|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
17.4.2010 15:02:31   
gagana83
Od pre dva dana Uni curi nos.Preko dana i nije toliko strasno ali nocu joj smeta kad spava tako da sam morala cak i nocu da je razbudjujem i cistim joj nos.
Nocas je bilo malo bolje nego prethodne noci,spavala je celu noc bez problema ali od jutros je pocela po malo da kasljeuser posted image Bezveze....
Danas planiram da je vodim kod lekara pa cemo videti...


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
17.4.2010 18:02:21   
*Alexx*
Ja sam Andreju zimus parila kupatilo - pustim vruću vodu u kadi da ide, i kad se zapari kupatilo, kupamo ga. Otpušimo noseve i on i ja. I, naravno, fiziološki rastvor.
Javi nam šta je sa Unom user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
17.4.2010 23:16:48   
Anoniman
Luki od juče curi nos i kašlje... user posted image
Od sinoć mu stavljam Olynt 3x na dan u nos, i dajem mu rotkvu za kašalj.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
18.4.2010 13:45:21   
gagana83
Bila nam juce pedijatar.
Kaze,srece sto sam je odmah zvala jer je vec pocelo da silazi na plucauser posted image

Prepisala joj je sirup Pancef i Bisolvon kapi.

A ona kaslje li kaslje,nos curi li curi....

< Poruku je uredio gagana83 -- 18.4.2010 13:56:39 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
18.4.2010 14:33:29   
marince1
Joj Gagana user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
18.4.2010 21:49:29   
*Alexx*
Sad će joj biti bolje, od lekića.
Tasha, kako je Luka?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 5:05:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Čaja od belog sleza i kapi u nos. Čim sredite nos, prestaće i kašalj, ne dajte slincima da se slivaju u grlo.
Eno Luka već dve nedelje - nema temperature.
Dadilja ima teoriju da čisti sinuse nakon mora i izbacuje neki zaostali šlajm od pre user posted image user posted image , a ja mislim da je prosto nazebao, jer je naglo došlo hladno vreme, a opet s druge strane je sparina, i večito se znoji.


e jos ovaj caj da kupim i onda sam sve probala...
Ne znam kako da sprecim da se sliva u grlo...digla sam dusek ...jedino to.
kaslje od tih slina

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 5:08:18   
Anoniman
citam od pocetka ovu temu...
sva deca su starija od tee...

ne znam...
ne znam sta jos da probam.,..DR rekla NISTA sem ciscenja nosa...kaze da je zdrava...nista grlo, nista pluca...

Sta je onda sa tim nosem????

poludecu zivota mi.


< Poruku je uredio OTI -- 8.5.2010 5:09:19 >

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 11:45:21   
Novosadjanka T.
Kada moj bebac kaslje koristim se babskim metodama, iseckam luk, stavim ga u gazu i okacim da visi u bebinoj sobi.
Kuvam mu caj od lukovice, ubacim med i limun i to nama kod bebe pomaze. 3 dana i dovidjenja nema vise slina ni kaslja.

Ovi veliki se bune da im smrdi luk, pa im u isparivace u koje se obicno sipa voda, sipam caj od zalfije. Ponekad stavim i malo bosiljka. 

Ne moze da skodi, a nama  pomaze.


_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 17:33:07   
Anoniman
danas  sam teodori stavljala

svinjsku mast ispranu u nos i to je jedino umirilo nos
a pila je i caj od belog sleza...
nadam se da ce se smiriti sve to..

ono sto je novo je suzenje ociju

i sad sam zbunjena...oci joj suze kad kaslje...da li suze zbog toga sto kaslje ili je ovo dodatni simptom?
suze oci i crveno oko ociju...

poludecu!

mozda je neka alergija a mozda je od napora kod kasljanja...ne znam vise nista

(odgovor članu Novosadjanka T.)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 17:36:06   
micketta
IZVORNA PORUKA: OTI

ono sto je novo je suzenje ociju

i sad sam zbunjena...oci joj suze kad kaslje...da li suze zbog toga sto kaslje ili je ovo dodatni simptom?
suze oci i crveno oko ociju...

poludecu!

mozda je neka alergija a mozda je od napora kod kasljanja...ne znam vise nista



jel ima krmelje?


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 17:43:38   
Anoniman
nema, samo kad kaslje suze oci...kap po kap i stalno su joj vodnjikave...a javi se i crvenilo...

ja cu da poludim..sve sam probala
- bila kod doktora kaze da je sve ok i da je beba zdrava ali slinava
- marisol, fizioloski, pumpica, nisita krema, svinjska mast, beli slez pocinjemo danas...

