|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 16:39:29   
mama Jo
Jeste...
Kada sam imala stomacni virus i povracala 12h neprestano, a dva dana nista u usta nisam stavila - imala sam dovoljno mleka... privremeno je to bilo, posle ta dva dana sam nastavila normalno da jedem.
Kada se nesto iznerviram, tacno osetim kako mi grudi nisu pune, i tacno osetim kako beba bzvze skroz siki.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2376
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 16:40:51   
Maraj
Pa ja ne bi pila alkohol. I ovako ga me pijem..sto bi ga pila u periodu dojenja. Mislim da je to zabluda isto kao i da pivo utice na zadebljanje materice tj povecava sanse da zena zatrudni.
Jeste kako da ne
Ustvari popijes alkohol, malo se opustis i ti i partner i eto ti bebe.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2377
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 16:44:12   
mama Jo
user posted image bice da samo tako i utice user posted image
Ne znam, i meni su savetovali pivo, li nisam ga nikada pila u toku dojenja, mislim i ovako retko.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2378
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 16:45:38   
MimaKos
Meni je mleko od boze najvise nadolazilo.. sad nemam potrebe sa drugom bebom, ali recimo primecujem da mi od soka od jabuke bas nadodje (nemam pojma zasto) :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2379
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 16:48:00   
Maraj
Ma samo sto vise tecnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2380
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 17:21:43   
Maslacak15
Ja o tome nista nemam pojmauser posted image user posted image mnogo mi je smesno bas bas. Zato sto inace bas imam osecaj za svoje telo kao retko ko. Sve znam kad se sta desava itd, mogu da vam kazem kad ovuliram preciznije nego ultrazvuk. Ali kad je mleko u pitanju tabula raza. A evo beba raste ko kvasac. Da li zato sto beba cesto sisa pa je uvek poluprazno, osim za taj jedan podoj pred zoru i kad ustanemo ali ja nemam blagog pojma ni da li mi kolicina mleka oscilira ni koliko ona popije niti bilo sta... Ona trazi ja joj dajem i to mu dodje cela mudrost kod mene.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2381
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 17:35:39   
IvanaSK RR
Mene interesuje kako Romkinje... Sumnjam da se kvalitetno hrane a doje decu dugo...
Ja sam vise pila tečnosti nego sto sam obracala paznju na hranu. Leto, vrucine...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2382
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 17:43:45   
mama Jo
Secam se kada je meni patronazna rekla sa J da jedem onu cokoladu sa rizom user posted image
Nikada vise one Yo-Yo nisam pojela nego tada 😁

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2383
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 17:55:37   
MimaKos
Ni meni za romkinje nije jasno.. i vecina pusi kao dimnjak ali imaju mleka, i to za izvoz ! Barem one koje sam ja videla, meni je bilo smesno kad su jednoj u porodilistu rekli da pije tecnosti a ona tamanila koka kolu :) i njoj nista ni detetu nista.. aja ne okusih jagode :(

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2384
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 17:59:33   
Maslacak15
Ja pijem Coca Colu. Pila i U trudnoci, pijem i sad cesto....ne smatram to problematicnim. Nije Bas U istoj kategoriji sa pusenjem i alkoholom, barem ne Po Mom misljenju.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2385
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 18:06:04   
emicaa
I ja sam pila kolu,niko mi nije ni spominjao da ne pijem.U bolnici su mi rekli da popijem pola case da vidim dal ce beba reagovati.Ako ne bude reakcije onda super.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2386
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 18:17:13   
mama Jo
Verovatno je to dokaz da nema nekog posebnog pravila... ne znam... mozda... kao i u razlicitim zemljama sto vladaju neka drugacija ,,pravila", bolje reci saveti za dojenje...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2387
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 18:33:54   
Misha i Ljisha
Nakon sto je dr videla kako nam izgleda podoj rekla je prelazimo na ad.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2388
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 18:37:57   
MimaKos
Auuu ljiso, pa koje je njeno misljenje, zasto tako reaguje mali? Prvi si primer da cujem da se tako nesto desava, iskreno..

< Poruku je uredio MimaKos -- 20.6.2018 18:38:47 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2389
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 18:40:41   
mama Jo
Sta kaze? I sada samo ad, da skroz prekines sa dojenjem?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2390
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 18:49:55   
Misha i Ljisha
KAze nedelju dana samo ad. Ako hocu da odrzavam laktaciju da se izmuzavam. Razdrazljiv je, sad nije dobio kao prvi mesec ali je dobio u granicama, kaze lepa mu je koza zategnuta bucko je ali je razdrazljiv u hipertonusu jos uvek. Drao se kao blesav tamo naravno. Nije ga ni vakcinisala. Dobili smo uput za neurologa user posted image
Ne znam. Njemu sisa nista ne znaci, ni uteha ni smirenje. Juce poceo da se dernja kao blesav, sisao u 11 i u 12 pomislih da nije gladan dam sisu ponovo nije hteo da sisa, uzmem i napravim dohranu i popio je 30 ml znaci sat vremena nakon podoja je popio 30ml dohrane. Meni je to znak da mleka ima da nije gladan. Manje spava. Vise se dere. NA rukama mi je non stop. Umorna ja umoran on. Zato je sinoc i prespavao jadan kupanje verovatno. Ne znam luda sam i sludjena ne ide pa ne ide

