|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.12.2018 9:16:34   
Caca1988
Posle 2 meseca kasljanja i slinavog nosa, bezuspesnog ispijanja antibiotika i sirupa za kasalj, odlucila sam da cerkici od 5 god dam inhalacije sa pantenolom. Poslednja 3 dana joj uvece napravim inhalaciju, i primetila sam da nocu lepo dise na nos i ne kaslje, malo se nakaslje preko dana. Zanima me, ako neko moze da mi pomogne, koliko smem dugo da joj dajem inhalacije? Do ozdravljenja ili postoji odredjeno koliko sme, da joj ne skodi? Za sve ovo vreme nijednom nije imala T, samo kasalj nikako da prestane...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.12.2018 10:20:38   
IvanaSK RR
Evo teme o inhalacijama
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Caca1988)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
1.2.2019 23:15:14   
Ivanka 75
Slusam ovo moje dete kako kaslje... Tuga me uhvati svaki put... Vec mesec dana se vrtimo u krug, ni da je vodimo kod lekara niti ne. Pre 2 nedelje je isto kasljala nije isla u skolu, ostavila sam je kod kuce od srede pa do krajja nedelje, i smirilo se. Sinoc opet poce, curi nos kaslje. Sad nikako da se uspava. Jutros popila fluimucil, veceras ne, dal je od njega nisam pametna. Prosli put kad je kasljala imala jednom 38,5 i toliko. U dom zdravlja mi se ne ulazi tamo je uzasno... 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
1.2.2019 23:35:02   
Rosita
Ivanka, pa gde si ti? Žao mi je :(. Sezona.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
1.2.2019 23:41:12   
Ivanka 75
Hi hi hi evo me 😊 Nije me bilo godinama

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 7:57:33   
bebilule
Ivanka, meni je M na pocetku ove zime kasljao jedno mjesec i po. Na kraju sam problem rijesila sirupom koji su u nekoj temi spominjale clanice. Sa lovorom i zalfijom. Ali stvarno. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 8:35:59   
Ivanka 75
Bebi, stvar je u tome sto je za mene i za nas u kuci lasalj totalna nepoznanica. Znam da ce da prodje ali ja pola noci lresedeh pored njenog kreveta. A mm samo govori "polako polako", a mene nesto strah.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 9:24:30   
milicicak
Ivanka user posted image mora da izbaci to sto ima. Floimucil nemoj da joj dajes posle 4 popodne da ne bi iskasljavala celu noc. Ako suvo i nadrazajno kaslje daj joj septolete za decu da sisa, tako se najbrze smiri.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 9:27:03   
Maraj
Ivanka verovatno si joj kasnk dala to za iskasljavanje pa je celu noc kasljala. I ja znam da se ne daje posle 4/5 uvece nista za iskasljavanje.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 10:06:29   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ivanka verovatno si joj kasnk dala to za iskasljavanje pa je celu noc kasljala. I ja znam da se ne daje posle 4/5 uvece nista za iskasljavanje.


Maraj, zato me i cudi sto kaslje, popila fluimucil u 9 ujutru, uvece joj nismo dali. Evo sad se dogovaramo ako se ne smiri do ponedeljka da je vodimo lekaru. A nema ni izabranog lekara na skolskom, toliko o tome koliko je ona bolesna. 😁

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 10:07:07   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: bebilule

Ivanka, meni je M na pocetku ove zime kasljao jedno mjesec i po. Na kraju sam problem rijesila sirupom koji su u nekoj temi spominjale clanice. Sa lovorom i zalfijom. Ali stvarno. 


Taj sirup je zakon!Inace evo i mene ovde,ubi me od sinoc kijavica i nos,tacno sam se prehladila ustajuci nocu zbog M..jedva na oci gledam,a nos kao slavina..

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 10:11:55   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: vonavoj



IZVORNA PORUKA: bebilule

Ivanka, meni je M na pocetku ove zime kasljao jedno mjesec i po. Na kraju sam problem rijesila sirupom koji su u nekoj temi spominjale clanice. Sa lovorom i zalfijom. Ali stvarno. 


Taj sirup je zakon!Inace evo i mene ovde,ubi me od sinoc kijavica i nos,tacno sam se prehladila ustajuci nocu zbog M..jedva na oci gledam,a nos kao slavina..


