|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba kod fizijatra
12.5.2018 20:10:06   
Ana RR
Taba, uglavnom svi preporučuju Sokobanjsku. Ja sam dete vodila privatno kod Snežane Milanović.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Taba)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Beba kod fizijatra
12.5.2018 20:11:44   
Taba
Hvala na odgovoru i preporuci. Da, nisam napisala, isla bih privatno gde god, samo da je dobar fizijatar.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Beba kod fizijatra
12.5.2018 20:14:19   
Ana RR
Ja od srca preporučujem Snežanu (sajt je centar za korektivnu gimnastiku), mi smo skoro godinu dana išli kod nje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Taba)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Beba kod fizijatra
12.5.2018 20:17:54   
Taba
Hvala Ana. Upravo gledam sajt, zena je fizioterapeut sto je neophodno, s tim da bih prvo mozda krenula od fizijatra. Zbog cega ste vi kod nje isli? Isto brahijalis?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Beba kod fizijatra
12.5.2018 20:32:05   
Ana RR
Mi smo išli zbog hipertonusa i tortikolisa. Možeš da je nađeš i na FB pa da joj pošalješ poruku za savet.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Taba)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Beba kod fizijatra
24.5.2018 5:24:50   
Misha i Ljisha
Razmisljam seda Pvodim privatno kod fizijatra. Konstatovala je dr da je blago hipertonican. Sta mislite da li odmah da reagujem ? On ima 5 nedelja. Jasno mi je da je to najcesce prolazno stanje ali djavo mi ne da mira. Ja bih da to resimou najkracem mogucem roku.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Beba kod fizijatra
24.5.2018 5:30:21   
milicicak
Ljiso, ja bih sacekala sledecu kontrolu kod dr. Pogledaj na netu kako da ga nosis i mozda imas jos par vezbica koje mozes da radis ali ne verujem da je on zaista hipertonican, pre je zgrcen zbog gasova. Da je dr zabrinuta dala bi ti uput za fizijatra. Iz mog iskustva oni te upute dele sakom i kapom tako da ne brini, da je imala razlog za zabrinutost uputila bi vas ona

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Beba kod fizijatra
24.5.2018 6:41:09   
Misha i Ljisha
Milicicak on je hipertonican sto posto. Ma kad sam ja to izjavila jos pre par nedelja. Ruke i dalhe cvrsto drzi na grudima i u pesnicama. Vecito nam njegove ruke smetaju i tokom sisanja.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Beba kod fizijatra
24.5.2018 8:59:48   
IvanaSK RR
I ja bih sacekala sledecu kontrolu pa ako vidite da nema poboljsanja onda idi privatno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Beba kod fizijatra
24.5.2018 10:24:01   
Ana RR
Ljišo, ja sam vodila Marka na vežbe zbog hipertonusa i tortikolisa. Možeš na sajtu centar za korektivnu gimnastiku da vidiš vežbice (mi smo išli baš kod njih). Uglavnom, savetuje se opuštanje mišića kroz neke vežbice, masiranje... nama su čak rekli da ga u kolicima vozimo po neravnom terenu da bi se malo truckao. Marko je kočio noge, to je bilo jezivo. Nije bilo šanse da ih savijem. Onda mu rukama uhvatim nogice za zglobove i lagano ih tresem (kao kad vidiš fudbalere kako sede na zemlji i tresu noge) i onda počne da ih opušta i savija.

