|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
12.8.2018 20:54:53   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: zece

Zdr postovani Dr moj suprug je bio na uz stitaste zlezde I na uz su mu rekli da je difuzno povecana enormno povecana stitasta zlezda uradio je odma I hormone I antitpo je normalno bio do 35kod njega je bio 78 tsh normalno he do 5a kod njega je 6,75 I dr mu je dao odma eutiroks od 50mg e dada htela bih vas pitati dali to utice na spermogram tacnije dali to moze da bude uzrok za astenozoospermija jer mm pre ova uspesno ivf je imao ta dijagnoza I sta dalje


Poštovana, Vaš suprug ima subkliničku hipotireozu koja može da ima uticaj na spermatogenezu. Svakako bih savetovala lečenje.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
14.8.2018 0:23:40   
zece
Hvala vam puno Dr za sve inace ja iako sam trudna 23ned pijem ista doza na eutiroks kao I pre IVF tsh mi.varira oko 2

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
15.8.2018 15:13:02   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Sandra261095

Napunila sam 19 godina pre mesec dana ,nova sam na ovom forumu... Nevinost sam izgubila ove godine 31marta,Inace tad sam i udata.. Vec godinu dana nemam menstruaciju...Zelela BiH da ostanem u drugom stanju...Sta da radim...Treba mi vas savet...Kod ginekologa imam zakazan pregled sada 5septembra...Inace bila sam pre 2-3meseca i radila ultrazvuk i sve je u redu....Da li nervoza utice na to..Sta da pijem ,da li su neophodni lekovi...Hvala vam user posted image



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
15.8.2018 18:50:03   
Sneska099
Postovana doktorice, trudna sam puna tri mjeseca, zbog inzulinske rezistencije koristila sam terapiju (gluformin 2x850) do 12 nedelje. Secer mi je u tom periodu bio 4.8, a inzulin nisam mjerila. Doktor mi je iskljucio terapiju, jer mi po njegovom misljenju nije vise potrebna. Kakvo je vase misljenje o tome, da li bih trebala raditi neke nalaze? Takodje, sto se tice ishrane normalno se hranim, ne jedem slatkise, ali jedem svu ostalu hranu. Da li insulinska rezist.moze lose uticati na plod i trudnocu?

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
19.8.2018 18:36:09   
lavica76
Postovana doktorka
molim vas za misljenje rezultati radjeni 19.08.2018.
INSULIN ref.vrednosti 2.4-24.9
0 min. 6.7
30 min. 72.6
60 min. 77.8
90 min. 22.7
120 min. 25.5

GLUKOZA ref.vrednosti
0 min. 4.4
30 min. 8.9
60 min. 7.6
90 min. 5.6
120 min. 5.8

Hvala.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
19.8.2018 18:38:25   
lavica76
Postovana doktorka
molim vas za misljenje rezultati radjeni 19.08.2018.
INSULIN ref.vrednosti 2.4-24.9
0 min. 6.7
30 min. 72.6
60 min. 77.8
90 min. 22.7
120 min. 25.5

GLUKOZA 75ml ref.vrednost
0 min. 4.4 4.1-5.9
30 min. 8.9 6.1-9.4
60 min. 7.6 manje od 11.1
90 min. 5.6 6.1-9.4
120 min. 5.8 manje od 7.7

Hvala.

(odgovor članu lavica76)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
3.9.2018 22:04:50   
marketing RR
Korisnica pita:

Postovani,

U martu 2017 sam radila AMH rezultat je bio 10,20 na osnovu toga mi je
zakljuceno da imam PCOS od tada pijem glucophage od 500 mg dva puta
dnevno posle obroka,pre par dana sam radila ponovo AMH rezultat je
4.63 pa me interesuje jel se stanje popravilo ili
pogorsalo,nestrpljivo cekam vas odgovor.

Unapred Hvala i veliki Pozdrav za Dr i vas tim.

