|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba kod fizijatra
26.1.2009 18:42:36   
andrijana
Da li ste vodili vase bebe kod fizijatra? Zbog cega je to bilo? I kako se zavrsilo?

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba kod fizijatra
1.2.2009 13:24:05   
prase
Ja sam vodila Uroša kod fizijatra, zato što je pedijatar dijagnozirao tortikolis. Tamo su potvrdili tortikolis i dodali hipertonus mišića. Sada radimo neke vežbice 3 puta dnevno, opšte protiv hipertonije mišića i posebne za vratić (zabacuje glavu nazad ulevo). Čini mi se da vidim poboljšanja u oba slučaja. Ranije su opšte vežbice uvek bile borba između njega i mene, u smislu da se opire i u tome neizmerno uživa (čak ciči od sreće) - a sada učestvuje u vežbama kao da mi pomaže i još uvek uživa dok ih radimo. E sad, vežbice za vratić... Retko prolaze bez vrištanja/plakanja, ali vidim da sada ne okreće toliko dominantno glavu samo na desnu stranu, a i pedijatar je rekao da vidi napredak. Idemo 16. februara na kontrolu i nadamo se najboljem... mada ovo nije strašno, ali bojim se da će da mu dosade vežbice a postaje toliko jak da uopšte nije lako raditi sa njim ono što on ne želi user posted image

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba kod fizijatra
22.2.2009 16:08:42   
oliveradj
Otvorila sam temu jos ranije sa starim nadimkom

Vežbe po Vojti <-- KLIK

< Poruku je uredio Jeca RR -- 22.2.2009 17:15:25 >


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba kod fizijatra
31.3.2010 10:43:58   
*Alexx*
Nama je pedijatar dao uput za fizijatra zbog pojačanog tonusa mišića. Naime, Andrej ima tendenciju ispravljanja, umesto savijanja. To se najviše vidi po tome što ispravlja i kruti nogice. Recimo, još uvek ne ume sam da sedne a ima sedam i kusur meseci (iako, kad ga postavim u sed, sedi baš stabilno) jer stalno ispravlja noge - radi sklekove, umesto da ih savije i rukicama se gurne u sed.
Zakazan nam je fizijatar za 16.april, pa ću javiti kako je bilo.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba kod fizijatra
31.3.2010 10:55:07   
Nena81
Gde idete kod fizijatra ?
Mi vec mesecima radimo vezbice nanici,sad je super, bili smo u sokobanjskoj.
Imamo kontrolu 19.aprila.
Nije to nista strasno, mozda vam samo pokazu pa da radite kuci.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba kod fizijatra
31.3.2010 11:12:59   
*Alexx*
Idemo u Sokobanjsku, tj. njihovu "filijalu" (kako da je nazovem) u Jerkoviću, to nam je blizu.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba kod fizijatra
31.3.2010 13:04:38   
SUPER MAMA
Ja sam takodze nosila Moniku kod fizijatra zbog toga sto je rodzena sa Pes metatarsus varus stopala znaci najprostije to je onaj prednju deo uvucen unutar.Pa smo pravile vezbice od 30 dana pa nosili gipsove na nogice i sada nosimo antivarus cipele za da se isprave.
Ja je nosim u Institut za majku i dete, kod doktorke Tatjane Jevtic i naravno uz konsultacije Dr.Dzurovica, ortoped.
ja sam prezadovoljna.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba kod fizijatra
31.3.2010 23:12:21   
majka mara
i mi smo 2 m isli zbog tonusa i tortikolisa,sad sam se malo zapitala zbog alex poruke da joj mali ispravlja nogice,hm pa i moj to tu i tamo rad

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba kod fizijatra
1.4.2010 8:11:46   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: majka mara

i mi smo 2 m isli zbog tonusa i tortikolisa,sad sam se malo zapitala zbog alex poruke da joj mali ispravlja nogice,hm pa i moj to tu i tamo rad


Pa šta znam, tako je meni rekla pedijatar. Ja tome ne bih pridavala pažnje, ali eto - izgleda da to ne treba tako. A i nije u pitanju samo ispravljanje nogica, već generalno malo krut stav. Maro, primetiće to pedijatar - nama je primetila na redovnom šestomesečnom pregledu. Nemoj da se sekiraš i vidiš stvari koje nisu tamo user posted image Pa mora da ispravlja nogice, pa i ti ih ispravljaš user posted image user posted image

Jeste li vi išli zbog smanjenog tonusa ili pojačanog?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba kod fizijatra
1.4.2010 8:19:27   
guppy RR
Ja sam vodila bebice kod fizijatra u takozvanu "razvojnu ambulantu" ovde u Slo,

jedno dete zbog hipotonije & činjenice da nije disala kada je rođena
a drugo dete zbog hipertonije

