|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
19.1.2014 21:22:28   
mika79
sansa user posted image ja za sad nemam gasova ali ako je to znak da je sa trudnoćom ok onda ih željno iščekujemuser posted image .
Ja mislim da si ti sada II tromesečjeuser posted image user posted image ali bolje da ti to još neko potvrdi kao što možeš da pročitaš ja ni sebi neznam da odredim koja sam nedelja.

< Poruku je uredio mika79 -- 19.1.2014 21:24:16 >

(odgovor članu sansa)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
19.1.2014 21:32:00   
World
sansa i ja mislim da si presla u drugi razred user posted image
ne znam ti za gasove, nemam tih problema osim ponekad ako pojedem kakvo tijesto, onda se naduvam...

miko, mislim ako si 8+1 da si onda usla u devetu.. a tako sam i ja kukala u prvoj trudnoci kako nemam nikakvih simptoma, pa onda kad je krenulo povracanje nije se zaustavilo do 5. mjeseca, tako da bolje ti je bez simtoma definitivno... user posted image

a sada mi nije muka, nisam nijednom povratila, ali me zato stomak ubija i konstantno imam neke bolove, pa sam tako sva istraumirana.. trudim se da mirujem, ali dzaba ono boli pa boli.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
19.1.2014 21:41:24   
mika79
World draga hvala ti što si mi pojasnila, mnogo mi je lakše kad čujem da još neko nije imao nikakvih simptoma.
Nadam se da će ti bolovi uskoro prestati da možeš da uživaš u trudnoći. Za bolove sam uglavnom čitala da su posledica širenja materice.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
19.1.2014 21:45:43   
World
Ma ne znam sta da ti kazem, drugacije je sirenje materice od ovoga.. s obzirom da sam imala hematom i krvarenje i da jos uvijek imam neke koncice, mislim da je definitivno do neceg drugog.. samo se nadam da cu izgurati jos par sedmica pa da ce onda biti lakse..
Bas sam mislila da ce druga trudnoca biti laksa, kad ono ispade sasvim suprotno.. A nemoj da se sikiras za simptome, prije nego sto sam ostala trudna sa prvom bebom svaki mjesec sam imala sve simptome, jedino taj mjesec kad se stvarno desilo nista.. ali ama bas nista, nijedan jedini... osim pozitivnog testa...user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
19.1.2014 21:49:37   
mika79
Samo da što pre dođe II tromesečje da odahnemo.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
19.1.2014 22:05:03   
degu
Meni prođe celo prvo tromesečje bez mučnine i bez simptoma, ja zapravo još uvek čekam simptome user posted image jedino sam bila izgubila apetit na početku, pa mi se u 10. nedelji vratio i to ne nešto abnormalno, jedem kao i uvek, a nekad naiđe dan da sam non stop gladna.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
20.1.2014 8:35:45   
mika79
Degu user posted image sad mi je lakše kad čujem da i drugi nisu imali mnogo simptoma.user posted image Neću vas više smarati.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
20.1.2014 8:49:31   
pari
ne smaraš mika! sve je to normalno...brinemo da li je sve u redu, ne znamo kako treba da izgleda...ali očigledno je kod svake drugačije i nema pravila... Biće to sve super!

što se tiče nedelja, meni su objasnili kad si 8+1 npr., to je 8.nedelja. Ako neko ima drugačije mišljenje, nek nam kaže :)
Ja sam sad 13+1...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
20.1.2014 9:13:51   
mika79
Pari user posted image ja sam se taman obradovala da ulazim u 9 nedelju (danas sam 8+1).
Treba da vadim krv, jel pre vađenja nesme ništa da se jede? Predpostavljam da i urin mora prvi jutarnji?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
20.1.2014 9:33:06   
Klarita
Da, miko, ne smes da jedes nista, ni slucajno pijes bilo sta sem vode. Prvi jutarnji urin je najvalidniji ali bilo koji u toku dana nema znacajnih odstupanja.
Ni ja u prvoj trudnoci, nista, ama bas nista nisam osecala, nikakve simptome, jos sam isla najopustenije na apsolventsku ekskurzijuuser posted image mladost, ludost, sta da ti kazem. Tako da, opusteno...

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
20.1.2014 9:34:00   
Anoniman
Prvakinje,svako tumaci na svoj nacin.Recimo ja racunam i moj dr.ako sam 8+1 to je 9 nedjelja.Opet kazem neko ovako neko onako..
Samo se opustite i mazite svoje trbe user posted image user posted image

(odgovor članu mika79)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
20.1.2014 9:36:34   
mika79
Klarita user posted image hvala, nemaš pojma koliko si me obradovala da i ti nisi imala mučnine.........
Ja pijem eutirox lek za štitnu, dali smem njega da popijem pre vađenje krvi?

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
20.1.2014 9:41:29   
mika79
Cece sviđa mi se kako tvoja dr. računa user posted image user posted image , ma samo neka nedelje prolaze bez problema.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
20.1.2014 9:52:13   
Klarita
IZVORNA PORUKA: mika79

Klarita user posted image hvala, nemaš pojma koliko si me obradovala da i ti nisi imala mučnine.........
Ja pijem eutirox lek za štitnu, dali smem njega da popijem pre vađenje krvi?