Poslacu muza po taj sirup posle. Majle mi nisam rada da je vodim kod lekara, cerka moje drugarice prosle godine zaradila male boginje kad je otisla na kontrolu posle prelezanog gripa. Nije bila vakcinisana zbog stalnih prehlada i trmperatura, jadno dete namuci se. A starija vakcinisana i njoj nije nista bilo. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 10:22:44   
vonavoj
Nema gde da ga posaljes,moras da ga napravis..200g secera,kristalizujes, dodas 2dcl vode,kuvas i dodas 7 lovorovih listica i supena kasika zalfije. Kuvas 5min i da odstoji 30min poklopljeno. Kad se ohladi u friz stavis 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 10:28:01   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nema gde da ga posaljes,moras da ga napravis..200g secera,kristalizujes, dodas 2dcl vode,kuvas i dodas 7 lovorovih listica i supena kasika zalfije. Kuvas 5min i da odstoji 30min poklopljeno. Kad se ohladi u friz stavis 


Eeeeee sreca te pogledah u tel sad! Upravo sam Posla da joj napravim taj sa lkvorom samo, nisam znala da sei zalfija stavlja! Odlicno! Hvala Von! Idem da krčkam😊

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 11:06:42   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nema gde da ga posaljes,moras da ga napravis..200g secera,kristalizujes, dodas 2dcl vode,kuvas i dodas 7 lovorovih listica i supena kasika zalfije. Kuvas 5min i da odstoji 30min poklopljeno. Kad se ohladi u friz stavis 


Moja mama stavlja jos neke biljcice. Nasu decu je to spasavalo kad ne staju sa kasljanjem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 11:06:50   
Ivanka 75
Von, kako se bese pije ovo sa lovorom? Kasicica, gutljaj...? Nisam ga kuvala ne pamtim... I da li da ga lrocedim sad kad se skuvalo dok je ovako toplo, dok se ne ohladiSecam seda je meni bio mnogo jak ako ne procedim

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 11:21:04   
vonavoj
5ml pre jela.3 puta dnevno..Ja drzim 30min poklopljeno.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 11:21:25   
Maraj
Deca 3 puta po kafenu kasicicu
Odrasli 3 puta po supenu

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 13:10:22   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Maraj

Deca 3 puta po kafenu kasicicu
Odrasli 3 puta po supenu


Hvala ❤️

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
2.2.2019 22:22:43   
Ivanka 75
Sad sam zvala hitnu jer ne prestaje da kaslje vec dva sata, ovo nikad nije bilo, sistanje iz grla, suv kasalj odjednom, bori se za vazduh, majko mila 😔Dr iz hitne me odmah pitala jel promukla reko nije, inhalirajte je pulmikortom, nemam pulmikort, onda bosiljkom, toplom parom da joj se ne zatvori grlo. I tako se sad inhalirala, ima 37,5 kuka da joj se spava, ne znam da li je bolje ili ne. Drugarica mi rece da ovaj laringit ne traje dugo, ima zena iskustvo, trebalo bi sutra da bude boljeNadam se... 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
3.2.2019 15:43:49   
BubaBubica



Joj iskucah post i ništa.


Ivanka 75 i mi smo sa istim simptomima primljeni u bolnicu na ispitivanje jer joj se svaka prehlada završi ovako. Primila je infuziju glukoze i fiziološkog, inhalaciju berodualom i sad je na kiseoniku. Treba da je pregleda i pulmolog al predpostavljam da danas nije tu. Nadam se da nije ništa ozbiljno i da budu nalazi ok pa da idemo sutra kući. Sad je bolje dok miruje al kako krene da plače bori se za vazduh. Ja ne znam šta je ovo.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
3.2.2019 16:28:03   
vonavoj
Ovo je epidemija velikog kaslja,strasno sta nam rade virusi..Ja sam uzela ferveks,meni samo nos i kijam..

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
3.2.2019 21:54:28   
Rosita
Ivanka, ako imaš dežurnu apoteku uzmi pulmikort.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
5.2.2019 9:36:02   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Rosita

Ivanka, ako imaš dežurnu apoteku uzmi pulmikort.



Jao Rosita mi to nikad nismo koristili, ne znam ni kako se koristi ni koje mu je dejstvo

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
5.2.2019 9:58:34   
Rosita
Čitam da ste bolje, pa nema veze. Otpusti te stegnute gornje disajne puteve, umanji i eliminiše laeingitični kašalj, napad gde jedva diše- mada tad i treba zvati hitnu. Kortiko je, ali kad zagusti spas. Nas je spasao puno puta.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here