|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
3.6.2014 22:54:07   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Klarita

Ja prvi put cujem...sta je ili gde je Testera?

Decije odmaraliste na Fruskoj gori. Deca tu idu na rekreativnu nastavu. Nas su vodili i u predskolskom i u 2.razredu na po nedelju dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
3.6.2014 23:13:21   
Torbica
Jeste.
Ovi iz starije grupe idu jednodnevno. Predskolci idu na 5 dana.
Laku noc mame

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 0:53:00   
vikiveki
Dobro veče mame...i ja sada prvi put čujem za Testeru...ovi naši su išli u Krupanj, a sada ko zna kako i kada će opet moći tamo ići,bilo im je super tamouser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 1:02:14   
Žapkić
Mame, imam jedno pitanje za one sa malo starijom decom.
Naime, T. zadnjih dana ima neki svoj , da kazem, ritual: sve nešto priča sama sa sobom, pa se vrati na mesto odakle je pošla i tako... Ne znam da li je to nešto za zabrinjavanje, ili je to, prosto, neka njena faza, igra, ili šta li već...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 1:21:34   
Klarita

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Klarita

Ja prvi put cujem...sta je ili gde je Testera?

Decije odmaraliste na Fruskoj gori. Deca tu idu na rekreativnu nastavu. Nas su vodili i u predskolskom i u 2.razredu na po nedelju dana.

Zahvaljujem, NM. Kod nas na jugu ne da nema rekreativne nastave, nego ce i ekskurzije jos malo da ukinu zbog slabog odziva dece (roditelja) user posted image
A, ja sam inece obecala sebi da cu sa svojom decom uciti istoriju i geografiju user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 1:26:54   
vikiveki
Žapkić koliko ona ima god? Po onome što si opisala deluje mi kao da se igra,ima verovatno neki tok igre i neku zamišljenu osobu sa kojom razgovara u igri.Igra li se ona sa svojim drugarima tako ili samo kad je sama?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 1:50:29   
Žapkić
Ona sad ima 4,5 god. Ne, to radi samo kada je sama... Tako da i ja mislim da se igra sa nekim zamišljenim likom, jer je negde zimus imala zamišljenog drugara koji se zvao "Oranž" (to je , inače, lik iz nekog crtaća koji gleda) sa kojim se igrala, kog smo svugde vodili i koji nam je bio član porodice...user posted image Onda je, na volšeban način, nestao iz naših zivota...
Tako da mislim da je i ovo neka igra ili faza...
Ako neko ima slično iskustvo, milila bih da ga podeli sa mnom...

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 2:01:17   
vikiveki
Žapkić,baš sam danas bila na poslu na jednoj psihološkoj radionici u kojoj je bilo reči o posledicama i reakciji dece na stresogene situacije sve povezano sa poplavama ....tu smo između ostalog pričali i o drugim stresnim situacijama za decu, kako prepoznati takvu reakciju kod deteta i kako reagovati na nju.Sva deca to doživljavaju na svoj način i niko nije isti i postoje neki tenuci tj. kako mi to zovemo razvojne krize kroz koje dete normalno treba da prođe i da ih prevaziđe,ako mi na tom ponašanju insistiramo tj. ako ga ističemo ili previše obraćamo pažnju onda se takvo ponašanje može zaista kako da kažem ustaliti i prerasti u pravi problem.Ja mislim da je o kod Tine sasvim sve uredu.
Inače ja u grupi čuvam decu njenog uzrasta,pa tačno znam kako to izgleda,a da ne pominjem što sam to već do sada prošla sa dva deteta,treće će uskoro

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 7:44:00   
emicaa
Jutro mamice.Torbice ništa od mirovanja moram oko
Ovog svog indijanca,vidjeću kako će biti danas u toku dana.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 7:56:01   
vikiveki
Dobro jutro mame,ja sam moje harambaše ispratila u vrtić...ćera mi još spava....ja sad ušla bila napolju,zalivala cveće u dvorištu....dok ja zalijem cveće na dvorištu i u kući mogu slobodno da izdvojim 1 i po.Šta ću kad volim cveće,pa samo sadim i prikupljam a posle kad sve to treba zalivati,onda većinu mog slobodnog vremena,koga uopšte nemam,provodim u zalivanjuuser posted image . Polako se spremam za posao

