|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
1.10.2013 8:51:42   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ma ovo vreme ubija! Mene je grlo preksinoć toliko stislo da celu noć nisam spavala, a ja ništa sem febriceta ne smem da pijem pošto dojim, a i njega izbegavam.


u 1dcl mlake vode 1 kk soli. Grguljaj grlo, pa štapićima umočenim u vodu čisti nozdrve. Tantum verde mislim da isto smeš.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
1.10.2013 11:09:06   
bea83
I mi krkljamo user posted image  Negde gore u nosu mu se čuje al ništa ne izlaziuser posted image  od danas ćemo da se mažemo fitobalmom i da stavljamo operil P i da se nadamo da će na tome da ostane.
Ne znam dal da malo uključim inhalacije, bojim se da mu se to ne spusti na grlo, prošli put smo inhalacijama samo pogoršali stvaruser posted image


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
1.10.2013 11:55:50   
jovicaa
mozes da skuvas i caj od zalfije, pa da ispiras grlo snelle. jedna supena kasika na 250 m kljucale vode, ostavis poklopoljeno barem pola sata.
aleks je jutros bas jako i dugo kasljao, ipak smo ga poslali u vrtic, posto on moze tako da kaslje jos sto godina, ovako je super. i bas se obradovao vrticuuser posted image
ne znam da li treba da mu dajem neki sirup za kasaljuser posted image njemu je nekako mesan suv i produktivan kasaljuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
1.10.2013 12:04:50   
cockic
bea to u korenu nosa kad se cuje je treci krajnik.kad proradi tako krkljaju.ima ga moja lena od rodjenja.stavljaj mu fiziomer.ili one sprejeve za nos.ja mislim da inhalacija sa fizioloskim ne moze da pogorsa.mozda jedino ako se na svoju ruku stavlja berodual,bisolvon,spalmotil...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
7.10.2013 16:00:00   
jole82
Mame treba mi mali savet...
Naime Teodori je poceo jutros, doduse ne mnogo, da curi nosic..onako bas bistro i stapicem sam joj izvukla par slincica sa pocetka nosica, al ne drugacijih nego inace...Ona kasljuca malo..al ne mogu da izvalim jer od slivanja ili ovako...posto je ona u nekoj fazi gde ispituje svoj glas, pa rezi, vice i onda se zakaslje user posted image ..tako da ne mogu bas jasnu razliku da napravim..
Interesuje me da li treba fizioloskim da joj ispiram nosic, kako bi to izlazilo napolje, a ne slivalo se u grlo...ili da ne radim nista?
Mislim da ovo nije nista za sta bi smo isli kod dr..al pitam posto je ovo prvi put da joj curi nosic od kad se rodila, pa ne znam sta mi je ciniti...
Inace i ja imam iste simptome od jutros i grebucka me grlo al bas blago, kao da je od slivanja...al to cu u negativi da opisem user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
7.10.2013 16:09:01   
Ana RR
Jole, fiziološki možeš komotno koristiti, on joj neće odmoći. Taman da joj malo pročistiš nosić.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
7.10.2013 16:10:33   
jole82
Ma znam da on ne moze nista...samo me interesuje, da li time eventualno mogu da pogorsam stvaruser posted image
Boze ko tupson najveci sam za svoje dete....

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
7.10.2013 16:13:11   
Ana RR
Ma nema šta da pogorša, slobodno. Ja sam Maretu redovno prskala fiziomer posle kupanja dok je bio tako mali.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
7.10.2013 16:19:16   
jole82
E dobro ondaK
Thanx Ana puno user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
7.10.2013 16:56:08   
jovicaa
jole slobodno fizioloski, njega mozes bukvalno na 2 sata, ako treba.. posle mozes pumpicom da izvuces sekret ako ima potrebe.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
7.10.2013 17:27:03   
jole82
Malopre se probudila mukica sva slinava..pa sam joj dooobro isprala spricem sa fizioloskim i sunce ti koliko je izaslo...Evo je sad se ceska po nosu, svrbi je, a i mene onako grozno kad se prehladis pa svrbi...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
7.10.2013 17:35:45   
lesica
Jole, uveče naseckaj na četvrtine/ osmine crni luk i stavi joj blizu uzglavlja ( ja to ovde pokupila user posted image ) radi posao, a miris ćevabdžinice u spavaćoj sobi zanemari.

Da vas što pre prođe user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
7.10.2013 17:46:32   
jole82
Ma cuti ona jede i beli luk (naravno to su mikro kolicine) pa kad podrigne user posted image
A i gospodjica spava sama u svojoj sobi, pa nek je uvonja i uprducka slobodno user posted image
Fala vi na savetu i lepim zeljama user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
7.10.2013 19:43:30   
jovicaa
pa kad podrigne user posted image

ovo mi je poznatouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.10.2013 8:09:39   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Jole, uveče naseckaj na četvrtine/ osmine crni luk i stavi joj blizu uzglavlja ( ja to ovde pokupila user posted image ) radi posao, a miris ćevabdžinice u spavaćoj sobi zanemari.


