|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.11.2016 9:04:01   
Anck Su Nmaun
Batat nam bas ne prolazi slavno, pojede ga ali se prvo buni, eto najgore od svega je prosao user posted image

Imam pitanje jel vi svaki dan dajete bebama i povrce i voce i mlecnu kasicu?
Imam problem sve to da uglavim a da jos popije mleka 3 puta na dan... nema sanse.

Mleko mu je jos uvek naj vaznije pa necu da ga zamenjujem, ali ako pokusam sve da ispunim nema sanse.
Onda sam probala ujutru da mu dam mlecnu kas. i voce a pred spavanje samo mlec. kas. ali onda iam dva puta.. al opet i to je mleko..al sam ga zakukuljila i zamumuljila user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.11.2016 10:29:53   
Ed83
Mi smo jos uvek samo na rucku, tako da ti tu ne mogu pomoci.... ja mu dajem posle rucka vockicu jer ne mogu nikako negde izmedju da uglavim (voli dete da spava, sav je na mamu, ljubim ga ja), a kamoli mlecne kasice i pahuljice i ostAle stvarciceuser posted image
Posto smo juce ceo dan setali, ja mu napravilakuci krompir, kelerabu, pa smo jeli vani... onda je u neko doba dobio od mog muza bananu da sisa, jer je sve vreme otvarao usta kad je video da mu otac jede, pa je pojeo jos trecinu banane...
za danas planiram paskant sa spanacem i krompirom...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.11.2016 10:34:37   
vocicana
Nitiima spanaca, niti blitve na pijaci, ja to ne jedem i nemam pojma kada mu je vreme, ali racunam da ce biti po plastenicima.
Ne znam sta cu mu danas spremati, msm da ce za rucak jesti teletinu definitivno, e sada kombinaciju povrca cemo videti, ja mu svaki dan za rucak dajem povrce, za uzinu mu dam mlecni desert a za veceru pahuljice. Ubacila sam mu i dorucak, ali se razboleo pa mu dajem mleko. Inace ga pije tri puta na dan.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.11.2016 10:38:39   
Ed83
E veruj mi, ni ja ne jedem spanac, tako da ni ja veze nemam kad mu je vremeuser posted image , ali ovde ga ionako uvek ima po prodavnicama... Ja kupujem onaj baby spanac, ne znam kakav ima ukus, moj muz, koji inace voli spanac, kaze da je pravo ukusan...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.11.2016 10:40:52   
vocicana
Msm da cu se okirenuti smrznutim tim stvarima, da ih imam spremne. Spanaci i ti zelenisi. Jede brokoli, razbija, obozava, ja ga ni omirisati ne mogu, a videcemo kako ce biti.
Bas sam smorena, da napunimo 7 pa da idemo dalje sa namirnicama.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.11.2016 10:42:48   
Anck Su Nmaun
Pa sezona mu je prolecna ali kod mene u radnji ga ima cele godine. Ja ga jako volim.
Ma sve sam organozovala ali mi nekad tesko sve da uglavim.
Rucak povrce to da, voce ubacujem za dorucak za sad s pahuljicama mlecnim.
Danas za rucak batat sa tikvicom, mozda mu se vise svidi jer bas voli tikvice.

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2016 10:28:06   
Ed83
Juce je spanac bas fino prosao.
Danas za rucak:
Cvekla, jabuka i ovsene pahuljice...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2016 12:42:47   
Ed83
Sleseci put kad bude jeo cveklu, skinucu ga samo u pelenu i tako ce jesti... a ja, ja cu kisnu kabanicu obuci, sa sve cizmamauser posted image ...i naravno, jesce u kupatilu u kadi...

Inace, cvekla je super prosla,.. Probah i ja, bas je ukusno,mhmm...

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2016 16:15:01   
Anck Su Nmaun
user posted image user posted image Ma moj se ubrljaci sta god da jede, dzaba sve.
jesi ti kuvala cveklu ili..?

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2016 20:51:38   
Ed83
Kuvala je na pari 50 min... imam aventov 2u1 aparat za kuvanje na pari, pa tu i pravim kasice... A ranije bih je skuvala u ekspres loncu i onda zaledila u onom plasticnom za kocke leda i kad bi se zaledilo, onda bih u kesama porcionirala..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.11.2016 14:54:37   
Ed83
Danas:
Jabuka, sargarepa i pirincane, i bas je lepo pojeo..

