|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.4.2020 16:01:35   
dejana007

IZVORNA PORUKA: gocic


IZVORNA PORUKA: nata11

Nemamo 12+ ali doruckuje i vecera sama. Samo je za rucak hranim. 




Vecera :
Projica,  pita koju god spremim (panac, sir, meso), hleb sa krem sirom, americke palacinke, slane galete...  Voli i kajganu na puteru. Sve to uzima prsticima sama sa tacne. 

Dunja ja mandarinu isecem na pola. 




Super joj je meni. I kdlicno sto rucka sama.


opa, ovo bih mogla i ja da krenem da uvodim. voli tako hleb da gricka. ako joj sto kazu ne trebaju zubi onda tim pre. hvalaaauser posted image


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu gocic)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.5.2020 15:05:04   
dunja RR
M sad sve tamani, jagode, trešnje, to dete jede kao mećava, nisam ja navikla na ovo user posted image
Jede sama prstićima i obožava to, osim kada ja hoću ubrzam pa joj ubacujem, a pije iz one no spil čaše, sama, smešna je, ko neka pijandura samo nagrće user posted image

Fili, juče sam pravila rižoto sa piletinom i dodala tvoje paprike, ostalo mi malo u zamrzivaču, kako mirišuuuu user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.5.2020 15:07:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.1.2021 8:16:56   
nata11
Citam kako smo  lepo ruckali dok sam bila kod kuce. Kako krenula da radim a ona u vrtić sve se promenilo.



U vrticu popije jogurt za dorucak, malo salame, uzina napolitanke ili keks a za rucak retko kada pojede. Jako je gadljiva na jake mirise a oni kuvaju boraniju, pasulj, grasak. U vrticu ruca samo kada je supa, corba i paprikas.

Dodatni problem je sto je drugi uzimaju iz vrtića i da bi bila mirna daju joj mleko. 

Uzina popodne neki puding, vocni jogurt i odbija veceru.

I onda krecenje budjenje cele noci. Nocas plakah od muke i resih da izmenimo to. 

Nema vise kinder jaja, cokoladica. Moze za uzinu tortica i voce. Flasice izbacujemo ( u vrtić ih vec ne koristi) ali se kuci naliva cajem i vodom. 

Dorucak: kajgarana sa pavlakom i hlebom.Uzina:  ne znam kako ce proci posto idemo kod baka u goste 😣🤔🤔🤔 (i ja nadjoh dan za pocetak nove ishrane)Rucak: neko meso koje baka spremi i hlebVecera:  Nemam ideje. Sta vasi mališani u ovom uzrastu veceraju ?



_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.1.2021 8:18:43   
nata11
Jel vama ovaj jelovnik za rucak OK?



user posted image
Ja sam toliko razočarana. ja sam kao dete rucala u vrticu telecu corbicu, snicle...

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.1.2021 12:53:30   
jess021
Nato, dorucak moze palenta, gibanica, hleb, sir, slanina, jogurt, jaja, proja..


Rucak uvek neka supa, corba plus glavno jelo. 
Vecera isto kao dorucak 
Bar moja deca tako jedu 
Prva uzina je uvek voce, a slatko moze posle rucka 
Ne jedu pudinge, vocne jogurte i sl

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.1.2021 13:18:14   
IvanaSK RR
Nato,ovo je nas jelovnik ove nedelje u vrticu
user posted image
user posted image
user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
8.1.2021 10:20:41   
Lilly5
Sasvim je ok vrticki jelovnik. 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
8.1.2021 14:25:17   
bubulence
Nato, meni je taj jelovnik sasvim ok. Veci problem je puding, sok i ostalo kod kuce . Ono sto sam ja primetila kod Urosa jeste da ako ima slatku veceru, ili bilo sta slatkasto popodne -nema mirnog sna. Prevrce se,budi da pije vode itd .. a inace od svog treceg meseca spava celu noc .

