|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
23.8.2017 21:01:05   
Anck Su Nmaun
V se.nesto zgadio.Lino, kasasto.Uvek radije bira hlebuser posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.8.2017 6:45:05   
emicaa
Anck moj ga jos jede kao lud,ruku na srce i Dora ga jos voli user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
26.8.2017 21:50:05   
Anck Su Nmaun
V sad jede svasta, mislim sam zvace , hvala bogu. Eto ipak do vrtica pocesmo normalno da jedemo. Rucak i meso jos zna da pljuje i da ga tera da povraca ali ne tako cesto kao pre. Ja sam uglavnom zadovoljna user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
26.8.2017 22:30:32   
Mala Elena
Moja P. zadnjih mesec dana slabije jede, rucak promrljavi. Da pripisem to nicanju trojki, mada duboko u sebi znam da nije to.user posted image
Od namaza nikad nesto posebno nije htela nesto na hleb, pljuvala je uglavnom, kajmak je cak jela na kasicicu bez hleba. Nekad je bilo dana da se za dorucak najedemo samo mekane kifle sa pavlakom, prosto da se covek zacudi.
Danas smo jeli:
Dorucak-cokoladna bananica i mleko (da dodju sebi) user posted image , onda pita sir-blitva,
Uzina- domaci sejk(jogurt, borovnica,banana) i ovseni keks premazan eurokremom, kasnije grickale kiflice sa sirom,
Rucak- pire, kukuruz secerac, malo pilecih prsa,
Vecera- kroasan sa kremom i malo banane.

To nam je inace bogat meni, trudila sam se da forsiram sve i svasta, bar kad su ceo dan kuci.
Pisite kombinacije...


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
26.8.2017 22:46:40   
Anck Su Nmaun
V za rucak jede sta i mi, retko da mu nesto posebno spremam.
Dorucak klasika ili kifla/hleb sa dzemom, probali i pastetu..prolazi. Palacinke ili palenta sa vocem ( mada cesto pravim onu moju komb. Sa jajetom, medom, plazmom, ovsenim pahuljicama i bananom) griz sa vocem, popara...
Vecera Lino ili slicna.neka komb. kao dorucak.
Uzine su Barni, plazma keks ili voce sa keksom, vocni jogurtici ili puding itd itd

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 26.8.2017 22:47:39 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
26.8.2017 23:15:46   
Sanjica26 RR
Anck super sto je poceo da rucka.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 26.8.2017 23:16:47 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.8.2017 8:46:25   
vocicana
Za dorucak zuzusa pecenicom i kackavaljem, stavila mu na tanjiric, jeo je razbio se. Sam pa polako.
Rucak, krompir pire, supa sa knedlama, piletina sa rostilja, necepkana, takdje sam, hlebic. Za veceru je bilo malo previse davati puno, pojeo je par plazmica, pio puno vode, za uzinu je smazao breskvu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.8.2017 16:01:25   
Anck Su Nmaun
Dorucak ovsene pahuljice, 2 jaja od prepelice, palenta i med
Rucak pasulj
uzina breskve sa malo keksa
vecera pancerota
i za laku noc mleko

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.12.2017 13:31:20   
Anck Su Nmaun
Ovde bas niko odavno nije pisao
Treba mi ideja za supice sa povrcem. Kako pravite i sta ubacujete?
V jede lepo al naj bolje pojede supu i tu gledam meso da mu ubacujem sa povrcem. Al nemam vise ideja.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.12.2017 15:09:54   
Sanjica26 RR
Anck, ja ne koristim neki specijalni recept. Ubacim sa mesom povrce koje trenutno imam u kuci. Nekad ubacim pavlaku za kuvanje, a nekad pavlaku i jaja umutim i kad udari prvi kljuc ubacim. Ali to kad meso vratim u corbicu (to radim dok je nama post pravim im supicu od pilecih bataka).

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.12.2017 15:19:26   
emicaa
ja pravim cesto corbicu od bundeve,to voli.
prodinstam crveni luk i mrkvicu,naspem vodu.Dodam bundevi isjecemu na kocke,zacinim i kuvam.Kad je gotovo stapnom mikserom ispasiram i to je to.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.12.2017 17:31:13   
Anck Su Nmaun
Nisam mislila na onu klasiku pileca supa i sargarepa, to jede cesto. nego nesto drugacije.
S bundevom nismo probali. A mogla bi bas, super ideja. Jako je lepa i zdrava, kao bebac je obozavao.

