|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
8.4.2018 22:14:32   
ivannna
Postovana dr,

pijem DHEA od 75mg

da li je potrebno da zbog trombofilija ( heterozigot faktor V lejdan,mthfr i pai) uzimam aspirin ili fraksiparin?

hvala puno

(odgovor članu mashna)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
12.4.2018 16:59:19   
MimaNss
Dobar dan
Imam jedno pitanje
Dobila sam menstruaciju sedam dana ranije. Prvi dan mi se pojavio braonkasti isecak koji je trajao taj dan, sutra dan nista nisam imala treći dan rozikasto pa opet ništa ulazak je bio prazan kad se obrišem na ec papiru rozikasto, sutra dan krv pa opet rozikasto trajalo je svega tri dana vise rozikasto nego crveno. Zanima me da li postoji mogućnost na trudnoću?
Nikad mi se ovo nije desilo. Hvala puno, molim vas da mi odgovorite brine me. user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1302
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
12.5.2018 3:19:16   
zece
Zdr postovan dr jeli se kod vas meri prolaktin u trudnoci ja sam vec trudna 9 Ned I dva dana I moj endokrinolog kaze da se ne meri u trudnoci ali citam niz net oti neki GA mere I u trudnoci a za bromergon neki kazu da se ne pie u trudnoci a moj endokrinolog je rekao da ga pijam do 12 ned I koliko cesto u trudnoci as rade vidno pole

(odgovor članu MimaNss)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
12.5.2018 19:54:34   
Ana RR
Draga dr Jelena,

danas sam radila ogtt sa glukozom i insulimenijama, kao i TSH. Da li možete da mi protumačite rezultat? Pretpostavljam da mi treba terapija, šta vi predlažete?

Hvala unapred

user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 15.5.2018 11:56:20 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1304
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
13.5.2018 19:38:42   
marija6
imam cerkicu od godine zelela bi i drugo dete radila sam na tome prosli mesec ali nista od toga se nije desilo dobila sam menstruaciju i jako sam se zabrinula,s obzirom sam prestala od skoro da se cuvam i sama znam da za to mozda treba vremena interesuje me vase misljenje dali mozda postoji neki problem za koji ja neznam dali treba uraditi neki nalaz i slicno.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
13.5.2018 19:42:33   
marija6
inace zaboravila sam da kazem da mi je prvi porodjaj bio carski rez sve je super proslo bez komplikacija a sa prvom cerkicom sam ostala trudna odmah kada sa i planirala,od carskog je proslo 3 godine molim vas za savet jako zelim drugo dete

(odgovor članu marija6)
Direktna veza do poruke: 1306
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
16.5.2018 22:30:16   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Cao htela bi da pitam nesto.Pre nekoliko godina utvrdjen mi je usporen rad štitne žlezde i vec 2 godine pijem eutirox of 75 mg,i poslednji rezultati su u redu.Pokusavam vec mesecima da ostanem u drugom stanju ali ne ide.Pa sam htela da pitam da li je to od stitne zlezde ili?Sta treba da uradim?



Ako ste eutireoidni tako da je TSH manji od 2.5, onda štitna sigurno nije problem. Potrebno je da uradite bazalni hormonski status 2.-3.dana MC, OGTT, ginekološki pregled sa brisevima, HSG i suprug uradi ispitivanje spermograma.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
16.5.2018 22:32:18   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: RemaRa

Pozdrav svima! Imam jedno pitanje. Naime, stimulisana sam Puregonom, 17. dc folikuli na desnom jajniku 16x14, 18x17, 16x10, 14x6mm ; na levom 18x18, 14x15, 13x12mm , te veceri primila Pregnyl 5000 , dva dana nakon toga je radjena inseminacija i poslata sam kuci.
Receno mi je da imam odnose sledece veceri "da bi pokrila manje folikule".
Utrogestan koristim vaginalno 2x1.
A onda se javljaju nesnosni bolovi "probadanja" u predelu materice, jajnika..nadutost me sve vreme prati. Jedva se krecem, odgovara samo kada lezim. Otisla sam kod lekara u svom malom mestu gde je video dosta folikula (vecih uglavnom) Nisu izmereni, nista nije receno. Ne znam sta da radim, zabrinuta sam jako.user posted image Bojim se da ne preraste u ciste ali da ne postavljam sama sebi dijagnozu, molim za savet. Da li je to normalno i treba samo da sacekam da spontano puknu ili uopste nece sami od sebe puci i moram nesto da preduzmem? Unapred hvala..Marija


