|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dohrana
12.1.2011 16:43:34   
isidora88
ja mateju ponekad dohranjujem bebelacom,mene zanima koliko merica praha stavljate na 30 ml? da li pratite uputstvo na kutiji ili slusate patronaznu?nama je patronazna rekla na 30 ml jedna merica a na kutiji pise 2 user posted image

< Poruku je uredio isidora88 -- 12.1.2011 16:44:05 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Dohrana
12.1.2011 16:59:48   
Anoniman
Kako pishe 2 user posted image

Mi smo razna mleka koristili i na svakom na 30 ml vode ide jedna merica... pa ako pravish 60 ml idu 2 merice... 90 ml 3 merice...itd

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 277
   RE: Dohrana
12.1.2011 17:32:27   
isidora88
ja pravim jednu mericu na 30 ml,dobro je onda ,vec sam se pitala da ne dajem mozda mateji vodnjikavo to mleko

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Dohrana
16.1.2011 1:09:01   
Klarita
Drage zene, majke, domacice, vrednice user posted image ...kako mogu da procitam vrlo korisnih saveta i svega i svacega ima na ovom vasem forumu, pa rekoh da se uclanim i ja i podelim svoju muku s vama, a mozda dobijem i savetuser posted image
Moja beba je stara 25 dana i od pocetka je na AD mleku jer iz mene nije pocurila ni kap, a onda mi se uvukla bradavica...i bas je bilo grozno....U bolnici je pila Humanu, ali uz velike muke i probleme...dok pije, pije...a kad nece, nece vala i kraj...pljuje mleko i zadrzava u ustima i kasnije se zadaviuser posted image E, kad su nas konacno (posle 8 dana) pustili iz bolnice, lepo sam joj kupila Nan Sensitiv misleci da je on najboljiuser posted image ali elem ona mi za dve nedelje napredovala samo 260 gramauser posted image a krene da pljuje i njega...ja joj promenim i kupim Nan 1 (sve u dogovoru sa pedijatrom) i prvi dan super...za tri dana 90grama napredkauser posted image opet problemi...SAD SE GOSPODJICA USPAVA DOK JEDE I NEMA SILE DA JE PROBUDI...TV POJACAMO DO KRAJA, IZIGRAVAMO DVORSKE LUDE, STIPAMO JE, PRESVLACIMO...MA NEMA SILE DA JE PROBUDI!!!! Rodjena je sa 4kg 400gr, iz bolnice izasli sa 4kg i 200gr a sada ima 4kg i 550gr, pije 90ml i ima 5 obroka jer 6. ne znam kako da joj uvrstim jer ne mogu da je probudim, Veceras, nakon kupanja je popila svega 70ml i to uz hranjenje sat vremena i stipanje i ostalo...spava cura kao klada...ne znam sta cuuser posted image plasim se da joj nesto fali pa joj merila temperaturu i hvala Bogu sve je ok...ali sta cu sto jede manje i spava i uspava se tokom obrokauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Dohrana
16.1.2011 2:58:26   
Verus
Klarita-ne znam kako ide kada beba jede samo dohranu, ali mislim da 5 obroka nije dovoljno-ispravice me mame koje hrane bebe sa ad mlekom: mozda one manje jedu??

Morate pokusati da je razgolitite-i bez obzira sto ne dojis, drzi bebu na sebi i flasicu uz svoju dojku kao da je dojis: ta prisnost je bitna bebici, nemoj da je hranis onako, u kolicima, nekom sedistu ili slicno. 

Pokusajte znaci u pelenu, pa uz tvoje golo telo i onda neki lagani prekrivac preko vas dve-i onda je podizi da podrigne na svakih 5-10 minuta jela to ce je i razbudjivati, pa ce opet jace vuci iz flasice...

