|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 14:27:38   
Milena18
Maraj, srećno! Treba i njemu vremena da se navikne, biće to ok.
Mi ćemo sledećeg meseca. Jedva čekam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 15:09:18   
Maslacak15
Ja sam imala malo drugaciju srategiju. I iskreno nisam ni osetila skidanje pelena. Niti su piskili po kuci. Vec sam pisala da ovde decu ne stavjaju na nosu u vrticu, nego da moraju da traze da idu u WC. Tako da ja nisam ni kuci trenirala nosu. Nego sam u nekom trenutku kad su poceli da kapiraju nesto pre dve godine pokusala da im prenesem da se ide u WC i tamo sedne na nosu. Ali samo kada im se piski. Znaci nema sedenja po nosoama u zakazano vreme i nema nutkanja. Mislim da nisam pitala dete ni pet puta u zivotu da li ti se piski?Obojica su imali fazu kad sam ih skinula u stanu gologuze i rekla kad se piski nosa. I verujte to oni vrlo brzo ukapiraju. I mnogo im je lakse da to razlikuju nego kad imaju gace/ tj kad su obuceni, da kontaju razliku imaju li pelenu ili ne. I onda smo u nekom momentu skinuli i pelenu kad su obuceni. I na kraju i nocnu. Ja mislmi da dete mora da bude spremno. Ako ne kapira dzaba. Ali mislim da ih ta strategija sa nutkanjem mi zapitkivanjem koje 85% majki praktikuje samo zbunjuje. Jer nije cilj da piske svakih pet minuta na nosu nego da povezu redosled " potreba za piskenjem/ odlazak u WC" samostalno. Ako ste sprecili da se dete upiski jer ste isforsirali ucestalo sedenje na nosi, mislim da dete nije naucilo nisga iz te price...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 15:19:29   
Maraj
Maslacak mij L ni ne sedi na nosi. Samo mu procuri niz noge .
Kako li ce tek biti kad mu se prikakiuser posted image
Sad je zaspao...nastavak sledi kad ustane

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 15:25:35   
Maslacak15
skini ga maraj !!! Skini ga. Tako ce lakse da nauci- veruj mi. Jer on ne ume da razlikuje da li ima pelenu koju inace ima, ili ima gace i pantalone.... Primetice pre sta radi. Dace on neki znak kad mu se pripiski i onda probaj da ga uputis u WC gde mu stavi nosu..... Probajuser posted image Znaci gologuzuser posted image

to je njima mislena imenica. znaci nose 24 h pelenu u koju piske i kake ko na traci i koja je inace dosta suva koja dobro upija. I onda vi njema odlucite i skinete pelenu. Oni to ne razlikuju prvo. Neuporedivo im je lakse da shvate sta se dogadja kad nemaju nista na sebi.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 7.4.2018 15:28:33 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 15:27:25   
Milena18
Maraj, da li je sedeo na noši ranije, pre nego što ste počeli sa skidanjem pelene? Da li prijavi kad se ukaki ili ćuti?
Mi smo počeli sa nošom kad je krenula u vrtić jer ih tamo vaspitačica stavlja. Sada sam ujutru traži nošu, čim otvori oči. Ume da kaže kad joj se kaki, jednom je čak rekla "u pelju ne" user posted image Pelja je pelena. Sa piškenjem je već druga priča, izgleda da to može u pelju po njenom shvatanju. Ali ja se nadam da kad je shvatila jedno, ukapiraće i drugo.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 15:36:03   
Maslacak15
sedenje na nosi je gubljenje vremena 100%. Da nije bilo bi znacajne razlike izmedju dece u Srbiji gde svi pocinju da sede na nosi sa godinu dana pa i ranije i u Nemackoj gde ne sede uopste. A nema je uopste, bar ne bilo kakve da je ja detektujem. Zavisi od deteta do deteta, ali su deca suva sa otprilike 2-2 1/2 godine,neki malo kasnije neki malo ranije. A vi se namlatretirate po godinu dana trenirajuci ih da sede na istoj.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 15:44:30   
Milena18
Maslačak, ja, na primer, nisam trenirala dete uopšte. Ona je posle nedelju dana u vrtiću sama počela da traži nošu ujutru a vrlo brzo nakon toga i svaki put kad joj se kaki. Po meni to ipak ima pozitivnu stranu, svejedno što nije bila spremna da odmah prestane sa korišćenjem pelena. Od tada nijednom nije imala ojed, na primer.
A slažem se da ne treba držati dete na noši po ceo dan i nutkati ga na svakih pola sata. To nikad ne bih ni radila.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 15:46:47   
MasnaMasnica
I mi je skidamo. Vreme je.😊