Obavezno se javite lekaru koji je vodio stimulaciju da bi se isključila hiperstimulacija.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu RemaRa)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
16.5.2018 22:32:58   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: honolulu

Postovanje, imam Hasimoto i oo nalogu endrokrinologa vadila sam prolaktin, acth i kortizol. Svi nalazi su mi na doljnoj granici. Kod dr imam zakazano tek za mesec dana. Da li mozete da mi kazete sta znace niske vrednosti ovih hormona? Hvala


Potrebno je da mi navedete tačne vrednosti hormona i u koje vreme ste radili u tom danu.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu honolulu)
Direktna veza do poruke: 1309
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
16.5.2018 22:50:34   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: mashna

Postovana,
Radila sam OGTT sa 75g glukoze u 35. nedelji trudnoce i rezultati su sledeci:

0' 4,3
30' 8,53
60' 9.66
90' 6,39
120' 7,76

Zbunjena sam ovim poslednjim rezultatom, jer koliko sam upucena glukoza bi posle dva sata trebala da opada, a ne naglo da raste. Zanima me da li je ovo uopste moguce i ako jeste da li je rezultat zabrinjavajuci. Hvala unapred!


Potrebno je da do porođaja vodite računa o ishrani, imate visoku glikemiju u 1.satu koja govori u prilog gestacijskom diabetu.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu mashna)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
16.5.2018 22:51:14   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: ivannna

Postovana dr,

pijem DHEA od 75mg

da li je potrebno da zbog trombofilija ( heterozigot faktor V lejdan,mthfr i pai) uzimam aspirin ili fraksiparin?

hvala puno


Proverite D dimer i ukoliko je povišen, javite se hematologu.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1311
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.5.2018 22:51:51   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: MimaNss

Dobar dan
Imam jedno pitanje
Dobila sam menstruaciju sedam dana ranije. Prvi dan mi se pojavio braonkasti isecak koji je trajao taj dan, sutra dan nista nisam imala treći dan rozikasto pa opet ništa ulazak je bio prazan kad se obrišem na ec papiru rozikasto, sutra dan krv pa opet rozikasto trajalo je svega tri dana vise rozikasto nego crveno. Zanima me da li postoji mogućnost na trudnoću?
Nikad mi se ovo nije desilo. Hvala puno, molim vas da mi odgovorite brine me. user posted image


Uradite bHCG iz krvi da bi se potvrdila trudnoća.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu MimaNss)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.5.2018 22:52:35   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: zece

Zdr postovan dr jeli se kod vas meri prolaktin u trudnoci ja sam vec trudna 9 Ned I dva dana I moj endokrinolog kaze da se ne meri u trudnoci ali citam niz net oti neki GA mere I u trudnoci a za bromergon neki kazu da se ne pie u trudnoci a moj endokrinolog je rekao da ga pijam do 12 ned I koliko cesto u trudnoci as rade vidno pole


Ne meri se prolaktin u trudnoći, jer je prirodno povišen. Bromokriptin sme do kraja 12.g.n. trudnoće. U svakom trimestru trudnoće uraditi pregled vidnog polja.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.5.2018 22:53:12   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Draga dr Jelena,

danas sam radila ogtt sa glukozom i insulimenijama, kao i TSH. Da li možete da mi protumačite rezultat? Pretpostavljam da mi treba terapija, šta vi predlažete?

Hvala unapred

user posted image


Uredni rezultati.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1314
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
16.5.2018 22:53:45   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: marija6

imam cerkicu od godine zelela bi i drugo dete radila sam na tome prosli mesec ali nista od toga se nije desilo dobila sam menstruaciju i jako sam se zabrinula,s obzirom sam prestala od skoro da se cuvam i sama znam da za to mozda treba vremena interesuje me vase misljenje dali mozda postoji neki problem za koji ja neznam dali treba uraditi neki nalaz i slicno.

inace zaboravila sam da kazem da mi je prvi porodjaj bio carski rez sve je super proslo bez komplikacija a sa prvom cerkicom sam ostala trudna odmah kada sa i planirala,od carskog je proslo 3 godine molim vas za savet jako zelim drugo dete