Javi nam se kako ide, i DOBRO DOSLA NA FORUMuser posted image  Nadam se da ces ostati sa nama!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Dohrana
16.1.2011 15:10:21   
Daca88
Klarita,beba stara 25 dana,pa do nekih 2 meseca,treba da pije mleko(ad)7 puta u 24h,znači mora imati 7 mlečnih obroka,tako barem piše na svim kutijama,a i mi smo probali sve i svašta dok nismo pronašli pravo ad mleko.
Negde sa 3 meseca ima 6 obroka,pa sa 4 meseca 5 obroka...a kasnije od 4(ili 5-og,6-og meseca,zavisi kad krenete sa kašama)onda jedan obrok nemlečne hrane menja mlečni.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Dohrana
16.1.2011 15:23:53   
Vika
Moj bebac za 6 dana puni dva meseca i u pocetku smo mu davali Aptamil Premature (formula za prevremeno rodjene) a od dostizanja 3 kg smo presli na Aptamil 1 i sasvim sam zadovoljna kvalitetom. Cena je oko 1550-1650 dinara 900 gr, dok je premature skuplji- oko 800-900 cini mi se za 400 gr. Fantasticno napreduje- skoro 70 gr dnevno, i dajem mu i svoje mleko za polovinu dnevnih obroka kojih je 8, po 90 ml ( nekad smaze sve, nekad 70, a par puta je zbrisao i 120 ali je bljucnuo poprilicno).

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Dohrana
16.1.2011 18:51:53   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Klarita

Drage zene, majke, domacice, vrednice user posted image ...kako mogu da procitam vrlo korisnih saveta i svega i svacega ima na ovom vasem forumu, pa rekoh da se uclanim i ja i podelim svoju muku s vama, a mozda dobijem i savetuser posted image
Moja beba je stara 25 dana i od pocetka je na AD mleku jer iz mene nije pocurila ni kap, a onda mi se uvukla bradavica...i bas je bilo grozno....U bolnici je pila Humanu, ali uz velike muke i probleme...dok pije, pije...a kad nece, nece vala i kraj...pljuje mleko i zadrzava u ustima i kasnije se zadaviuser posted image E, kad su nas konacno (posle 8 dana) pustili iz bolnice, lepo sam joj kupila Nan Sensitiv misleci da je on najboljiuser posted image ali elem ona mi za dve nedelje napredovala samo 260 gramauser posted image a krene da pljuje i njega...ja joj promenim i kupim Nan 1 (sve u dogovoru sa pedijatrom) i prvi dan super...za tri dana 90grama napredkauser posted image opet problemi...SAD SE GOSPODJICA USPAVA DOK JEDE I NEMA SILE DA JE PROBUDI...TV POJACAMO DO KRAJA, IZIGRAVAMO DVORSKE LUDE, STIPAMO JE, PRESVLACIMO...MA NEMA SILE DA JE PROBUDI!!!! Rodjena je sa 4kg 400gr, iz bolnice izasli sa 4kg i 200gr a sada ima 4kg i 550gr, pije 90ml i ima 5 obroka jer 6. ne znam kako da joj uvrstim jer ne mogu da je probudim, Veceras, nakon kupanja je popila svega 70ml i to uz hranjenje sat vremena i stipanje i ostalo...spava cura kao klada...ne znam sta cuuser posted image plasim se da joj nesto fali pa joj merila temperaturu i hvala Bogu sve je ok...ali sta cu sto jede manje i spava i uspava se tokom obrokauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ne znam da li znas da se za bebe sa vecom porodjajnom tezinom kaze da su lenje bebe.
Obicno manje jedu i manje napreduju nego one koje su rodjene sa 2,5 kg npr.Priroda je to sve lepo uredila.
I ne mislim da je to kod svake bebe tako,ali verujem da ima istine u tome jer je moja prvo dete bilo takvo.Sa tri meseca pila je po 30 ml mleka i opet napredovala po 600 gr,pojma nemam od cega.Mislila sam da ce umreti od gladi,ali nijeuser posted image

I nemas razloga za brigu,jer sad imam jos jedno bebce koje sa dva meseca pije po 100 ml.Znaci niste najgoriuser posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Dohrana
16.1.2011 19:25:48   
isidora88
da li nan1 imqa u konzervi?meni se cini da sam videla u DM-u\.ja danas trazila po apotekama jer DM ne radi i nemaju u konzervi nego samo u kutiji sa oznakom premium ili AH tako nekako user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Dohrana
16.1.2011 19:42:01   
ivaj
IZVORNA PORUKA: isidora88

da li nan1 imqa u konzervi?meni se cini da sam videla u DM-u\.ja danas trazila po apotekama jer DM ne radi i nemaju u konzervi nego samo u kutiji sa oznakom premium ili AH tako nekako user posted image


Mislim da nema.Onaj u konzervi ti je nestle ili kako se vec zove.Pa jedino ako si s njim pomesala.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Dohrana
16.1.2011 21:48:59   
isidora88
zar nestle nije proizvodjac nan1-a?moram sutra otici da pogledam user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Dohrana
16.1.2011 21:49:39   
Diabla

U pravu si.

