|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 1:51:29   
vikiveki
hvala puno Klarita ,sutra ću opet poslati mm u potragu


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 8:18:35   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Klarita

A, koje kapi?
Kakav je sekret? Napisala si u prvom postu da je providan, cini mi se.Ali, da li se menja? Ne volim ja tako te "slabe" terapije...ja mojoj K odmah udarnu, pa kud puklo da puca, (samo pppppssssssssssssst, da ne cuje Torbicauser posted image )

user posted image Jooooj, ja kao neki zandar! Ma kakvi, pa uvek kazem - majka vidi dete...
Nama su inhalacije zakon, to nam je terapija broj 1, pa po potrebi stavljam sta treba.
Viviveki, nadam se da ce se maleni izboriti. Mi ne koristimo te kombinacije.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 8:32:46   
Peace*
veki, ne znam dal je to prava cena spray-a, ali jeste skup, s druge strane je ODLIČAN i količina je takva da traje taman sezonu (koliko se sećam, koristila sam ga pre koju god).

Ove kapi što Klarita spominje su Dexametason-Neomycin valjda, ako ne grešim. Njih su dali Marku dali kad je imao providan tečan sekret, kao da stisne, ali nije pomoglo. Mislim da ima i tema o tim kapima.
S druge strane, ne slažem se da je to adekvatna zamena za Nasonex. On se koristi celu sezonu cvetanja, a D-N se koristi tipa 5 dana.



< Poruku je uredio Peace* -- 21.5.2014 8:33:18 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 8:37:55   
Torbica
Koliko se meni cini, ovde je pitanje sa cim se bori? Alergija ili prehlada? Ili se zna da je alergija a usput se i prehladio..

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 8:42:52   
Peace*
Tačno tako.
Ako je alergija, D-N neće rešiti problem.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 9:07:09   
Torbica
Zato je bitno ne davati napamet... I onda lek nije dobar, ne radi. Mada, Viviveki je iskusna mama, resice vec user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 9:26:38   
Klarita
Kapi nisu Deksametazon/neomicin, to je gotov preparat-lek. U pitanju su magistralne kapi koje svaka apoteka pravi .
Slazem se da je pitanje sa cime se dete bori, ali mislim da je mnogo bolja varijanta da se ukljuci AB uz kortiko kad se vec pominje nasonex i da deluju lokalno. Pisem iz licnog iskustva.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 10:32:23   
Rosita
Efedrin, 0.025 3x2 u obe nozdrve. Malko je kao krenuo da se muti sekret, pa opet providan, ali vise kao kad bi vrlo malo zelenkastog dodao, nij egusto ni mutno zeleno. Zasad je stanje isto, videcemo, sinoc sam stavila kapi prvi put.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 10:36:35   
cockic
i ja znam samo za deksametazon neomicin ili neodeksacin sa ab i kotiko.ovo pravi galenika ovo heomofarm.nama pulmolog uglavnom to daje kad ima providnog sekreta koji se sliva u grlo.jer mojima retko kad se sliva iz nosa,uglavnom u grlo.i odmah posle tog slivanja u grlo krece kasalj.tako da je inhalacija spas.a kapi po potrebi,ako procenim da nece proci bez.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 10:39:00   
cockic
ja htela da kupim efedrin,ali ne daju bez papirica dr.samo ga ima drzavna apoteka.mora da dr.napise i lupi pecat.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 11:15:29   
Torbica
Cockic, probaj u nekoj privatnoj apoteci, kod nas u NS moze da se kupi.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 11:18:22   
vikiveki
Mame,hvala vam na savetima,nisam još ni jedne kapi koristila pošto smo zalihe koje smo od pre imali potrošili a nove nisam još kupila jer sam htela da isprobam nešto drugo jer pre sam probavala ispiranje marisolom,koristila Adrianol,nekad sam koristila i Olinth ili Operil po preporuci dr.,ali sve mi se čini malo delotvorno.Negde ovde na forumu sam pročitala da je taj Nasonex dobar pa sam htela da ga isprobam.
Inače kod Stefan je 100% prehlada u pitanju jer mu curenje iz nosa nije prestalo posle Presinga.Obično kada su alergije u pitanju posle druge doze Presinga svi simptomi nestaju.
Inače sve mi je komplikovano jer ovde zbog ove situacije retko šta radi i nisam sigurna da i u gradu radi neki pedijatar jer su neka odeljenja izmeštena u Novi Sad

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 11:19:46   
Rosita
To je isto jedan od razloga sto idem kod dr za te kapi, mora receptuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 11:23:17   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Torbica

Cockic, probaj u nekoj privatnoj apoteci, kod nas u NS moze da se kupi.