(odgovor članu lavica76)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
3.9.2018 23:34:14   
Dragce86
Postovana Dr Jelena, kako se resiti gljivicne infekcije u trudnoc - imam u usnoj duplji i na noktu na nozi? Pocela je u 8.mesecu nakon primljenih 15 Progesterona na 3.dan za odrzavanje trudnoce i 80mg Pronisona + 10mg Aeriusa zbog alergije na jedan lek. Koristila sam Daktanol za usnu duplju 2 nedelje i ispiranje soda bikarbonom a za gljivicu na nokatnoj ploci palca noge Kansen 3 nedelje uz pranje uvece u sodi bikarboni i jos nista..malo se povuku dok traje terapija, cim je prestala opet su buknule. Sad sam 36.nedelja i brine me koliko to moze da mi smeta pri porodjaju i za oporavak? Ocito mi je pao imunitet jako :( Sad trenutno pijem Heferon 350mg 1x dn, Verapamil 40mg 3x1 ( puls luduje nekad i do 120/min pa mi je zato uveden )i vitamine, uvece ostao jos Urteogestan 200mg ali to ocekujem da izbace svakog dana jer sam usla u 9.mesec. Sta mi sve predlazete, jel treba sta od nalaza da uradim i kako mogu pomoci sebi? Iskljucila sam skoro skroz slatko ali nisam uspela u potpunosti belo brasno, a znam da to dvoje gljivice jako vole. Hvala na odgovoru!

< Poruku je uredio Dragce86 -- 3.9.2018 23:36:00 >

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
7.9.2018 21:53:36   
lesica

IZVORNA PORUKA: Sandra261095

user posted image
Imam 19godina i ova slika koju sam poslala su moji rezultati ali nista ne razumem,udata sam juna i tada sam imala prvi odnos... Pokusavam da ostanem trudna,sta da radim.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sneska099)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.9.2018 21:26:15   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Sneska099

Postovana doktorice, trudna sam puna tri mjeseca, zbog inzulinske rezistencije koristila sam terapiju (gluformin 2x850) do 12 nedelje. Secer mi je u tom periodu bio 4.8, a inzulin nisam mjerila. Doktor mi je iskljucio terapiju, jer mi po njegovom misljenju nije vise potrebna. Kakvo je vase misljenje o tome, da li bih trebala raditi neke nalaze? Takodje, sto se tice ishrane normalno se hranim, ne jedem slatkise, ali jedem svu ostalu hranu. Da li insulinska rezist.moze lose uticati na plod i trudnocu?


Metformin se koristi do kraja 12.g.n trudnoće, a prema
proceni lekara se može produžiti i dalje tokom trudnoće.
Ako ste ga uzimali samo zbog insulinske rezistencije, lekar je dobro
procenio i isključio. U periodu od 24-28.nedelje se radi kontrolni
oGTT, a po potrebi i pre ako imate povišen šećer , brz rast ploda
i/ili povećanje plodove vode.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Sneska099)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.9.2018 21:27:31   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: lavica76

Postovana doktorka
molim vas za misljenje rezultati radjeni 19.08.2018.
INSULIN ref.vrednosti 2.4-24.9
0 min. 6.7
30 min. 72.6
60 min. 77.8
90 min. 22.7
120 min. 25.5

GLUKOZA ref.vrednosti
0 min. 4.4
30 min. 8.9
60 min. 7.6
90 min. 5.6
120 min. 5.8

Hvala.


Blaga insulinska rezistencija, uvedite dijetu i redovnu
fizičku aktivnost. Lek metformin samo ako imate problem sa ovulacijom.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu lavica76)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.9.2018 21:33:15   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Korisnica pita:

Postovani,

U martu 2017 sam radila AMH rezultat je bio 10,20 na osnovu toga mi je
zakljuceno da imam PCOS od tada pijem glucophage od 500 mg dva puta
dnevno posle obroka,pre par dana sam radila ponovo AMH rezultat je
4.63 pa me interesuje jel se stanje popravilo ili
pogorsalo,nestrpljivo cekam vas odgovor.