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.11.2016 12:45:56   
IvanaSK RR
Danas, jabuka i dunja. Šargarepa i krompir.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.11.2016 13:18:52   
vocicana
Dorucak nista, jer nisam bila kuci(samo mlekce),
Rucak- krompir, grasak, brokoli i pilece danas juce smo jeli teletinu
Vecera- 8 zitarica Nestle sa keksom. Mozda ubacim malo kuvane jabuke.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.11.2016 14:48:52   
Anck Su Nmaun
Kod nas dorucak-kruska+banana+pahuljice
rucak- batat+tikvica (mm nakupovao tikvica pa ih svuda trpam user posted image )

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 10.11.2016 14:50:13 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.11.2016 15:03:56   
Ed83
Moj ne voli tikvice, nekoliko puta probala i ima nagon za povracanjem, tako da mu ih vise ne dajem.
Danas: sargarepa, paskant i pirinac

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.11.2016 12:18:15   
Ed83
Danas: brokoli, sargarepa i krompir.... Meni i nije neki ukus, nadam se da ce se njemu svideti.

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.11.2016 19:21:51   
vocicana
Mi smo doruckovali malo griza sa keksom
Rucak spanac, krompir, sargarepa sa teletinom
Vecera nestele 8 zitarica
Spanac je prosao super, moj momak voli obozava tikvice!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.11.2016 19:26:10   
Anck Su Nmaun
I kod nas danas brokoli i krompir, proslo katastrofa! Uz plac, mada je citav dan nervozan, ali probacemo i sutra al neku drugu komb, i ja sam se stresla kad sam probala.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.11.2016 19:29:54   
vocicana
Anck, iako ce me mozda na kolac nabiti, ja malom stavim malo maslaca u svaki slani obrok, bas uziva, totalno promeni ukus i on stvarno lepo rucka.
Brokoli obozava, sutra cu to sa spanacem, opet teletinu da skuvam, bas sam zadovoljna.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.11.2016 19:51:52   
Anck Su Nmaun
Pa dobro maslac i ide sa 7 mes ili se varam user posted image Nismo jos stigli do toga pa ne znam user posted image a ako mislis sto je mlecno, nama je dr. svakako savetovala da od 6 mes uvedem kravlje u kasice. Sto i hocu, pa cu i ja probati sa maslacem.
Ma draga svako radi kako misli da treba i sto prija bebi user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 11.11.2016 19:58:46 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.11.2016 19:57:23   
Sanjica26 RR
Maslac moze. Sto da ne.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.11.2016 20:35:47   
IvanaSK RR
Ja sam sinu isto tako ranije uvela maslac. Ne sećam se koji. Voci slikaj pa mi posao koji ti koristis.
Moja beba zadnjih par dana povrce uzasno slabo jede, voce onako, jedino pirincane kasice ok.
Jutros smo uveli gluten, stavila sam malo plazme u pirincanu kasicu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.11.2016 20:48:56   
Animsaj9
Mi smo maslac uveli sa 6 , cim sam pocela povrce da mu kuvam .Uvek uzimam imlekov zeleno pakovanje ,kravica na njemu

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.11.2016 22:08:54   
emicaa
Mi sutra pocinjemo sa mrkvicom,jedva cekam da vidim prvu reakciju user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.11.2016 22:13:43   
Anck Su Nmaun
Pa ja deci jedino te i uzimam Moja kravica a kazu da je i Prezidentov dobar tako da cu nesto od toga.
Mislim da nam je svima vreme da se presaltamo na 6 mes+ user posted image user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

U porodilištu
VVVV

Ženama je posle porođaja potrbna posebna pažnja da bi se dobro osećale. To na žalost uglavnom nije tako. Šta Vam je najviše smetalo u porodilištu?

Neljubazno/nemarno osoblje (38%)

Nedovoljna higijena (16%)

Neudoban krevet (10%)

Hrana (8%)

Smetale su mi ostale zene u sobi (4%)

Ništa mi nije smetalo (24%)


Ukupan broj glasova: 89

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here