|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva u GAK NIS
5.9.2014 11:55:51   
daca77
To bih vam i ja savetovalauser posted image
A kad Antic cuje-hocu carski, vadi levi jajovod, desni ne diraj i sl.-slogirace se...vazno da sam ga naucila pameti da mi ne pominje godine, jer ih nemam puno i vec na zadnja 2 UZ mi to i sam kaze...mlad decko pa uci brzo user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Iskustva u GAK NIS
5.9.2014 12:06:02   
serpica
Dacika nadji oftamologa da ti napise vecu dioptriju i nemas problem za carski cim vide +- 2,3 odma te salju u salu user posted image al ozbiljno tako sam cula...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Iskustva u GAK NIS
5.9.2014 12:06:19   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: serpica

Da, ne mora,ali isto je bitno zasto je zena imala carski,ja sam pitala jos drugi put da idem na prirodno,receno mi je ne,nema sanse..

Prvi put je bilo ovako(inace moja jetrva je u pitanju)mrsavica je a nosila je bebu od 4.500,pustili su je da se muci 24 sata i na kraju je bio carski pa zato pitam,da je ne bi mucili i drugi put

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Iskustva u GAK NIS
5.9.2014 14:06:52   
daca77
Serpi, moram nositi sociva da bi me odmah poslali na CR.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Iskustva u GAK NIS
5.9.2014 14:09:43   
Modessty

IZVORNA PORUKA: lanajelena


IZVORNA PORUKA: serpica

Da, ne mora,ali isto je bitno zasto je zena imala carski,ja sam pitala jos drugi put da idem na prirodno,receno mi je ne,nema sanse..

Prvi put je bilo ovako(inace moja jetrva je u pitanju)mrsavica je a nosila je bebu od 4.500,pustili su je da se muci 24 sata i na kraju je bio carski pa zato pitam,da je ne bi mucili i drugi put


Obično kažu da dako je jednom išla na carski ide i drugi put. Ali nije pravilo. Najbolje bi bilo da se posavetuje sa svojim lekarom ili još bolje da joj trudnoću vodi neko iz GAK-a pa da to odmah unapred ugovori.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Iskustva u GAK NIS
22.9.2014 18:23:28   
mim@mim@
Cao svima,nova sam na forumu i pokusala sam da u moru ovih poruka nadjem odg na ovo pitanje ali nisam uspela.Interesuje me,posto ovaj CR moram da zakazem na vreme jer mi je treci i zadnja dva puta sam se poradjala pre termina i to po 3 nedelje,s kim je najbolje da porazgovaram o sterilizaciji tj. podvezivanju jajovoda u toku operacije CR i da li uopste to na GAK-u rade?Inace imam 24 god,cula sam da na to imaju pravo samo zene posle 35 ili one sa 3 CR-a.Ispunjavam jedan od uslova,cak mi se i ova trudnoca vodi kao visoko rizicna zbog raznih zdr. problema i ne bih smela ponovo da ostanem u drugom stanju.user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Iskustva u GAK NIS
22.9.2014 18:33:21   
mati
Mima ja nisam cula da je neko to tradio kod nas ali ima ovde puno zenica koje mozda da ti bolje odgovore i upute te na pravog dr. A koji si mesec sada? i ko ti vodi trudnocu?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mim@mim@)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Iskustva u GAK NIS
22.9.2014 18:40:49   
mati
Nema mi uredi...
Bas si mlada, svaka cast.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Iskustva u GAK NIS
22.9.2014 20:39:08   
serpica
IZVORNA PORUKA: mim@mim@

Cao svima,nova sam na forumu i pokusala sam da u moru ovih poruka nadjem odg na ovo pitanje ali nisam uspela.Interesuje me,posto ovaj CR moram da zakazem na vreme jer mi je treci i zadnja dva puta sam se poradjala pre termina i to po 3 nedelje,s kim je najbolje da porazgovaram o sterilizaciji tj. podvezivanju jajovoda u toku operacije CR i da li uopste to na GAK-u rade?Inace imam 24 god,cula sam da na to imaju pravo samo zene posle 35 ili one sa 3 CR-a.Ispunjavam jedan od uslova,cak mi se i ova trudnoca vodi kao visoko rizicna zbog raznih zdr. problema i ne bih smela ponovo da ostanem u drugom stanju.user posted image




Da li imas svog dr koji ti vodi trudnocu? Ako nemas,prvo nadji nekog sa klinike a kad budes otvarala istoriju bolesti navesces sve sto bi dr trebali da znaju. Ko te poradjao proslog puta? Mozda je najbolje da ides opet kod tog dr. Kod nas rade podvezivanje jajovoda uz pisanu saglasnost,ali da znas da ni to nije 100% sigurna zastita,znam zenu koja je ostala trudna i pored podvezivanja. Pored toga uzmi neke pilule najbolje da o tome pricas sa svojim dr. Zelim ti puno srece,ja sam imala 3 CR i nisam razmisljala o podvezivanju,ne znam,mozda ako rodim jos jedno dete to uradim,mozda.

< Poruku je uredio serpica -- 22.9.2014 20:40:07 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mim@mim@)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Iskustva u GAK NIS
22.9.2014 20:53:05   
nata11
Kako bre nije sigurno Serpi? Stvarno? Nikad me nije ni zanimalo pa nisam nesto citala o tome ali ipak..
Izvinjavam se na off.

_____________________________





(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Iskustva u GAK NIS
22.9.2014 21:26:27   
serpica

IZVORNA PORUKA: nata11

Kako bre nije sigurno Serpi? Stvarno? Nikad me nije ni zanimalo pa nisam nesto citala o tome ali ipak..
Izvinjavam se na off.