Unapred Hvala i veliki Pozdrav za Dr i vas tim.


Metformin ne može da smanji AMH. Pretpostavljam da ste
analize radili u 2 različite laboratorije i da su u pitanju 2
različite metode određivanja hormona.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.9.2018 21:35:53   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Dragce86

Postovana Dr Jelena, kako se resiti gljivicne infekcije u trudnoc - imam u usnoj duplji i na noktu na nozi? Pocela je u 8.mesecu nakon primljenih 15 Progesterona na 3.dan za odrzavanje trudnoce i 80mg Pronisona + 10mg Aeriusa zbog alergije na jedan lek. Koristila sam Daktanol za usnu duplju 2 nedelje i ispiranje soda bikarbonom a za gljivicu na nokatnoj ploci palca noge Kansen 3 nedelje uz pranje uvece u sodi bikarboni i jos nista..malo se povuku dok traje terapija, cim je prestala opet su buknule. Sad sam 36.nedelja i brine me koliko to moze da mi smeta pri porodjaju i za oporavak? Ocito mi je pao imunitet jako :( Sad trenutno pijem Heferon 350mg 1x dn, Verapamil 40mg 3x1 ( puls luduje nekad i do 120/min pa mi je zato uveden )i vitamine, uvece ostao jos Urteogestan 200mg ali to ocekujem da izbace svakog dana jer sam usla u 9.mesec. Sta mi sve predlazete, jel treba sta od nalaza da uradim i kako mogu pomoci sebi? Iskljucila sam skoro skroz slatko ali nisam uspela u potpunosti belo brasno, a znam da to dvoje gljivice jako vole. Hvala na odgovoru!


Svakako treba da budete bez slatkiša tokom trudnoće i tokom
dojenja. Nistatin tablete za sisanje smete i tokom trudnoće i tokom
dojenja, jer se lek ne resorbuje u crevima. A lokalnu terapiju za
nokte dogovorite sa dermatologom.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.9.2018 23:06:34   
Dragce86
Hvala Vam, Dr, na odgovoru, srdacan pozdrav.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
21.9.2018 15:50:29   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: lesica RR


IZVORNA PORUKA: Sandra261095

user posted image
Imam 19godina i ova slika koju sam poslala su moji rezultati ali nista ne razumem,udata sam juna i tada sam imala prvi odnos... Pokusavam da ostanem trudna,sta da radim.




Potrebno je da uradite AMH, 17OH progesteron, kortizol, SHBG, androstenedion i DHEAS 2.ili 3.dana ciklusa i OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insuliemija u 0.30.60. i 120.min testa.


Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
8.10.2018 17:53:29   
Licasce
Postovani,Ovo su moji nalazi pa Vas molim da ih protumaciteTSH 1.71FT3 4.18FT4 10.9ANTI TPO <10
OGTT SA 75g glukozeGlikemija:0''  5.260'' 6.7120'' 4.8INSULIN:0'' 4.460'' 34.5120'' 24.9INSULINSKA REZISTENCIJA-HOMA 1.0
HORMONI RADJENI 3DCESTRADIOL 131 (77-921)PROGESTERON 1.1 (0.32-0.95)LH 4.5 (2.39-6.6)FSH 4.4 (3.35-21.63)PROLAKTIN 492 (29-513)TESTOSTERON 1.88 (0.25-2.75)Da li mojim stanjem treba da se pozabavi endokrinolog ili mogu da se oslonim na ginekologa za sada?Unapred hvala