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 10:18:44   
Torbica
Dobro jutro!
Moja cerka nije imala zamsiljenog prijatelja ali redovno prica sama sa sobom u igri. To je sve najnormalnije, decija masta. Zapkic, nemoj da se brines.
Valjalo bi oribati podove user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 12:22:20   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Žapkić,baš sam danas bila na poslu na jednoj psihološkoj radionici u kojoj je bilo reči o posledicama i reakciji dece na stresogene situacije sve povezano sa poplavama ....tu smo između ostalog pričali i o drugim stresnim situacijama za decu, kako prepoznati takvu reakciju kod deteta i kako reagovati na nju.Sva deca to doživljavaju na svoj način i niko nije isti i postoje neki tenuci tj. kako mi to zovemo razvojne krize kroz koje dete normalno treba da prođe i da ih prevaziđe,ako mi na tom ponašanju insistiramo tj. ako ga ističemo ili previše obraćamo pažnju onda se takvo ponašanje može zaista kako da kažem ustaliti i prerasti u pravi problem.Ja mislim da je o kod Tine sasvim sve uredu.
Inače ja u grupi čuvam decu njenog uzrasta,pa tačno znam kako to izgleda,a da ne pominjem što sam to već do sada prošla sa dva deteta,treće će uskoro

Hvala, Viki. Ja isto mislim da je to faza i delom poseldica ovoga kroz šta nas dve trenutno prolazimo.
Ja se trudim d ana to ne obraćam previše paznje, tj. da ona misli da ja ne obraćam paznju. A obraćam, i te kako..

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 12:25:03   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: Torbica

Dobro jutro!
Moja cerka nije imala zamsiljenog prijatelja ali redovno prica sama sa sobom u igri. To je sve najnormalnije, decija masta. Zapkic, nemoj da se brines.
Valjalo bi oribati podove user posted image

Torbice, hvala ti puno na odgovoru. Svako iskustvo mi znači, jer sam povremeno veoma zabrinuta, svašta mi pada na pamet, ali mislim da preterujem...user posted image
Trudim se da ona misli da ja to ne promećujem, tj. da ne obraćam paznju...
Doduše, sinoć se setih, nakon što sam ovo ispisala na RR da je Tinin brat od strica isto u njenom uzrastu (a bio je i godinu dana stariji) imao zamišljenog druga (Marko se zvao) i da je stalno pričao sam sa sobom, hranio ga, vodio ga za ruku...

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 12:35:03   
Torbica
Ne kazu dzabe - decija masta moze svasta. Mozda sam ja blesava, ali meni bude drago jer onda vidim da se zaista zaigrala. Pravi cajanke, stavlja barbike na spavanje pa ih uspavljuje i svasta nesto, nikad me to nije uznemiravalo. A evo i bata je krenuo da prica sam sa sobom, tj sa spajdermenom user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 4.6.2014 12:36:00 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 12:35:42   
vikiveki
Meni deca spavaju, njih 23,a ja pisem dnevnik pa reko da virnem sta ima novo. Je li se javljala UM ?

< Poruku je uredio vikiveki -- 4.6.2014 12:38:01 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 12:37:09   
Torbica
UM ce sutra raditi testic. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 12:41:40   
bubulence
a da vas i ja nesto pitam.
moja E, kada nakrivi glavicu u stranu, ima 2 male kuglice sa leve strane na vratu. jeli to ok user posted image ?
inace, ona stalno prica sama sa sobom ali je meni to simpaticno zato sto vidim dokle ide njena masta.

< Poruku je uredio bubulence -- 4.6.2014 12:44:17 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 12:49:16   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Torbica

Ne kazu dzabe - decija masta moze svasta. Mozda sam ja blesava, ali meni bude drago jer onda vidim da se zaista zaigrala. Pravi cajanke, stavlja barbike na spavanje pa ih uspavljuje i svasta nesto, nikad me to nije uznemiravalo. A evo i bata je krenuo da prica sam sa sobom, tj sa spajdermenom user posted image



Pa moja D je ihaj mladja pa vidim ja da ona sve kobajagi, od devetog meseca je davala macama u svom krevecu da rucajuuser posted image . Kazu razvoj maste je glavni pokazatelj da dete nije autisticno ili sl. Ona sad ko bajagi pije kafu, daje igrackama da piju kaficu, cak juri i macu po dvoristu sa svojom plasticnom soljicom da joj da kafuuser posted image , ko bajagi zaliva cvece ma sve zivo ko bajagi i meni je isto tako drago. Npr uzela je karton od biser namaznog sira i ide po kuci i vice žžžžžž brm brm i kao vozi kola hahahaha...Pa je taj karton nosala i po dvoristu. Glavna igrackauser posted image . Ja se valjam od smeha naravno, sto veci krug to je veci volan.

