|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
11.11.2009 16:30:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx

Sta ako sam se porodila u avionu iznad Tihog okeana???


Možda dođe neka ribica da ti okupa dete i da ti pomogne da dojiš! user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
11.11.2009 16:31:21   
*Alexx*
Mala sirena user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
11.11.2009 16:32:44   
Anoniman
user posted image i usput će se počešljati viljuškom.

Neću više.... odoh jako off, ali mi je baš bio sladak tvoj komentar...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
11.11.2009 16:34:24   
marince1
IZVORNA PORUKA: Alexx

Mala sirena user posted image user posted image user posted image


Lude ste! user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
12.11.2009 12:14:52   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: Mivica

mene su svi u porodilištu ubeđivali da ne mogu da dojim, eventualno uz pomoć cucle-ne veštačke bradavice, obične cule za flašicu.


takodje i meni.
Meni je neka da izvinete, krava od sestre rekla da necu moci da dojim normalno a nije me posteno ni pogledala, pa mi je rekla da kupim pumpicu i silikonske bradavice, mm to sve doneo u porodiliste abebac nece pa nece sa sil.bradavice.
A kad smo dosli kuci, posle jedne ili dve ture plakanja, ja njega bebca stavim na bok i dam mu siku i on je prihvati.
sil. bradavice nisam ni jednom bas iskoristila jer nije bebac tako hteo, pumpicu s vremena na vreme i koristim.
ali hocu da kazem da te sestre nekada tako lupaju gluposti, jer nemaju vremena, zelje i bas ih briga da obrate paznju na probleme porodilja.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
18.11.2009 20:30:03   
*Alexx*
Marince, kako ide laktacija?

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
18.11.2009 20:51:53   
marince1
isto user posted image  (lose)

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
18.11.2009 20:53:12   
Anoniman
marince da li bebac uopste hoce sa silikonima da siki?


(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
18.11.2009 21:11:34   
*Alexx*
A jeste li bili kod pedijatra? Sta on/ona kaze?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
28.11.2009 10:47:00   
Pansophia
Ja nisam nikada cedila mleko osim kada dajem Vigantol, pa onda jednu kap mleka iscedim.
Do sada je bilo sve ok. Pijem HIPPov caj za dojilje.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
28.11.2009 13:33:21   
eugenija
IZVORNA PORUKA: marince

ja volem pivo,ali da to njemu ne smeta jer je gazirano? user posted image

ne hranim ja njega na flasicu da bi posle toga nesto poradila po kuci!

jutros je sikio,ali vrlo malo i zaspao na dojci.valjda ce se to resiti


I ja sam pila pivo kada sam dojila u početku.. Svaki dan jedno. Imaš i bezalkoholno, ako ne želiš da unosiš alkohol u organizam.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
20.12.2009 15:33:33   
Trcosava
opet ja... ljudi ja sve mislim da se meni smanjuje mleko... ranije je sisala po nekih 10 min jednu dojku i ne isprazni je celu i bila je sita,sad jednu isprazni i stavim je na drugu user posted image

pijem skoro 3 l tečnosti... uzela sam Novalac u slučaju da mi zmanjka mleka,

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
20.12.2009 19:02:39   
gagana83
Ja sam se izmlazavala mesec dana,mozda i vise,tako su me svi savetovali,drugacije i ne bih mogla jer bi mi dojke eksplodirale od kolicine mleka.E sad,ima i zena koje se nikad nisu izmlazavale pa je opet sve bilo ok.
A kad se uspostavi laktacija fora je u tome da beba sama odredjuje koliko ces mleka imati-znaci sto vise sisa vise ces mleka proizvoditi.I naravno da mogu da se dojke napune za 2-3 sata
Nemoj molim te da zuris sa AD mlekom,dok god Ana lepo rucka i spava,vec sacekaj patronoznu pa je lepo izmerite i onda ces znati na cemu si.
Jos nesto,duzina trajanja podoja nista ne znaci.Una je samo u pocetku dojila 20 ak minuta,sad samo 5-10 minuta a napredovala je svaki mesec po 700g sto je taman koliko treba,ni mnogo ni malo!