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
23.10.2018 20:24:14   
Anamaria2711
Poštovana doktorka,

interesuje me da li je uobičajeno prekinuti terapiju fraxiparinom po ulasku u 9. mesec? Koliko sam pratila temu i iz prethodnih razgovora sa hematologom, terapija se sprovodi do 12-24h pre porodjaja, pa se nastavlja posle porodjaja u narednih 4-6 nedelja.
Meni je hematolog propisao fraxiparin 0.3 (kasnije doza povećana na 0,4 jednom dnevno) zbog visokog d dimera u 6. mesecu, radili smo testove na stečene trombofilije i tu su rezultati ok, a na rezultate na urođene trombofilije čekam do kraja nedelje. Kao posledica terapije su mi se spustili trombociti na 79 i danas čujem da treba od sutra da prekinem sa injekcijama pa sam skroz zbunjena. Nisam sigurna koliko je prekid terapije u ovom periodu trudnoće rizičan po plod imajući u vidu da je ostalo samo nekoliko nedelja do porodjaja. Poslednji rezultat d dimera je 842 ng/ ml. Prva mi je trudnoća, nisam imala spontanih.

Hvala unapred!

(odgovor članu Licasce)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
23.10.2018 20:50:32   
Licasce
Anamaria, Ja nisam doktorka ali posto se ovde ceka na odgovor bolje potrazi molisljenje jos jednog specijaliste. Ja takodje hnam d ase terapija primenjuje upravo kako si napisala i da je pad trombocita sastavni deo terapijePuno srece

(odgovor članu Anamaria2711)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
23.10.2018 23:21:51   
Anamaria2711
Hvala ti na brzom odgovoru i željama, Licasce. Zatražila sam i mišljenje od drugog hematologa da budem sigurna pa ću videti šta dalje kad me primi.
Pozdrav!

(odgovor članu Licasce)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
29.10.2018 21:51:18   
Aleksandra84
Postovana,Vec sam Vam se obratila sa svojim problemom, ukratko da ponovim - u martu ove godine sam izgubila bebu u 31. GN, par dana po porodjaju sam smestena u bolnicu sa obostranom plucnom embolijom. Po izlasku iz bolnice sam dobila obdukcioni nalaz posteljice koji je pokazao nakupine fibrina i infarkte, dakle, to je razlog smrti bebe. Ja sam bila do 1og juna na terapiji Xarelto, pa su me prebacili na Clexane 6000 IE dva puta dnevno zbog obilnih i dugih menstrualnih krvarenja i anemije. Naravno, radjene su trombofilije, ali taj prvi put ne toliko detaljno, tek toliko da je protein S bio u deficitu, Lp(a) jako visok, homocistein takodje, folna kiselina u padu... e, sad... ja sam ponovo trudna, danas 9 nedelja i 2 dana. Pre tri nedelje su radjene trombofilije detaljnije nego prosli put, nalaze sam dobila na kucu, pa me zanima koliko je lose jer pored onoga sto je vec bilo problematicno, vidim da jos poneki parametri nisu bas najbolji, kao i mutacija za koju nisam uspela nista da nadjem. Sledeca kontrola mi je za nedelju dana, 11 meseci zivim u Nemackoj zbog suprugovog posla i nisam bas najbolja sa jezikom, a sve mi se ovde i desava, te Vas najljubaznije molim da mi rastumacite nalaze i kazete koliki je ozbiljno stanje. Inace, nova terapija je Clexane 4000 IE, aspirin 100 mg i folati 800, naravno, redovni kompleks trudnickih vitamina.Unapred zahvalna.Aleksandrauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anamaria2711)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
12.11.2018 15:28:32   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Licasce

Postovani,Ovo su moji nalazi pa Vas molim da ih protumaciteTSH 1.71FT3 4.18FT4 10.9ANTI TPO <10
OGTT SA 75g glukozeGlikemija:0''  5.260'' 6.7120'' 4.8INSULIN:0'' 4.460'' 34.5120'' 24.9INSULINSKA REZISTENCIJA-HOMA 1.0
HORMONI RADJENI 3DCESTRADIOL 131 (77-921)PROGESTERON 1.1 (0.32-0.95)LH 4.5 (2.39-6.6)FSH 4.4 (3.35-21.63)PROLAKTIN 492 (29-513)TESTOSTERON 1.88 (0.25-2.75)Da li mojim stanjem treba da se pozabavi endokrinolog ili mogu da se oslonim na ginekologa za sada?Unapred hvala