Ako ste radili samo jedan mesec na trudnoći, ne treba da se brinete. Treba da uradite ginekološki pregled, vaginalni i cervikalni bris, TSH i glikemiju. Suprug treba da uradi spermogram. Ukoliko je sve u redu, ali u narednih 6 meseci nema trudnoće treba da ispitate prohodnost jajovoda.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu marija6)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
17.5.2018 14:49:17   
ivannna
Postovana dr,

ponovla sam ogtt test jer ga nisam radila od 2012 i ovo su reultati:
glukoza 0-5
60-9,2
120- 6,4
insulin 0-<2,00
60- 48,3
120-71,4

dr je rekao da nema potrebe da pijem glukofaz jer mi nesto i ne moze pomoci vec samo da pazim sta jedem-dijagnoza-hiperinsulinemija
nemam pcos,ali od kad sam radila vto meni su se ciklusi produzili,imam ovulacije ali dobijam na 35-43dana

koje je vase misljenje? da li mi ipak treba glukofaz?

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
17.5.2018 15:13:01   
mala_malina
Postovanje,

Da li biste mogli da mi date misljenje na sledece. Imam 30 godina i radimo vec 3 meseca na bebi (znam da nije puno), ali sam pocela da odmah da obavljam neke analize da bih bila sigurna da sam ok. U januaru sam uradila sve briseve i sve je bilo dobro.
U psolednjih 3 meseca dobijam na 29-30 dana

28.4 sam dobila, i 3. dana sam radila hormone:
FSH 7.74 MIU/ml (folik.faza 3.5-12.5)
LH 6.49 mIU/ml (folik.faza 24.4-12.6)
Estradiol 52.91 pg/ml (folik.faza 12.4-233)
Prolactin 19.2 ng/ml (ref.vred 4.79-23.3)
DHEA-S04 136.20 mg/dL ( za moje godiine 98.8-340.0)
Androstenedione 1.71 ng/ml (ref.vred. 0.30-3.30)
Testosteron 42.07 ng/dl (ref. vred. 8.4-48.1)
SHBG 91.32 nmol/l (ref.vred: 32.4-128)
17-hudroxyprogesteron 1.09 ng/ml (folk.faza 0.2-1.3)
cortisol 10.94 mg/dL (ref: 4.82-19.5)
AMH 4.42 ng/ml (ref: 0.17-7.37)

Potom sam radila folikulometriju, 8 dana ciklusa vec je uocen jedan dominantan folikul od 18mm, dalje doktor nije hteo da radi vise UZ, samo mi je rekao da imam odnose 2 dana posle tog UZ i jos koji dan zaredom.

Posle sam uradila progesteron 18dana ciklusa,posto mi je ovo ocigledno bila ranije ovulacija i rezulata je bio 63.9 nmol/L (20.32 ng/ml) ref vrednosti su za lutealnu fazu 19.0-76 (nmlo/l) i 6.04-24.2 (ng/ml)

Takodje sam danas ponovila progesteron i danas je 70.00 nmol/L i 22.26 ng/mL (ref vrednsoti su iste kao i za prethodne vrednosti).

Zanima me da li ovi rezultati mogu da indukuju da je bilo ovulacije? S obzirom da raste da li to znaci da je O bila pre manje od 7 dana?
Naime malo vise brinem, zato sto sam imala operaciju abdomena pre 6god(vadjenje slepog creva i bubreg je bio u gnoju bio je zacetak sepse pa su mi to sanirali), pa mi kazu doktori da postoji mogucnost od komoplikacija zbog potenciajnih prirsalica, takodje s vremena na vreme imam po neku cistu koja se pojavi. A takodje imam i dijagnozu sundjerastih bubrega i desni bubreg mi slabije radi.

