|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu II deo
27.3.2018 9:15:10   
Anck Su Nmaun
Nisam ispratila, ako je tako bravo za malisu user posted image user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Skidamo pelenu II deo
31.3.2018 18:28:16   
lesica

IZVORNA PORUKA: Dora89

Ozbiljno, duže se razmišlja o tome nego što cela procedura traje. Pelene se skidaju tako što jednog dana skinete pelene. user posted image Prva tri dana je mokraća na sve strane po kući, pere se veš svakog dana, i četvrti dan je mnoooogo bolje! Posle toga se otprilike još jednom dnevno upiškila tokom narednih mesec dana, i posle tog perioda kontroliše se kao odrasla osoba. I šta god da se desi, ne vraćajte "Pampers"! Čak i da ga vratite samo na dva-tri sata dnevno, nećete biti ni korak bliže skidanju pelena.
Mi smo odmah skinuli i noćnu pelenu, pa smo uveče stavljali tetra-pelenu i navlaku na krevet. Jeste i to pelena, ali jednostavno da shvati da je sa "Pampersom" završeno. Mesec dana posle skidanja dnevne pelene prestala je da nosi noćnu pelenu, zato što smo se dogovorile da se piški koliko može pre odlaska iz kuće i pred spavanje. I tako smo mirni noću. user posted image
A kad je dete spremno, ne znam da vam kažem. Otprilike da je svesno kad vrši nuždu i da ume da vam kaže makar "pi" i "ka", da biste znali šta da preduzmete. Ne morate čekati leto, mi smo skidali u zimu, sve je bilo ok. Čak zbog više slojeva nisu bili prljavi podovi, nego sve ostane samo na stvarima. Obezbedite puno veša, i žurka može da počne! user posted image



Ovo podebljano je zapravo jedna suština. user posted image

A i ja mislim da je Voći blizu da se potpuno (i noćno) ratosilja pelena.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:06:57   
vocicana
Jao jeste, jedva cekam da se i to desi.
Svaki put kada je seo na nosu poradio je nesto. Ne treba vracati pelenu niposto, deca skontaju, ako zna kada je gladan i da kaze nam, nam i da trazi vodu svakako zna i kada hoce da piski i kakne.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:11:06   
madre
Voci, kakva je situacija, jel on trazi da piski i kaki, jel suv?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:13:28   
vocicana
Trazi, zna. Desava se da se ukaki, ali retko. Ali nocu nema sansi da bude bez, to ce muke biti.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:19:07   
Maraj
Jao voci super. I nas ceka skidanje pelene. L ne kaze kad piski, ali kad kaki cucne i kaze "kaki". Na nosu da sedne nece
Kupili smo gacice sa automobilima . Jos cu neke sa dinosaurusima jer to voli, pa cemo kad malo otopli da krenemo u akciju skidanja pelena.
Ne znam samo sta da radim za tepihe. Da l da ih skidam. Mada i da ih skinem on mi se moze upiskiti na krevet sto je jos gore , tako da mislim da ih skidati necu.
Jos nesto, ja sam planirala da odmah skinem i nocnu, kad komsinice mi.kazu da su one ostavile svojoj deci al ne pampers vec one pampers gace. Kazu, retko im se desi da se upiske tokom noci. Al eto kao radi preventive da ne upiske duske. Kao zapare se pod onom folijom. Mozda i ja tako uradim.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:20:49   
IvanaSK RR
Ja sam sinu ostavila nocnu jos neke dve nedelje, koliko se sećam. Sklonila sam bila tepiheuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:24:20   
Maraj
Pa jel kome "stradao" krevet? user posted image
Ja sam svakako mislila na leto da operemo tepihe. Pre nego se porodim. Zato moramo.i ovo skidanje pelena da ubrzamo. Vec mi je tesko da kada se ukaki, nosam u lavabo i perem ga. Samo hukcem. Smeta mi tezina sad zbog mog stomaka. A i veliki je
2 i po godine napunio. Samo da jos prelomi u glavi.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:24:21   
madre
Maraj, ja sam je ostavila jos nekih 5 dana i skinula jer je bila skroz suva. Sto se duseka tice imas one carsafe bas za te svrhe, rekla bih... Sa jedne strane je musema a sa druge neki grublji pamuk, ima lastise na sva 4 ugla da se navuce na dusek. Ja sam to koristila za starijeg sina.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:26:17   
vocicana
Tepih se sklanja, ali moj se nije popiskio na tepih, prala sam gacice kada se desavalo da se upiski, ah, kako je smorno. Ali sam bila resila u momentu da krenemo kod svekijevaca, ja mu nisam pampers stavla, stavila dete u auto, otisli, izigrao se, stavila ga na nosu kod njih, uredno je piskio, obukli se, opet auto i kuci i super tako do veceri.
Redovno se svakog dana za popodnevn spavanje amers ne menja, tj jam mu stavim i skinem kada ustane, suv je. Znaci da povezuje, nego sto je proces smoran stvarno. Muka mi je od torbe od presvlaka, sve moram da nosim kada krenemo negde na malo vise sati. Ovako je stvarno lako.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:27:02   
Sanjica26 RR
Mi smo na krevet stavili musemu. I krevet nije stradao.
Bravo Voci za decaka. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:27:41   
Anck Su Nmaun
Ivana kad se bacamo u projekat skidanja pelena user posted image
Ja razmisljam u Junu mozda na moru da pocnemo taman.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:31:00   
vocicana
Da e Bog vidi, obavezno tako da uradis Anck.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:34:57   
IvanaSK RR
I mi smo stavili musemu ispod carsava. Neko vreme sam ga budila da piski kad ja krenem u krevet, ako je pio vise tečnosti uvece.
A piskenje u krevet se dešavalo ponekad i posle toga.
Anck, ja cekam da krenu u vrticu user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:35:39   
madre
Mislim da musema mnooogo suskauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:44:06   
Sanjica26 RR
Nista mojima nije smetalo. Nisu se bunili. Imali smo onaj carsaf sa lastizom i nije mrdala musema.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 15:45:06   
vocicana
Moj se sve iscepao od pranja, odvojio se od frotira, ali imam drugu pa se perka svaki cas kada menjamo posteljinu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 17:28:41   
Maraj
Gde kupujete te carsafe? Kolika im je cena otprilike? Ja imam onaj za krevetac, al L mi sad spava u francuskom
Sta ce, baskari se covek user posted image
Mislum se da taj za krevetac nekako stavim na deo francuskog gde on spava. Ne znam da l ce setati