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 15:58:37   
Maraj
Evo ustao je. Na nosu da sedne nije hteo. I naeavno potok je napravio, sva sreca na parketu. Ubrzo potom jos jednom se upiskio. Ja nisam znala da on tako cesto piski.
Inace, ne nije sedeo na nosi do sad. Ne ide u vrtic pa nije "udriblan" kao ostala deca koja idu u vrtic, sto se sedenja na nosu tice.
Danas nam je prvi dan. Otkud znam bice valjda bolje. Al kad ga vidim da piski, zlo mi je. Ko sta radi, ja sad perem gace i susim ih na radijatoru

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 16:24:06   
Anck Su Nmaun
Maraj iz mog iskustva prvih par dana je haos sve obavljaju po kici malo sta.u nosu. Jesam moje prvo naucila na nosu dva meseca pre pocetka akcije skidanja pelena ali opet.posle nedelju dana desava se ali opet znaju gde se sta obavlja user posted image
Tako da imaj strpljenja bice bolje za par dana sigurno!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 16:28:17   
Anck Su Nmaun
Maslacak moje su isle na nosu obavezno ujutru i pred spavanje pre skidanja pelena cisto da bar malo osete cemu ona sluzi. Znaci ne po citav dan vijanje.
A drugo mislim da osete razliku izmedju pelene i gacica jer u pelenama ne osete da su mokri dok u gacicama itekako osete i smeta im. Pa ce sami poceti da nagovestavaju da su mokri ili da traze nosu da ne bi bilo mokri user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 17:28:35   
madre
Maraj, probaj kad ga vidis da piski da mu podmetnes nosu da piski stojeci u nju, cisto da skonta sta je nosina svrha, pa ga pohvali, tapsi i tako touser posted image znaci, cim primetis da je poceo brzooo podmetnes, ubacis samo resu i tu nek zavrsi, a to se onda silno radujuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 7.4.2018 17:37:05 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 18:15:56   
Anck Su Nmaun
O daaa obavezno pohvala. Mi smo svi vikali Braavooio i tapsali i njima to bilo zanimljivo pa su svaki put cekali pohvalu user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 19:23:38   
Maraj
Evo 4 puta uzastopce je piskio u nosu user posted image
Da da. Vristimo, skacemo, i on sa nama.... uvela sam i nagradu. Ona mala kinder jaja.
I da ova 4 puta je bio go sto maslacak kaze. Bez gacica. Samo je prisao, seo na nosu i gledao kako piski. Lice mu svo ozareno user posted image
Najgore samk sto je ceo dan skoro pa go. Samo u majicici. Doduse kod nas u stanu je toplo... ja ga jurim bar carape da obuje, on i njih skida.
Bice valjda ok i sutra sto se piskenja tice.
Inace danas jos nije kakio. Ne znam jos to kako cemo izvesti...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 19:51:36   
Milena18
Super, Maraj user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 19:55:05   
Misha i Ljisha
Maraj user posted image a bila si totalno pbeshrabrena hehehe.. super ste. Juhuuu jedne pelene na leto hihihi.... BRavo za derana.

Ja podrzavam Anck. Mislim da ipak ranije skapiraju mozda ne mnogo ranije ali def ranije. D je sa 15 meseci prvi put rekla kaki kaki i trcala do wc-a iako je imala pelenu na sebi a ne gace. I celo leto je bila gologuza da bi pre polaska u jaslice vec ostavila i nocnu i dnevnu. Rodjena u januaru. I sa deranom cu istu taktiku. Ce da vidimo sta pali za decake ali ovde kolko vidim u okolini svi decaci su kasnije ostavili pelene. Da ne kazem bratanac imao skoro pune 3 godine. Strasno. user posted image al nisu se ni roditelji nesto puno trudili iskreno