Hvala!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
19.5.2018 12:48:11   
Maki1786
Dobar dan
Ja is suprug skoro 2 godine pokusavamo da ostanemo trudni.Posle 3 meseca pokusavanja smo uradili spermogram i videli da ima manji broj pokretljivih spermatozoida.Pio je profertil, pa smo napravili pauzu pa je zatim pio proxeed i sada treba da uradi novi spermogram.U medju vremenu sam ja isla na redovne preglede i sve je bilo u redu.Shvatili smo koristeci maybe baby da ja mozda i nemam ovulaciju ili neznamo kad je.Pila sam caj od virka i pojavile su se paprati na maybe baby i to par dana od perioda.Na dan ovulacije po kalendaru sam radila kucni test za ovulaciju i nije je bilo.(verovatno je bila ranije)Sa svim ovim podacima sam otisla kod ginekologa i poslala me je da izvadim hormone.
Po rezultatima TSH mi je 7.24 znaci povisen.Tek za 5 dana idem da mi pregleda rezultate i uputi dalje.Jer mogu da ostanem trudna dok je tsh povisen>.Totalno sam zbunjena sa svim.Primetila sam da kad se iznerviram da mi se u grlu stvara osecaj kao da imam knedlu.To mi se ranije nije desavalo.Inace sam iz Novog Sada i imam 31 god a suprug 34.

(odgovor članu mala_malina)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
30.5.2018 12:51:50   
Milena832010
Postovana
molim da mi pojasnite ima li nivo tsh uticaja na neplodnost?
Suprug i ja 8 godina pokusavamo da dobijemo dete i stalno je bio infertilitet bez vidljivog uzroka.Nedavno sam radila pretrage vezane za stitnu zlezdu i rezultati su sledeci
tsh 2,2 ref 0,3/5,5
ft4 10,6 7,0-18
tg 23,4 0-50,0
tgAt <6 0 - 30
tpoat <1 0 - 130 .

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
8.6.2018 16:49:14   
dzafi
Poštovana,

Koje su referentne vrednosti ddimera za treci trimestar trudnoće? Sada sam 35ta nedelja, ddimer je 1300, primam fraxi 0,3 zbog homozigot mthfr i pai 4g4g.user posted image

(odgovor članu Milena832010)
Direktna veza do poruke: 1320
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
11.6.2018 12:26:50   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: ivannna

Postovana dr,

ponovla sam ogtt test jer ga nisam radila od 2012 i ovo su reultati:
glukoza 0-5
60-9,2
120- 6,4
insulin 0-<2,00
60- 48,3
120-71,4

dr je rekao da nema potrebe da pijem glukofaz jer mi nesto i ne moze pomoci vec samo da pazim sta jedem-dijagnoza-hiperinsulinemija
nemam pcos,ali od kad sam radila vto meni su se ciklusi produzili,imam ovulacije ali dobijam na 35-43dana

koje je vase misljenje? da li mi ipak treba glukofaz?



Savetovala bih Vam primenu metformina, s obzirom da je u pitanju sterilitet. Vi imate insulinsku rezistenciju, a da li imate PCOS zavisi od nalaza hormona, UZ slike jajnika i kliničke slike.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
11.6.2018 12:30:57   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: mala_malina

Postovanje,

Da li biste mogli da mi date misljenje na sledece. Imam 30 godina i radimo vec 3 meseca na bebi (znam da nije puno), ali sam pocela da odmah da obavljam neke analize da bih bila sigurna da sam ok. U januaru sam uradila sve briseve i sve je bilo dobro.
U psolednjih 3 meseca dobijam na 29-30 dana

28.4 sam dobila, i 3. dana sam radila hormone:
FSH 7.74 MIU/ml (folik.faza 3.5-12.5)
LH 6.49 mIU/ml (folik.faza 24.4-12.6)
Estradiol 52.91 pg/ml (folik.faza 12.4-233)
Prolactin 19.2 ng/ml (ref.vred 4.79-23.3)
DHEA-S04 136.20 mg/dL ( za moje godiine 98.8-340.0)
Androstenedione 1.71 ng/ml (ref.vred. 0.30-3.30)
Testosteron 42.07 ng/dl (ref. vred. 8.4-48.1)
SHBG 91.32 nmol/l (ref.vred: 32.4-128)
17-hudroxyprogesteron 1.09 ng/ml (folk.faza 0.2-1.3)
cortisol 10.94 mg/dL (ref: 4.82-19.5)
AMH 4.42 ng/ml (ref: 0.17-7.37)

Potom sam radila folikulometriju, 8 dana ciklusa vec je uocen jedan dominantan folikul od 18mm, dalje doktor nije hteo da radi vise UZ, samo mi je rekao da imam odnose 2 dana posle tog UZ i jos koji dan zaredom.