Radili smo vežbe... i sve se popravilo vremenom.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba kod fizijatra
1.4.2010 10:56:59   
Jeca*
Slažem se da treba da vodiš kod fizijatra, kad su ti već rekli, ali moje iskustvo sa pedijatrima je da malo više drame nego što bi trebalo. No naravno, prokontroliši, da bi bila mirnija.
Sa druge strane, uput fizijatra će ti dobro doći jer ćeš na kontu toga moći da produžavaš bolovanje, imaćeš papire za komisiju. Ako budeš želela.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba kod fizijatra
1.4.2010 12:56:58   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Slažem se da treba da vodiš kod fizijatra, kad su ti već rekli, ali moje iskustvo sa pedijatrima je da malo više drame nego što bi trebalo. No naravno, prokontroliši, da bi bila mirnija.
Sa druge strane, uput fizijatra će ti dobro doći jer ćeš na kontu toga moći da produžavaš bolovanje, imaćeš papire za komisiju. Ako budeš želela.


Ma naravno da ću ga voditi kod fizijatra, to se nikad nije postavljalo kao pitanje. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba kod fizijatra
1.4.2010 12:57:47   
mejra81
Nama je isto pedijatar dao uput za fizijatra zato sto zabacuje glavu i ima jak tonus...
Bili smo juce i fizijatar kaze sve ok samo su stopalca malo krivuljava,i pokazala nam je kako da je drzimo...
Beba uvek treba da ide u fetus polozaj,nikako ono uspravno pa ledjima na nama....Moja Vanja jos ne dize glavu i ona kaze
da je sve ok samo da malo forsiramo glavicu sa vezbama...
Sto rece Jeca,pedijatri malo vise drame al ipak bolje da drame nego da ne vide....

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba kod fizijatra
1.4.2010 21:31:57   
marince1
Mi smo isli kod fizijatra,tacnije on je dolazio kod nas nekih 2,3 nedelje od kad je David imao 15 dana.
Imao je tortikolis (valjda se tako kaze) na ramenu,jer je izvucen vakumom i fizijatar je dolazio da mu radi vezbice (jer je bio mali i bilo je jako hladno da bi ga vodili svaki dan i bila je sezona svinjskog gripa).
Rukica mu je ''visila'' na rodjenju,sad je koristi ravnopravno kao i drugu user posted image user posted image user posted image
Znaci problem je resen

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba kod fizijatra
2.4.2010 0:20:09   
šarolta
Mi redovno idemo kod fizijatra pošto prva beba ima jak deformitet stopala ( pes metatarsus varus ), a druga blagi oblik. Imale su i tortikolis ali to se sredilo. Kod nas je problem u tome što nas je vodio jedan star ortoped koji je već odavno u penziji, i nije nas na vreme uputio fizijatru. Sa 5 meseci smo počeli da radimo vežbe, trebali smo mnogo ranije. Sa teškim defprmitetom se jako borimo, jer ne napredujemo sa vežbicama, ortoped nam stalno govori da će morati da je operišu... Blagi oblik deformiteta je izlečen. Sada nose antivarus cipele i 5 puta na dan radimo vežbe, videćemo šta će biti....

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba kod fizijatra
4.4.2010 11:52:09   
Nanica1
Mi smo upuceni zbog vakum porodjaja kod fizijatra! To nam je rekla dr koja mu je snimala glavu... Nije ga pregledala (uradila je samo uz glave) samo je pitala da li smo bili. Kada sam to rekla nasem pedijatru, ona se iznenadila i rekla svasta ali je ipak dala uput. Kada nas je pregledala dr fizijatar dala je dijagnozu dystonia alia. Jel zna neko na sta se to odnosi i da li je ozbiljno?
Kada smo otisli kod komsinice koja je pedijatar ona je rekla da to nije nista strasno tj. da on samo drzi glavu na jednu stranu i da se ne brinemo i pokazala nam jednu vezbicu! Medjutim, u decijoj bolnici su nam dali vezbe po Vojti koje ja psihicki ne mogu da podnesem, dete mi se jako izmori dok radimo... JEDNOSTAVNO NE MOGU! Nekako mi se cak cini da oni preteruju!