nije dr htela ni da ga vakcinise

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 20.6.2018 18:53:28 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2391
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 19:02:59   
lesica
Ljišo,zadovoljna ti, zadovoljan on! Nema tu mudrosti. Ako će mu ad više odgovarati, da koliko toliko bude mirniji, udri bre. Ti njemu trebaš pribrana i smirena, ovako... Dala si sve od sebe, ne vredi - ništa mu neće biti od ad, sem što ćeš ti biti normalna. user posted image

A za ostale mamite koje doje, imam dve lepe i korisne teme za vas Kako povecati kolicinu mleka i Ishrana u toku dojenja

< Poruku je uredio lesica RR -- 20.6.2018 19:04:44 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2392
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 19:07:00   
mama Jo
Da, prosirile smi, sorry 😊

Ljisho, eto videces za tih nedelju dana kako ce biti. Da li ti je rekla nesto i za kapi za grceve sto dajes?
Kontam da ti je najteze palo to za neurologa, a?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2393
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 19:17:27   
IvanaSK RR
Ljiso, ja potpisujem Lesicu... ❤️

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2394
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 19:36:55   
Zemunka85
Ljiso, ja nemam vremena da citam, nemam pojma o cemu se radi, ali cu ti napisati svoje iskustvo na osnovu onoga sto citam u poslednjem postu.
Ne znam koliki je bebac, ali koliko se secam malen.
Moj Luka ima 9,5m nikada nije zavoleo sisanje. Nikada. Sisa iskljucivo u snu, a preko dana kada je mrtav umoran. Ali mrtav. Van toga nema sanse, ne podnosi covek. Bukvalno rida. Upravo to, niti mu je hrana, niti mu je uteha, niti mu je za san.
Meni licno je to tesko palo, jer sam imala Laru sisoljuba fanatickog 2,5god.
Ali van toga ne vidim problem u tome. Ni prva ni poslednja beba koja nikada nije zavolela sisanje. Dobijanje na kilazi je sem prvog meseca bilo na granici kod nas. Imao je i grceve (stenjanje, rezanje 24/7) i zuticu do 3m.
Ja (znaci ovo je samo moje iskustvo) mu nikada do 6m nisam dala ni kap niceg drugog. Zapravo mleka, vodu sam mu nudila nije hteo pa sam odustala. Iskljucivo je dojen do 6, mada je bukvalno i sad to (iako slabo i sisa), jer nece nista da jede bukvalno nista.
Takodje smo na poslednjoj kontroli dobili uput za psihologa, jer on voli fizicki kontakt. Ovako kao informacija za sebe zvuci uzasno i zastrasujuce, ali ja znam da je sve ok. On mene gleda u oci stalno, odaziva se na ime, sve me slusa, uci, treba me, smeje se, igra sa larom - zmurke (ona ga zeza), imitira je, dobacuju se loptom .. i zaista ne vidim ni jedan drugi problem. Ovo za kontakt mi jeste tuzno i ne svidja mi se, ali van toga sve je u najboljem redu i znam da ce takav biti stav i psihologa. On se pentra po meni da ga uzmem kada puzi ali kada ga uzmem samo da ga okrenem od sebe - da gleda, nema sanse da ga zagrlim, stisenm, poljubim. Odmah se odupire. Cim zavrsi sisanje silazi sa mene, ako ga zagrlim, uzima svojom rukom moju i sklanja. Kada mu onako "prdim" po telu, tome se smeje, ali ne voli da ej pritisnut (zagrljen), niti uziva u tome. Voli da ga mazim i sam se stalno pentra po meni, ali da ga stiskam nema sanse. On sam hoce da pipa moja usta, oci nos, da mi "prvi" ustima po stomaku i sl, ali da ja nesto sa njim raidm nema sanse. Laru takodje trazi, zove je, dopuzi do nje, pa se penje, smeje joj se, ali ako uzme da ga gnjavi odvah se odupire. Ne da mi da ga ucim tasitasi otima ruke iz mojih. Zna mnogo, bas mnogo pojmova. Zapravo sve sto sam ga ikada ucila zna sta je - da pogleda, ali jos uvek ne ponavlja. Brblja. Motoricki je ok. Horizontalno nismo mog;i nikada da ga nosimo, sem prvog meseca jednostavno nece. I generalno je jko tezak za cuvanje, tezi mnogo od Lare - i za oblacenje, hranjenje, animaciju ,,,
Tako da je meni je to jako smetalo i plasilo me. Pri tom je kao manji bio jos gori - ujedao je cupa, nisi mu mogao prici, bili smo u ranama kao da macku imamo, sada se dosta pripitomio :D. Ne grize, ne cupa, nije vise "porodicni nasilnik" kako ga ja zovem ali nece ni da se mazi. I to me je bas morilo. Jednostavno imam drugacije iskustvo i neminovno poredim sa tim. Ali kako je vreme odmicalo, a on razvio lepu komunikaciju sa nama, ja se sve manje brinem, mada ne mogu da kazem da mi ne smeta i danas i da sa neizvesnoscu ne cekam taj razgovor.
Puno sam ga posmatrala i razmisljala o njemu i dosla do zakljucak (a to sam pisala i na temi - ne navikavaj ga na ruke) - jednostavno su svi razliciti. I danas za sve sto se razlikuje od Lare, pitam je "Da li je ovo ok" ili je samo razlicit u ovome od Lare. NET je puno tekstova o senzorici i tu mozes pronaci svako dete - da nesto nije ok. I tu samga puno posmatrala - ne vidim ostale ispade, ali sam jedno vreme otisla u krajnost i kada bi on plakao dok su mi gosti tu, dok mm kaze "Mali je, previse mu je", ja tipovala "On ima nekih senzornih poteskoca" - uvek uzimajuci u obzir to sto ne voli da sisa, niti voli fizicki kontakt. Ja to malo grubo definisem - nije da ne vol fizicki kontakt, ali ne voli neko grljenje, cmakanje i sl (DR je to definisala kao "Emocionalna nezrelost" a videcu sta ce psiholog reci idemo kada se vratimo sa mora).
Jedan deo ovog posta nema veze sa dojenjem, ali i ima.
Mozda ti oko dojenja nisam puno pomogla, ali eto htela sam da znas da nas ima jos sa decom i to dooooosta vecom koja ne vole da sisaju i kojima to nije uteha, a (ja verujem tj znam) da je sve ok.