Ne Miko, ponesi sa sobom lek, pa cim tiz izvade krv, popij odmah.

Kakve mucnine, ma nista sestro slatka, ama bas nista, jos ni stomak nije bio vidljiv previse do 5.-6, meseca, a onda kao iz vode sto se kaze, porastoh kao trokrilni ormar...ponekad gorusica, ali tek, tek kasnije, i to par puta zbog prejedanja. Ama, bas nista, tripovala sam se kao niko. I beba mi "promrdala" tj. ja je oset_ila mnogo kasnije nego druge majke...ma, sou. Uzivaj sto vise i ne opterecujse, bolje je kad nemas nikakve simptome. Znam majke koje su povracale skoro celu trudnocu, a ti se mozes prepustiti radosti i sreci i bez opterecenja preskakati iz nedelje u nedelju, u tromesecja...UZIVAJ!

< Poruku je uredio Klarita -- 20.1.2014 9:56:38 >

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
20.1.2014 9:54:03   
mika79
hvala, tako ću uraditiuser posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
20.1.2014 10:00:49   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: pari

što se tiče nedelja, meni su objasnili kad si 8+1 npr., to je 8.nedelja. Ako neko ima drugačije mišljenje, nek nam kaže :)
Ja sam sad 13+1...


Ti si punih 13 nedelja i jedan dan, što znači da si ušla u 14. nedelju. Tako računa moja dr, dr koja me porodila, dr kod koje sam išla po doznake.. a i u knjigama o trudnoći tako piše, tako da sam i ja tako računala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
20.1.2014 10:03:00   
mika79
Ana hvala na pojašnjenjuuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
21.1.2014 11:09:12   
pari
drage, šta radite?
razmišljam se o kupovini onog jastuka za trudnice...ima beluga za 2700din, a ima i skupljih...npr.gnezdo jastuci...Ne znam koji je najbolji...
jeste razmišljale o tome?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
21.1.2014 11:32:55   
tillia
jao Pari,neverovatno,
ja jutros kad sam se u 5 probudila sa bolom u vratu i glavi pomislih da je od jastuka i loseg polozaja pri spavanju.Reko cirkulacija otezana!Pomislila sam na dormeo,a za te sto pominjes nisam cula.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
21.1.2014 11:53:19   
isidora88

IZVORNA PORUKA: mika79

Klarita user posted image hvala, nemaš pojma koliko si me obradovala da i ti nisi imala mučnine.........
Ja pijem eutirox lek za štitnu, dali smem njega da popijem pre vađenje krvi?

gnezdo jastuci


lek se uvek pije pre vadjenja krvi jer rezultati nisu merodavni ukoliko se ne popije!
to mi je vise endokrinologa reklo, a i sama sam probala i da popijem i da ne popijem, reyultati su skroy drugaciji i ne pokazuju realno stanje.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
21.1.2014 11:57:10   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: pari

razmišljam se o kupovini onog jastuka za trudnice...ima beluga za 2700din, a ima i skupljih...npr.gnezdo jastuci...Ne znam koji je najbolji...
jeste razmišljale o tome?


Pari, Belugu mnoge devojke hvale na RR, evo teme KLIK


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
21.1.2014 12:29:30   
ivaMark
Zdravo dugarke user posted image
kod mene isto kao i kod vas...cas ima simptoma, cas nema. Uglavnom je mucnina stalno prisutna user posted image
A nedelje u trudnoci; pa zar nije isto kao i sa godinama: kada napunis 30, usao si u 31. godinu user posted image nema vise 30! U prvoj trudnoci sam znala u svakom trenutku koja sam nedelja i dan, sada ne znam ni koja sam nedelja dok ne pogledam u kalendar ili ticer, mada ni to ne znam koliko je pouzdano jer mi nisu ciklusi bili bas skolski.
Pozdravljamo vas.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
21.1.2014 12:33:03   
mika79
Isidora ja sam sada vadila krv za kompletnu krvnu sliku, nisam vadila krv za hormone štitne žlezde, ovaj put nisam popila lek pre vađenja krvi, ali sam pitala u laboratoriji oni kažu da za kkk eutirox može da se popije pre vađenja.
Pari,tilia meni još jastuk ne treba, videćemo kako vreme bude odmicalo, možda će mi trebati.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
21.1.2014 12:35:47   
mika79
Ivo user posted image ja ne računam tako godine, ja imam trenutno imam 34 i do sledećeg rođendana ja imam 34, nikakvo dodavanje ne dolazi u obzir ,može samo oduzumanjeuser posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedel...
21.1.2014 12:52:11   
Jole84
Kako ste prvaci? user posted image
Pari ja sam jastuk sašila,izašo me je manje od 500 dinara i od tog dana spavam! Mnogo pametna stvar,udoban jako, Postaviću ovih dana slike tamo na temi o jastuku.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here