(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba kod fizijatra
4.4.2010 22:39:59   
majka mara
kad dete drzi glavu na jednu stranu to je tortikolis,asimetrija vrate,krivosija,kako ko vec kaze,a ovo mora da je latinski,koji ja ne znam moj beban je imao tortikolis pa smo ga vodili kod fizijatra 2m uh

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba kod fizijatra
7.4.2010 20:01:48   
Mishica 77
Vidim da pričate o zabacivanju glavice bebe unazad. Moja Isidora hoće da zabacuje glavicu unazad kada spava. Jel ste na to mislile? Kada je držim u naručju ne radi to. Pedijatar nije primetio na kontroli. Da li da ja kažem?
Uh! Sad sam se zabrinula. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba kod fizijatra
7.4.2010 20:07:37   
Nena81
Da bas to, prilikom spavanja na boku meni je sin zabacivao glavu unazad i fizio nam uopste nije rekao da mu to ispravljamo. Evo ostalo mu je to i sad kada je veci da tako spava. Skroz zabaci unazad potpuno neprirodan polozaj.
A maleckoj kada smo bili na pregledu u sokobanjskoj rekli su obavezno to da ispravljamo, mada ona to zabacivanje radi od prvog dana, i drzi glavicu mnogo podignutu kada lezi na stomaku. Pa smo joj vezbama to sredili.
A za to ispravljanje najlakse je jedan manji jastuk staviti iza bebe kada je ona na boku, od vrha glave pa dokle dole stigne nije bitno. Samo da nemoze da zabaci glavicu unazad, stavis je tik uz ogradicu krevetca.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba kod fizijatra
7.4.2010 20:16:29   
Mishica 77
Joj, Neno, hvala na brzom odgovoru. user posted image Ziva se pojedoh, a sasvim sam slučajno našla temu. Nisam ni razmišljala da je to neprirodno za bebe. Ona to radi dok se tegli, a posle uglavnom ispravi glavicu. Misliš da ne trebaju nikakve vežbe? Da je jastuče dovoljno? Mada mi to već radimo ali iz razloga da se ne okrene u toku noći. Joooooooj!




_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Beba kod fizijatra
7.4.2010 20:36:36   
Nena81
Ona je mala da bi mogla sama da se okrece u toku nocu, mada nikad se ne zna. Za svaki slucaj sve sto primetis najbolje je zapisuj u jedno blokce pa kad krenete na prvu kontrolu kod pedijatra ti lepo izvadis podsetnik pa pitas. Nije smesno majke mi mi smo tako radili, cini se dodjes tamo sav sludjen ko da ides ne znam gde. Ti drzi bebu, tata neka postavlja pitanja. Veruj mi i opet ce pola on da zapamti pola ti. user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Beba kod fizijatra
7.4.2010 20:40:27   
Nena81
I ne brini, posto se do 6 mes skoro svaki mesec ide na neke vakcine imas vremena sve da primetis i na vreme da odreagujes, da pitas pedijatra, trazis uput za dalje...
Ako treba vezbice, fizio ce ti ih pokazati,nista nije tesko,evo mi ih i dalje radimo, za svasta nesto, da ne duzim pricu, tek 19.04. imamo kontrolu.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Beba kod fizijatra
11.4.2010 12:34:27   
savadora
Ljudi moji, sluđena sam....pomažite...moja bebica ima 3 mjeseca i 7 dana i kada je stavimo na leđa i uzmemo za ručice ništa ne odiže glavu od podloge. Inače potrbuške diže glavu normalno možda i previše, kada je držimo glavicu drži asmostalno. Išli smo kod pedijatra ona nas poslala kod fizijatra ali je kod njega gužva te ne možemo uskoro doći na red za vježbice...da li je neko iamo sličnih poteškoća i koje ste vježbe radili.....plašim se da ćemo zakasniti sa radom vježbi....
jako zabrinuta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Beba kod fizijatra
11.4.2010 12:46:20   
SUPER MAMA
Draga moja nemoj da panicis.Sve se moze resiti nebrini ako naravno ima potrebe,nije kasno.
Do godinu dana sve se moze ispraviti.Jel st ebili kod fizijatra na konsultacije ili vec su vam rekli kakve vezbe treba da pravite?
Bitno je da ona drze glavicu uspravno i moja mala nije htela da dize i verujmi jednostavno neka beba nisu jos spremna.Ako potrbuske dize glavu i kad je drzus uspravno drzi samostalno glavicu, verujmi sve ce biti uredu.
Ja sam gore pisala imali smo problem sa nogicama ja sam mislila da ce mi dete ostati invalid, da nikad nece prohodati, pa evo vec 18 meseci posecujemo fizijatra i sada je sve uredu.
nebrini draga savadora bice sve uredu.user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu savadora)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Beba kod fizijatra
11.4.2010 13:30:32   
LillyT
Mi cemo uskoro kod fizijatra jer joj je leva nozica izokrenuta malo na spolja. Pedijatar je rekao da ce se srediti, da nije starsno, a drugi pedijatar nije ni video, pa kada sam ja rekla, sta mi je receno, pogledala je i rekla da to nije nista starsno...sta god bilo.... Uglavnom, odvesecmo je negde privatno, pa neka vezba tamo. Patronazna isto nije ni primetila, ona nam je pokazala neku vezbicu, ali sta bude rekao fizijatar, tako cemo


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here