|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 1:17:07   
bubulence
a knjige si uzela tamo na radionici ili ima da se kupe u knjizarama? pretpostavljam da je ta dr psiholog i autor knjige?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1376
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 1:21:28   
Bibilib
Ja sam mama katastrofa...non stop vicem na sina nemoj da rasuras igracke,pa skupi igracke,udalji se od kompjutera pusti gledaj crtani malo...strasno... Ali ne mogu da podnesem nered po kuciuser posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1377
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 1:23:59   
bubulence
jao skroz te razumem draga, ponekad mislim da mi svaka recenica pocinje sa nemoj ili pazi...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1378
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 1:33:04   
Bibilib
Znas sta nekad mislim da ja preterujem ali i decica nisu cveckice... Uopste ne cuju kad im se prica...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1379
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 7:14:46   
mali_mis
Meni svaka recenica pocinje sa "Ne to, ne ovo, to se ne sme". Juce se dohvatio da je bas super otvarati frizider. Jednu ruku stavi na radnu povrsinu a drugom na rucku od frizidera, i vuce kao sivonja. Cudo pa ne polupa ona jaja sto su u vratima. I juce je zgrabio kvasac, i gleda ga, i sa sve papirom zagrize. Srecom nije papir strpao u usta, vec mali deo kvasca ali mu je faca bila urnebesna. A meni pritisak gore-dole-gore-dole...Jedva sam cekala da zaspi.
Moram i ja da nabavim te knjige sto Torbica prica.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1380
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 8:43:19   
Mala Elena
Ja E vec pocela da vicem ne kada joj dajem kasicu a ona uhvati i sva se zqbrljavi ...cak i nosiljku ...user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1381
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 10:10:46   
emicaa
ja sam sad uzela neku drugu da isprobam pa cu slikat posle i ovu sto sad imam a kad odem u marketu i tu cu drugu user posted image
IZVORNA PORUKA: Unina mama


IZVORNA PORUKA: emicaa

Pa ima farba za obrve i trepavice,umutiš kao farbu za kosu,namažeš četkicom i posle 5 minuta obrišeš,u bosni sam ih vidjala u Tušu čini mi se ili u dm marketu nisam sigurna.



E ako te ne bude mrzelo slikaj i postavi to pakovanje koje uzimas u dm-u bas bih da probamuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1382
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 10:12:49   
Anoniman
Vazi Emice bas me zanima, trazila bih kod nas u dm-u i probala....user posted image

(odgovor članu emicaa)
  Direktna veza do poruke: 1383
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 10:45:13   
doktorkakristal
ja mislim da sam te farbe videla u liliy

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1384
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:12:54   
emicaa
user posted image
ovu sam juce uzela u njemackoj i dosta je bolje od one sto sam do sad koristila.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1385
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:14:22   
Misha i Ljisha
Jao jeste blesave. Verujem da svi vicemo ne, ali sam ja nekako uspela da se kontrolisemuser posted image . Npr kad otvori frizider ne zakem NE, vec kazem hajde sad zatvori ili uzmi sta zelis pa zatvori, ili sta ja znam. Npr juce je otvarala ovaj deo gde su serpe i pitam je gde je serpa, pa gde je poklopac, pa stavi poklopac na serpu i vrati unutra, e sad zatvori i tako.user posted image Jes da malo duze sve traje ali sve poslusa a kapiram da joj kazem NE, ona bi namerno i jos bi verovatno pocela da place od besa. Ovako mirna ona mirna ja.

Ja nisam opsednuta tim NE, zna se sta se ne sme ali samo za to kazem ne dira se struja (ili cak cesto samo kazem D to je pec bez upotrebe Ne u recenici). Kazem moja cera i ja se uglavnom ne svadjamo ali sveki kad dodje i kad krene sa nemoj nemoj nemoj ne ne ne ne ne...pa ja odlepim a ne moja cerka. Sto manje vikati ne, frustracija je to za njih. Moja cim krenes recenicu sa NE odmah krene u drekuuser posted image ni ne slusa te dalje.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1386
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:18:36   
Torbica
IZVORNA PORUKA: bubulence

a knjige si uzela tamo na radionici ili ima da se kupe u knjizarama? pretpostavljam da je ta dr psiholog i autor knjige?

http://www.leo.rs/pozitivna-disciplina-prve-tri-godine.html
Narucila sam odavde sve tri knjige a moze da se kupe i na radionici i cak je za nijansu povoljnije jer imaju ugovor sa Leom, kako sam razumela.
Za pocetak - nemojte to NE da forsirate, govorite deci sta SMEJU da rade. Ako dira uticnicu, ne vici ne, nego reci MOZEMO da izadjemo napolje, slazemo kocke, crtamo.... Uvek im govorite sta umesto tog necega sto branite, smeju da rade!Razlika je ogromna. Naravno da ne cuju i da oguglaju na milion puta NE...

