|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
13.9.2020 11:24:31   
nata11
Ljiso te i ja imam.


Jess ok.
I mene zanima zasto dajete sirupr za alergiju ? Preventivno?   Vidim i ova jedna mama komentarise kako dala klincu odmah cim pocela slina 

_____________________________





(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
13.9.2020 11:35:48   
Misha i Ljisha
Aerius smanjuje salivaciju. Ja sam ovaj put dala. Inace ne dajem. Sad mi je bilo bitno da ide u vrtic sto pre


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
13.9.2020 12:41:40   
Tiziana
Ja od malena patim od alergija. Prvo je bio ekcem u jezivom obliku, bila sam redovna na Dermatoloskoj klinici. Uvek je poslednja opcija bila antihistaminik, kad bas ne mogu da izdrzim svrab. Jesu ovo lekovi novije generacije, poboljsani, sve to stoji, ali opet, cini mi se da se olako daju deci.


Kad krene nos da curi i zapusi se, fizioliski i spric. Tu tecnost u spricu zagrajete toplom vodom pa grunete u jednu pa u drugu nozdrvu. Svasta izadje, nos se procisti. To Fiziomer ne moze. Nama je to postalo kao pranje zuba i mi to radimo zbog alergije, nekome je divoljno samo kad se nos zacepi. 

Mi smo pacijenti na ORL klinici dr. Zutica vec godinama i to je prvo sto su nas naucili. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
13.9.2020 12:52:05   
Sanjica26 RR
Tiziana, nama samo fizioloski ne pomaze. Odmah se spusta na pluca. Nije to bas tako. Ne reaguje svako dete isto.
Ja sam sad Sofi dala aerius i stalo je slinavljenje. Tek je krenula u skolu. Tri dana i stalo je sa curenjem. Naravno i ciscenje nosa. Pred spavanje operil. Sad je kao nova.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
13.9.2020 13:00:26   
Tiziana
Naravno Sanjice da postoje situacije kad je ok dati iako nije alergija, ali ne uvek.

Ja izbegavam cak i njemu koji je 365 danna u godini na nesto alergican da dajem stalno te lekove. Kad kaslje, pisto obicno nocu kaslje, dam mu onaj Mucoplant sirup za laku noc i fino ga umiri.. kombinujem svasta da ne bih stalno davala antihistaminike. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
14.9.2020 10:32:04   
nata11
Mi ne odosmo danas u vrtić.  Nos skroz zapusen, sline i jutros ispovracs mleko. Sutra nam radi dr da ne dajem antibiotike napamet.



_____________________________





(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
14.9.2020 11:36:09   
jess021
Jel ispovracala i slajm? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
14.9.2020 12:26:56   
vonavoj
Nato,nema potrebe za antib..cekaj,nema temp..nemoj ni da je odmah vodis..ispiraj nosic.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
14.9.2020 12:58:21   
jess021
Ako nema temp, nema potrebe, slazem se sa Von. Verovatno se ispovracala od slina iz nosa. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
5.4.2021 13:35:48   
nata11
Detetu opet zapusen nos user posted image Pa ona 5 dana u vrticu nije sastavila poslednja 2 meseca.

Antibiotik je pila do pre 7 dana.

A gledam mame u grupi ladno salju decu koja imaju kasalj i slinave. Jos se savetuju, ma nije mu nista isprati ga i danas pa neka sutra ide. Eeeee alo. Pa idemo u krug. user posted image

_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
5.4.2021 13:46:19   
dddaca
I mene nervira kad salju slinavu decu u vrtic. I jos kad kazu da nema ko da ih cuva!? Pa nije vrtic ni cuvaonica ni ambulanta.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
5.4.2021 14:10:01   
mati
Nato, toga je bilo i bice. U svakom gradu, u svakom vrtiću. Pa kod nas je ttijazna pustala decu kojima roditelji ispred brisu slične, a neko ko se zakasljucao, vratila ih je. Ali je razlika što roditelje od jednog deteta zna a druge ne zna. I stalno je tako bilo.
A gde je granica? Nema je. Dok ne ojačaju i steknu imunitet, biće stalno bolesljivi i slinavi.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
5.4.2021 14:38:12   
flamingos
Nato,zbog neodgovornih ispaštaju drugi.Pa strašno.Kada bi svi povlačili decu kada su bolesna,ne bi tako bilo.Mi i danas,kad detetu nije dobro,ostaje kuči dok ne ozdravi.Bogu hvala,pa je zdrava.Ljubi je Nato da bude dobro.Muke sa dečicom.