< Poruku je uredio gagana83 -- 20.12.2009 19:05:49 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
20.12.2009 19:27:38   
Trcosava
user posted image user posted image user posted image sačekaću ja patronažnu svakako, nego kod ane se produžilo vreme podoja nije se skratilo, videću sutra kad dođe

hvala ti puno draga moja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 14:26:57   
marija32
Uf, kada se samo setim mojih muka sa dojenjemuser posted image , pocev od ragada u bolnici i mleka koje je krenulo kao voda i ostalo kao voda(mislim na gustinu). Secam se cimerke u sobi, jedna muze kajmakuser posted image , a druga u pumpicu "nalije" po 200ml posle podoja, a ja 10 ml, jedva. Ali ne mari, moja Andrea je obozavala i takvo "mleko", pa je sisala do 10-og meseca, uz dohranu naravno. A nema sta nisam probala za pojacavanje kolicine mleka, od hrane, cajeva, tabletica, ma sve i opet nista. Moja preporuka- kakvo god da vam je mleko i bez obzira na kolicinu, dojite, jer vasoj bebi bas takvo i odgovarauser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 22:13:03   
gagana83
Meni se smanjila kolicina mlekauser posted image user posted image user posted image
Od danas sam pocela da joj dodajem adaptiranouser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 22:15:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Meni se smanjila kolicina mlekauser posted image user posted image user posted image
Od danas sam pocela da joj dodajem adaptiranouser posted image



gagana a je l moze to nekako da se poveca? onaj caj Hipp i tako nesto???
mada, Una ima pet i po  meseci ..lep period si je dojila....
naravno, svako bi zeleo duze...

nisam ni gledala ovu temu...koji su nacini da se poveca?

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 22:15:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Meni se smanjila kolicina mlekauser posted image user posted image user posted image
Od danas sam pocela da joj dodajem adaptiranouser posted image


Joj,Gaganice...sta da ti kazem,makar je punih 5 meseci imala tvoje mleko!Nista to nije strasno!Mi imamo samo jutarnji podoj...

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 22:17:31   
Dora
Kako znaš? Dobro, beba ima 5 meseci, sad može i malo adaptiranog, pa još malo mlečni obrok, pa kašice...Ako si je do sad samo dojila, svaka ti čast, to je super. Ne nerviraj se draga.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 22:18:28   
lothroniell
Nama su u skolici rekli da su Fitolat tablete dobre ali da se posle dan-dva uzimanja tableta More milk plus KLIK laktacija izizetno poboljsava, skupe jesu ali kazu da provereno pomazu!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 22:19:06   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagana83

Meni se smanjila kolicina mlekauser posted image user posted image user posted image
Od danas sam pocela da joj dodajem adaptiranouser posted image



gagana a je l moze to nekako da se poveca? onaj caj Hipp i tako nesto???
mada, Una ima pet i po  meseci ..lep period si je dojila....
naravno, svako bi zeleo duze...

nisam ni gledala ovu temu...koji su nacini da se poveca?

Mislim da ja tu ne mogu nista.
Moze da se poveca ali na pocetku a kad se uspostavi laktacija tesko.
Pijem ponovo Hipp caj za dojilje i nalivam se tecnoscu ali nistauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 22:20:03   
Dora
I da, nastavi da je dojiš dok god imaš mleka i kad počneš sa ostalom hranom. Ja sam Luku dojila samo 1 mesec bez dohrane, pa sam uvela i formulu jer su me ubedili da nemam dovoljno mleka a to nije bilo istina. Duga priča. Nego, tako sam ga dojila skoro 14 meseciuser posted image I to je dobro. Zbog svih tih antitela i imuniteta

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 22:20:29   
Anoniman
mila nema nerviranja...pet i po meseci je sasvim ok..
a je l ne pomaze onaj pivski kvas i to (ja sad pocela kao neka baba)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 22:25:12   
Dora
Beba i treba dotle negde samo da siki, a posle joj to više nije dovoljno. Ne znam što te to brine, trebalo bi da je normalno da nemaš dovoljno mleka! Veliko dete bre, daj mu da jedeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kako povecati kolicinu mleka
24.2.2010 22:25:39   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Dora

Kako znaš? Dobro, beba ima 5 meseci, sad može i malo adaptiranog, pa još malo mlečni obrok, pa kašice...Ako si je do sad samo dojila, svaka ti čast, to je super. Ne nerviraj se draga.

Dora,do sad sam imala mleka i previse i odjednom se smanjilo.Dojila sam je,samo sam joj pred spavanje davala adaptirano jer je od mog mleka mucio stomacic a krenuli smo i sa kasicama.Sinoc je sisala dobrih 20 minuta sto je za nju puno(inace sisa 5-10).Napravim joj posle toga adaptirano 120 ml i ona pojede sve.
I danas isto tako.
Krivo mi je,preplakala sam ceo danuser posted image




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here