Ljisho, pisale smo u isto vreme user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 14.9.2014 11:19:33 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1387
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:22:29   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Torbica

IZVORNA PORUKA: bubulence

a knjige si uzela tamo na radionici ili ima da se kupe u knjizarama? pretpostavljam da je ta dr psiholog i autor knjige?

http://www.leo.rs/pozitivna-disciplina-prve-tri-godine.html
Narucila sam odavde sve tri knjige a moze da se kupe i na radionici i cak je za nijansu povoljnije jer imaju ugovor sa Leom, kako sam razumela.
Za pocetak - nemojte to NE da forsirate, govorite deci sta SMEJU da rade. Ako dira uticnicu, ne vici ne, nego reci MOZEMO da izadjemo napolje, slazemo kocke, crtamo.... Uvek im govorite sta umesto tog necega sto branite, smeju da rade!Razlika je ogromna. Naravno da ne cuju i da oguglaju na milion puta NE...

Ljisho, pisale smo u isto vreme user posted image

user posted image to je upravo bila i moja logika a i zapazanje. Kazem ti ona cim cuje da je neko poceo recenicu sa NE krene da negoduje. Sa ovom mojom moras biti jako fin. Rekla sam im to i u vtricuuser posted image . Najbolja je ako je zamolis ahahha..

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1388
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:22:37   
bubulence
da, sa "ne" se moze postici jedino kontraefekat, ali u poslednje vreme nesto nemam zivce, da li zbog hormona ili neceg drugog, uglavnom trudim se na ne vicem na nju, odnosno da joj nista ni ne govorim, samo je sklonim ako nesto ne sme da dira, pomerim ako joj smeta itd (ne mislim na juce nego poslednjih mesec dana) ... plasim se ako krenem da obajsnjavam da cu se iznervirati i vikati na dete koje cesto nije krivo. npr, pre par dana je novu trenerku isarala flomasterima, prvo sam pocela malo da vicem a onda sam shvatila da dete apsolutno nista nije krivo, jer nije sama obukla tu trenerku nego sam joj ja dala i ocekujem da ostane ceo dan cista... onda sam joj se pola sata izvinjavala i na kraju plakala...
i to se cesto desava, za vecinu stvari zbog kojih se ljutim na nju, shvatim da ona nije ni najmanje kriva nego ja... uzela je makaze- a zbog cega su stajale na stolu... prosula mer sanit- zbog cega je on uopste na mestu gde ona moze da dohvati itd...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1389
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:29:25   
Torbica
Bubi, svi mi imamo takve situacije, ja puta tri. Zamisli kad moji krenu svaki na svoju stranu, samo da ih ispratim. user posted image
Elem, forsira se prica iskrenosti i autenticnosti - i nikad ne vrdati. Ako se isarala kazes - jao sto sam se sad iznervirala sto si se isarala, trebala sam ti nesto drugo obuci.. Ili, stvarno sam sad umorna i spava mi se, ne mogu to sto si zamislila. Saljemo im poruku da smo od krvi i mesa i bolje neke akcije stopirati nego usiljeno raditi jer znaju kad se silimo..
Krenem i ja nekad, pa se kocim sa tim ne, instiktivno, ovo je sve veliki trening zivaca, i imamo boljih i losijih dana..
Ali, samo iskreno i sve govoriti!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1390
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:35:20   
bubulence
ima stvari koje i primenjujem, znaci- kada nesto ne sme, onda ne sme do kraja i ni mm ni ja ne popustamo. trudimo se da joj sve obajsnimo zbog cega ne sme, zbog cega je lose, zbog cega je dobro... ali mi u poslednje vreme ne ide kao ranije... imam manje strpljenja