Nije 100% sigurno,moja bivsa komsinica je ostala trudna nekih 5 god posle podvezivanja,a probacu da nadjem i zvanicnu pricu pa da ubacim u odgovarajucu temu.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Iskustva u GAK NIS
23.9.2014 8:37:59   
Modessty
Tražila i ja temu o tome i nema.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Iskustva u GAK NIS
23.9.2014 8:47:59   
serpica
Ja ubacila pricu u temi koliko CR novi CR..a o podvezivanju jajovoda nemamo temu jel da?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Iskustva u GAK NIS
23.9.2014 11:06:30   
daca77
Ja imam podvezan, tj.radjena je okluzija levoj jajovoda...Lukic mi je tvrdio kako se to u Nisu ne radi, a Antic kaze da to nije tacno i da se cesto na klinici radi...e pa sad...kome verovati?!user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Iskustva u GAK NIS
23.9.2014 11:44:08   
serpica

IZVORNA PORUKA: daca77

Ja imam podvezan, tj.radjena je okluzija levoj jajovoda...Lukic mi je tvrdio kako se to u Nisu ne radi, a Antic kaze da to nije tacno i da se cesto na klinici radi...e pa sad...kome verovati?!user posted image




Dacika verovatno se ne radi zenama koje nisu radjale ili ako nije iz medicinskih razloga,znas da Lukic uvek ide protiv vetrenjaca user posted image ali sam cula da se radi i bas cu da ga pitam kad idem na sledecu kontrolu nesto o tome.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Iskustva u GAK NIS
23.9.2014 16:43:19   
Ivanka 75
Moja drugarica je u Ćupriji posle 3 carskog podvezala jajovode na svoj zahtev (tj, uradili joj carski ipodvezali jajovode u istom trenutku), ne znam zašto bi oni odbili to da urade ako žena traži a odlučila je da više ne rađa?

I mojoj sestri dr hteo da podveže jajovode tokom carskog kad je video u kakvom joj je stanju materica, ali nije jer nije imao njenu saglasnost.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.9.2014 12:47:11   
mim@mim@
Za dva dana ulazim u 9. i po preporuci svojih lekara dolazim sa zelenim uputom na konsultacije i eventualno zakazivanje CR-a.Nisam iz Nisa.Poradjala sam se prethodna dva puta u Aleksincu ali sada stvaaarnooo ne zelim da idem tamo,nekako imam utisak da je kod vas bolja situacijauser posted image .Kog doktora da trazim,sa kim da se dogovaram,a opet od koga da bezimuser posted image Moju saglasnost ce dobiti sigurno za podvezivanje,samo ako oni to mogu da mi urade.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.9.2014 12:51:09   
Modessty
mima definitvno beži od Vere Dimić user posted image
ostali su ok. Sve zavisi kako su ustali tog dana user posted image
Bolje da se jave žene koje su imale carski, ja sam bila svesna oba puta! I dosta mi je (za sada) user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mim@mim@)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.9.2014 13:03:32   
mim@mim@
Upisana na crnu listuuser posted image Ne znam stvarno,morala bih sve do tancina da se dogovorim i samo mi fali neko nerazumno bice s kim nema dogovorauser posted image Mnogo hvale tog nacelnika Bojana Lukica,navodno najbolje radi CR,e sad ja imam jos jedan zahtev,da li on to radi stvarno nemam pojma.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.9.2014 13:06:47   
Modessty
Radi i za mene i Šerpicu je spasilac! Ja ću mu doživtono biti zahvalna za sve što je uradio! Šerpici je i bukvalno spasio život. Ali on je prezauzet. Inače radi u privatnoj klinici Demetra. Da odeš prvo tamo, da možeš na tenane da sa njim popričaš? U bolnici ga stalno neko zove za nešto i rastrzan je na sve strane

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mim@mim@)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.9.2014 13:09:33   
Jole84
I od mene sve pohvale za Bojana Lukića, fantastičan lik user posted image user posted image Naravno, veliki stručnjak.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.9.2014 14:22:47   
daca77
Samo cu ja biti uzdrzanauser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.9.2014 14:28:33   
serpica
Kao sto rece Mod,idi kod njega privatno,objasni mu situaciju i sta zelis nakon porodjaja ( podvezivanje) ponesi svu medicinsku dokumentaciju jer ce ti traziti da vidi,covek je ,saslusace te,ako ne bude mogao da te primi on,to ce ti i reci otvoreno,a ako bude mogao opet ce ti reci kad da dodjes. Mislim da je vreme da vec odes kod njega,nadam se da nije kasno,jer cula sam da on poradja svoje pacijentkinje,odnosno zene kojima je vodio trudnocu od pocetka,to ne znaci da cete odbiti,ali ima previse obaveza na klinici,a mozda te samo uputi na nekog,tako ga i pitaj,ako Vi ne mozete ili nemate vremena mozete li me uputiti na nekog,u tom fazonu. Zelim ti puno srece,javi kako si prosla.Pozdrav


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Iskustva u GAK NIS
9.10.2014 16:48:18   
daca77
Strasno...
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/501276/BRUKA-U-PORODILISTU-Doktorke-se-slikale-ispred-gole-zene-koja-se-poradja

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Iskustva u GAK NIS
9.10.2014 16:56:31   
Olga75
ja sad citam ovu dilemu o podvezivanju jajovoda , pa kako je ostala trudna , to se presece , nema komunikacije sa matericom , kako moze da ostane trudna user posted image
mislim jajnik "visi "sam
ono , nema veze , nije bitno al mi cudno
i da , ja nikad ne bih podvezala jajovode da noje indikovano medicinski , ne svidja mi se kao metoda kontracepcije
ali nema veze s nicim
svako ima pravo da odlucuje o svom telu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here