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 22:26:46   
Milena18
Bravo za mališu, Voci! Verujem da ćete se brzo rešiti i noćne.
Mi planiramo da skidamo pelenu za mesec dana otprilike. Tada ću imati slobodne dane, a ako bude trebalo uzeću i neki dan odmora. Mene najviše brine kako će biti u vrtiću, da li će reći vaspitačici kad hoće na nošu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 22:38:58   
jess021

IZVORNA PORUKA: Maraj


2 i po godine napunio. Samo da jos prelomi u glavi.


Maraj, ne treba dete da prelomi, vec ti, a on ce brzo shvatiti sta i kako. Poenta je da ti budes odlucna kad resis da skines, da vise ne vracas i da budes spremna i puna strpljenja.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.4.2018 22:45:37   
IvanaSK RR
Milena, samo kazi vaspitacici da obrati paznju..
Maraj, mi smo ih dobili, verovatno ima u prodavnicama bebi opreme.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.4.2018 17:15:07   
vocicana

IZVORNA PORUKA: jess021


IZVORNA PORUKA: Maraj


2 i po godine napunio. Samo da jos prelomi u glavi.


Maraj, ne treba dete da prelomi, vec ti, a on ce brzo shvatiti sta i kako. Poenta je da ti budes odlucna kad resis da skines, da vise ne vracas i da budes spremna i puna strpljenja.

Tako je Jess to je majcina odluka, ogromno strpljenje I sardnja okoline, jer ja to I nisam imala, mm mu je vrlo cesto gledao raspolozenja, te da li je nadrndan ustajao iz kreveta, da li je ovakoneraspolozen I ostalo. Kod mene toga nema, ja I kada sam ljuta idem do kupatil, ne izlazim na terasu da bi piskila.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.4.2018 17:35:19   
Sanjica26 RR
Da,da. Slazem. Majka treba da prelomi. I onda ce detetu biti lakse da se odvikne od nekih stvari. To sam iskusila sa oba deteta. Cim ti preseces, eto i detetove saradnje.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 14:17:06   
Maraj
E pa evo da se upisem da sam " prelomila" i situacija je katastrofa user posted image
Piski na sve strane. Bukvalno na 20 min do pola sata.
Jutros je samo piskio na nosu, sve ostalo je po tepihu i krevetu.
Jos ga pitam , non stop ga zapitkujem da piski. On kaze da nece i ubrzo se upiski user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 14:22:39   
Sanjica26 RR
Maraj, to je sve normalno. Jel ti mislis da nasa deca nisu tako piskila po kuciuser posted image Samo ga ti nudi. Polako. I pricaj.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here