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
5.4.2021 14:39:55   
nata11
Ne znam...

Nadam se da ce sa lepsim vremenom od sledećeg mesec biti bolje. 

_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
5.4.2021 15:05:10   
Sanjica26 RR
Nato, kad su tako mali sve je normalno. Ne sekiraj se. Sad ce uskoro vreme da se unormali, pa ce biti bolje. S je vise bila kod kuce, nego sto je isla u vrtic.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
5.4.2021 15:19:21   
Maslacak15
ja saljem i slala sam i mislim da je to ok. samo kad imaju temperaturu ili neki tezak kasalj sedi se kuci. i za povracanje ili proliv naravno. da sam cekala da im ne curi nos nikad nebi bili u vrticu pre 4. godine. i da nije imao niko da ih cuva. ali to je ovde normalno, cak i sad u doba pandemije nije zabranjeno poslati dete kojem samo curi nos.

      i imam super iskustvo, svo troje su stekli super imunitet i u kolektivu su od 13.og meseca bez prekida. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
5.4.2021 15:28:18   
Milena18
Naša vaspitačica isto kaže da možemo da šaljemo decu kad kašljucaju i kad im je sekret iz nosa bistar. Samo što je M sklona bronhitisima, kod nje se skoro svaki kašalj tako i završi, pa je mi ne šaljemo kad počne da kašlje. A i nekako se ne bih osećala prijatno da je za vreme pandemije pošaljem sa kašljem u vrtić. A to da šalju bolesnu decu je svuda prisutno. Koliko puta sam samo videla ranije dok je moglo sa se uđe u vrtić da im vaspitačice mere temperaturu ujutru. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
5.4.2021 17:31:57   
mati
Stariji M je ranije krenuo, još su bili bebani i neki nisu ni hodali. Na početku je bilo malo zategnuto, bolesljiv, slinav, ali je brzo stekao imunitet i posle, čak i kada su vladali virusi u vrtiću nije ga kvačilo. Mladji je krenuo kasnije, ali nismo imali problema. Mislim da je on stekao imunitet pored brata.
Uglavnom, ne odustaj, i kloni, to je tako, proći mora. A vrtić je nešto najbolje za decu. Ima razlike medju decom koja idu i koja ne.
Bice sve dobro.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
6.4.2021 8:01:36   
jess021
Pa recimo da cuvaonica jeste. I moje su isle ako im samo curi nos, sve ostalo temp, kasalj.... Naravno da ne. Ali uzmite u obzir da ima ljudi koji stvarno nemaju kome da ostave decu, a kod privatnika vas nije tako jednostavno uzeti bolovanje.


Nato, kako bude starija bice sve lakse. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
6.4.2021 8:43:16   
mati
Znaci ova tastatura će mi doci glave. user posted image
Odakle ispalo kvačilo ne znam, recenica je "ništa ga nije hvatalo".
Nato, samo vreme. Nema tu nekog nuznog pravila, ili da misliš da nešto dobro ne radiš... Kroz to moraju da prođu. Sva deca koja su u kolektivu.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
6.4.2021 20:17:52   
Duškić
I moji su kdmah zaribali cim se vratili u vrtic, kazu u domu zdravlja hara stomacni virus, svi iste simptome imaju rece dr.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
6.4.2021 22:59:32   
mati
Duškić vreme je virusa inače, iako nam se čini da je u vrtiću non stop neki aktuelan.
Kad se samo setim do dve god kako su delili igračke i sve uz njih...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
6.4.2021 23:01:52   
Ivanka 75
Interesuje me koliko cesto dezinfikuju igracke  u vrticima?


Češće pranje i dezinfekcija bi u mnogome smanjili oboljevanje dece. 

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
18.6.2021 13:43:51   
nata11
I isli cela 2 dana u vrtić i krenule sline koje ne staju. Malo je imala T oko 37.5 i stala je. 


Nos cistimo bar 4x dnevno da ne bi krkljala i lepo disala. 

_____________________________





(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
18.6.2021 14:05:30   
Filadendronka

Nato, ako ti je za utehu, mi deci cistimo nos noskom na usisisivac po 20 puta na dan i vise kad su prehladjeni. Curenje iz nosa je kod nas na svakih mesec dana. Stariji reaguje na polen i ambroziju, to je dodatak na vrticke viruse. 
IZVORNA PORUKA: nata11

I isli cela 2 dana u vrtić i krenule sline koje ne staju. Malo je imala T oko 37.5 i stala je. 


Nos cistimo bar 4x dnevno da ne bi krkljala i lepo disala. 



(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here