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 20:14:16   
Maslacak15
Ne mislim da osecaju razliku. Narocito ne za piskenje i za prvih 100 ml. Ili bar 50. To je nekad vazilo za Tetra pelene. Ali Ove nove generacije pelena Su pravljene Tako da upijajuko blesave i Ako Malo pisnu sigurno nisu Mokri.sigurno Nije isto ko gace. To ko da Mi kazete da Vam je isti osecaj imali i nemali ulozak kad dobijete. A pelene su bolje od ulozak.zato je bitno to da budu gologuzi.ne znam nit Sam se trudila nit bakcala ostavili Su kad subili spremni kao Sto rekoh. Mozda Su Mogli inranije da sam ih forsirala ne znam. Meni je bilo dovoljno
Ja Sam imala bebu od 10 meseci kad je stariji punio dve godine i sigurno nisam imala zivaca da ga jurim sa nosom...a da ponovim ne primecujem globalno Bas koristi. Mozda je ovo ili Ono dete Koji mesec ranije Ali vidim ima ih Puno Koji treniraju nosu otkako sede sa 10 meseci Pa je sa 2 i kusur odine i dalje Drama...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 20:39:25   
jess021
Maraj, samo budi strpljiva. To moze da potraje, ali nemoj ni slucajno da vracas.
L je skinula proslo leto a da pritam pre toga nijednom nije sela na nosu. U pocerku je piskila gde je stigla, ali polako je skontala. I da,ja jesam pitala da li joj se piski, ne svaki cas ali kad procenim da bi mogla, ne vidim tu nista lose. Ipak kad su tako mali ne moze bas brzo da se skonta. Drugacije je kad je dete starije. Jos koji mesec pa cu skinuti i M.

< Poruku je uredio jess021 -- 7.4.2018 20:40:06 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 21:02:12   
Anck Su Nmaun
Pa naravno da cu pitati s vremena na vreme da li mu se piski pogotovo sto se oni zaigraju pa i ne misle na to.
Ja cekam leto. Sad mi je varljivo, negde od Juna taman pred letovanje user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 22:36:04   
vocicana
Mi smo danas uspesi bili prilicno, iako je gosn mozda 80% dana prevristao i cvrcao od jutra.
Nocna jos ne.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 22:38:42   
Maraj
Moj L je zaspao. Stavila sam mu nocu
On popije oko 2 dl mleka pred spavanje tako da mu nocnu ne mogu skinuti.
Javljam sutra kako smo prošli user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.4.2018 22:40:34   
vocicana
Pa i ne treba Maraj, upiskio bi se, prehladio, ti treba da ga budis presvlacis itd.
Javi sta ima ujutruuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.4.2018 21:53:03   
Anck Su Nmaun
Maraj ja mojima nisam mogla skidati nocnu sve dok su pile mleko pred spavanje. Pa nije bilo sanse. Posle par meseci sam pomerila mleko na dva sata pred spavanje al prvih mesec dana budila.oko 1 h da piske . Pokazalo se kao delotvorno. H je nosila.mozda mesec dana jos noscnu jer nije pila puno al kod T je trajalo bar par meseci.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.4.2018 22:20:30   
IvanaSK RR
Maraj, napredujeteuser posted image
Moja maca nece na nosu nikako, ali svidja joj se daska za vc solju user posted image danas sam joj skinula pelenu i sela je na vc solju. Moram da vidim sa vaspitacicom da li da uskoro krecemo ili da čekamo maj, jun.
Ona ne zna da kaze ni da li joj se piski ili kaki, ali valjda ce me razumetiuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Skidamo pelenu II deo
9.4.2018 7:58:34   
Maraj
Nisam stigla juce da vam javim...
Mnogo bolja situacija. S tim sto je ceo dan bez gaca. Nosa je u dnevnoj sobi pa kad mu se pripiski on samo pridje i sedne na nosu. Desilo se 2 put da se upiskio kada je imao gacice. E sad dal je zbog gaca ili sto se igrao pa se zaigrao.... uglavnom mnogo bolja situacija nego prvi dan.
Danas 3.dan. evo popio je caj. Ocekujem da krene da piski za par min . S tim kad on poije flasicu caja/soka....piski ubrzo i to na 10-ak min po 3-4 puta. Posle toga navlacimo gacice

Zaboravih da napisem. Juce je i kakio. Al nije hteo u nosu nego na tepih.... sva sreca bilo je cvrsto...

< Poruku je uredio Maraj -- 9.4.2018 7:59:26 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
“Uzmi knjigu malo, jesi li učio danas?”
Domaći zadatak „u zadnji čas“, učenje nekoliko lekcija za dan i „borba sa gradivom“ za sutrašnji test? Ako ste prepoznal...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here