Emice pasiras celu supu ili samo bundevu? Ili vi jos jedete pasirano...nisma razumela.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.12.2017 17:39:01   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Evo jednog predloga za večeru. Prženice iz rerne. Mom Iki se bas svidelo. Uputila sam jaje i malo jogurta, natopila hleb sa obe strane i ostavila 5-10min da hleb lepo upije. Poprskala maslinovim uljem i zapekla. Deluje ukusno, nisam probala jer postim, ali on je smazao za čas.


Zivela RR, evo meni ideje za veceru user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.12.2017 17:54:06   
dddaca
Super, hajde probaj pa napisi da li je gnjecavo zbog jogurta u sredini kad se ispece. Ako oseti da je makar malo vlazno, malena nece ni da ga pogleda

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.12.2017 18:09:00   
Mariya
Anck, ja kuvam supe zato što H samo to jede, a i L je to ručak. Zbog raznovrsnosti kuvam svakakvo meso u supi, guščije, ćureće, morčije, štagod svekrva donese user posted image povrće šargarepa, zelen, celer, keleraba, komorač, krompir, batat, crni, beli luk,karfiol, brokoli. Ne sve odjednom, naravno. A da ne bude baš uvek bistra supa onda promenim, pa prodinstam glavicu luka, odmah bude drugačijeg ukusa, na to stavim meso isečeno na kockice (juneće, teleće, konjsko) i iseckano povrće,pirinač i sipam kuvani paradajz.
Pa krem čorbice od svega, bundeva, karfiol, brokoli, celer,krompir, šargarepa, ma od svakog povrća. Nekad ubacim i meso pa blendam sa povrćem.

< Poruku je uredio Mariya -- 20.12.2017 18:13:05 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.12.2017 18:32:05   
emicaa
Anck pasiram sve kad bide gotovo da ne bude komadica u njoj nego onako fina kremasta.Tako i za nas,ne samo za njega

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.12.2017 19:01:05   
Sanjica26 RR
Krem corbice takodje pravim. Isto tako kao Emica.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.12.2017 21:51:41   
IvanaSK RR
Ja najčešće pravim pilecu supu ili corbicu. Krem corbu pravim sa mesom i povrcem, na kraju dodam puter, pavlaku...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.12.2017 22:09:21   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: dddaca

Super, hajde probaj pa napisi da li je gnjecavo zbog jogurta u sredini kad se ispece. Ako oset_i da je makar malo vlazno, malena nece ni da ga pogleda

Pa jeste malko vlazno bilo u sredini ali je jako lepo podseca na pitu.
Mozda na manje stepeni duze da se pece.

Kod V ne bi proslo to pasiranje, on ne voli kase.
Vi svasta nabrojale pa dajte neki recept user posted image

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.12.2017 14:31:26   
MamaNecaVo
Uzela sam svesku pa cu da zapisujem ko je sta pisao ovde jer ideja vise nemam.A vec neko vreme brljavi sa jelom.Generalno u fazi izbijanja zubicaali mama ko mama.. nervi slom pred svaki obrok.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.12.2017 14:34:46   
Anck Su Nmaun
Kod nas ne slavno prosle ove nazovi przenice iz rerne, meni su se svidele al on nije hteo da jede. Dva zalogaja i cao.
Naj vise me nervira jer nece kasasto, ali nista. Znaci palenta, griz, imam raznih vrta Lina....nista nece. I vocni jogurt samo ako je iz one case ako prespem u nesto drugo kao nece .

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.12.2017 14:39:31   
MamaNecaVo
Anck i kod nas je tako.Nista kasasto nece.Dok nije hteo komade,nine sad obrnuto.
Te przenucu su super ideja,probaceno veceras.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.12.2017 17:54:57   
IvanaSK RR
Anck, parce mesa, sargarepa, krompir (i sta jos hoces od povrca). Iseckam meso i malo ga proprzim na ulju (nekad i na luku) , dodam vodu i ostalo povrce i kuvam. Ako hoces ds bude krem corbica sve izmiksas stapnim mikserom i vratis nazad u serpu. Mozes jos vode ako treba. Tada dodam pavlaku i rastopljeni puter. Ako dodajes jaje dodaj isto na kraju, ne sme da vri voda posle jajeta jer se onda "zgrudva) na povrsinu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
3.1.2018 0:05:22   
MamaNecaVo
Ivana,dodajes obicnu pavlaku?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
3.1.2018 11:43:03   
IvanaSK RR
Da, da, obicnu pavlaku.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here