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1391
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:41:18   
Misha i Ljisha
Moraju se oni nauciti i na NE, ali ne moraju stalno da slusaju tu negativnu rec ehehehe... A to jes, mi smo krivi za svasta, ali se ja ne potresam. Mm se nervira pa mene kritikuje. Npr kad se D tako nesto isprlja on sizne, pa onda jos meni kaze ti namerno nju brljas (pre neki dan sam joj zelenom temperom farbala rukice pa je ostavljala na papiru svoje otiskeuser posted image i naravno bilo je tempere po celoj njenoj odeci) i mm odlepitis dobio. A ja sam mu samo rekla, OPRACE SE a njoj je to bilo toliko zanimljivo da nije htela da prestanemo. Mislim da se mi roditelji nekad tako stresamo oko totalno nebitnih stvari. Moramo vise da budemo flegmeuser posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1392
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:51:43   
Torbica
Ljisho, moj si covek. Ni ja ne patim od toga, naprotiv, ne treba im uskracivati da nekad budu prava deca, musava i preslatka.user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1393
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:52:40   
mali_mis
link sacuvan user posted image
Trudim se i ja da manje primenjujem rec NE u recenici, ali me nekad tako izbaci iz takta, da mi izleti. Najgore mi je kad dodje do uticnice ili sporeta, obicno krenem sa "pec pec", al ne ferma me ni 2 posto, pa se na kraju zavrsi sa mojim "ne", i njegovim plakanjem. Vremenom ce skontati, a i ja cu se smiriti. Druga varijanta koja mi za sada uspeva je, kad krene prema kupatilu, pa hoce da stoji na wc solji, odvrne slavinu i prska rucicama po vodi. E sad, nekad je hladno, pa necu da se prehladi, onda ide recenica "ali nema vode, otisla voda pa-pa", i onda on poslusa, ali se vracamo jedno 5 puta da proverimo da li je voda otisla pa-pa, a ja kao papagaj jedno te isto.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1394
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:56:26   
emicaa
Moja još mala da joj objašnjavam,mislim ja njoj pričam to smiješ,pašćeš,udarićeš glavom ali ona me samo pogleda i nastavi po svom,ako pipka nešto što ne smije sklonem joj rukicu i kažem ne može to,a ako nešto sama jede keksic ili tako nešto pustim je da se umaže,nije mi problem presvući je i 5 puta.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 1395
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 11:56:37   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Torbica

Ljisho, moj si covek. Ni ja ne patim od toga, naprotiv, ne treba im uskracivati da nekad budu prava deca, musava i preslatka.user posted image


jaaaaaaaoooooj , skroz se slazem sa ovim i normalno je da se izmusaju i isprljaju i sve sto ide u tim godinama. i sve joj to i dopustim ali samo ja znam kako mi je... juce smo isle napolje, skupljale lisce, kestenje, dosle kuci dala joj njen blok, lepak, pirinac, pasulj i sve ostalo i pustila da lepi. ali ispod stola novine, na stolicu novine, ona u staroj potkosulji itd... smorila se jadna dok je cekala da sve pripremim... ali je toliko uzivala da je to bilo neopisivo... jos sam joj dala i vodene boje da oboja pirinac... a meni se stomak 300 puta okrenuo dok sam je gledala... mm je morao da je kupa cim je dosao sa posla user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1396
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 12:02:09   
bubulence

IZVORNA PORUKA: emicaa

Moja još mala da joj objašnjavam,mislim ja njoj pričam to smiješ,pašćeš,udarićeš glavom ali ona me samo pogleda i nastavi po svom,ako pipka nešto što ne smije sklonem joj rukicu i kažem ne može to,a ako nešto sama jede keksic ili tako nešto pustim je da se umaže,nije mi problem presvući je i 5 puta.


nikada nisu mali za to, mislim da im od rodjenja treba pricati user posted image . naravno da te nece odmah shvatati ali nije na odmet...
jos jedna stvar, kada uporedjujem Emu sa ostalom decom, zakljucujem da je ona u principu izuzetno dobro dete , jezik necu da komentarisem, svasta joj izleti (ne mislim na psovke), ali opet ima te neke bubice kada se ponasa kao da nije isto ono dete od pre 2-3 sata... i onda ne znam kako da se postavim jer cesto budem i sokirana...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1397
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 12:04:02   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Torbica

IZVORNA PORUKA: bubulence

a knjige si uzela tamo na radionici ili ima da se kupe u knjizarama? pretpostavljam da je ta dr psiholog i autor knjige?

http://www.leo.rs/pozitivna-disciplina-prve-tri-godine.html
Narucila sam odavde sve tri knjige a moze da se kupe i na radionici i cak je za nijansu povoljnije jer imaju ugovor sa Leom, kako sam razumela.
Za pocetak - nemojte to NE da forsirate, govorite deci sta SMEJU da rade. Ako dira uticnicu, ne vici ne, nego reci MOZEMO da izadjemo napolje, slazemo kocke, crtamo.... Uvek im govorite sta umesto tog necega sto branite, smeju da rade!Razlika je ogromna. Naravno da ne cuju i da oguglaju na milion puta NE...

Ljisho, pisale smo u isto vreme user posted image

user posted image to je upravo bila i moja logika a i zapazanje. Kazem ti ona cim cuje da je neko poceo recenicu sa NE krene da negoduje. Sa ovom mojom moras biti jako fin. Rekla sam im to i u vtricuuser posted image . Najbolja je ako je zamolis ahahha..



Slazem se u potpunosti! Ja mogu jos uvek to NE , ona nista ne kapira
user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1398
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
14.9.2014 17:08:16   
Torbica
Sve je stvar vezbe... I svakim danom smo sve bolji i iskusniji.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1399
   RE: ZA Vuki-nesavrsene mame!
24.9.2014 11:30:28   
wivern
Lepo zvuci OVAJ TEKST


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here