Posle sam uradila progesteron 18dana ciklusa,posto mi je ovo ocigledno bila ranije ovulacija i rezulata je bio 63.9 nmol/L (20.32 ng/ml) ref vrednosti su za lutealnu fazu 19.0-76 (nmlo/l) i 6.04-24.2 (ng/ml)

Takodje sam danas ponovila progesteron i danas je 70.00 nmol/L i 22.26 ng/mL (ref vrednsoti su iste kao i za prethodne vrednosti).

Zanima me da li ovi rezultati mogu da indukuju da je bilo ovulacije? S obzirom da raste da li to znaci da je O bila pre manje od 7 dana?
Naime malo vise brinem, zato sto sam imala operaciju abdomena pre 6god(vadjenje slepog creva i bubreg je bio u gnoju bio je zacetak sepse pa su mi to sanirali), pa mi kazu doktori da postoji mogucnost od komoplikacija zbog potenciajnih prirsalica, takodje s vremena na vreme imam po neku cistu koja se pojavi. A takodje imam i dijagnozu sundjerastih bubrega i desni bubreg mi slabije radi.

Hvala!


Imate uredne vrednosti hormona, jedino nedostaje i TSH. Progesteron je ovulatoran.
Savetujem da uradite HSG, da bi se ispitala prohodnost jajovoda.


Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu mala_malina)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
11.6.2018 12:32:14   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Maki1786

Dobar dan
Ja is suprug skoro 2 godine pokusavamo da ostanemo trudni.Posle 3 meseca pokusavanja smo uradili spermogram i videli da ima manji broj pokretljivih spermatozoida.Pio je profertil, pa smo napravili pauzu pa je zatim pio proxeed i sada treba da uradi novi spermogram.U medju vremenu sam ja isla na redovne preglede i sve je bilo u redu.Shvatili smo koristeci maybe baby da ja mozda i nemam ovulaciju ili neznamo kad je.Pila sam caj od virka i pojavile su se paprati na maybe baby i to par dana od perioda.Na dan ovulacije po kalendaru sam radila kucni test za ovulaciju i nije je bilo.(verovatno je bila ranije)Sa svim ovim podacima sam otisla kod ginekologa i poslala me je da izvadim hormone.
Po rezultatima TSH mi je 7.24 znaci povisen.Tek za 5 dana idem da mi pregleda rezultate i uputi dalje.Jer mogu da ostanem trudna dok je tsh povisen>.Totalno sam zbunjena sa svim.Primetila sam da kad se iznerviram da mi se u grlu stvara osecaj kao da imam knedlu.To mi se ranije nije desavalo.Inace sam iz Novog Sada i imam 31 god a suprug 34.


Vi imate subkliničku hipotireozu i nephodno je lečenje kada se spremate za trudnoću. To može biti jedan od razloga zašto nemate ovulaciju. Savetujem da i suprug uradi hormone FSH, LH, TSH, prolaktin, testosteron, estradiol, SHBG i urološki pregled.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Maki1786)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
11.6.2018 12:33:23   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Milena832010

Postovana
molim da mi pojasnite ima li nivo tsh uticaja na neplodnost?
Suprug i ja 8 godina pokusavamo da dobijemo dete i stalno je bio infertilitet bez vidljivog uzroka.Nedavno sam radila pretrage vezane za stitnu zlezdu i rezultati su sledeci
tsh 2,2 ref 0,3/5,5
ft4 10,6 7,0-18
tg 23,4 0-50,0
tgAt <6 0 - 30
tpoat <1 0 - 130 .


Hormoni štitaste žlezde imaju veliki uticaj na plodnost, ali kod Vas je rezultat TSH uredan i ne mogu reći da je ovo uzrok Vašeg infertiliteta.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Milena832010)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
11.6.2018 12:33:58   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: dzafi

Poštovana,

Koje su referentne vrednosti ddimera za treci trimestar trudnoće? Sada sam 35ta nedelja, ddimer je 1300, primam fraxi 0,3 zbog homozigot mthfr i pai 4g4g.user posted image


Poštovana, opseg referentnih vrednosti zavisi od laboratorije. Pred porođaj vrednosti D dimera se kreću iznad 1000.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here