Sline se skupljaju i dalje, kaslje od slina koje se slivaju dole i sad joj jos i oci suze...

digla sam i dusek...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 17:58:41   
sanji
OTI mi smo imali problema sa nosićima zbog centralnog grejanja zimus! Prvi put smo čak završili na inhalacijama a bile su otprilike kao Tea! Mi smo sledeći put po savetu pedijatra radili sledće! Pola sata pred svaki ili svaki drugi obrok naprskam im Nisita sprej u nosiće, posle 2-3 minuta napunim dva šprica fiziološkim po 5 ml i pod pritiskom našpricam u jednu pa u drugu nozdrvu (glavica nagnuta unapred) tako da fiziološki izađe na drugu nozdrvu! Onda dreniranje! Stavimo ih na kolena potrbuške ali glavica da bude niže od guze i blago tupkamo od guze ka vratu! Isto par minuta! I izdigli smo dušek u krevetcu! Prošlo je za 4-5 dana! Da, uveče sam im stavljala po malo masti u nosiće posle kupanjca! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 18:25:00   
Anoniman
sanji, ne znam...sada mi je malo cudno sto je danas bila ok kad smo bili kod mojih...na novom beogradu...spavala sve vreme i nos se nije cuo..malo je samo kasljala..kako smo dosli kuci..pun nos i suzne oci..
pomisljam da nije alergija..

i ako jeste, sta da radim?
toliko je sva usporena i tuznjikava...Joooj..user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 18:32:50   
sanji
Jao OTI baš mi je žao! user posted image Samo pazi da se sekret iz nosića ne spušta, obavezno joj redovno čisti nos. A ako ne prestane za par dana vodi je ponovo kod pedijatra! Ljubimo vas puno!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 18:33:10   
Jeca*
Oči joj suze jer su joj zapušeni sinusi, jer joj je pun nosić. Samim tim se zapuše i suzni kanali. Stisni joj blago unutrašnje uglove okica, kod nosića, da popuste suzni kanali. Ako joj budu puno crvene oči trebalo bi da je opet pogleda lekar, da nije konjuktivit. Mi često kuburimo sa tim.
Ne znam, ali ja bih sigurno na tvom mestu potražila i savet još nekog lekara, posle svih mojih iskustava za ovih 21 mesec koliko imam dete...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 18:39:07   
Anoniman
ne znam...
to suzenje ociju se javlja kad malo vise kija...tako da..mozda je vezano.
DR je rekla da ako sve bude isto vidimo se sledeceg petka na redovnoj kontroli kada tea puni dva meseca...tako da..
a inace juce sam je izmerila tamo u DZ i ima 4300 sto je samo 500g za tri nedelje/...ne brine me ali mislim  da je vezano za ovu nedelju kada je sva ovakva...

nista, videcu kako ce joj biti za vikend pa cu kod lekara ako se ne popravi

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 18:45:27   
Jeca*
Zasto ti to kazem. Luka ima jako dobru dr u domu zdravlja, ali sam ja zimus zbog velikih guzvi, kad je mu nije bilo dobro ipak otisla kod privatnog dr koji je fenomenalan i leci gomilu dece koju znam i stvarno je super lik. No...njegov pristup lecenju Luki jednostavno nije prijao. I nije mu bilo bolje. Naprotiv. Mozda su takve terapije, ta kombinacija lekova, lecile neku decu, Luku ne. Nakon 2 nedelje agonije i visokih temp i gomile odlazaka kod lekara, otisla sam u dz nazad kod njegove dr, ispricala sve sta i kako je bilo i ona mu je dala kombinaciju lekova...za 2 dana mu je bilo bolje. Mozda da potrazis misljenje jos nekog dr. Mozda je ta dr iz doma zdravlja previse opustena..ne znam...lupam, ali ako je ne poznajes, sto bi verovala njenom sudu. Ja to tako gledam i uvek trazim najbolje resenje za svoje dete, jer vazno mi je samo da njemu bude bolje, a znam da je to i tebi cilj, kao i svim roditeljima, naravno.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.5.2010 18:48:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Oči joj suze jer su joj zapušeni sinusi, jer joj je pun nosić. Samim tim se zapuše i suzni kanali. Stisni joj blago unutrašnje uglove okica, kod nosića, da popuste suzni kanali. Ako joj budu puno crvene oči trebalo bi da je opet pogleda lekar, da nije konjuktivit. Mi često kuburimo sa tim.