Nas jelovnik izgleda ovako: ujutro mleko (oko 180ml), posle sat vremena dorucak , uglavnom jaja, proja, kifla i jogurt, dedine domace kobasice, przenice. Rucak obavezno neka corbica u koju mu stavim svega. I mesa i povrca pa mu je to dovoljno za obrok. Voce jede oko sat, dva posle rucka. Za veceru u poslednje vreme uvek trazi palentu , sa pavlakom, fetom, slaninicom... Prilog menjam ali uglavnom je uvek palenta. Od slatkog voli jedino barni i bananicu, to dobije nekad posle rucka ali izbegavam jer ima tvrdu stolicu. Cajeve i sokove nece, to je povukao na sestre. Ovo je preko raspusta. Kada ide u vrtic, jede sta mu daju ali ruca i cim dodje kuci.

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
8.1.2021 15:05:52   
veselicaa
Bubi i Nina je uvek htela palentu za doručak ili večeru,dok je bila beba skoro uvek za večeru.I sada je jede baš često.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.1.2021 7:39:13   
nata11
Salama 5dana za redom za rucak je OK?


A koliko kolicinski pojedu? Velicina njihove sake je ok?

_____________________________





(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.1.2021 9:33:00   
milicicak
Nato, nije salama nego salata za ručak 🙂
I ja sam se uvek pitala koliko količinski pojedu ali bih po V rekla da mu je sasvim dovoljno


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.1.2021 10:21:55   
Sanjica26 RR
Isto sam videla da pise salata. 😄

Nato, jelovnik je skroz ok. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.1.2021 14:30:26   
Lilly5
Nato, ne brini, pristojan je jelovnik u vrticu zaista. Za rucak uvek imaju kuvano jelo, corbu ili supu. Salama 😂


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
11.1.2021 12:56:48   
nata11
Ahahhah jao u pravu ste. 😂😂😂

Ne znam ja ocekivala da se malo modernizuje jelovnik.

_____________________________





(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
11.1.2021 14:04:50   
Duškić
Ma , kod nas su radovi j vrticu vec vise od dva meseca pa su rastrkani po okolnim vrticima.
Sto se hrane tice moji jedu sve u vrticu, a kod kuce ne.
A obozavali su Barni da jedu u tom uzrastu.
A i tada sa 2 god deca treba da jedu svu hranu.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
12.1.2021 14:00:44   
nata11
2 dana kako moje dete u vrticu ne jede nista, kuci pojede 1/2 sredine parceta hleba, 2 male kockice salame i mali puding. Nocu popije do 800 ml mleka.

user posted image user posted image user posted image

Juce sam kuvala supu, pravila slane mafine, domacu pilecu pastetu. Kada sam kod kuce uvedem neki raspored, kako krene u vrtic haos.

_____________________________





(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
13.1.2021 12:07:47   
Lilly5
A dajes salamu 😀 Ne brini, treba malo vremena da se navikne pa ce jesti sa drugarima iz grupe.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
13.1.2021 12:47:55   
bubulence
Mozda ne bude gladna ako popije toliko mleka. Probaj da je zavaras vodom, mislim da je to previse mleka . Uros pije 180ml za ceo dan. Ali u toku dana jede sir, pavlaku, jogurt... 


(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
13.1.2021 13:18:37   
emicaa
Nato ne treba joj mlijeko,nije ni cudo sto nece drugo.Prelomi i prvo to izbaci,i ako se bude bunila u pocetku nema odustajanja



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
13.1.2021 13:20:53   
Sanjica26 RR
Pa previse je to mleka. Zato i nece nista drugo. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
13.1.2021 14:24:36   
nata11
Mislite da to ne znam? 



Stvarno nemam snage da sedim celu noc i ljuljam je. Mozda kada budem uzela godisnji. I ovako mi je tempo 300/h, budi se 3-4x pa od spavanja nema ni S.

Za sada smo izbacili ujutru. A isti je slučaj i kada unosi druge mlecne proizvode. Mi jogurt, pavlaku, cokoladno, mladi sir krijemo. I da popije 2 jogurta za veceru opet bi trazila mleko.



_____________________________





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
13.1.2021 14:35:14   
bubulence
Znamo da znas 😁❤️. Samo smo rekle i svoje misljenje. I moguci razlog zasto ne jede u vrticu. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 647
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here