IZVORNA PORUKA: isidora88

zar nestle nije proizvodjac nan1-a?moram sutra otici da pogledam user posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Dohrana
16.1.2011 22:38:50   
Klarita
Ivaj, hvala puno...bas si me utesilauser posted image Danas je malo bolje, manje jede ali cesce...nocas cemo videti kao cemo user posted image Kontam da mogu da joj rasporedim da u toku dana popije bar priblizno koliko inace pise na kutiji 5x120ml = 600ml ali ne uspeva mi bas najbolje...videcu kako dalje napreduje jer u utorak idemo u savetoovaliste zbog pupka koji i dalje vlaziuser posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Dohrana
16.1.2011 22:39:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: isidora88

da li nan1 imqa u konzervi?meni se cini da sam videla u DM-u\.ja danas trazila po apotekama jer DM ne radi i nemaju u konzervi nego samo u kutiji sa oznakom premium ili AH tako nekako user posted image


Nema....sa nechim si pomeshala...

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 289
   RE: Dohrana
16.1.2011 22:42:45   
JMPM
Klarita,nemoj uopste da te to brine.Moje dete ni sada sa 15 meseci ne popije 120 mleka.Kada je imao mesec dana pio je jedva 50.Dobijao je 400 i nesto grama mesecno i evo ga ziv zdrav,samo sto nije deb'o user posted image .

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Dohrana
16.1.2011 22:43:47   
Klarita
Verus, veruj mi da me dusa boli sto je ne dojim i naravno da je uvek drzim na svojim grudima user posted image , ne pada mi na pamet da je nutkam flasicom dok je u kolicima ili u krevetu ( mada moram da priznam da kad joj nudim vodicu tad joj blago podignem glavicu i dam joj dok je u lezecem polozaju u kreveticu) a sto se tice razbudjivanja sve sam probala zaista...ne ide pa ne ide user posted image
U svakom slucaju...hvala na savetimauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Dohrana
16.1.2011 22:45:30   
Anoniman
Ja moju decu nisam hranila po onom shto pishe na kutiji...nekad su jele manje...nekad vishe...sve je to individualno...treba samo "prochitati" svoju bebu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 292
   RE: Dohrana
16.1.2011 22:46:21   
JMPM

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja moju decu nisam hranila po onom shto pishe na kutiji...nekad su jele manje...nekad vishe...sve je to individualno...treba samo "prochitati" svoju bebu user posted image

Upravo tako user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Dohrana
16.1.2011 22:51:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JMPM


IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja moju decu nisam hranila po onom shto pishe na kutiji...nekad su jele manje...nekad vishe...sve je to individualno...treba samo "prochitati" svoju bebu user posted image

Upravo tako user posted image


Znash shta je jedini problem... shto sam onda padala u trans jer na kutiji pishe 120 a ona jedva pojede 60... ZAMISLI...kraj sveta...a sad jede kod termit...ne moz' zaustaviti user posted image

(odgovor članu JMPM)
  Direktna veza do poruke: 294
   RE: Dohrana
16.1.2011 22:58:56   
Nensi*
Vuk poslednjih par dana pojede jedva 110ml,i ne brine me uopste,on je dovoljno veliki da zna kad nece vise...Ovo se odnosi na Humanu koju pije pre spavanja,u toku dana ga dojim pa ni ne znam koliko popije...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Dohrana
16.1.2011 23:09:30   
Verus
Verujem Klarita, bitno je da je ti drzis uz sebe, i da joj dajes tu toplotu i prisnost same sebe, to je bitnouser posted image  Gledaj da je hranis mozda manje a cesce...teze je znam jer je i moja beba tako jela...po 60-90ml sa 6,7 nedelja starosti a na svaka 2 sata, cak i nocu, nije duze uspela da izdrzi od 3 sata...proci ce i to polako samo izdrzi!user posted image
IZVORNA PORUKA: Klarita