Kod neke dece to prođe samo od sebe. Meni je dr rekla da je hipertonus posledica gyniprala, brzog porođaja i epidurala. Ne znam koliko je to tačno ali eto..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Beba kod fizijatra
24.5.2018 11:19:19   
Maslacak15
Ja bih iskulirala. Tj radila to sto vec radis i poslusala Anu. Alli nebih smarala bebu od 5 nedelja po fizijatrima. Preteruju oni tu malo, ja imam utisak. To su sve neke normalne uobicajene fizioloske pojave koje prodju same od sebe. A oni ih formulisu kao ne znam ni ja kakve dijagnoze.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Beba kod fizijatra
24.5.2018 11:40:58   
Rosita
Slažem se sa maslačak. Ja sam D vodila da dobije vežbe, ne znam ni ja više za šta. Samo sam ga maltreturala. U redu kad je baš nešto. Malog nisam ništa ni proveravala.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Beba kod fizijatra
9.5.2019 23:08:51   
lesli
Filadendronka evo teme.Nama je tortikolis jos u porodilistu dijagnostifikovan. Nisu mi rekli iz meni nepoznatog razloga ali je pisalo u njenoj otpusnoj. Sa 2 meseca nas je pedijatar zbog toga poslao kod fizijatra. Takodje rekla je da joj se cini da je i cvrsca nego sto treba. Kod fizijatra ispalo sledece losa kontrola glave, kriva stopala, tonus u vecoj meri i gornjih i donjih ekstremiteta, tortikolis... poceli smo da vezbamo kada je imala oko 2.5, sad ima 8 i vezbamo svaki dan nekoliko puta (izuzetak dani kada prima vakcinu nakon vakcine). Na prethodnoj kontroli dr kaze da je bila bolja. Sad kao vise naginje i ponovo nema pun obim pokreta navodno, shodno tome treba istezanje.Molicu i ako neko ima preporuku za fizijatra koji radi privatno i koji po mogucstvu ne radi na IMD (ne planiramo da kazemo dr koja je vodi, treba mi dobar odnos sa njom zbog papira za produzenje 😉)


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Beba kod fizijatra
9.5.2019 23:15:37   
lesli
E da i kod nas ne vredi pelena pod glavom. Ona se odavno vrti kao na ringispilu. Moze jos da bude kontraproduktivna.
A nosenje ocigledno nije dovoljno jer da jeste odavno bismo zavrsili sa vezbama...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Beba kod fizijatra
9.5.2019 23:21:22   
Sanidej
Prof. dr Ivana Petronic iz Tirsove radi i privatno, izlazi u susret i za produzenje svojim pacijentima.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Beba kod fizijatra
9.5.2019 23:22:34   
Sanidej
Fantastican deciji fizijatar je dr Danijela Vukicevic iz Sokobanjske, ali nisam sigurna da sada radi privatno.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Beba kod fizijatra
9.5.2019 23:24:26   
Ana RR
Lesli, već rekoh ali ponoviću - od srca ti preporučujem Snežanu iz Centra za korektivnu gimnastiku. Divna žena, vrhunski stručnjak u svom poslu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Beba kod fizijatra
9.5.2019 23:38:19   
lesli
Anci, ali ona je terapeut zar ne?Nama bas treba fizijatar. Terapeutom smo zadovoljni, upoznali smo je na IMD i radi privatno posle posla. Ona radi samo po izvestaju koji napise fizijatar...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Beba kod fizijatra
9.5.2019 23:39:58   
lesli
Hvala i Sanidej na preporukama.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Beba kod fizijatra
10.5.2019 1:23:41   
dunja RR
Lesli, nama je prekjuče na kontroli dijagnostifikovan blagi tortikolis (primetili smo i mi da više vuče glavu desno), a metatartus verus (stopala na unutra) sam ja primetila ranije, odvela M kod dr Brdara pre 20-ak dana i on potvrdio dijagnozu, Dobili smo vežbice, a za tortikolis (ali i za stopala), sam zakazala kod Dr Danijele Vukićević, u klinici Zotović (nije Sokobanjska, ali je pored, ako budeš uzimala uput, da ne uzmeš za Sokobanjsku). Dr Danijela je pisala onu knjigu Lako do prvog koraka, i fenomenalna je u radu sa bebama, mi smo Savu voili kod nje zbog kukića, a i posle, a i sada ću ga povesti, za desetak dana, da ga pogleda, kada budem i Milicu vodila. Moja preporuka za Dr Danijelu. Mislim da radi privatno, ali ne znam tačno gde, mogu da pitam.