Nego stigao majstoruser posted image . D spava, najele se opet voca ko prasice, uzele smo seme mirodjije od komsinice, bile u basti, plevile i skidale zlatice (D ih isto skida hihhih...al beze joj nekako zlatice iz prstica pa ih ispusti pa ih uzima sa zemlje i tako se zanima). Ja cu sad lignje da przim i mlade krompirice. Stigao ringispil u selo tako da cu morati da se doćeram za popodne. A i ćerkicu cu morati da uparadim malo da je prostam i da se vozamo na auticima i sl.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 13:10:00   
Janncica
Zapkic, Imamo temu o zamisljenom prijatelju i tamo sam pisala o nasim "drugarima". Njih nema odavno,ali cesto prica sama sobom. I cujem je nekad kad kaze sama sebi:"Idem da pitam mamu je l moze to i to". Cesto i dok vozi bicikli sama u dvoristu nesto prica za sebe i dok igra igrice. mm se stalno cudi i po njemu to nije bas najnormalnije. user posted image
To je masta.Moja J je prosto takva. oduvek je i bila. I ja cesto sama sa sobom prozborim po neku(mozda ja nisam u normali user posted image ).
A S mi je recimo totalno drugaciji.On se ne igra,on istrazuje,cacka,lupa,vadi stvari iz kuhinje,ormara,obozava zivotinje.Njegovo jedino cega se igra je da sutira loptu.I to jako kratko traje. Ne drzi ga mesto uopste.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 13:19:41   
Torbica
Naravno, sve je to deciji svet i treba im dati maksimalnu slobodu i ne ometati user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 13:22:07   
minna

IZVORNA PORUKA: bubulence

a da vas i ja nesto pitam.
moja E, kada nakrivi glavicu u stranu, ima 2 male kuglice sa leve strane na vratu. jeli to ok user posted image ?
inace, ona stalno prica sama sa sobom ali je meni to simpaticno zato sto vidim dokle ide njena masta.


Ja standardno kao padobranac, i bas naleteh na ovo. Bubulence moj V ima isto sa leve strane kad okrene glavu na vratu dve kuglice-zlezdice koje iskoce. To ima vec vise od godinu dana. Kad god smo isli na kontrole ja sam pitala dr i svi kad opipaju kazu, nema potrebe da brinete. A ja svaki put kad ih vidim zabrinem se, al ako kazu da nema potrebe valjda nema.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 13:37:07   
Sanjica26 RR
T isto prica isto sama sa sobom kad se igra. I ja to radim redovno.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 13:49:38   
bubulence

IZVORNA PORUKA: minna


IZVORNA PORUKA: bubulence

a da vas i ja nesto pitam.
moja E, kada nakrivi glavicu u stranu, ima 2 male kuglice sa leve strane na vratu. jeli to ok user posted image ?
inace, ona stalno prica sama sa sobom ali je meni to simpaticno zato sto vidim dokle ide njena masta.


Ja standardno kao padobranac, i bas naleteh na ovo. Bubulence moj V ima isto sa leve strane kad okrene glavu na vratu dve kuglice-zlezdice koje iskoce. To ima vec vise od godinu dana. Kad god smo isli na kontrole ja sam pitala dr i svi kad opipaju kazu, nema potrebe da brinete. A ja svaki put kad ih vidim zabrinem se, al ako kazu da nema potrebe valjda nema.


i ja user posted image . mada mi jos nismo isli kod dr zbog toga iako sam primetila pre 2 meseca. vodila sam je kod dr za svaku sitnicu, zena je vise dobijalarogove od nas sigurno pa mi je vise bzvz da je vodim ali se bas zabrinem kada vidim. E kaze da je ne boli, nesmeta joj. kada normalno drzi glavicu nista se ne vidi... valjda je onda ok ako su vama tako rekli...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 23:20:44   
Torbica
Laku noc mame!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori mama 6/14 [chat]
4.6.2014 23:28:42   
Žapkić
Laku noć, Torbice draga!

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here