Poštovana, potrebno je da uradite AMH i ultrazvučnu procenu ovarijalne rezerve. OGTT pokazuje da treba da povećate fizičku aktivnost, ali za sada ne bih savetovala neku dodatnu terapiju.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Licasce)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
12.11.2018 15:29:28   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Anamaria2711

Poštovana doktorka,

interesuje me da li je uobičajeno prekinuti terapiju fraxiparinom po ulasku u 9. mesec? Koliko sam pratila temu i iz prethodnih razgovora sa hematologom, terapija se sprovodi do 12-24h pre porodjaja, pa se nastavlja posle porodjaja u narednih 4-6 nedelja.
Meni je hematolog propisao fraxiparin 0.3 (kasnije doza povećana na 0,4 jednom dnevno) zbog visokog d dimera u 6. mesecu, radili smo testove na stečene trombofilije i tu su rezultati ok, a na rezultate na urođene trombofilije čekam do kraja nedelje. Kao posledica terapije su mi se spustili trombociti na 79 i danas čujem da treba od sutra da prekinem sa injekcijama pa sam skroz zbunjena. Nisam sigurna koliko je prekid terapije u ovom periodu trudnoće rizičan po plod imajući u vidu da je ostalo samo nekoliko nedelja do porodjaja. Poslednji rezultat d dimera je 842 ng/ ml. Prva mi je trudnoća, nisam imala spontanih.

Hvala unapred!



Poštovana, ovo je procena hematologa zbog pada trombocita.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Anamaria2711)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
12.11.2018 15:30:17   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Aleksandra84

Postovana,Vec sam Vam se obratila sa svojim problemom, ukratko da ponovim - u martu ove godine sam izgubila bebu u 31. GN, par dana po porodjaju sam smestena u bolnicu sa obostranom plucnom embolijom. Po izlasku iz bolnice sam dobila obdukcioni nalaz posteljice koji je pokazao nakupine fibrina i infarkte, dakle, to je razlog smrti bebe. Ja sam bila do 1og juna na terapiji Xarelto, pa su me prebacili na Clexane 6000 IE dva puta dnevno zbog obilnih i dugih menstrualnih krvarenja i anemije. Naravno, radjene su trombofilije, ali taj prvi put ne toliko detaljno, tek toliko da je protein S bio u deficitu, Lp(a) jako visok, homocistein takodje, folna kiselina u padu... e, sad... ja sam ponovo trudna, danas 9 nedelja i 2 dana. Pre tri nedelje su radjene trombofilije detaljnije nego prosli put, nalaze sam dobila na kucu, pa me zanima koliko je lose jer pored onoga sto je vec bilo problematicno, vidim da jos poneki parametri nisu bas najbolji, kao i mutacija za koju nisam uspela nista da nadjem. Sledeca kontrola mi je za nedelju dana, 11 meseci zivim u Nemackoj zbog suprugovog posla i nisam bas najbolja sa jezikom, a sve mi se ovde i desava, te Vas najljubaznije molim da mi rastumacite nalaze i kazete koliki je ozbiljno stanje. Inace, nova terapija je Clexane 4000 IE, aspirin 100 mg i folati 800, naravno, redovni kompleks trudnickih vitamina.Unapred zahvalna.Aleksandrauser posted image user posted image user posted image



Poštovana, s obzirom da ste imali obostranu plućnu emboliju neophodna je terapija heparinom bez obzira na nalaze. Pojedini od faktora koji su urađeni, normalno rastu u trudnoći. Vama je i sada dominantan nalaz niskog proteina S što može biti uzrok tromboza i gubitka trudnoće.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Aleksandra84)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
14.11.2018 15:38:00   
marketing RR
Korisnica pita:

Postovani,

Imam jos jedno pitanje za postovanu Doktorku
Ja i suprug se spremamo za VTO ,ali njegov bris po treci put nije u
redu iz brisa Ureoplazme,i to u velikom broju bio je dva puta na
terapiji,od strane mog ginekologa,pio je antibiotike
Dovicin,Hemomicin,i Ciprocinal,rekli su nam da mora kod urologa na
dalje lecenje zbog bakterije Ureoplazme.Posto ne mogu nigde na nadjem
uzrok nego samo lecenje i kako se prenosi,interesuje me kako se
dobija, koji je uzrok i kada se izleci da li se navraca?Ja je nemam
ali on na zalost ima citala sam da se prenosi polnim putem i da
izaziva sterililet kod oba partnera,i da smanjuje i usporava br
spermatozoida sto je slucaj kod njega.

Unapred zahvalna na odgovoru


(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
18.11.2018 11:16:56   
Pticica555
Postovana doktorka, da li mogu dobiti Vase misljenje? Pokusavam 8 meseci, ali do trudnoce ne dolazi.Ciklus je redovan na 31-32 dan, desi se mozda dva puta godisnje da zakasni po 5-7 dana.Nisam pusac, imam 27 godina.Rezultati su sledeci-Hormoni radjeni 2dc,FSH 6,66ref.vr.folikularna faza 3,5-12,5 mlU/mlLH 7,94 mlU/mlref.vr.folikularna faza 2,4-12,6 mlU/mlEstradiol 38,4 pg/mlref.vr.folikularna faza 25-195pg/mlTestosteron 0,399 ng/mlref.vr. 0,06-0,82 ng/ml
Progesteron 22 dc- 7,74 ng/mlref.vr. luteinska faza 1,83-23,9 ng/ml
Cervikalni i vaginalni brisevi uredni,Mikoplazma, ureaplazma i hlamidija negativno.
Anti Milerov hormon- AMH 7,650ref.vr.- Zene (25-29 godina) 1,18-9,16
OGTT sa 75gr glukozeGlukoza 0''- 4,77 (ref.vr. 3,33-6,10)Glukoza 60''- 5,57 (ref.vr. 3,33-6,10)Glukoza 120''- 5,37 (ref.vr. 3,33-6,10)
Insulin 0''- 4,6 (ref.vr. 6,0-27,0)Insulin 60''- 35,2 (ref.vr. 6,0-27,0)Insulin 120''- 27,7 (ref.vr. 6,0-27,7)
Vaginalni UZ radjen 4 dan menstruacije, potvrdjeni policisticni jajnici.Uterus u AVF, normalnog oblika i velicine, homogene teksture i miometrijuma. Endometrijum debljine 4,86 mm, bez razdvajanja u fundusu. Desni jajnik dimenzija 32x21,9x24,9 mm (8,9ml), AFC=14. Levi jajnik dimenzija 37x16x19,6 mm (6,1ml), AFC= 12.
Mesec ipo dana sam na dijeti, tj.ne jedem slatkise, grickalice, ne pijem sokove. Hleb samo od razanog brasna,koji sama mesim. Pijem caj od virka i mesavinu hajducka trava,neven i kopriva.U toku tog meseca radjen progesteron 26 dc, jer se sluz i bol u jajniku pojavila tek 19 dan, pa je samim tim i menstruacija kasnila 4 dana. Rezultat progesterona je 32,25 nMol/L (ref.vr. 5,8-75,9 nMol/L)
Uradjeni  spermokultura i spermogram, 2 dana apstinencije.Spermokultura sve uredno.Spermogram:Zapremina- 5.2 mlIzged- belicas_tPH- 7.5 (bazno)Broj sperm. u cm3- 37 000 000Pokretnih sperm.posle 30 min.- 58%Slabo pokretnih- 4%Nepokretnih- 38%Leukocita- 0-1 u vidnom poljuEritrocita- 0Ep. Celije- 0Fruktoza-pozitivnaLikvefakcija u 30 minuta- potpuna.
Veliko hvala unapred!



(odgovor članu Pticica555)
Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here