Kakva su vama stopala, u kom smislu kriva?

Kakvo je to istezanje?


IZVORNA PORUKA: lesli

Filadendronka evo teme.Nama je tortikolis jos u porodilistu dijagnostifikovan. Nisu mi rekli iz meni nepoznatog razloga ali je pisalo u njenoj otpusnoj. Sa 2 meseca nas je pedijatar zbog toga poslao kod fizijatra. Takodje rekla je da joj se cini da je i cvrsca nego sto treba. Kod fizijatra ispalo sledece losa kontrola glave, kriva stopala, tonus u vecoj meri i gornjih i donjih ekstremiteta, tortikolis... poceli smo da vezbamo kada je imala oko 2.5, sad ima 8 i vezbamo svaki dan nekoliko puta (izuzetak dani kada prima vakcinu nakon vakcine). Na prethodnoj kontroli dr kaze da je bila bolja. Sad kao vise naginje i ponovo nema pun obim pokreta navodno, shodno tome treba istezanje.Molicu i ako neko ima preporuku za fizijatra koji radi privatno i koji po mogucstvu ne radi na IMD (ne planiramo da kazemo dr koja je vodi, treba mi dobar odnos sa njom zbog papira za produzenje 😉)





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Beba kod fizijatra
10.5.2019 8:44:56   
lesli
Istezanje je da polozis bebu u krilo i da joj glavu bukvalno nategnes na jednu stranu da uvetom dodirne rame. Ako je levi tortikolis vuces na desno i obrnuto. Jezivo izgleda...
A za stopala - idu na spolja. Valjda se taj deformitet zove pes talovalgus. Navodno ako se ne ispravi hodace kao Carli Caplin...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Beba kod fizijatra
10.5.2019 10:27:52   
dunja RR
Les, deluje strašno. Ja njoj istžem stopala, pa prevrišti.

Sada sam zvala Tiršovu, dobila sam termin za kraj maja kod našeg ortopeda, dr Bukve, reki su mi da dovedem oboje da ih pregleda, a sa Milicom imamo prednost. Milici je prvi pregled a Savi godišnja kontrola kukova.

Kada sam rekla da su nogice na unutra, pitam da li kasnimo, kaže sestra nije to ništa hitno, ok vam je termin taj koji su dali krajem maja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Beba kod fizijatra
10.5.2019 10:34:03   
dunja RR
Fili, vezbice za stopala nasih bebica. Dve su vežbe,sistem poluge je u stvari. postepeno se dodaju prsti, kažiprst, palac pa drugi palac.
Evo na drugoj slici se vidi koliko drži na unutra tu desnu (i levu ali manje). Sada manje krivi, ali i daje se dešava, tj. ona uglavnom drži pravilno, ali povremeno zakovrne.

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.5.2019 10:38:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Beba kod fizijatra
10.5.2019 10:44:30   
Sanidej
Tortikolis se lepo koriguje vezbama, nikako okretati glavu i pustati "da prodje samo od sebe". Zasto rizikovati deformitete kicme kod deteta kad se vec da ispraviti. Kontrola fizijatra jednom mesecno je dovoljna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Beba kod fizijatra
10.5.2019 11:15:55   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: lesli

Istezanje je da polozis bebu u krilo i da joj glavu bukvalno nategnes na jednu stranu da uvetom dodirne rame. Ako je levi tortikolis vuces na desno i obrnuto. Jezivo izgleda...
A za stopala - idu na spolja. Valjda se taj deformitet zove pes talovalgus. Navodno ako se ne ispravi hodace kao Carli Caplin...


O da.jests surovo.,tako sam i ja M morala da vucem,levo rame levo uvo. Zavisi koji misic je skracen,tako se vuce..imam ja snimak. Ali je znam kako da ga postavim ovde.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here