EDIT. Ti vrv imas problema i sa grcevima i sl - imala sam i ja, veruj. Lara mi nije spavala kod kuce do njegovog 4m (vrata pored je mama moja) ali to se zaboravi, pa nisam ni pisala, pisem o aktuelnom samo. Imao je i zuticu do 3m kao Lara...

PS Pisala sam i to tome, a mozda me toliko i znas da sam ja onaj patoliski tip roditelja, koji bi da se njima bavi 24/7, da sisaju non stop i sl ... e vidis jedna dobra stvar i pored mog takvog ponasanja, ja njemu to nisam uspela da nametnem, tako da covek lepo spava celu noc, sam se izborio za to. Sisa, 2-3puta i to je je jedino sto i sisa lepo u danu, ali nije ovisnik da se budi kada mu sisa ispadne iz usta, niti se budi, niti ga nosam. Sisa - i okrene mi ledja, sto dalje :D. Tako da eto dobre strane...:D)

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 20.6.2018 19:50:01 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2395
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 20:01:52   
MimaKos
Ljiso, stvarno, koliko god sam za dojenje, ti si zeno kroz agoniju prosla... pa stvarno, ni ad nije smak sveta, stvarno se nadam da ce bolje da mu bude... mogu da zamislim koliko ste iscrpljenini ti i bebac..

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2396
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 20:10:17   
Misha i Ljisha
Zemunka ja sam bas komentarisala tvoj post u ne navikavaj ga ne ruke. Znam sta si pisala.
Prosto mi nepojmljivo da postoje takva deca. Grcevi nas razbijaju a takvo sisanje ne doprinosu smanjenju grceva. Da nosam ga i mislim da 10 min nije bio sam od kad se rodio. Ja ne mogu da nastavim dojenje. Stresno mi je sad vec jako. I onda se eto desi lep podoj kao veceras. user posted image
Ja sam plakala kad D posle 15 meseci samo jedno vece nije htela sisu a sad se raspadam. Oplakala sam dojenje mislila sam da mi nece ovo tesko pasti. Mislila sam da sam se oprostila od dojenja. Valjda sam se potajno nadala da ce dr reci da nastavim sa n
Dojenjem. Ovo ce mi pasti teze no sto sa mislila

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2397
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 20:18:24   
MimaKos
Ako cete tako i beba i ti biti bolje onda nema razloga da sebe kidas takvim mislima.. nije ni resenje da skrenes ( sto bih ja na tvom mestu verovatno, mene ovo budjenje da sisa ubija u pojam) bebu samo bas kad kmeci hvatam u ruke.. sisa on lepo preko dana ali sad bez ikakvog ritma i dinamike i cec vidim da sam i ja nervoznija.. a sisu super hvata i nema grceve. Mislim stvarno da si sve od sebe dala sto se dojenja tice, iskreno

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2398
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 20:26:01   
Maraj
Ljiso probaj. Nemas sta da izgubis. Ako on toliko place , mucite se i ti i on....probaj ad

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2399
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
20.6.2018 20:43:56   
mama Jo
Tako je... vec se mucis... daj mu nedelju dana ad, ali se izmlazaj... znam da ce ti to tek biti mucenje, ali ako bi da ne odustajes od dojenja skroz jos uvek, hoces da otkrijes uzrok problema... onda je to jedino resenje...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here