Torbice ja sam ovde, po tvojoj preporuci tražila Efedrin kapi za inhalaciju,još pre,ali ovde u SM nisam uspela da nađem.Priznajem nisam tražila obične kapi za nos,možda su njih imali

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 11:32:58   
Torbica
Viviveki ne postoje efedrin kapi za inhalaciju, kupis obicne efedrin kapi za nos. I u jednu inhalaciju stavis 5 kapi. Kad budes u NS, odes do Zelene apoteke, Futska 89, ja redovno tamo kupujem. user posted image
Bea je pisala da je u Bg kupila, bez recepta, ne znam tacno gde.

< Poruku je uredio Torbica -- 21.5.2014 11:33:36 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 11:40:48   
vikiveki
user posted image e koja sam ja b.....user posted image mogu samo zamisliti kako sam čudno delovala onim apotekarkama kada sam tražila Efedrin za inhalacijuuser posted image

< Poruku je uredio vikiveki -- 21.5.2014 11:42:20 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 11:52:11   
Torbica
Hehe, paaa, ja sam pisala uvek kapi za nos, a ti si to povezala sa aparatom, pa ispao mix. Nema veze, sad znas! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 13:24:58   
Peace*
IZVORNA PORUKA: Klarita

Kapi nisu Deksametazon/neomicin, to je gotov preparat-lek. U pitanju su magistralne kapi koje svaka apoteka pravi .
Slazem se da je pitanje sa cime se dete bori, ali mislim da je mnogo bolja varijanta da se ukljuci AB uz kortiko kad se vec pominje nasonex i da deluju lokalno. Pisem iz licnog iskustva.


A čemu to ustvari služi? Nikada nisam čula za tako nešto, pa sam zbunjena. D-N je kombinacija ab i kortiko, pa ne kapiram zašto bi apoteke same pravile nešto što već imaju. U čemu je razlika?


bično kada su alergije u pitanju posle druge doze Presinga svi simptomi nestaju.


Meni (matoroj kravi user posted image ) terapija zaista deluje posle 10-14 dana. Sve pre toga je samo blago olakšanje.

Bilo je efedrina i u Biljana i Luka. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 21.5.2014 13:25:19 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 14:00:33   
vikiveki
Evo muž mi sad javio,tražio je u apotekama Efedrin kapi ali rekli su mu da to ovde odavno nema.Znači ima ih samo u NS.Da li neko zna ima li ih u nekoj apoteci u BGuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 14:25:57   
Rosita
Mm je juce kupio u apoteci Sveti Sava kod zeleznicke. Tu ima!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 14:30:25   
jole82
Rosi bez recepta?

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
21.5.2014 14:36:07   
Rosita
Ne znam Jole da l moze bez, mi smo imali recept. Al moze da se nazove da se pita! Da l to misle da ce mame da zloupotrebe efedrinuser posted image . Mada mi od muke dodje jer mi dete spava na meni, pa dw se i ja ukomiram :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.5.2014 11:09:17   
vikiveki
Mom Stefanu od jutros je bolje,sinoć sam mu stavljala one magistral kapi i bolje mu je. Inače ovde kod nas i njih je teško naći,mm je obišao 4 apoteke dok ih nije pronašao i platio ih je 400 din.Ovde su lekovi izgleda skuplji nego na drugim mestima.Inače raspon cena po različitim apotekama je i do 200 din.Tako je mm juče dok je tražio kapi pitao za cenu Nasonax spreja,u jednoj apoteci je 900,u drugoj 950, u trećoj 860,a u Laćarku je kao što sam rekla 1060,a svuda je isti sprej u pitanju.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
22.5.2014 14:38:34   
Rosita
Nesto bih rekla za propiranje. Metoda vec po opisu deluje odlicno i jeste. Zabune ne moze biti za one koji prate forum jer su Torbica i Jole sijaset puta potanko sve objasnile. Al ako se ne sprovede kako treba, osim sto se ne postigne cilj, da l moze da bude kontraproduktivno? Ako ne uspete ponajbolje da savladate bebu npr. Ja sam primetila da sam saterala sadrzaj iz jedne nozdrve u onu donju al nije mi izasao skroz- sto moze i da se ne vidi- a onda sam sipala u tu nozdrvu i samo vratila negde u centar ( da je bar izaslo naovamo). U svakom slucaju, ko je neiskusan, kad ovo radi samo treba da ima cilj pred ocima i cvrsto da savata dete!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
23.5.2014 0:33:04   
vikiveki
Stefana sam izlečila i sada je Viktorija počela da slinavi.Poludela sam

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here