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
26.6.2016 13:57:47   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Cortina

Postovana doktorka,
Pisala sam vam ranije kako mi je u prvom trimestru uz terapiju eutyroxom od 25mg TSH skocio na 2.71. Savetoavli ste mi korigovanje terapije ispod 2.5. Bila sam kod endokrinologa i dao minje terapiju tako sto sam dva dana pila po jednu ipo tabletu od 25 mg sto znaci 37.5mg i teceg dana samo 25mg. Danas sam uradila analize posle tacno 18 dana od promene terapije inone su sledece
Tsh 0.160 ref.vred.0.400-3.500
Ft4 15.99 ref.vrd. 7.80-14.30
Na nekom sajtu sam nasla tekst gde kaze da je za prvo tromesecje dobar rezultat za TSH od 0.1 do 2.5. Interesuje me da li je to tacno i da nastavim sa ovom terapijom ili da ponovo smanjim unos leka?



Da li Vam je doza dobra, procenjuje se na osnovu analiza i kliničke slike. U ovom periodu trudnoće su inače niže vrednosti TSH.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
26.6.2016 13:58:25   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: zece

Da redovno pijem bromergon i eutirox ali dr je rekao na uz da je stitasta zlezda izmenjena heterogena i izoehogena sta je to neznam mr na hipofizi mi je zakazan jer je prolaktin pre god danaopet povecao duplo normalno je bio do25a moji je bio 50


Odlično, sve radite u dogovoru sa nadležnim endokrinologom i kad uradite MR hipofize neće biti nikakve dileme.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
26.6.2016 13:59:07   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Nensi84


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Nensi84

Hvala vam dr.na strpljenju i odgovorima ,zanima me jos da li bi mi bilo dovoljno 2 vadjenja insulina ili ipak da uradim 4 vadjenja kao i ranije?Mislim da li ce 2 vadjenja ukazati na problem ili je bolje uraditi 4 s obzirom da je meni insulin nakon 60 min skocio sa 42,0 na 50,6 sto se tice metabolickih problema ,ja nemam policisticne jajnike ,nikad nisam imala i na visinu 155 imam 51kg,znaci nisam ni gojazna.Bojim se da uvedem neku dijetu zbog toga sto ne bih zelela da smrsam jer sam vec mrsavica ,da ne bi to bio problem za zacece.Hvala


Primena dijete ne znači da treba da smršate, nego da imate dobro glikoregulaciju i održavate stalnu telesnu težinu. Potrebna su 4 merenja i glikemije i insulinemije u OGTT-u.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Postovanje dr.uradila sam ogtt i insulin cini mi se da su malo bolji nalazi nego pre 8 godina ali nisam sigurna da su bas u redu s obzirom da idem na VTO u Septembru.molim vas da mi pomognete protumaciti nalaze imam zakazano kod endokrinologa u Julu. OGTT gLUKOZA 0 MIN.6,1 Ref vrednosti do 7 nakon 75 grglukoze nakon 30 min 8,1 60 min 7,8 120 min 6,3 insulin 0 min 6,7 Ref vrednosti od 3,21-16,32 30 min nakon glukoze 43,7 60 min 69,0 120 min 39,9 da li je za ove vrednosti potrebno uvodjenje lekova s obzirom na VTO? Hvala mnogo


Nije dobra vrednost glikemije u 0.min, treba da bude manja od 5.6mmol/l. Insulinemije uredne, imate normaln lučenje insulina. Ukinite kasno jelo i slatkiše i povećajte fizičku aktivnost.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Nensi84)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
26.6.2016 13:59:53   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Nensi84


IZVORNA PORUKA: Nensi84


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Nensi84

Hvala vam dr.na strpljenju i odgovorima ,zanima me jos da li bi mi bilo dovoljno 2 vadjenja insulina ili ipak da uradim 4 vadjenja kao i ranije?Mislim da li ce 2 vadjenja ukazati na problem ili je bolje uraditi 4 s obzirom da je meni insulin nakon 60 min skocio sa 42,0 na 50,6 sto se tice metabolickih problema ,ja nemam policisticne jajnike ,nikad nisam imala i na visinu 155 imam 51kg,znaci nisam ni gojazna.Bojim se da uvedem neku dijetu zbog toga sto ne bih zelela da smrsam jer sam vec mrsavica ,da ne bi to bio problem za zacece.Hvala


Primena dijete ne znači da treba da smršate, nego da imate dobro glikoregulaciju i održavate stalnu telesnu težinu. Potrebna su 4 merenja i glikemije i insulinemije u OGTT-u.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Postovanje dr.uradila sam ogtt i insulin cini mi se da su malo bolji nalazi nego pre 8 godina ali nisam sigurna da su bas u redu s obzirom da idem na VTO u Septembru.molim vas da mi pomognete protumaciti nalaze imam zakazano kod endokrinologa u Julu. OGTT gLUKOZA 0 MIN.6,1 Ref vrednosti do 7 nakon 75 grglukoze nakon 30 min 8,1 60 min 7,8 120 min 6,3 insulin 0 min 6,7 Ref vrednosti od 3,21-16,32 30 min nakon glukoze 43,7 60 min 69,0 120 min 39,9 da li je za ove vrednosti potrebno uvodjenje lekova s obzirom na VTO? Hvala mnogo

Zaboravila sam jos da vas pitam kako referentnu vrednost insulina pise samo kod 0 min.zar 16 ,32 nije malo za ref.vrednost insulina u ostalim minutima ,nije mi to jasno ,ovaj nalaz sam radila u privatnoj laboratoriji a onaj prosli je radjen u bolnici i ref.vrednost je bila do 25,0 isto je pisalo samo kod 0 min.


Referentne vrednosti zavise od reagensa koji se koristi za analizu, zato se i razlikuje među laboratorijama.


dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Nensi84)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PITAJTE DOKTORA NA RINGERAJI
Dr Jelena Todorović, stručnjak u oblasti interne medicine, izaćiće u susret svim Ringerajinim korisnicima koji imaju nek...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here