A za sta je ovo , nisam pazila na casu user posted image

Moja malecka kaslje ali bas se udavi od kaslja , iskasljava srecom nije vise suvi, i slini user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.10.2013 8:25:10   
jole82
Ja stavila sinoc..
Vidis ASN ni ja ne pitah za sta jeuser posted image
Doduse ona je prespavala noc (spava u svojoj sobi-sa lukom) a ja bez luka nisam...i ustajala sam 164 puta zbog nosa
Mozda ima veze user posted image
Inace od jutros nam je sekret iz nosa zute boje (obema) pa idemo ipak do dr...ja za sebe ne bih isla, al ipak da budem mirna kad je ona u pitanju...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.10.2013 8:28:54   
Olga75
i zver kaslje , evo treci dan , onako bas kad se zakaslje cuje se pa onda ne zna da ispljune nego proguta pa joj se zgadi pa tako user posted image
a taj lukac , kad je nosic zacepljen pomaze da deca lakse disu , umesto onog vlazenja i eukaliptusa i tih egzoticnih specija , glavica luka onako krupno isecenog i eto inhalacije user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.10.2013 8:43:02   
jole82
Pa i predpostavila sam da je za nosic, s obzirom da je prespavala celu noc uz blago otezano disanje/krkljanje..A ja jedva nekih pola sata...znaci nocas ce i mm da bude u cevabdzinici user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.10.2013 8:50:58   
Peace*
Navodno luk u sebe povuče viruse, te ga ujutru treba baciti. Ili sam ja krivo razumela. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.10.2013 0:16:14   
pocahontas
dakle, pakao.

danas popodne mojoj bebi poceo da curka nos, samo vodica, ja budala je jos odvedem u setnju jer sam kontala da je curenje nosica posledica zuba koji samo sto nije izasao. uglavnom, stavili je mi, kako i uvek, oko osam na spavanje i cujemo da krklja, ali posto sam joj ocistila pumpicom nos tik pre spavanja, ostavimo je tako i ona zaspi. oko pola jedanaest je cujem da se zaplakala i udjem u sobu, ona u polu snu ali cujem da je nos prezapusen pa sam je podigla iz krevetica i u sedecem polozaju joj stisnula ruke i pocela pumpicom da cistim nosic, tu se ona naravno uuuzasno rasplakala i pocela da krklja i ispovracala se...ziva sam se usrala, tri puta se ispovracala za 5 min. temperatura 37.6. jedva smo je smirili i to tako sto smo je u dnevnoj spustili na pod da se igra. ja pozovem naseg docu koji mi kaze da ako se smirila je vratim da spava i da se cujemo ujutru. ja je lepo uzela stavila na pult za presvlacenje, promenila pelenu i stavim joj fizioloski i krenem da cistim nos, ona opet udari u dreku i opet se ispovraca...e onda smo je lepo doneli kod nas u krevet, kao tu ce zaspati, ali posto za 13 meseci ni jednom nije spavala sa nama ona lepo sela i pocela nesto da prica i da se igra. opet joj izmerim temp. i ono 38.5. kad sam ukapirala da nece kod nas zaspati, stavila sam u njen krevet jastuk i nju lepo celim gornjim delom na jastuk i ostavila je da spava, sad je zaspala. valjda ce sad biti bolje. izbezumila sam se kad je pocela da povraca i sad se bojim da joj ne krene u snu...

da li se nekome desavalo da se beba ispovraca od nakupljenih slina?

inace, ne kaslje, mozda se dva puta nakasljala danas. sad jedino da sedim pored krevetica celu noc i pazim da se ne ispovraca..

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.10.2013 0:39:33   
Azra_
Nama se dešavalo da povrati ali samo kad je jako kašljao, ne kada je bio slinav. Dakle kada izbacuje sekret, kašlje, kašlje, valjda se napregne više nego što treba i povrati.

A da nije povratila od plača?! Ne bi mi palo na pamet, ali imam drugaricu čija ćera redovno povraća kada jako plače, da ne kažem histeriše. Valjda se napregne da vrišti, šta li, i obavezno povrati. To joj se prvi put desilo dan pre prvog rođendana, a kasnije se često ponavljalo, nevezano za bolest.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.10.2013 0:47:36   
pocahontas
nije nikad do sad povracala...pa ne znam..ovo nije bio onaj najjaci plac, najjace place kod lekara, ovo nije bilo tako...
sad se bojim da joj ne skoci temp. u snu jer joj nisam skidala pre nego sto sam je stsvila u kreveyt, a bila je 38.5..e majke mi sam najveca nemajka od svih, plus pojma nemam ni sa cim vezano za decu...
sad stenje u snu i ne znam da li je od temp. il je nervira jastuk jer nije navikla da spava na jastuku.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.10.2013 1:06:36   
Azra_
Ma nisi... Moje dete je prvi put dobilo temperaturu malo nakon prvog rođendana. Bio je normalno raspoložen, bila sam sigurna da je od zuba. Davala mu paracetamol dva-tri dana i treći kad je otišlo na 39C otišli kod dr. Gnojna angina i to baš jaka. Penicilin u guzu! Nisam znala da od zuba T uglavnom traje kraće i ne ide baš tako visoko. Bila sam sama sa njim. Muž daleko, noći, dani... Dakle, znam da ti je sada strašno, biće uvek kada su bolesni, ali sve se uči.

Prati. Do 38,5C se ne skida, bar tako kažu doktori. A možda je bolje da pregura noć bez leka da ne maskiraš situaciju do sutra, da znaš na čemu si. Pipkaj je povremeno do jutra pa ćeš sutra već videti da li je za dr...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.10.2013 1:09:35   
pocahontas
hvala ti punouser posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.10.2013 7:53:44   
Anck Su Nmaun
H je pocela bas jako da kaslje, ali nema sanse da bi popila caj, bilo koji, kuvala sam joj i Beli slez, Bokvicu, neki deciji..ma nista user posted image Neznam cime da joj umirim kasalj kad ne da. Moracemo po neki sirupic.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here