Verus, veruj mi da me dusa boli sto je ne dojim i naravno da je uvek drzim na svojim grudima user posted image , ne pada mi na pamet da je nutkam flasicom dok je u kolicima ili u krevetu ( mada moram da priznam da kad joj nudim vodicu tad joj blago podignem glavicu i dam joj dok je u lezecem polozaju u kreveticu) a sto se tice razbudjivanja sve sam probala zaista...ne ide pa ne ide user posted image
U svakom slucaju...hvala na savetimauser posted image


(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Dohrana
18.1.2011 21:00:04   
Ana007

IZVORNA PORUKA: Klarita

Drage zene, majke, domacice, vrednice user posted image ...kako mogu da procitam vrlo korisnih saveta i svega i svacega ima na ovom vasem forumu, pa rekoh da se uclanim i ja i podelim svoju muku s vama, a mozda dobijem i savetuser posted image
Moja beba je stara 25 dana i od pocetka je na AD mleku jer iz mene nije pocurila ni kap, a onda mi se uvukla bradavica...i bas je bilo grozno....U bolnici je pila Humanu, ali uz velike muke i probleme...dok pije, pije...a kad nece, nece vala i kraj...pljuje mleko i zadrzava u ustima i kasnije se zadaviuser posted image E, kad su nas konacno (posle 8 dana) pustili iz bolnice, lepo sam joj kupila Nan Sensitiv misleci da je on najboljiuser posted image ali elem ona mi za dve nedelje napredovala samo 260 gramauser posted image a krene da pljuje i njega...ja joj promenim i kupim Nan 1 (sve u dogovoru sa pedijatrom) i prvi dan super...za tri dana 90grama napredkauser posted image opet problemi...SAD SE GOSPODJICA USPAVA DOK JEDE I NEMA SILE DA JE PROBUDI...TV POJACAMO DO KRAJA, IZIGRAVAMO DVORSKE LUDE, STIPAMO JE, PRESVLACIMO...MA NEMA SILE DA JE PROBUDI!!!! Rodjena je sa 4kg 400gr, iz bolnice izasli sa 4kg i 200gr a sada ima 4kg i 550gr, pije 90ml i ima 5 obroka jer 6. ne znam kako da joj uvrstim jer ne mogu da je probudim, Veceras, nakon kupanja je popila svega 70ml i to uz hranjenje sat vremena i stipanje i ostalo...spava cura kao klada...ne znam sta cuuser posted image plasim se da joj nesto fali pa joj merila temperaturu i hvala Bogu sve je ok...ali sta cu sto jede manje i spava i uspava se tokom obrokauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Kod mene je bio sličan slučaj na početku,s tim što sam je dojila,rođena je kao velika beba 4 350,i redovno je spavala na siki,štipkanje,pipkanje,umivanje,galama ma ništa ko top je spavala.Prva dva meseca je dobijala po 600 gr.Činjenica je da veće bebe po rodjenju sporije napreduju.Mleko mi se smanjivalo,pa sam počela da je dohranjujem sa Humanom,u trećem mesecu je više napredovala,Sada je polu na mom polu na adaptiranom.


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Dohrana
18.1.2011 21:05:22   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Ana007

Kod mene je bio sličan slučaj na početku,s tim što sam je dojila,rođena je kao velika beba 4 350,i redovno je spavala na siki,štipkanje,pipkanje,umivanje,galama ma ništa ko top je spavala.Prva dva meseca je dobijala po 600 gr.Činjenica je da veće bebe po rodjenju sporije napreduju.Mleko mi se smanjivalo,pa sam počela da je dohranjujem sa Humanom,u trećem mesecu je više napredovala,Sada je polu na mom polu na adaptiranom.


Malo off, ali ovo nije pravilo. Moja imala 4250g na rođenju, prvi mesec dobila 1300, drugi 1800, sa 4 meseca duplirala težinu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Dohrana
18.1.2011 21:36:49   
Ana007
Naravno da nije pravilo,svaka beba je različita,ali generalno u većini slučajeva veće bebe po rođenju sporije napreduju.

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Dohrana
18.1.2011 22:13:39   
Klarita
 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Ana007

Naravno da nije pravilo,svaka beba je različita,ali generalno u većini slučajeva veće bebe po rođenju sporije napreduju.



(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here