Pisala sam opširno u temi Krmeljive okice i očni lekar, ovde samo par reči.
Luka je iz porodilišta izašao sa zatvorenim desnim okom, punim krmelja, 2 nedelje kamilica i hloramfenikol, do kraja je prošlo na moje mleko. Ponovilo se, opet na desnom oku, kada je imao oko 2god, vodili smo ga kod očnog, sužen suzni kanal, srediće se samo kada napuni 3 god (tada je neki proces "izvlačenja nosa" u razvoju deteta i to povuče suzne kanale), pre 3 dana Luka zakuka na grlo, i oči mu se kompletno ukrmeljave, tako da ujutru ne može da ih otvori. Bili smo kod očnog, srećna vest je da su mu se suzni kanali sredili, a ovo sada je vezano za virusnu upalu grla i zapušen nos: kada je zapušen nos, polipi u nosu stiskaju suzne kanale, i oči postaju krmeljive. Dr nam je rekla da mu čistim oči 3% bornom kiselinom i stavljam mu veštačke suze u oči.
Hoću da kažem OTIka, razumem da si zabrinuta, ali cela ta priča nije neobična. Luki suze oči, više desno, na najslabiji povetarac, ili ako je na suncu.
Znam da brineš, ali sve će to proći. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
4.6.2010 16:52:58   
gagana83
Zene treba mi pomoc!
Una je pocela da kaslje,mm je danas zvao njegovu rodjaku koja je Unin pedijatar,ona je na putu i ne moze da je pregleda,ali mu je rekla da joj dajemo sirup od belog sleza.Mm biser se nije setio da pita koliko sirupa da joj dajemo,a ja sam zaboravila koliko sam joj davala proslog puta kad je kasljalauser posted image Znam da je 3 puta,ali ne znam kolicinu,cini mi se 2.5 ml ali nisam sigurna....
Sad sam zvala pedijatra ali nije dostupna.
Gledam uputstvo za upotrebu i piose samo deca-3-6 puta po jednu kafenu kasicicu dnevno
Zna li neko koliko bi tog sirupa beba od 9 meseci trebala da pije?
Ili da odem do apoteke?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
4.6.2010 17:39:45   
Anoniman
Ja bih davala kafenu kašiku 3x dnevno, ali je bolje da odeš do apoteke. Još bolje, i jednostavnije ti je nazoveš apoteku i pitaš. 

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
4.6.2010 17:43:12   
ais
2.5ml slobodno daj

_____________________________

Andrej i Sergej mamino zlato................

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
4.6.2010 23:04:09   
gagana83
Hvala zeneuser posted image
2.5 ml,pitala sam u apoteci.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.6.2010 11:57:10   
lanajelena
Oti mi sad imamo potpuno iste simptome kao Tea sto je imala,sta si joj do kraja davala

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
8.6.2010 15:35:59   
Anoniman
lanajelena,
tei je poceo prvo nos pa je od slina kasljala jer se zagrcne...

davala sam joj za nos:
marisol
fizioloski
nisita krem za nos
pumpicom vadila
beli slez
moje mleko

i pisala sam da nista nije pomoglo dok nisam krenula SVINJSKU MAST da stavljam..mama mi spremila i to mi je pomoglo posle jednog dana...vec sam videla poboljsanje..

kasalj nisam lecila jer nije bio kasalj zbog kaslja nego se zagrcne kad dise od zapusenog nosa...

1. OBAVEZNO digni dusek malo (ja sam joj bukvalno napravila jastuk: peskir i pelena...zao mi sto nisam ranije to uradila...da ne ode na usi kao sto je otislo..gagana mi je ovo rekla, hvala gagana
2. ispiraj fizioloskim i to cesto..nemoj da se zeznes kao ja...sislo je na uvo i dobila je upalu:
ispiranje nosa:
stavis dete na levi bok, muz neka joj drzi ruke a ti glavu a drugom rukom 5ml fizioloskog saspes odjednom u levu nozdrvu: mora da izadje sa druge strane..
isto to sa desne strane.
ako ne izlete slinci na drugu nozdrvu nista nisi uradila.
mora da se saspe brzo i sve!!!!
sacekas 10 minuta i eventulano povuces pumpicom (ja pumpicu sada izbegavam ali je dobra da blago povuces ono sto nece da izadje)

nije lako. ja to i dalje ne umem, mm to radi kao od sale i dan danas svako vece iako je tea zdrava.

ako ti nije tesko idi u DZ i trazi od sestre da ti pokaze.

da nisam videla ne bih znala da to tako treba..pisala sam negde.
brutalno izgleda ali tea vise i ne reaguje kad joj to radimo.

molim te radi to da ne ode na usi.,..mnogo je zeznuta upala uha..to su muke

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here